Skocz do zawartości

Zestaw stereo 1200 zł


maniu

Recommended Posts

Witam, zacznę od tego iż wiem że takich tematów już było, ale każdy przypadek jest inny icon_wink.gif

Więc chcę sklecić fajny zestaw stereo oparty na amplitunerze ( fajnie jakby miał LAN ) i kolumnach podłogowych. Pokój 30 m2 z otwartym łukiem szerokim na metr. Używany do wszystkiego, filmy, muza itp. Będzie podłączony do tv i laptopa. Marzy mi się odtwarzanie z dysku sieciowego ale wiem że w tej cenie to nie osiągalne.

1.Amplituner stereo wiadomo używany ( z pilotem ), kolumny raczej nowe chyba że używki tez mogą być ???
2. Może kolumny samemu zrobić ??

Koszt do 1200 zł chyba że opłaca sie dołożyć z 200-300 zł i będzie skok cywilizacyjny ...

Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj jak wygląda twoje pomieszczenie, bo przynajmniej ja nie potrafię sobie tego wyobrazić icon_wink.gif

Jeśli chodzi o kolumny lepiej było by szukać używanych, w tej cenie znajdzie się coś ciekawego na rynku wtórnym, natomiast nowe produkty w tej cenie nie koniecznie będą najwyższych lotów.

Żeby "zrobić" kolumny potrzebna jest odpowiednia wiedza i możliwości, więc tutaj pytanie, czy taką posiadasz ? icon_wink.gif

Czasami się opłaca, czasami nie, wszystko zależy od tego, co aktualnie wisi na portalach, czasami za dużo mniejsze pieniądze da się kupić jakiś sprzęt i wtedy jeśli przekracza on budżet, warto dopłacić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich "zwojnic" ?

Ciągnie to pani Danuta S. wzmacniacz może co najwyżej prawidłowo wysterować kolumny, a to czy będzie je w stanie wysterować zależy od ich efektywności i mocy nominalnej rms, reguły nie ma.

Nadal nie określiłeś żadnych konkretów abyśmy mogli wybrać sprzęt. Jeśli chodzi o tą yamahę o której wspomniałeś to całkiem niezły amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeśli ma to być zestaw ze wszelkimi nowoczesnymi udogodnieniami albo chociaż z LAN, to i tak
musisz postawić na sprzęt używany. Ale jakość dźwięku będzie taka sobie.
Tak na marginesie to do czego Ci LAN? Co chcesz podłączać?
Jeśli jednak jakość dźwięku jest dla Ciebie priorytetem, to proponuję klasyczny wzmacniacz stereo. Zapędzi do kąta większość amplitunerów z podobnymi gadżetami na pokładzie. A komputer podłączysz kupując (nawet później - teraz poprzez przejściówkę minijack -> 2xRCA).
Kolumny jak najbardziej używane. Nowe w tej cenie i do pomieszczenia 30m 2 to będzie nieporozumienie (jakieś paździerze z chińskimi głośniczkami).
Podstawkowe kolumny w takim budżecie nie dadzą rady w pokoju tej wielkości. Trzeba patrzeć za podłogowymi.
Oczywiście możesz zbudować sobie kolumny, ale czy starczy Ci zasobów by zrealizować jakiś dobry projekt?
Chyba jednak lepiej poszukać używanych.

I na koniec. Jeśli myślisz o niskich tonach to bas piszesz przez jedno "s". Bass, to co innego w języku polskim, popatrz tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bass

Cytat

Ciągnie to pani Danuta S.

