Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1000 zł


MAreve

Recommended Posts

Witam, szukam dla znajomego uniwersalnego zestawi stereo, do słuchania muzyki, oglądania filmów itp.

1) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Może być używany lub nowy(wtedy koniecznie z fakturą) maksymalnie do 1000 zł.

2) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
Później przewiduje odtwarzacz

3) Jaka jest powierzchnia pokoju?
Powierzchnia ok 20m2.
W grę wchodzą tylko i wyłącznie kolumny podstawkowe, ponieważ na zwykłe kolumny nie ma miejsca.

4) Jakiej muzyki słucham?
Sprzęt będzie bardzo uniwersalny- do muzyki i filmów.Co do muzyki to w szczególności przewiduje POP i oraz muzykę lat 80 i 90.

5 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
Sprzęt będzie podłączony pod:
-Telewizor
-Laptopa
-Playstation
Amplituner bądź wzmacniacz musi posiadać wejście USB oraz bluetooth.


Prosiłbym o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może być używany lub nowy(wtedy koniecznie z fakturą) maksymalnie do 1000 zł.
...
Amplituner bądź wzmacniacz musi posiadać wejście USB oraz bluetooth.

Przy tej kwocie i z wejściem USB oraz bluetooth - to tylko używany, a w dodatku to będzie miniwieża.
Za wzmacniacz/amplituner z USB + kolumny podstawkowe minimum to 1500zł

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuka niemożliwego, a nawet niepotrzebnego.
Sprzęt stereo z wejściem usb i łączem BTH , a z drugiej strony chce by był podłączony pod TV ( i PStation) więc może zamiast BTH lepszym byłoby wejście optic ? icon_rolleyes.gif
Co to za niezwykły sprzęt który nie ma wyjścia na normalny kabel, a nadaje tylko w technologii BTH ?

Gdyby chodziło o usb i optic można by wskazać sieciowe amplitunery stereo Yamahę i Onkyo, ale co z ceną, bo używek bardzo mało, wręcz brak i tym BTH ?.
Gdyby chodziło o BTH i wejście cyfrowe jest wzmacniacz stereo, o dziwo, BC acoustic ex 222.1 http://q21.pl/bc-acoustique-ex-222-1.html tylko cena nie ta.


Faktycznie brzmi jak opis mini wieży, lub amplitunera kina domowego ( tylko bth nie jest oczywiste ).

Np. mini wieża Denon M39 ma wejście optic i usb (bez BTH) można ja kupić za 990 zł z kolumienkami, czasem też bez i można dokupic znacznie lepsze monitory. Gra przyjemniej jak na ten budżet mini wież. Tylko za te kasę można inaczej, lepiej, bez tych napowietrznych łączeń, a usb ma często odtwarzacz DVD, który chyba każdy ma w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmacniacz/amplituner ma USB, to raczej ma również wejścia cyfrowe optyczne i koaxialne.
Co do Bluetooth - to być może rozwiązaniem będzie podpięcie bluetootha w wejście USB, o ile sprzęt na to pozwoli.

Pomocą może być DAC z kilkoma wejściami cyfrowymi oraz USB (chcesz podpiąć -Telewizor, -Laptopa, -Playstation).

Jak się uprzesz w tej kwocie, to może warto zrezygnować z bluetootha - albo po prostu wykorzystać komputer (z bluetooth) i DAC.

Jeżeli miniwieża ma mieć wejście optyczne (dźwięk z TV), to musi już być "wypasiona"... czyli droższa.
Bo 3 wejścia w miniwieży to już jest wymaganie.

Pozdrawiam
PS. Prosto nie będzie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 750 zł można kupić amplituner 7.1 Ferguson AV 770. Do tego można by rozejrzeć się za dwiema kolumnami używanymi za 250 zł . Trochę mało mamy na kolumny. Jednak trochę dokładając mamy coś co zupełnie nieźle gra. Z portu USB tego amplitunera odtworzymy mp3 i nawet pliki z filmami.
Jeśli doposażymy zestaw w w odpowiednie BD uzyskamy funkcje sieciowe.
Za ~100 zł można kupić zupełnie niezły adapter bluetooth.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciał kupić mini wieżę, lecz postanowiliśmy poszukać czegoś lepszego w ciut wyższej cenie.
Mini wieża z pewnością spełnia wszystkie te wymagania które wymieniłem, lecz niestety jakość dźwięku będzie o wiele niższa.
Głośniki będę na tej samej wysokości co TV(będą stały na komodzie obok telewizora).
BTH bodajże potrzebuje do tego, aby móc odtwarzacz muzykę bezpośrednio z telefonu, usb do podłączenia pendriva, podłączyć do TV chce po to żeby oglądać filmu, mniej więcej tak się to przestawia.
Jeśli nie uda znaleźć się nic sensownego w tych pieniądzach, wtedy prosiłbym o pomoc w wyborze mini wieży.

