Skocz do zawartości

Optymalne kolumny podłogowe do Marantz M-CR610


pgrochowy

Recommended Posts

Witam
Poszukuję optymalnych pod względem parametrów technicznych głośników podłogowych do aplitunera Marantz M-CR610:
- Moc [W] 52 (8 Ohm)
- Impedancja 6 Ω ~ 8 Ω
- Czułość 0,2
- Stosunek sygnał / szum 71
- Dynamika [dB] 88
- Tłumienie 34
(informacja ze strony testu urządzenia: http://audio.com.pl/testy/stereo/systemy-a...arantz-m-cr610)

Chciałem kupić kolumny PYLON Audio Pearl 25 ale mają impedancja 4 ohm więc chyba odpadają. Zastanawiam się nad TONSIL Siesta o impedancji 6 Ω więc chyba mogłyby być. Najlepiej aby były polskiej produkcji i w kolorze białym.
Codzienne słuchanie po kilka godzin, raczej nie za głośno, w salonie w mieszkaniu w bloku 20m2.
Znawców tematu proszę o pomoc? Może ktoś używa tego amplitunera i podzieli się wrażeniami i radą?
Dzięki.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na dobrym nagłośnieniu Twojego salonu i chcesz wykorzystać potencjał urządzenia Marantz, zdecydowanie polecam dwa modele kolumn - wspomniane Pylon Audio Pearl 25 oraz Audio Pro Black Diamind V3. Obydwa modele bez żadnych problemów prawidłowo bedą współpracowały z M-CR610, to dwie kolumny stosunkowo łaskawe dla wzmacniacza, tak wiec bez żadnych problemów Marantz prawidłowo je wysteruje. Pylon Audio to równe granie z dobra dynamiką, ułożoną scena muzyczna i szczegółową górą pasma, jednak bez wyostrzeń i agresywności. Audio Pro to podobna charakterystyka, jednie z trochę bardziej wyeksponowanym basem, większym dociążeniem.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
Przyznał, że o kolumnach Audio Pro Black Diamind V3 i Indiana line nota 550 wcześniej nie słyszałem. Audio Pro Black Diamind V3 nie podobają mi się, przez ten duży głośnik z boku obudowy. Natomiast Indiana line nota 550 są trochę za małych rozmiarów.
Cieszy mnie, że nie muszę skreślać PYLON Audio Pearl 25, bo był to mój faworyt. Choć chce się jeszcze upewnić, że to aplitunera 6~8 Ω mogą być głośniki 4Ω .
Jestem z Leszna w Wlkp. więc na odsłuchy dość daleko ale pewnie warto.
Zakup planuje na Święta więc mam jeszcze czas.
Słucham głównie Ambient, Chillout, Filmową oraz Pop i Rock.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie słyszałeś, ale jest za małych rozmiarów, zadziwiające! W jakich kategoriach startuje mcr marantz, no właśnie icon_wink.gif Zatem poza kolorem powinieneś podać minimalny wymiar kolumn, szkoda że to jest ważniejsze od tego jak kolumna gra. Zaś swoją drogą urodziwa nota 550 jest bardzo udana w tej cenie, gra w sposób dojrzały, mam wrażenie że jest nawet ciut efektywniejsza od o włos większego MA bx5, cz Dali zensor 5 (są także białe).
Marantz mcr jest na tyle mały że można go włożyć do torby i przetestować na własne uszy z kilkoma kolumnami, weryfikacja wiary w rozmiar i dane techniczne z realnym odsłuchem, zazwyczaj zaskakuje, daje też zadowolenie z mądrego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli nie słyszałeś, ale jest za małych rozmiarów, zadziwiające! W jakich kategoriach startuje mcr marantz, no właśnie icon_wink.gif Zatem poza kolorem powinieneś podać minimalny wymiar kolumn, szkoda że to jest ważniejsze od tego jak kolumna gra. Zaś swoją drogą urodziwa nota 550 jest bardzo udana w tej cenie, gra w sposób dojrzały, mam wrażenie że jest nawet ciut efektywniejsza od o włos większego MA bx5, cz Dali zensor 5 (są także białe).
Marantz mcr jest na tyle mały że można go włożyć do torby i przetestować na własne uszy z kilkoma kolumnami, weryfikacja wiary w rozmiar i dane techniczne z realnym odsłuchem, zazwyczaj zaskakuje, daje też zadowolenie z mądrego wyboru.



