Skocz do zawartości

Pylon Audio Pearl 25 + wzmacniacz + dac sieciowy


darthkurak

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zakupić zestaw stereo do swojego dziennego pokoju, na którym bym słuchał muzyki i oglądał filmy z telewizora.
Zestaw miałby stać przy telewizorze i miał być jego integralną częścią (wszystko innego jest podłączone do telewizora).

Przesłuchiwałem taki zestaw: Amplituner Onkyo 8130 + Pylon Audio Pearl 25. Byłem już mocno zdecydowany na zakup, gdyż bardzo mi sie podobało jak ten zestawik grał, ale coś mnie tknęło by może poszukać jakiejś tańszej alternatywy, ale używanej.

Zauważyłem, że bardzo częstu tutaj na forum jest polecane kombo wzmacniacz + dac sieciowy. - Byłbym czymś takim zainteresowany. Dac miałby być podłączony do telewizora, a przy tym mieć połączenie z siecią i bluetooth.

Co do kolumn, jeżeli jest jakaś ciekawa, używana alternatywa, to też chętnie ja rozważę.

Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki, to głównie rock, szczególnie prog, który charakteryzuje się częstą i gęstą zmianą nastroju i charakteru muzyki, więc raczej poszukuję brzmienia neutralnego, uniwersalnego. Te Pylony bardzo mi się podobały.

Z drugiej strony chciałbym aby fajnie zestaw zagrał z filmami. Przykładowo, Pylon dawał radę.

Układ pokoju załączam w załączniku. Kolumny miałyby stać po obu stronach telewizora. (czerwone kwadraty) - Rozpiska mocno poglądowa.

Budżet: 3000 zł (kolumny + wzmacniacz + dac)

Moglibyście coś polecić najlepiej od razu z linkami do allegro/olx?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, interesuje mnie alternatywa zestawu używanego. Kolumny + wzmacniacz + możliwość podłączenia pod telewizor.
Budżet 3000 zł. Muzyka głównie prog rock, co ciągnie za sobą uniwersalność brzmienia. Odsluchiwalem pylon audio Pearl 25 z onkyo 8130, i podobało mi się. Pytanie czy w tej kwocie mogę kupić jakąś lepszą używana alternatywę, ew na podobnym poziomie, tyle że za mniejszą kasę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny używane to zwykle dobry pomysł bo gwarancja w nowych jest w sumie tylko iluzją spokoju, a za te samą cenę dostaniesz zwykle lepsze modele, wyższej klasy. Za mniej też raczej wyższą , ale nieco straszą.
Jeśli nie chcesz kombinować z oddzielnymi DACkami możesz pozostać przy amplitunerze stereo pokroju Yamaha RN500, gra nieźle, dość mocna, ma wejścia optyczne, odczyt z usb, radio www,
Czy w pylon 25 podobała Ci się pewna nie nachalność w dźwięku, nieco ciepła, możesz opisać ?

EDIT : jak w Twój pokój to każda z kolumn poniżej o klasę lepsza o P25, każda w miarę uniwersalna, choć inna, musiałbyś poczytać w necie opisy i testy "

http://allegro.pl/quadral-ascent-650-drewn...5764535455.html
http://allegro.pl/acoustic-energy-aegis-ev...5767933170.html
http://allegro.pl/kolumny-dali-concept-6-j...5759895493.html
http://tufotki.pl/t7eRK#p7479939
http://allegro.pl/dali-450-mahon-super-sta...5751203277.html
http://olx.pl/oferta/mission-m34i-CID99-ID...html#1d4bbb1891
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ogólnie lubię dźwięk w miarę neutralny, analityczny, ale bez przesady. Po prostu lubię słuchać muzykę taka jaka została stworzona. Do tej pory styczność z dobrym dźwiękiem mam poprzez monitory aktywne yamaha hs 50 i słuchawki AKG k242. Tyle że od nowego zakupu oczekuje czegoś więcej, bo obecnym brzmieniem już trochę się znudziłem. Chciałbym więcej basu, muzykalnosci, ciepła. Odniosłem wrażenie, że pylony właśnie tego mi dostarczyły, ale nie mogłem odrzucić trochę myśli, że w gęstych fragmentach muzyki rockowej trochę się gubily, za to urzekaly w kawałkach gdzie nie ma nachalnosci dźwięku, jest przestrzeń, powietrze, kurcze ciężko mi to wszystko opisać jako laikowi. Ma to w ogóle sens, co piszę? icon_biggrin.gif
A, i bas w pylonach mi odpowiadał. Było go mocno czuć, ale nie był nachalny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane nowe kolumny Indiana line nota i Monitor Bx 5 dobrze radzą sobie z basem jest dość szybki, góra dźwięczna zwłaszcza w Monitor bx5, są symboliczną stówe droższe ale według mnie lepsze od Pylon pearl 25, a na pewno ładniej wykonane- choć to powinno być mniej istotne;)
. Co do używanych to dobra kontrolę nad basem mają kolumny niemieckie typu Elac, Canton, wyższe serie Magnata, Quadrala, oczywiście nie znaczy to że wszystkie takie są, a innych marek nie. Np. Acoustic energy też szybko gra ale chyba zbyt agresywnie w górze, natomiast mission 34i gra ciepło, masywnie, mocno, ale ma mniej dźwięczną górę, co jednak może uzupełnić amplituner yamaha rn 500.

Wpisz w avatarze skąd jesteś łatwiej będzie komuś coś podpowiedzieć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha rn 500 to poziom cenowy i jakościowy Onkyo tx 8130, Yamaha gra jednak dynamiczniej .
No kochany z Warszawy jesteś, wszystko na miejscu i nie wiesz co, salonów i sklepów jak "mrówków", a Perla 25 tylko słuchałeś icon_wink.gif
Wpisz w skąpca kolumny podłogowe przedział 650 do 1000zł ( bo za sztukę ) i popatrz co jest w konkurencji dla perla25, jest sporo ...lepsze, gorsze, inaczej grające, każdy znajdzie coś. Używanych kolumn z Warszawy i okolic też nie brakuje, można kupić używane ale na gwarancji , a jak bez to na miejscu odsłuchać u właściciela;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepów i salonów moze jest sporo, ale gorzej z czasem. Przesłuchanie danego sprzętu to też nie sprawa 5 minut. Dlatego piszę i pytam, żeby wyłowić modele, na które warto zrwócić uwagę, szczególnie jeżeli chodzi o sprzęt używany, a jestem mocno za tym rozwiązaniem. Dlatego zależy mi mocno na sugestach w tej sprawie. Pylon Audio Pearl 25 podałem jako odnośnik do tego co mi się spodobało.
Konkrety bardzo mi by pomogły icon_wink.gif

Kurcze, dopiero teraz zauważyłem, że wyedytowałeś swój post, już sprawdzam podane przez Ciebie opcje, dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się jeszcze zapytać. Kolumny będą stały blisko ścian, pytanie na co zwrócić uwagę przy doborze takowych, by można było je umieścić blisko ściany? Chyba kluczowym tu elementem jest bass reflex który w tym przypadku powinien być z przodu, nie? Jakie kolumny moglibyście jeszcze polecić, jeżeli chodzi o kwotę do 2000 zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na zakup http://stx.pl/stx-electrino-150.html
Podobno grają niesamowicie, jak za tą cenę.

Pytanie teraz do forumowiczów, którzy mieli okazję ich posłuchać - z jakim wzmacniaczem by to dobrze grało? Preferuję używany.
Zależy mi na tym, by wzmacniacz miał DAC w sobie tak, by móc go podłączyć opticalem pod telewizor.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...