Rozmawiałem ze znajomym, przedstawiłem mu jak wygląda sytuacja i na upartego z BTH może zrezygnowaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest możliwość kupienia wzmacniacza starszego typu i do tego odtwarzacz CD z usb?

Jak wzmacniacz będzie starszego typu - to będzie miał tylko wejścia analogowe i nie podłączysz telewizora.
Ale pisałem o tym wcześniej...

Pomocą może być DAC z kilkoma wejściami cyfrowymi oraz USB (chcesz podpiąć -Telewizor, -Laptopa, -Playstation).

Albo jak ma być niedrogo - to amplituner kina domowego z wejściami cyfrowymi.
Ale raczej nie ten ONKYO z Twojego linku: brakuje pilota (jest na innej aukcji sprzedającego), parę funkcji nie działa i nie wiadomo ile u Ciebie pochodzi jak już zaczął się sypać. Lepiej kupić coś sprawnego i kompletnego!
Poniżej masz link do aukcji z Yamahą 479 - co prawda też bez pilota, ale w pełni sprawna i ma Bluetooth oraz USB
http://allegro.pl/amplituner-5-1-yamaha-rx...5760451216.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, opis jest rzeczywiście zabawny:)
Amplituner Yamahy który pokazałeś jest jak najbardziej ok, tylko obawiam się, że cena będzie o wiele wyższa.
Sprzedaje jeszcze jeden, ale w gorszym stanie:
http://allegro.pl/amplituner-5-1-yamaha-rx...5760514359.html
Rozumiem, że również jeśli chciałby sobie dokupić odtwarzacz to nie będzie problemu z jego podłączeniem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Yamahe RX-V479- okazało się że ten amplituner był blisko mojej miejscowości.
Zostały jeszcze głośniki.
Ciekawostka:
Podłączyłem go na test pod moje głośniki Tannoye DC2000 które grają że wzmacniaczem Pioneer A-656A i co jest dziwne pioneer radzi sobie lepiej niż yamaha za 1700 zł, pioneer ma 20 lat i kosztuje ok 400, zaskoczyło mnie to, a też myślę o zmianie wzmacniacza na inny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym nie widzę nic dziwnego. Wzmacniacz tego typu co Pioneer A-656 nowy kosztowałby z kilka tysięcy a ten amplituner ma znacznie więcej końcówek mocy i innej elektroniki. Elektrolity w wzmacniaczu tez nie są wieczne i po jakimś czasie może szwankować. Moc elektryczna nie jest wskaźnikiem wysokiej jakości dźwięku. Mimo wszytko taniej jest zbudować kiepski wzmacniacz o mniejszej mocy niż mocniejszy. Trudniej jest zbudować wzmacniacz lepszy.
Tannoye DC2000 też zamierzasz zastąpić nowymi kolumnami które będą grały gorzej ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tannoye DC2000 też zamierzasz zastąpić nowymi kolumnami które będą grały gorzej ?

MobyDick
Przecież MAreve chciał niedrogi system dla swojego kolegi - a nie dla siebie icon_mrgreen.gif


Cytat

Kupiłem Yamahe RX-V479 ...
Ciekawostka:
Podłączyłem go na test pod moje głośniki Tannoye DC2000 które grają że wzmacniaczem Pioneer A-656A i co jest dziwne pioneer radzi sobie lepiej niż yamaha za 1700 zł, pioneer ma 20 lat i kosztuje ok 400, zaskoczyło mnie to, a też myślę o zmianie wzmacniacza na inny.

A co w tym dziwnego???
Przecież cały czas powtarzamy na tym Forum, że wzmacniacz (amplituner) stereo zagra dużo lepiej od amplitunera kina domowego w podobnej cenie (a często również 2-3 razy droższego).

A jak chcesz wymienić Pioneera na inny wzmacniacz - to ile masz na to pieniędzy?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...