Skocz do zawartości

Problem z pilotem od YAMAHY


slifer

Recommended Posts

Witam posiadam YAMAHE RS 500 + YAMAHA R-CD300. Problem polega na tym że nie mogę zescalać pilotów tak aby odtwarzacz cd mógł być obsługiwany pilotem od wzmacniacza. Jest to uciążliwie głównie ze względu na to że pilot od odtwarzacza nie posiada przycisku power i trzeba ręcznie włączać i wyłączać. Wszystkie kody podane w instrukcji obsługi nie działają pomoże ktoś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym nie interesowałem jak do tej pory, więc musiałbym szukać odpowiedniego w ciemno, tak samo jak Ty.
Może ktoś inny obeznany w temacie Ci podpowie, być może ktoś z forumowiczów?
Albo szukaj na Allegro czy przez Google sklepów/sprzedawców handlujących pilotami i ich pytaj co by Ci mogli polecić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zdalnym sterowaniem w Yamahach to jest coś nie tak.
Ja miałem kiedyś inny problem, poruszyłem nawet AudioKlan
i oni też ręce rozłożyli.
Miałem taką konfigurację, amplituner Yamaha RX-A2010 plus wzmacniacz
AS501. Problem był taki ,że pilot wł/wył oba urządzenia.
Nawet po zmianie kodów w amplitunerze dalej wł/wył oba urządzenia.
Dziwne było to że AS501 działa na dwóch różnych kodach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele pilotów uniwersalnych potrafi tylko przyjąć posiadane w pamięci schematy dla różnych kodów odpowiednich producentów. Są jednak i takie które potrafią przyjąć kod nadany z posiadanego pilota. Na pewno któryś z bardziej zaawansowanych pilotów będzie w stanie obsłużyć sprzęt który masz.

A to że wzmacniacze tego samego producenta mają te same kody lub korzystają z podobnych schematów jest zupełnie naturalne. Taka sytuacja jest własnie nienaturalna ze ktoś używa ustawione obok siebie 2 urządzenia podobnego typu obok siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiele pilotów uniwersalnych potrafi tylko przyjąć posiadane w pamięci schematy dla różnych kodów odpowiednich producentów. Są jednak i takie które potrafią przyjąć kod nadany z posiadanego pilota. Na pewno któryś z bardziej zaawansowanych pilotów będzie w stanie obsłużyć sprzęt który masz.

A to że wzmacniacze tego samego producenta mają te same kody lub korzystają z podobnych schematów jest zupełnie naturalne. Taka sytuacja jest własnie nienaturalna ze ktoś używa ustawione obok siebie 2 urządzenia podobnego typu obok siebie.




Ale dlaczego po zmianie kodu w amplitunerze, dalej działał wzmacniacz.
Zmieniałem kod w pilocie amplitunera i samym amplitunerze.
Według mnie funkcja to po coś została zrobiona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic będę szukać jakiegoś uniwersalnego pilota może się uda. Dziwne jest dla mnie to że yamaha wypuszcza sprzęt z pilotem bez funkcji power. Rozumiem że mają na myśli obsługiwanie całego zestawu jednym pilotem ale jeśli jest to niedopracowane i wychodzą właśnie takie sytuacje jak moja mija się z celem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...