Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Tannoy Dc2000 MAX 1000 zł


MAreve

Recommended Posts

Witam, przyszła pora na zmianę mojego pierwszego wzmacniacza jakim był Pioneer A656.
Absolutnie niczego nie mogę mu zarzucić, gra wyśmienicie, lecz chciałbym spróbować czegoś innego- nie mam porównania z niczym innym.
Chciałbym przeznaczyć na niego maksymalnie 1000 zł, oczywiście sprzęt używany.
Wcześniej wpadł mi w oko musical fidelity b1 lub a1, co o nim sądzicie? Czy uciągnie kolumny tannoy DC2000?
Z tego co wyczytałem to ludzie nie takie kolumny do niego podłączają, podoba mi się również jego wygląd jest tak banalnie prosty, że aż piękny:0

Ale to tylko moje zdanie, czekam na wasze propozycje.


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że obaj nie słyszeliśmy o wielu firmach, które robią dobre wzmacniacze.
Ale Thule, to znana w świecie audio marka a ten wzmacniacz należy do lepszych jakie można kupić za te pieniądze.
O ile oczywiście komuś odpowiada jego rys brzmieniowy.
Co do tego, czy będzie lepszy od Pioneera, to sądzę, że tak. Ale oczywiście nie we wszystkich aspektach tak od A do Z.
Bo ten Pioneer, to bardzo fajny wzmacniacz, nie jakaś plastikowa zabawka.
Za zdecydowanie lepszy wzmacniacz musiałbyś dać ok. 2 kzł.
Na pewno Thule ma takie zalety, że niejeden dużo droższy wzmacniacz mu nie dorówna.
Jak napisałem dużo tu zależy od gustu.

Co do regulatorów, to wiele dobrych wzmacniaczy ich nie posiada. I często nie są potrzebne jeśli dobrze się dobierze elementy zestawu.
Miałem wzmacniacze z regulacjami i bez. Jakoś tak się składa, że lepiej wspominam te bez regulatorów.
Ale jeśli musisz kręcić gałami... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, spróbuję o niego powalczyć, może akurat się uda.
Odnośnie regulatorów oczywiście nie są one koniecznością, tylko przyzwyczaiłem się do pioneera i brak regulacji to będzie dla mnie coś nowego, ale myślę, że nie będzie to stanowiło problemu, jeśli kolumny przypasują do wzmacniacza thule.
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia tego wzmacniacza- wpadł mi w oko:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAreve, a ja myślałem, że interesujesz się trochę zagadnieniami audio. Że czytałeś coś od czasu rejestracji na forum icon_rolleyes.gif
Po kiego grzyba Ci amplituner KD? Chcesz składać zestaw kina domowego icon_question.gif
Co do jakości, to podziel sobie cenę nowego amplitunera, przez 9 (kanałów tego amplitunera) i pomnóż przez 2 (kanały we wzmacniaczu stereo).
Mnie wyszło ok. 1111zł za nowy wzmacniacz stereo.
Trzeba by jeszcze odjąć cenę wszelkich dekoderów dźwięku, tunera, przetwornika C/A, regulatorów, wyjść, wejść. Ile zostanie? 800 zł czy mniej?
Odpowiedz sobie jakiej to będzie jakości wzmacniacz/dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne propozycje:
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/204317.php (Xindak A 06)
http://allegro.pl/wzmacniacz-advance-acous...5793487280.html

Ten byłby super, ale cena pewnie podskoczy jak zaczniesz licytować.
http://allegro.pl/wzmacniacz-alchemist-nex...5777051095.html

Nie wiem jak grają nowe wzmacniacze TEACa. Jeszcze nie słuchałem. Podobno dobrze grają. Ale wygląda interesująco.
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-teac-a...5791831812.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam MAreve jestem posiadaczem Thule ia 100 i jestem mega zadowolony z tego wzmacniacza ,chociaż nie mam dużego doświadczenie w stereo.Gra on fajną średnicą i nisko schodzącym ,,basem'',gra ciepło jest naprawde mocny 100w przy 8ohm .Naprawde warto słuchać rad f1angel to bardzo doświadczony ,dobrze doradzający forumowicz w świecie stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Okazało się, że Alchemist Nexus jest ode mnie z miasta, odda go za 1200-1300 zł, czy to dobra cena?

To bardzo dobra cena - normalnie za Alchemista trzeba raczej dać o połowę więcej niż cena wyjściowa.

Zakładam że nie korzystasz i nie będziesz potrzebował regulacji wysokich i niskich tonów...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi częściami? Jeśli coś tam się zepsuje, to raczej tylko kondensatory albo potencjometry. Każdy średnio rozgarnięty elektronik Ci to naprawi, wymieni na takie same, podobne, albo lepsze.
Alchemist jest wzmacniaczem bardzo dobrym, pewnie bardziej uniwersalnym niż AA MAP 105 i Thule IA 100.
Sam nie wiem, który wybrałbym, gdybym musiał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A powiedz mi jak wygląda eksploatacja/serwis tego wzmacniacza?

Jak widać - wyszukiwarka działa, bo pytanie (i Twoje obawy) jest typowe dla tych, którzy niekoniecznie kojarzą tę firmę icon_lol.gif

A co chcesz z tym wzmacniaczem robić? Obudowę wymienić, czy płytę główną?
Podłączasz kolumny i źródła, włączasz do prądu i grasz... Wystarczy odrobina uwagi przy eksploatacji i nie robienie głupot typu podlewanie kwiatków stojących na wzmacniaczu icon_mrgreen.gif
Jak się będziesz z nim prawidłowo obchodził, to nie będzie problemów.
FSO też już nie istnieje, a jakoś nikt się o brak części do samochodów nie martwi icon_lol.gif


Egzemplarz wygląda na zadbany, a firma jest zacna (zresztą robili też bardzo dobre CDki).

Zresztą F1angel już ci odpowiedział.

Pozdrawiam
PS. Ja wiem co bym wybrał ... nie tylko granie: wygląd tego Alchemista - bezcenny.
Tym bardziej że masz go w okolicy i możesz "wyrwać" bez czekania na kolejnych licytujących.
Zresztą gdybym miał wolne miejsce na kolejny wzmacniacz to bym się nie zastanawiał nad nową zabawką icon_cool.gif

A o kosztach zakupu już Ci wcześniej pisałem. Poza tym to rzadki gość na aukcjach, Thule dużo częściej się pojawia, o MAP-105 nie wspominając.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dzięki za odpowiedź, kupiłem Alchemist Nexus!
Jestem w trakcie słuchania- fajnie ze udało zdobyć się cały komplet łącznie z kartonem instrukcjami i pilotem.Stan wizualny również jest bardzo dobry.Jedna rzecz co mnie ciekawi to rok produkcji tego wzmacniacza, czy orientuję się ktoś kiedy był produkowany?
Co do dźwięku to gdy dobrze posłucham to napiszę jak gra:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że kupiłeś ten wzmacniacz!

Co do wieku - około 10 lat. W tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia.

A jak uzbierasz pieniądze - to warto kupić do kompletu odtwarzacz CD - ma obudowę w tym samym stylu (i niebieską diodę w tym samym miejscu).
Kupiłeś na allegro (ten egzemplarz z niekompletnym jednym gniazdem cinch)?

Pozdrawiam
PS. Nie masz informacji o tym na tabliczce znamionowej z tyłu obudowy?
Poza tym może być jeszcze na płycie w środku wzmacniacza, no ale musiałbyś zdjąć obudowę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...