Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do 3.000pln


B11

Recommended Posts

Pomieszczenie jest wielkości 12m2 prostokątne. Wzmacniacz Nad 356bee. Słucham wszystkich rodzajów muzyki ale najważniejsze by kolumny dobrze brzmiały w Rocku i Metalu i miały bas-refleks z przodu. Dźwięk w kolumnach wole taki który nie jest zbyt rozjaśniony ale i płaskiego też nie lubię bardziej taki w którym środek delikatnie cofnięty względem góry i niskich rejestrów. Po odsłuchach Dynaudio DM 2/7,Wharfedale EVO^2-10, moimi faworytami są Focal Aria 906 które to bezkonkurencyjne dobrze zabrzmiały w ciężkich klimatach rockowych. Z chęcią odsłuchał bym Definitive Technology Studio Monitor 55 ale w Warszawie i jej okolicy nie ma gdzie podsłuchać .Jeżeli macie jakieś propozycje na jakie kolumny podstawkowe używane lub nowe warto jeszcze zwrócić uwagę i jakich warto jeszcze posłuchać to piszcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co demonizować tylnego BR, a przedniego faworyzować. Jednych i drugich kolumn do ściany przybliżać zbytnio nie należy, inna sprawa że otwór br w różnych kolumnach mówiąc brzydko z różną siłą dmucha. Jeśli kolumna z tylnym br'em gra lepiej od jakiejś z przednim, nie ma sensu jej skreślać. Zwłaszcza jak lubisz nieco dociążony, pełniejszy dół pasma, kolumna z tylnym br ma jakby większą możliwość manipulowania jego natężeniem, poprzez różną odległość od ściany, czy zatkanie otworu gąbką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te starsze B&W CM1 są na allegro za 1600zl ale bez odsłuchu nie wezmę. Nowsze S2 białe super wyglądają nie wiem jak grają i tez nie mam na razie możliwości sprawdzenia ich. Budżet teraz do 3000zł ewentualnie jesli by sie cos bardzo dobrego trafiło to do 4000zł. I przypominam ze na ten moment faworytami są Focal Aria 906 które to zagrały jak dla mnie idealnym dźwiękiem i tu ciekawostka są mniejsze z 13cm głosnikiem srednio-niskotonowym 905. Chodz ja bym chyba wolał 906 bo 16cm średnio-niskotonowy. Aria 905 - do powierzchni 10m2 i większej. Aria 906 - do powierzchni 15m2 i większej.
to raczej te pierwsze

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Teoretycznie z tylnym bas-refleksem powinny pasować bo teraz takie stoją ale przy moim ustawieniu mebli bezpieczniejsza droga to BR z przodu. RLS Callisro spróbuje odsłuchać bo widzę ze prawdopodobnie będzie taka możliwość. Kefów w zyciu nie słyszałem.


No jak ktoś słucha wykresami to co począć, tylko chylic czoła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją będą wspomniane przez Ciebie monitory Focal Aria 906, to świetne połączenie z NAD.
Natomiast jako alternatywa zwróciłbym Twoją uwagę na Cambridge Audio Aeromax 2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty cenowej oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy teoretycznie 905 do mojego pomieszczenia. Odsłuchiwałem je pare dni temu lecz wydaje mi sie ze bas był zamulony - brak dynamiki, natomiast 906 mogą zle zagrac na 12m2 bo kolumny z srednioniskotonowcem 13cm robią u mnie duzo spustoszenia . Od początku powaznie zastanawiałem sie nad Definitive Technology Studio Monitor 55 lecz nie mam gdzie odsłuchać. Prawdopodobnie odpowiadało by w nich dobre dynamiczne natężenie niskich.

Podejrzewam ze z odsłuchem u was problem bo w okolicach warszawy penie nie macie salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...