Skocz do zawartości

Aplituner i 2 kolumny do 7k.


Szym3k

Recommended Posts

Witam,

W końcu przyszła wiekopomna chwila. Mam odłożone 7k zł. Wizualnie strasznie podobają mi się klocki z logo Marantz - w tej cenie odpowiadał by mi SR5010 (czy może jest sens myśleć nad SR6010?). Zastanawia mnie tylko czy w pełni on obsługuje 4K. W jego specyfikacji napisane jest, że jego wejścia zapewniają pełne wsparcie HDCP 2.2 natomiast nie ma nic na temat jego wyjść (w przypadku SR 6010 już taka informacja jest). Ewentualną alternatywą dla niego byłby trochę droższy Denon X3200.
Co sądzicie, który wybrać - wiem, że nie podejmiecie za mnie decyzji, chodzi mi o to czy jest sens dopłacać do Denona albo SR6010 kilka stówek?
Drugie pytanie jest jakie dobrać kolumny (póki co stereo). Jeżeli brałbym Marantza to muszą być one białe, bo klocek byłby srebrny. W przypadku Denona takiego wymogu nie mam bo jest on tylko czarny.
Pomieszczenie to salon o powierzchni około 28 m2 (6,80m x 4,10m)
Sprzęt będzie wykorzystywany do oglądania zwykłej TV (Cyfrowy Polsat), filmów na BD oraz słuchania muzyki (myślę, że muzyki będę słuchał najrzadziej). Muzyka to rock, metal itp.
W przyszłości zestaw zamierzam rozbudować do 5.1
Domyślam się, że zaraz podniosą się głosy, żebym kupił amplituner stereo albo wzmacniacz, ale jak już napisałem chcę rozbudować zestaw do 5.1.
Na czwartek jestem umówiony na odsłuch Marantz Sr5010 z Zensor 7 i Canton Chrono 508 (czym różnią się od 509?). Co jeszcze byście polecili do tego ampli, muzyki?

Dzięki i pozdrawiam,
Sz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak jesteś umówiony na odsłuchy to zostawmy temat do tego czasu. Powiesz co Ci się podobało a co nie.
Czy warto dokładać? Jeśli mówisz że muzyki będziesz słuchaj najmniej to uważam że nie.
5010 po prostu wystarczy.
Z czasem dokupisz resztę no i suba.
Myślę że do kina lepiej sprawdzą się Cantony. A różnica miedzy 508 a 509 to wielkość membran, Nie patrz na specyfikację bo i tak mają ok. 13 cm ale w 509kach głośniki są większe.

Daj znać jak będziesz po odsłuchach icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kinie domowym nie będzie większej różnicy między SR5010, SR6010 i X3200? W jakim przypadku byłby sens dołożyć do wyższych modeli?
A propos muzyki - tez myślę, że jeżeli jednak jakość była by niewystarczająca mógłbym dokupić w przyszłości jakiś budżetowy wzmacniacz (myślę, że w stereo zagra lepiej niż wymienione ampli) i spiąć go z amplitunerem. Co do kolumn w muzyce i w kinie - da się wybrać jakieś uniwersalne które i tu i tu by się dobrze spisały?
Coś Wam może przychodzi do głowy białego - sensownego poza wymienionym przeze mnie kolumnami?
Dzięki i pozdrawiam,
Sz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś Wam może przychodzi do głowy białego - sensownego poza wymienionym przeze mnie kolumnami?