Dzięki za mądre słowa. Chyba masz rację... wymyślam icon_wink.gif
Indiana Line Nota 550 parametry mają bardzo porządne. Nie są białe.. ale można przemalować icon_wink.gif albo dołożyć i kupić Indiana Line Tesi 542.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przemalujesz na biało , tą ,,skórę,, na przodzie, czy dobrej jakości fakturowaną okleinę z boku, jak to będzie wyglądało? Uważam że taki tuning w 99proc przpadków trąci potem ,, agro tuningiem,,.
Wybrałeś pewnie Tesi, boo bywa biała, icon_biggrin.gif ,white glos,, no ale jest mniejsza... przynajmniej ma mniejsze głośniki...dźwięk też inny , dużo bardziej miękki, ciepły, choć nota nie jest ani twarda, ani zimno , czy ostro grająca! Nie ma lekko !
Pomyśl, czy każdy biały samochód klasy B, lub C by Ci odpowiadał, zakładam że nie icon_wink.gif Nie wiem czy dla Ciebie 2 tys na kolumny to dużo, ale dzień urlopu i odsłuch paru, bardzo się koniec końców opłaca!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku MA bx5 są niższe i węższe od Line Nota 550 icon_smile.gif
Nota efektywniejsze o cały 1dB
Mam salon 18m2 i bx5 nie rozkręcę nawet do połowy bo już mam zbyt wielki hałas (najgłośniej miałem na godzinie 10)
Także Panie grochowy, nie wymyślaj Pan że małe za słabo gra icon_wink.gif
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/344-bx5
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...we/436-nota-550
Jeśli szukasz ciut większego "basu" to z tych dwóch wybierz Indiana Line.
Jeśli słuchasz np. poważnej, jazzu to Monitor Audio (moim zdaniem są bardziej szczegółowe)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, racja mam nawet foto jak stoją obok siebie, jak ich słuchałem. MA bx 5 ma z kilka milimetrów większe membrany i stabliny cokolik...Tylko właśnie czy potem 1 cm w tą stronę obudowy, a 2cm w drugą coś wnoszą konkretnego, sam wiesz że niekoniecznie icon_wink.gif a większy nie zawsze może więcej, lepiej, nie ma prostej zasady i recepty.
Niechcę szukać mojej amatorskiej recenzji dotyczącej właśnie nota 550 vs. MA bx 5 bo piszę z tel., jakoś z października 2013r.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale różni producenci różnie mierzą, jedni membranę, inni razem z koszem( kosze bywają szerokie;) )
Sam widzę po moich elac,ach, membrany trochę mniejsze niż ten sam rozmiar w innych firmach, a jestem szczęśliwy icon_mrgreen.gif Znów anglicy( przykład mission mx1) skromnie podają rozmiar membrany i czasem potem wypada to blado przy porównaniach z innymi markami, czasem potem dziennikarze prostują że jest lepiej niż w firmowych ulotkach!
Na ale znów dochodzimy do wspólnego wniosku, że 1 cm nie sprawia że coś jest lepsze, lub gorsze!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miało być tak prosto.. Słuchaj! Najlepsze będą te i te i może jeszcze te... icon_neutral.gif
Chciałem białe, bo meble w salonie są białe, amplituner też biały, białe kolumny ładnie by się komponowały. Raczej nie chciałem malować, ale szczerze, to pomyślałem o okleinie samoprzylepnej...
Chciałem duże, a dokładniej wysokie. Wydawało mi się, że im wyższe dźwięk się lepiej niesie... ale pewnie się nie znam icon_wink.gif
Chciałbym na parę głośników wydać nie więcej jak 2700 zł
Co sądzicie o Pylonach Audio Pearl 25. Spełniają moje oczekiwania estetyczne, ale jeszcze ich nie słyszałem. No i ta impedancja 4 Ohm?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz w tym samym budżecie można kupić produkty zaskakująco różne, złe i dobre! Skoro pylon pearl 25 kosztuje 1400zł, a masz 2700zł. to przyznasz że to zmienia postać rzeczy i można dużo lepiej?
Za tę kasę kupujesz też i lesze i lepiej wykończone, czasem w prawdziwym fornirze np. Monitor audio rx(Silver), Castle knight, co ważne mające solidniejszą budowę, a to ju ma wpływ na brzmienie.
Wydanie dużej kwoty nie zwalnia oczywiście z myślenia, że jak płacę więcej to z automatu będzie super i lepiej(bo to pojęcie względne), dlatego pisałem o odsłuchu, bo to najbardziej procentuje!!!
Na impedancje trzeba uważać , zwłaszcza z niezbyt wydajną midi wieżą, czy ampli kina domowego. Z drugiej strony mało jest kolumn 8ohm, a impedancja nie jest w kolumnach stała, większość to raczej 6ohm, jednak przy niskich tonach przyjmują czasem wartości np. 5,czy 4 ohm.
Istotne jest też, czy kolumna jest duża, czy mniejsza,lub mała, bo duża potrzebuje jednak więcej prądu na te duże głośniki( trochę upraszczam), niż ta nieco mniejsza. Sam miałem kiedyś pod mini wieżą 4 ohmowe monitory i grało, podczas gdy z 8 ohmowymi dużymi kolumnami bas był płytki i się wyłączała. Ważna jest też efektywność kolumny, bo taka z 90 dB zagra głośniej niż kolumna 87dB, więc wzmacniacz będzie mniej obciążony, wszystko ma znaczenie i trzeba brać pod uwagę!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...