Malipczuk, chodzi Ci o drut zapewne? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostanę przy amplitunerze, lubię słuchać radia.
Co do LAN, kiedys u kumpla widziałem, fajną sprawę z laptopa bez kabelka, sterował Amplitunerem i dyskiem sieciowym. Ale zdaję sobię sprawę że to raczej poza zasięgiem cenowym. Póki co kable w ścianach mam przygotowane ( planowo komp z dyskiem na strychu)

A jakie kolumny uzywane proponujesz ? a coś z nowych Tonsili np Fenix III lub Premium ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil fenix nawet przez miłośników tej firmy był czasem krytykowany. Po co brnąć w takie kolumny ? Pomieszczenie jest duże i jak musisz patriotycznie to lepiej już Pylon pearl 25, czasem można trafić nówki za 1 tys. gdyż były oferowane prawie gratis do gotowych zestawów Yamahy i Denona. Można też poszukać solidniejszych i bardziej efektywnych kolumn pokroju w miarę młodych JBL e80, Magnat Quantum 655, zwyczajnie poszukać na allegro wśród kolumn podłogowych, czegoś używanego za 900-1300zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ok, jestem po zakupie zestawu STX F-200 (844 zł - wersja z podstawkami), amplitunera Yahama R-S201 (799 zł), i DAC`a AUDIOTRAK PRODIGY CUBE (350 zł). Pierwsze wrażenia po wygrzaniu sprzętu przez jakieś 15 h grania :

Kolumny wyglądają ładnie i są porządnie zrobione. Jak na tą cenę myślę że grają przyzwoicie i poprawnie, na samym początku trochę brakowało mi basu ale zauważam że zaczyna być wszystko wporządku, pewnie to była kwestia nie wygrzania. Kawałki Amy Winehouse słucha się bardzo przyjemnie, a na utworze Florence and the Machine - What kind of a men przy dużej głośności pojawił się spory uśmiech na twarzy
Wiadomo efektu WOW nie ma, ale to nie ten przedział cenowy. Także na początek polecam taki zestaw !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki, jesteś zadowolony, a jak się z zestawem osłuchasz w domu dłużej, łatwiej potem jest określić co jest do " modyfikacji" i trafniej można kupić coś odpowiedniejszego.
Było kiedyś takie przysłowie, że człowiek się uczy na własnych błędach:), a doświadczenie i własne potrzeby przychodzi i poznajemy z czasem.

Ps. Wzmacniacz owszem na gwarancji naprawisz, ale o kolumnach chyba nie słyszałem by jakiś serwis uznał jak coś "pyknie"( chyba że jak wada ukryta).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. Gwarancja wcale nie jest taką dobrą stroną jak się to wydaje. Poza tym czas szybko mija i ... jeśli sprzęt się zepsuje, to naprawiasz go tak samo za własne pieniądze jak ten używany.
Może nawet ten używany ma czasem taką przewagę, że jeśli grał ileś tam czasu, to raczej bedzie grał nadal. Z racji tego, że był droższy, wyższej klasy, został (na ogół ) zrobiony z lepszych podzespołów. A te jak wiadomo są mniej awaryjne. No i dźwięk jest lepszy. Czasem to jest wręcz nokautująca różnica.
A nowe klocki, jeśli Ci się nie spodobają/znudzą, to sprzedasz z... 25, 30, 50% stratą?

Na pewno doświadczenie przychodzi z czasem i człowiek się uczy na własnych błędach. Choć nie zawsze.
Ale szkoda, że tak mało osób przychodząc na forum po poradę tak naprawdę rzadko z niej korzysta, tylko forsuje własne koncepcje, bo
słyszał od kolegi ciotecznego brata, szwagra konia, że te kolumny czy wzmacniacz są super icon_mrgreen.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że człowiek uczy się na błędach, ale póki co ja mojego nie dostrzegam. Jestem zadowolony a to chyba najważniejsze, mam to co chciałem czyli polskie kolumny i nie chodzi tu o gwarancję tylko bardziej o kwestie patriotyczne icon_wink.gif wole polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu... Zobaczymy może jak za jakiś czas się osłucham, przejadę się do STX i odsłucham jakiś wyższych modeli lub z racji że mieszkam obok Wrześni wstąpię do Tonsila
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...