Czerwone jeździ szybciej, białe gra lepiej icon_mrgreen.gif i kurzu nie widać (choć jest ).
Nie pisze tego złośliwie ( bo w ogóle bym nie pisał wtedy ) ale jak chcesz mieć wszystko w takim łazienkowym sterylnym, czy też katalogowo skandynawskim designie to białych kolumn nie brakuje, zwłaszcza jak masz więcej niż ten tysiąc zł. Wystarczy wejść na stronę producenta, lub lepszego salonu by zobaczyć ze czasami jest paleta kolorów większa niż się zdaje...
Do wymyślonych Zensor 7 i Canton Chrono 508 proponuje ogólnie dostępne zacne marki jak Monitor Audio serii RX, Elac FS (głownie czerń i biel) , Bowers & Wilkins Quadral'e(nieraz dziesiątki kolorów) ,do wyboru seria wedle kieszeni, czy nawet modele bardzo popularnej Tagi -Taga Harmony Platinum F-60 białe . Może się okazać że czasem kupisz wysoki model czegoś białego z ekspozycji, lub może sporo wytargujesz bo chyba jest mniej rozchwytywany i jak gdzieś zalega, to na dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75 - dowcip Ci się udał, ale skoro producenci robią białe kolumny to jest na nie zapotrzebowanie. Z resztą to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje. Również widząc mój salon w 100 % nie powiedział byś, że jest w "łazienkowym sterylnym, czy też katalogowo skandynawskim designie".

Natomiast bardzo Ci jestem wdzięczny za podanie kolumn. Przyznam, że o większości nawet nie słyszałem.
Co do kasy którą chcę na to przeznaczyć to jest ona podana w temacie.
Chodzi mi też o to aby kolumny zgrywały się dobrze z Marantzem no i nadawały się jednocześnie do kina i muzyki rockowo - metalowej.

O Taga wspominali mi różni ludzi, ale podobno niezbyt by się nadawały do mojej muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadral, Monitor audio, Elac raczej w rocku i metalu są niezłe, dobra kontrola, szybkość. Niby każdy słucha różnej muzyki różnie, ale tak to widzę/słyszę, że lepsze taki styl niż jakiś basowo rozmemłany i ciągnący się. Także warto dopisać do listy , poczytać, poznać ofertę i finalnie posłuchać .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za zainteresowanie.
Jeżeli je tylko gdzieś znajdę w zestawieniu z klockiem, który mnie interesuje, to na pewno ich posłucham. Niestety w Kujawsko-pomorskim straszna bieda. Jutro jestem umówiony na odsłuch w Gdańsku. Zobaczymy co będą mili z kolumn o których pisałeś.
Jeszcze raz dzięki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego będzie. Będę odsłuchiwał w salonie Denona a tam są następujące marki https://www.salonydenon.pl/pl/MS/Showroom (trzeba nacisnąć zakładkę "Marki").
Może coś z tego byście polecili?
Oczywiście Wasze dotychczasowe propozycje zapisałem.

P.S.
Czytałem podobny watek do mojego. Tam kolega wybrał Yamachę.
Powiedzcie mi - choć zdaję sobie sprawę, że to "dziwne" pytanie - która w/g Was marka amplitunerów najlepiej nadaje się do stereo/muzyki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu SR5009 (Pan w sklepie powiedział, że zagra tak samo jak 5010 bo mają te same końcówki mocy) z Zensor 7 i Canton Chrono 509.2.
Muzyka jakiej słuchałem to: Tool, Iron Maiden, AC/DC, Monster Magnet.
Audiofilem nie jestem więc trudno mi tu dokładnie napisać o moich odczuciach, jednak wiem, że Zensor 7 w ogóle nie przypadły mi do gustu. Musyka jaka z nich płynęła była jakaś płaska i według mnie za dużo było wysokich tonów. W jednym utworze, aż za dużo było talerzy perkusyjnych - nieprzyjemnie się tego słuchało. Za to Chrono wypadły zdecydowanie lepiej. Było prawie tak jak według mnie być powinno, choć brakował im trochę basu. Również separacja dźwięków bardzo mi się podobała - usłyszałem nowe dźwięki w płytach, które znam od lat - a to było bardzo miłe icon_biggrin.gif.
Natomiast przyznam szczerze, że obie kolumny poległy na jednym kawałku Iron Maiden ("Different world" -jeżeli ktoś zna) - tu brakowało wszystkiego, a na pierwszy plan wysuwał się tylko wokal.
Pan w sklepie powiedział, że jeżeli bym się zdecydował na odsłuch Denona, basów by było zdecydowanie więcej natomiast separacja dźwięków by była zdecydowanie gorsza, muzyka by była bardzie zbita. Co o tym sądzicie?
W tym pojedynku zdecydowanie wygrał Canton. Jednak chciałbym posłuchać jeszcze innych kolumn do rocka, metalu jednak w których usłyszał bym więcej basu. Możecie coś takiego polecić - jedyny warunek to kolor biały icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Idąc do salonów Denona na pewno nie polecą Ci Yamahay icon_smile.gif Normalne.
Jeśli bardziej do gustu przypadły Ci Chrono 509.2 to uważam że dobrym wyborem były by dla Ciebie Magnat Quantum 755 lub Heco Music Style 1000.

