Skocz do zawartości

Aplituner i 2 kolumny do 7k.


Szym3k

Recommended Posts

Z reszta do tych Marantzów Chrono powinny lepiej pasować brzmieniowo.
Jednak warto ich posłuchać przed zakupem i to w tej wielkości pomieszczenia.
Sadze ze one zagrały by lepiej w mniejszym pokoju.
Przy ~30 m2 powinny zagrać lepiej z subwooferem.
Takie połączenie 2.1 z tymi amplitunerami powinno dać lepszy efekt.
Był już ktoś tu na forum kto był niezadowolony z basu w stereo 2.0 z takim amplitunerem.
Zawsze można w przyszłości dokupić wzmacniacz stereo do tego zestawu.

A tak swoja drogą, wydaje mi się że twierdzenie że czarne kolumny nie pasują do srebrnego sprzętu elektronicznego, brzmi dla mnie tak jak to że czarny smoking nie pasuje do białej koszuli. Wybory kolorystyczne to kwestia bardzo indywidualna.

Osobiście wybrałbym Elac 147.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick masz rację pisząc, że najlepiej było by posłuchać sprzętu u mnie w salonie, ale niestety logistycznie było by to bardzo trudne - i tak jeżdżę po innych województwach na odsłuchy.
Co do do suba - to taki mam plan żeby finalnie zestaw działał jako 5.1, natomiast jeżeli chodzi o wzmacniacz to przyszłościowo nie wykluczam takiego rozwiązania. Wydaje mi się, że wcześniej pisałem o tym.
Co do koloru - ja nie twierdzę, że czarne kolumny nie będą pasowały do srebrnej elektroniki, tylko każdy z nas urządzając dom ma jakąś koncepcję estetyczną - u mnie ona wygląda tak jak pisałem wcześniej icon_wink.gif i w pełni popieram Twoje słowa "Wybory kolorystyczne to kwestia bardzo indywidualna."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że zrozumiałe jest to że ktoś szuka kolumn pasujących mu do mebli kolorystycznie. Ale to że do srebrnego amplitunera mogą pasować tylko białe kolumny a do czarnego mogą być inne kolory . Rozumiem że podoba cisie wygląd Marantza w srebrnej kolorystyce. Brzmi yto dla mnie tak jakby ktoś powiedział że do czarnego fortepianu mógł siadać wyłącznie pianista ubrany całkowicie na czarno ( włącznie z koszulą ). Taka koncepcja estetyczna może zaistnieć ... Jednak wcale nie jest czymś obowiązkowym i wręcz dość dziwacznym. Również można sobie wyobrazić pianistkę w białej sukni przy białym fortepianie z pomalowanymi na biało paznokciami . Do tego rasy białej i dla porządku zupełnie bladą. W tej sytuacji do czarnych fortepianów powinni siadać wyłącznie czarnoskórzy pianiści. Rozumiem , ze przewody również do tego muszą być białe lub srebrne ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick nie zrozumieliśmy się. Tak jak napisałeś w pierwszej części swojej wypowiedzi - podoba mi się Marantz w srebrnym wydaniu, ale nie twierdzę, że pasują do niego tylko białe kolumny. Po prostu chcę nimi rozjaśnić salon, a dodatkowo również mi się podobają. To jest kwestia gustu i nic więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie docelowo będą grały ze wzmacniaczem, jednak podejrzewam, że to odległa przyszłość. Przez jakiś czas będą współpracowały z SR5010 albo SR6010. Wiem, że takie porównanie nie jest najlepszym pomysłem, ale niestety nic innego mi nie pozostaje...
A jakbyście opisali brzmienie Heco w porównaniu do Canton?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnych odsłuchach. Tak jak pisałem wcześniej - elektronika to Marantz PM600X. Kolumny jakich słuchałem to Heco 900 i Magnat Shadow 209. W tym porównaniu chyba lepiej wypadły Heco. Chociaż obie kolumny zagrały bardzo ładnie. Jednak w Magnatach było za dużo basu (choć nie zawsze). W niektórych odsłuchiwanych utworach było słychać dudnienie. Choć z kolei magnaty były bardziej dynamiczne i miały większe pierdo....ecie. Heco w zamian miały lepszą separację dźwięków i chyba, zagrały dokładniej no i basu było tyle ile potrzeba. Mam teraz dylemat bo mam wybór między wspomnianymi Heco i Canton Chrono 509.2. Kolumny te grają całkowicie inaczej, ale zarówno jedne jak i drugie bardzo mi się podobają dźwiękowo. Zastanawiam się również czy wpływu na ten dylemat nie ma fakt, że Chrono mi się (chyba) bardziej podobają.
Sprawę dodatkowo skomplikował fakt, że Pan w sklepie zamiast Marantza zaproponował mi Onkyo TX-RZ800. Pan powiedział, że nawet w stereo nie zagra gorzej od amplitunerów Marantza. Co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci sprzętu zwykle mają swoje firmowe brzmienia. Tak jak różnorodne są gusta odbiorców. Każdy może sobie coś wybrać co mu odpowiada. Denon i Marantz ma jednego dystrybutora. Sprzęt Marantza ma aspirować do wyższej klasy dźwięku i amplitunery tego producenta mają lepiej sprawdzać się w muzyce. Tak przynajmniej oficjalnie brzmi polityka tego dystrybutora. Jednak spotykam się z niezbyt pochlebnymi opiniami na temat tych amplitunerów. Przy pewnej cenie wymagania są już dość wysokie i chyba nie są w stanie podołać temu co mają oferować te amplitunery kd. A Onkyo które kiedyś było Japońskie dziś ma nawet biura konstrukcyjne w Malezji. Zmieniło dawny profil brzmieniowy który nie koniecznie musi podobać się miłośnikom starego Onkyo jednak zwykle wypada naprawdę dobrze. Nie znam RZ800, lecz podejrzewam że może być to naprawdę dobry sprzęt. Zwykle większa waga sprzętu elektronicznego to większe transformatory i solidniejsze wykonanie. Marantz ma swój niepowtarzalny design i również może się z tego powodu spodobać... w sklepie ? Nie twierdze że pod tą marką jest robiony kiepski sprzęt. Tyle ze chyba za dużo kosztuje w stosunku do tego jak gra. A może to tylko kwestia preferencji ? Uważam że w takich sytuacjach samemu trzeba posłuchać. Są ludzie dla których ważniejszy jest określony wygląd ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyglądem masz rację. Faktem jest, że Marantz mi się podoba, Natomiast RZ800 wygląda sami wiecie jak co. Natomiast jeżeli by się okazało, że Onkyo bardziej podchodzi mi dźwiękowo to decydowałbym się na nie.

