Skocz do zawartości

Amplituner do Focal Chorus 826v , budżet ~6 tys


Vlad84

Recommended Posts

Witam,

Posiadam kolumny Focal Chorus 826v, głośnik centralny Focala - Electra CC 900 i JPW 610 jako surroundy.
Jaki wybrać amplituner wielokanałowy, żeby był w stanie odpowiednio napędzić i zagrać z 826? Zależy mi bardzo na brzmieniu w stereo 60% / filmy 40% przy średniej/niewielkiej głośności, bo mieszkanie jest w bloku. Wtopiłem i bez uprzedniego przesłuchania kupiłem do nich Marantza SR7009, który nie jest w stanie sobie z nimi ani trochę poradzić - dźwięk jest zupełnie bez życia, dynamiki, dołu, ale też i detali czy średnicy.

Budżet to ok 6-7k, z czego nie zależy mi na nowym sprzęcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że najlepszym rozwiązaniem może okazać się dokupienie wzmacniacza stereo do kolumn Focal Chorus 826v i podłączenie go do wyjść pre out z amplitunera. Również warto wyposażyć się w subwoofer do kina.
Zakładam że w amplitunerze w ustawieniach jest wyłączony subwoofer jeśli go brak w użyciu. Bo taka sytuacja tłumaczyła by brak basu z kolumn.
Czasem ustawienia domyślne mogą prowadzić do tego typu problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi icon_smile.gif Wybaczcie ignorancję, ale może powinienem użyć jakiegoś 'magicznego' przełącznika na 4 ohm'y (mimo, że w specyfikacji kolumny mają 8, to schodzą do 2.8 ) i amp je napędzi?

Jeśli dokupić wzmacniacz do Marantza (i tak będzie służył za źródło do stereo - odtwarzacz FLAC'ów + czasami Spotify), zastanawiałem się nad używką NAD c372, Arcamem a32 bądź Musical Fidelity M3i, tylko tego ostatniego nigdzie nie widzę. Co o nich myślicie? Może macie jakąś inną propozycję żywego i ciepłego grania z fajnym dołem i średnicą? Nie wiem tylko jak Marantz spisze się w takim zestawieniu jako źródło i preamp.

A może wystarczyłaby jednak wymiana samego amplitunera na np. Pioneer SC-LX78 lub ONKYO TX-NR1030? A pytam tylko dlatego, że boję się braku zgrania głośnika centralnego z frontami przy użyciu dodatkowego wzmacniacza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten Marantz miał taki przełącznik impedancji to z całą pewnością należało by go użyć. O ile wiem to go niema. Ten amplituner nie jest przewidziany do współpracy z kolumnami niskoomowymi. Impedancje 8 ohm chorusów należny traktować jako bajkę która ma uspokoić posiadaczy takich amplitunerów że jakoś to może działać. Kolumny są dość trudnym obciążeniem nawet jako 4 ohmowe. Takie wyjścia pre-out z amplitunera nie są tylko do ozdoby. Najlepiej jest dobierać końcówki mocy o dość podobnym brzmieniu. Jednak nie jest to aż tak bardzo krytyczne. Sam amplituner z słabiej obciążonym zasilaczem też powinien zyskać. Dobrze było my móc wypróbować kilka wzmacniaczy stereo lub końcówek mocy podłączanych pod pre-out. Obawiam się że wybierając podobny amplituner innego producenta będzie tylko nieznacznie lepiej niż z tym który masz. Sądzę tez że rezygnowanie z kina również niema sensu. Zawsze można wypróbować inne opcje. Moim zdaniem pomysł z zakupem używanego wzmacniacza stereo ( najlepiej z odpowiednim wejściem na końcówkę mocy ) wydaje się najrozsądniejszy. Osobiście NAD-y bym omijał z daleka. Wzmacniacze tego typu dobrze sprawdzają się z tanimi i mocno podbarwionymi kolumnami (takie jest moje zdanie ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...