Niestety może być jednak tak że brakuje Ci tego co może dać wzmacniacz a nie da amplituner kina. Dlatego wyjscie z zewnetrznym wzmacniaczem możę się okazać być słuszne.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, ale niestety te kolumny + amplituner to było by zdecydowanie za dużo ponad mój budżet. W sumie Chrono 509.2 + SR 5010 to i tak już go przekraczam.

Zacząłem się zastanawiać czy ten brak basu o którym pisałem nie wynika z mojego "zboczenia" - słuchania muzyki na kolumnach komputerowych Microlab Solo 7c - które chyba mają go całkiem dużo. Podczas odsłuchu Marantza był on ustawiony w pure direct. Rozumiem, że ma on jakieś opcje którymi da się dodać trochę niskich tonów?

Również zacząłem się zastanawiać na zeszłorocznymi modelami konkurencji, np. Onkyo NR838 lub Yamaha RX A10140. Cenowo wypadają podobnie jak SR5010 natomiast są modelami chyba wyższymi od niego. Jak one by się sprawdziły w stereo?

Polećcie mi proszę dobry salon w Warszawie gdzie mają dużo sprzętu. W stolicy będę w sobotę i chciałbym to wykorzystać na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za sugestie, ale niestety te kolumny + amplituner to było by zdecydowanie za dużo ponad mój budżet. W sumie Chrono 509.2 + SR 5010 to i tak już go przekraczam.

Zacząłem się zastanawiać czy ten brak basu o którym pisałem nie wynika z mojego "zboczenia" - słuchania muzyki na kolumnach komputerowych Microlab Solo 7c - które chyba mają go całkiem dużo. Podczas odsłuchu Marantza był on ustawiony w pure direct. Rozumiem, że ma on jakieś opcje którymi da się dodać trochę niskich tonów?
Oczywiscie że w 5010 można dodać niskich tonów icon_smile.gif

Również zacząłem się zastanawiać na zeszłorocznymi modelami konkurencji, np. Onkyo NR838 lub Yamaha RX A10140. Cenowo wypadają podobnie jak SR5010 natomiast są modelami chyba wyższymi od niego. Jak one by się sprawdziły w stereo?
Jeśli mógłbym coś zasugerować to spróbuj SR 7009 Marantza - jego cena to około 5 800 zł lub w poszukaj AVR 5200W oczywiscie jeśli nie bedzie Ci mocno zależało na HDCP 2.2 + kolumny Q Acoustics model 3050

Polećcie mi proszę dobry salon w Warszawie gdzie mają dużo sprzętu. W stolicy będę w sobotę i chciałbym to wykorzystać na odsłuchy.

