Skocz do zawartości

Kino domowe cambridge audio


konradzzz

Recommended Posts

Witam
Posiadam taki oto zestaw plus do 7.1 dodałem 2 kolumny z firmy ak

Moje pytanie trochę brakuję mi niskich tonów i jak sobie z tym poradzić?
Oglądam sporo filmów blu-rey i na niektórych filmach przy 50 vol procent na sub sobie radzi ale natomiast niektóre filmy już 30 vol procent sub wywołują w niektórych momentach jego przesterowanie
więc skręcam go w dół ale przy 80-90 procent filmu już praktycznie nie słychać basu ?
Więc teraz czy przy moim ampli 551r można ustawić aby sub grał non stop na podobnym poziomie a tylko 1-5 sekundowe strzały go nie przesterowały ?
Czy jednak trzeba zakupić kolejnego suba i jak tak to jakiego ? takiego samego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volume mniej więcej jak pisałem 25-40 procent pasmo koło 80-90
Na ampli dodałem +5db
Przeważnie filmy ogladam na -35 na ampli
Wiem ze nie powinien ale są przykładowo sceny akcji po 5 min i gra ładnie nagle 1-5 sek podczas akcji dochodzi do przesterowania a jak pod cisze bardziej to mało co jest na całej akcji basu

Tak kolumy frontowe jako duże.

Czy może to ten wina odtwarzacza bo przyznam na szybkiego kupiłem sony BDP-S5100 ale myślę o zakupie lepszego sprzętu Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by była to wina odtwarzacza - ale możesz spróbować połączenie innym typem kabla (koaxialnym zamiast HDMI).
Poza tym masz pewnie kilka typów ustawień kinowych do sprawdzenia.

Drugiego takiego samego suba nie ma co kupować... no chyba że słuchasz naprawdę głośno i subwoofer nie wyrabia, to faktycznie można by było się zastanowić nad zakupem mocniejszego.

A tak w ogóle to nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, że sub ma tak często grać i jest za słaby - ale to może kwestia ustawień i w miarę normalnych poziomów głośności.

Pozdrawiam
PS. Trochę chaotycznie piszesz: stosuj przecinki i do czego odnoszą się wartości liczbowe - bo można się tylko domyślać kiedy piszesz o regulacji paśmie odcięcia, kiedy o głośności a kiedy o ustawieniu basów na amplitunerze icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fronty są ustawione jako duże to na subwoofer idzie to co przetwarzały by pozostałe głośniki które są małe. W tych pozostałych kanałach niskiego basu zwykle jest bardzo niewiele. W tej sytuacji subwoofer działa głównie jako głośnik efektowy. Nadmierne uwypuklanie basu poniżej 80 Hz zwykle nie jest odbierane zbyt dobrze. Pogłębia się wtedy tylko dość przeciągle buczenia. Głównym źródłem basu są teraz u Ciebie głośniki frontowe. Jeśli subwoofer ma się nimi zajmować należało by ustawić fronty jako małe. Wtedy jeśli chcesz więcej basu z suba i ma bycsensowny to podział należy ustawić na rejon 120 Hz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a takie pytanie bo mam sub z samochodu PIONEER TS-W309D4 X 2 z mocnym wzmacniaczem podłączyć go jako 2 sub i aby tylko dawał dźwięk w tych momentach co jest naprawdę mocne walniecie porostu wspomagał aero 9 w tych przykładowo 1-10 procentach filmu
I moje pytanie czy to ma sens , czy uda się to tak podłączyć i ustawić faktycznie aby tylko w tych momentach się ujawniał ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bo już od nowości był 2 razy na gwarancji i wydawało mi się ze nowy grał ciut lepiej
może po tygodniu słyszałem dziwne dźwięki jakby się coś tłukło nawet na małym basie
rozkręcili go i nic nie stwierdzili
po tygodniu znów ten problem nastał
stwierdzili ze śruby się rozkręcają
teraz na małym basie wszytko jest ok
ale przykładowo oglądałem wczoraj film tytuł Do utraty sił cały film ok przyszedł jeden cios i znów przesterowanie
chętnie bym z kimś na żywo przetestował co się tym interesuję ale nikogo takiego nie mam a sprzedawca twierdzi ze za dużo mam ustanowione mocowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie za bardzo go piłujesz i mogą włączać się ograniczenia mocy. przy bardzo niskich częstotliwościach moc jaką może przyjąć głośnik jest znacznie mniejsza od jego nominalnych wartości. Wtedy pomóc może tylko użycie większej ilości subwooferów. Z jednej strony głośniki o dużym skoku są mniej narażone na to zjawisko. Z drugiej są one mniej sprawne i przy tej samej głośności wydziela się na ich cewkach więcej ciepła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to mówię momenty właśnie w tym filmie jak nastała cisza i padł cios lub film stulatek który wyskoczył ... cisza i wybuch i znów przesterowanie
dlatego myślę jak tu to rozwiązać bo dobrej jakości głośnika musiałbym nabyć i zapewne koło 3 tyś poszło by
Natomiast leży mi w domu skrzynia z dwoma tymi pionerami 30 cm z bass reflexem oraz sam jeden sub 30 cm powerbassa ale to brałem do samochodu i jeśli by tylko czasem wspomagały te mocne uderzenia dałbym je a jeśli to ma pracować tak samo jak aero9 to boję się o utratę jakości dźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane jednego głośnika a mam 2 w skrzyni więc kwestia który teraz kabel wybrać aby był odpowiedni pod 2 sub ?
http://allegro.pl/skrzynia-basowa-pioneer-...5767075845.html tu wystawiłem dziś to na aukcje ale chyba w takim razie zostawię
Kształt Info Okrągły
Rozmiar [mm] Info 300
Wysokość otworu [mm] Info 283
Szerokość otworu [mm] Info 283
Głębokość montażu [mm] Info 153.1
Inne Info Obrzeże z dwuwarstwowego wzmacnianego włóknami elastycznego polimeru, Podwójna cewka: 48 mm; aluminiowa
Techniczne
System Info 1 drożny
Rodzaj Info Niskotonowy
Moc znamionowa [W] Info 400
Impedancja [ohm] Info 2, 8
Min. pasmo [Hz] Info 20
Max. pasmo [kHz] Info 0.22
Skuteczność [dB/W/m] Info 94
Inne Info Moc szczytowa 1400 W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...