Skocz do zawartości

Logitech z533 szumi od nowości


revikdota

Recommended Posts

Witam, mam taki problem. Kupiony dzisiaj logitech z533 2.1 zestaw szumi. Szumi od razu po wpięciu do kontaku i włączeniu. Czy to jest wina odstępu sygnał/szum, czy raczej usterka fabryczna? Dodam, że szum jest dosyć głośny i nie zmienia głośności przy zmianie siły dźwieku. Co ciekawe szumiące głośniki (prawy bardziej) gdy je wepnę na odwrót do subwoofera to wtedy lewy zaczyna szumieć bardziej. (jak wspomniałem wczesniej szumią od razu po wpięciu do kontaktu i włączeniu ich, szum nie ustaje po puszczeniu muzyki z laptopa ani gdy puszę z telefonu.

Liczę na pomoc! icon_smile.gif

Ps:
własnie na wikipedii przeczytałem o współczynniku zawartości harmonicznych: "10% (?20dB) ? taki poziom zniekształceń jest wyraźnie odczuwalny i właściwie dyskwalifikuje urządzenie audio."
moje głośniki mają własnie 10% zniekształceń harmonicznych (wg strony internetowej logitecha)
Czy to możliwe, że wcisnęli mi szajs? Jak to możliwe, że nikt tego nie poruszył w licznych unboxingach i konetarzach na forach?

ps2: dokładna informacja o tych zniekształceniach ze strony logitecha, żeby oszczedzić wasz czas na szukanie
"Głośniki satelitarne: 2 x 15 W (8 omów przy częstotliwości 1 KHz i współczynniku zniekształceń harmonicznych 10%)
Subwoofer: 30 W (4 omów przy częstotliwości 100 Hz i współczynniku zniekształceń harmonicznych 10%)"

ps3: zaznaczę, że szumią od razu po podpięciu ich do siebie, do kontaktu i włączeniu, nie trzeba ich podpinac do laptopa czy tel. żeby szum się zaczął

ps4 i ostatni: "Stosunek sygnału do szumu:
Głośniki satelitarne: 80 dB, poziom dźwięku A
Subwoofer: 80 dB, poziom dźwięku A"

ps5: "https://forums.logitech.com/t5/Speakers/Logitech-z533-Multimedia-Speaker-System-Horrible-hissing-sound/td-p/1427812" tutaj jakiś węgier pisze, że dopiero za dwoma wymianami dostał bez szumu zestaw, jest nadzieja...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy to możliwe, że wcisnęli mi szajs? Jak to możliwe, że nikt tego nie poruszył w licznych unboxingach i konetarzach na forach?


Ludzie którzy kupują takie zestawy, najczęściej są zachwyceni sztucznym bassem ( celowy zapis ),a to że szumi to rybka, ważne że brumi i cyka. Cieszą się ze kupili głośniki z wbudowanym wzmacniaczykiem za niby dobre pieniądze. Cóż do gier czasem ujdzie, ale do muzyki ...o czym tu rozmawiać ?
Zwykle bardziej szumi i buczy w zestawach 2.0 ten głośnik gdzie jest zamontowany zasilacz i wzmacniaczyk, ale sieje szumem po kablach też w drugiej kolumnie. Tak jest z takim 2.1 czy to za 150zł czy za 450zł jak dla mnie lepiej kupić za te kasę np. 400zł mini wieżę z wejściem AUX, dźwięk będzie wyższej klasy, co najważniejsze nic nie będzie tak mocno szumieć w kolumnach, a nieco większe skrzynki i głośniki dadzą lepsze ciśnienie akustyczne i pełniejsze pasmo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Logitech z533 też szumią.

Co ciekawe mieszkam na Węgrzech, kupiłem je w zeszły weekend w tutejszym Media Markt.

Już kiedy podłączyłem do prądu i włączyłem zestaw usłyszałem ten szum... pomyślałem że może wina gniazdka elektrycznego czy coś...

Ale próbowałem w paru gniazdkach i nic. Na pewno to nie wina karty dźwiękowej, mam Xonar U7, na każdym innym zestawie i słuchawkach Bayerdynamic podłączonych bezpośrednio do karty jest wszystko dobrze. Te głośniki szumią nawet jak nie jest podłączone do nich źródło dźwięku, więc o czym tu mówić...

Szkoda słów. Żałuję wydanej kasy, ale jak widziałem w linku jest możliwość dokonania zwrotu i chyba z niej skorzystam, trochę mnie wkurza że muszę to teraz taszczyć, ale cóż. Mam za swoje. W PL używam wzmaka + monitorków, chciałem i tym razem kupić jakieś małe stereo, ale te Logitechy mnie nieco urzekły bo wyróżniały się dosyć wyraźną górą, bas ustawiam na 20% i jest znośnie...

W sklepie nie było słychać tego szumu - zestaw był wystawiony i każdy mógł się podpiąć i wypróbować, wiadomo głośno jest w supermarketach.
No nic. Póki co machnę filmik na YT.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...