Skocz do zawartości

Q acoustics 2050i


nuter27

Recommended Posts

Witam, jeżeli chodzi o sprzęt grający jestem kompletnym laikiem. Przeorałem już milion artykułów odnośnie wybory kina domowego czy stereo. Decyzja padła na stereo z racji tego że głównie ma to służyć muzyce. Wyczytałem że najpierw należałoby wybrać kolumny i do tego dobrać wzmacniacz. No wiec przeanalizowałem budżet i wybór padł na Q acoustics 2050i. Jeżeli chodzi o tym muzyki to głównie będzie to rock i metal symfoniczny (Within temtation i podobne klimaty, ale także trochę rokowego grania). Dlatego chiałem się was poradzić jaki wzmacniacz dobrac do takiej muzyki i do takich głośników. Wszelkiei inne uwagi dotyczące kolumn również mile widziane...może źle wycztałęm i cos lepszego znajdziecie:) Z góry dziekuję za wszelkie odpowiedzi:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nigdzie jej nie widzę... nvm. Sławek jestem z Poznania;) metraż to 21m2. Budżet hmmmm fajnie by było zmieścić się w 2500 zł ( z tego co widziałem to te głośniki są do wyciągnięcia po 999 zł obecnie w Saturnie) czyli by wychodziło jakoś 500-600 zł na wzmacniacz. Nie wiem czy jest szansa żeby coś sensownego w tej cenie znaleźć więc jeśli nie to prosił bym o jakąś najtańszą sensowna alternatywę icon_smile.gif może być nawet coś z drugiej ręki jeśli znacie jakieś zaufane źródło icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmmm nigdzie jej nie widzę...


To słabo szukałeś - jest odnośnik na głównej stronie Forum icon_lol.gif
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

A miejsce zamieszkania - wpisz w swoim avatarze (wejdź w "Panel kontrolny")

Najlepiej poszukać (zastanów się nad używanym) kompletu w Twojej okolicy.
Jeśli kupisz używany, to wydasz mniej niż na nowy i kupisz coś z wyższej półki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuter27 z tego co piszesz wynika, że teorię przyswoiłeś w wystarczającym zakresie (milion artykułów). Pora do tematu podejść od strony praktycznej, tj. umówić się na odsłuch w jakimś salonie audio i posłuchać ze trzech różnych zestawów, niekoniecznie z kolumnami które wybrałeś. Nie zapomnij, że istnieją takie kolumny jak podstawkowe i nie należy ich z góry skreślać tylko dlatego, że są małe.

Z tego co napisałeś wynika, że decyzję dotyczącą kolumn podjąłeś na podstawie wyczytanych informacji. Sugeruję ostateczną decyzję podjąć po kilku odsłuchach! Tylko taka ścieżka przyniesie Ci pełną satysfakcję jeśli chodzi o zakup sprzętu stereo który będzie spełniał Twoje oczekiwania dźwiękowe.

Oczywiście zakup z drugiej ręki będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem i gwarantującym wyższą jakość dźwięku, jednakże w Twoim przypadku na początek drogi „praktycznej” wybrałbym odsłuchy w salonach a dopiero potem u osób prywatnych.

Odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch jest gwarancją satysfakcjonującej decyzji i zakupu, no i najrozsądniejszym podejściem do tematu (ale zawsze poparty wiedzą teoretyczną) icon_biggrin.gif .

Trzymam kciuki i życzę wytrwałości …
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...