Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD tańszy-stary czy zbierać na nowy...


ImFunnyMan

Recommended Posts

Witam, ostatnio nabyłem yamahe a850 i Heco MS 900, niestety sporo naciagnąłem budżet i mam problem z odtwarzaczem cd. Spodobała mi się yamaha s300 jednak niemam aż tyle kasy żeby ją kupić, czy jest sens kupować starszy/stary odtwaczacz cd (jeżeli tak to jaki) czy lepiej zbierać na s300 lub może jeszcze coś droższego-lepszego?

Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że kupowanie do tego amplitunera AV odtwarzacza CD i podłączanie go na drodze analogowej ma bardzo nikły sens. Powinien wystarczyć BD lub DVD z wyjściami cyfrowymi i nimi należny podłączyć je do a850. Jeśli już musi być CD to spokojnie można kupić jakiś stary model z wyjściem cyfrowym z tanim laserem ( gdyby wysiadł i potrzeba by go wymienić ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączenie ma jakikolwiek sens tylko w trybie stereo przy idealnie dopracowanej akustyce pomieszczenia kiedy zadbamy aby kolumny były ustawione do odsłuchu stereo w odpowiednio do tego przygotowanym pomieszczeniu. Wtedy amplituner KD działa jak czysty wzmacniacz stereo bez jego dodatkowej elektroniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zadbać o akustykę w pierwszej kolejności. Kiedy działają układy aktywnej korekcji do akustyki pomieszczenia powinno być lepiej. Wtedy korzystamy z wbudowanych DAC-ów w amplituner i dwukrotne przetwarzanie postaci cyfrowej na analogową potem z analogowej na cyfrową i znowu do postaci analogowej do kolumn nie ma sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką Yamahę kupuje się raczej aby : obsługiwać jednym pilotem całość systemu firmy yamaha, lub żeby odtwarzać np. mp3.
Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi nie, nie ma co się podniecać tym modelem, wystarczy kupić za 120-200 zł jakieś używane klasyczne cd do płyt audio, grać gorzej nie będzie, a może i lepiej.
Obsługa wspomnianych plików np. Mp3 w tym modelu też nie jest jakoś super dograna, bo o ile nazwy folderów wyświetlają się, to z pojedyńczymi tytułami nie radzi sobie( a może wada modelu), pomijam wielkość wyświetlacza. Brzmi też dość szczupło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...