Na Spartańskiej jest Audiopolis -fajny klimat lub salon Marantza na ul.Poznanskiej - Pan Paweł robi tam fajne odsłuchy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnych odsłuchach. Tym razem do testowania "dostałem" SR6009, a z kolumn: Monitor Audio Silver 8, Elac FS 68.2, Jamo C95 i jakieś Unitry (niestety nie wiem jaki model). Ze wszystkiego najgorzej wypadły Unitry - tu brakowało wszystkiego, szczegółowości, basu, dźwięk był taki zbity. Trzecie miejsce ku mojemu zaskoczeniu zajęły MA Silver 8 - dobrze zagrały jeżeli chodzi o dynamikę jednak bas był zbyt nachalny, było go za dużo i przytłaczał pozostałe pasma. Drugie miejsce to Jamo - choć tu Pan powiedział, że C97 będzie zdecydowanie lepsze. No i zwycięzca - Elac - zagrały najlepiej, fajna szczegółowość, dobra dynamika, jednak w niektórych piosenkach było zbyt dużo basu. Nie wiem czym to było spowodowane, ale czasami słychać było dudnienie.
Osobiście skłaniam się do zakupu Canton Chrono 509.2 (o ile budżet wytrzyma) ewentualnie niższego modelu.
No chyba, że macie jakieś inne ciekawe propozycje.
W sklepie polecono mi jeszcze kolumny B&D, ale myślę, że ciężko będzie z odsłuchami w mojej okolicy.

Co do samego sklepu Audiopolis - rewelacja. Bardzo miły Pan, pomocny, całkiem dobry wybór jeżeli chodzi o sprzęt do odsłuchu (przynajmniej co do moich preferencji). Polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam co to był za utwór (wydaje mi się, że kawałek TOOL'a Aenima, ale ręki sobie nie dam uciąć). Do do pomieszczenia - myślę, że pokój miał około 20 m2 (może trochę mniej), dywan, chyba firany, wokół poustawiane kolumny, częściowo otwarty na inne pomieszczenie. Jedna ściana (do niej tyłem stały kolumny) była wyłożona drewnem (przynajmniej tak to wyglądało).

Mógłbyś rozwinąć stwierdzenie, że kolumny są sterylne? Obce mi są pojęcia z zakresu sprzętu audio i nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi elac nie wysypał się na dotychczas żadnej piosence, a pewnie przez 18 msc tego było trochę. Mam płytkę z trudnymi nagraniami gdzie czasem jakaś odsłuchiwana kolumna sobie nie radzi np. gubi się, góra tnie, czy zasnuje bas. Kupiłem je słuchając paru modeli. Wyjściowo te kolumny kosztowały ponad 3600, teraz z czasem bywają tańsze i to jest okazja. Pewnie że są kolumny z potężniejszym basem, czy bardziej zadziorne i dynamiczne, co kto lubi no i z czym , ale mi ich brzmienie odpowiada ma charakter. Nasycone, bez wpadania w skrajności, troche twarde w niskim basie , ale dobrze kontrolowane. Rzetelne granie za dobre pieniądze i tyle.
Czasem trzeba zobaczyć na warunki akustyczne, czy bas nie wzbudza czegoś jakiś modów w pokoju, sam piszesz o jakiejś ściance z drewna. Jak masz okazję posłuchaj wyższej serii, acz mniejszej fs147, też bywa w promocjach.
edit: cofam masz za duży salon icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych dużych music style nie znam, niemnie Heco wpisuje się w taki styl brzmienia jaki szukasz, dokładny, twardszy w basie, otwarty w brzmieniu.
Słuchałeś już tych sugerowanych magat quantum 677 to propzycja tańsza i niższej klasy niż np chrono, ale może Ci podpasują, mają trochę cieplejszy dół, bas, łatwo je trafić w sklepie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Magnatów nie słuchałem. W kujawsko pomorskim jest/był problem z dostępnością do odsłuchów elektroniki która mnie interesuje. Póki co przy okazji pobytu w jakimś innym województwie umawiam się na odsłuchy, ale niestety na te kolumny nie trafiłem. Szkoda bo co raz bardziej ciśnie mnie żeby coś kupić, z drugiej strony wiem, że pośpiech wskazany jest tylko przy łapaniu pcheł icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...