Skocz do zawartości

Salon 20m2 - zestaw stereo


tyszy

Recommended Posts

Cześć !
Potrzebuję Waszej porady - w związku z przeprowadzką szukam fajnego zestawu do salonu ok 20m2. Salon jest połączony razem z kuchnią. Myślałem na poczatku nad zestawem 5.1 jednakże wiem że w zakładanym budżecie nie znajdę nic ciekawego. Chciałbym zmieścić się w granicy 2500 - 3000 zł.
Odległość TV od kanapy to ok 3-3,5 m. Ampli musi mieć możliwość bezprzewodowego przesyłu danych czyli wifi, bluetooth itp Zastosowanie - uniwersalne, najwięcej TV i muzyki, czasem konsola. Nie jestem audiofilem, dodam że będzie to mój pierwszy zestaw, dlatego nie wiem czego od niego oczekiwać. Słucham każdej muzyki, oprócz ostrych metalowych brzmień icon_smile.gif

Myślałem nad :

Ampli - Denon X1000
Kolumny - tutaj nie mam zielonego pojęcia co można kupić za ok 2000 zł - może JBL Arena 180 ?

Czy mógłbym prosić o poradę czy wybrany zestaw będzie dobrym pomysłem ? Również na przyszłość i ew. rozbudowę ? Może macie jakieś inne propozycje które sprawdzą się lepiej niż ww. przez mnie Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i propozycje

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, najpierw musimy określić jaką kategorię systemu wybierzemy. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na możliwie najlepszej jakości dźwięku, szczególnie muzyki oraz nie zamierzasz rozbudowywać systemu o kolejne kolumny, znacznie lepszym rozwiązaniem bedzie wybór dobrego sieciowego amplitunera stereofonicznego oraz dwóch odpowiednich kolumn. Przykładem takiego rozwiązania będzie np. Yamaha R-N500 lub Onkyo TX-8130 oraz kolumny podłogowe Pylon Audio Pearl 25 lub trochę droższe, ale warte zainteresowania Audio Pro Black Diamond V3. Masz pełną funkcjonalność sieciową oraz bardzo dobre brzmienie.
Przy opcji możliwości rozbudowania do systemu wielokanałowego, zwróć na pewno uwagę na amplituner Denon AVR-X1100W lub trochę tańszy Yamaha RX-V479 oraz zestawy kolumn jak podałem powyżej. Będzie to pewien kompromis pomiędzy wyposażeniem, możliwościami rozbudowy oraz jakością dźwięku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań lub oferty cenowej służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Piszesz żę ampli musi mieć bezprzewodowy przesył a dajesz amplituner który tego nie ma.
Wiec 2 warianty.

Albo nieco lepszy zestaw stereo.
Yamaha RN 500 ( można dokupić acces point i bluetooth w sumie ok. 200 zł) + para 2 kolumn Magnat Quantum 675 i zestaw do muzyki jest super.

2 wariant to wariant rozbudowy o kino domowe.
Tutaj wybór na ampli Yamaha 479 (na wyposażeniu BT i Wi Fi) wraz z kolumnami takżę Magnat Quantum 675. Możliwość rozbudowy o pozniejszy centralny i tyły.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...