Kojarzy może ktoś sklep w Warszawie w którym mógłbym odsłuchać Heco Music Style 900, Canton Chrono 509.2, a z elektroniki Marantza Sr5 lub 6010 no i ewentualnie Onkyo RZ800???
W sobotę będę w stolicy i chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o pomoc jeśli to możliwe.
Mam zamiar kupić sprzęt
Marantz SR5007
lub
Marantz MM7025+NR1504.
Chodzi mi bardziej o zestaw STERO aczkolwiek nie powiem czasem tez z rodziną kino domowe dla tego albo to albo to.
Ale do konkretow, szukam odpowiedznich kolumn podlogowych z bass refleksem z przodu przedewszsytkim nie chce uzywac suba wiec fajnie by bylo aby koluny tez przyjemnie graly. Zestaw suround pozniej, pokoj mam w litere L i we wnęce mam kanapę a na scianie mam sprzet a wiec fanjna akustyka, 25m2. Rodzaj muzyki klasyczna bardziej zona opera itp a ja praktycznie wszystko rock , blues, house, itp.
Czy mieli by panstwo jakies propozycjie co do sprzetu i co do kolumn przedeszytkim. Czy dużym amp A/V czy mniejszy+wzm mocy???
Pozdarwiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Sytuacja znowu się trochę skomplikowała. Miałem porównać SR6010 i RZ800 a z kolumn Heco 900 i Canton Chrono 509.2. Niestety w sklepie którym byłem nie mieli w ogóle Marantzów, a zamiast Chrono 509.2 były 508.2. Za to słuchałem RZ800 no i wspomniane kolumny. Zacznę od amplitunera. To co ludzie piszą o Onkyo, że gra ostro, sucho i do stereo za bardzo się nie nadaje (chyba) nie tyczy się tego modelu (podejrzewam, że RZ900 Również). Amplituner naprawdę bardzo ładnie grał, był bardziej dynamiczny od Marantza (z tego co pamiętam z poprzednich odsłuchów) i charakteryzował się większą energią. Co do kolumn - myślałem, że ten odsłuch zadecyduje o wszystkim, natomiast nic takiego się nie stało. Canton'y zagrały bardziej selektywnie, szczegółowo co bardzo mi się podoba, natomiast Heco miały więcej niskich tonów, schodziły zdecydowanie niżej i chyba były bardziej dynamiczne, co też bardzo mi się podobało. Ideałem by było połączenie tych dwóch modeli.
Mamy dylemat bo całkowicie nie wiem co wybrać. Jeżeli chodzi o warunki odsłuchowe w których będzie u mnie pracował sprzęt to będą one stosunkowo trudne ponieważ nie mam żadnych wykładzin ani dywanów, a zasłony są stosunkowo cienkie. Co Wy byście polecali z tego co napisałem?
Przypomnę tylko: sprzęt będzie wykorzystywany do TV, muzyki, filmów, powierzchnia salonu to 28m2.
Dzięki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy temat chyli się powoli ku końcowi.
Nie wiem czy słusznie czy nie, sprzęt zamówiony. Stanęło na RZ800 i Chrono 509.2. Jeżeli chodzi o kolumny od samego początku były moim faworytem. Trochę wątpliwości mam do amplitunera - nie wiem czy słusznie zrobiłem, ale te same wątpliwości miałbym wybierając Marantz'a.
Ostatnia pomoc o jaką Was będę prosił to wybór kabli. Do soboty nie miałem pojęcia, że mają aż takie znaczenie. Pan w sklepie podłączył 2 różne kable (oczywiście nie jednocześnie) i dźwięk zdecydowanie się różnił - zauważyła to moja żona. Chciałbym żebyście polecili mi jakiś kabel, stosunkowo niedrogi - tak do max. 100 zł/m który podkreśli nieco niskie tony i "zmiękczy" nieco brzmienie.
Jeszcze raz dzięki za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...