Skocz do zawartości

Okablowanie do gotowego zestawu stereo i umiejscowienie


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio pisałem w sprawie wybrania odpowiedniego sprzętu stereo icon_biggrin.gif decyzja podjęta, zamówienie złożone, dzisiaj będę odbierał icon_cool.gif zestaw to monitory Kef q300 + subek Kef q400b i do tego nowy ampli onkyo tx-8150. I teraz mam trzy pytania:

-kable, które dobrałem ze sprzedawcą to Melodika MDSWY30 do suba i Melodika MDSC2525 do głośników, pytanie czy są to kable wystarczająco dobre do tego zestawienia?

-druga sprawa, kable głośnikowe są już puszczone w ściane, mam nadzieje, że to nie ma wpływu żadnego na jakość dźwięku? od paru osób usłyszałem, że spokojnie mogę puścić w ścianie

-no i ostatnie pytanie, niestety nie mam jak ustawić głośników żeby stały, więc chcę je powiesić, są do tego przystosowane bo mają fabrycznie zamontowane uchwyty, pytanie czy to, że będą wisiały nie wpłynie na jakość dźwięku?

Pokój 18.5m2, prawie kwadratowy, będę wdzięczny za odpowiedź!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

-no i ostatnie pytanie, niestety nie mam jak ustawić głośników żeby stały, więc chcę je powiesić, są do tego przystosowane bo mają fabrycznie zamontowane uchwyty, pytanie czy to, że będą wisiały nie wpłynie na jakość dźwięku?


Moim zdaniem bardzo.
Nie dość że przytulone do ściany to jeszcze pewnie pod kątem prostym na wprost- no bo jak skręcić je ku środkowi ?
18 m to sporo dziwne że brak miejsca... jak będziesz wieszał to chociaż na dobrej wysokości, około 80-100cm od podłogi. Popatrzyłbym za jakimiś uchwytami do kolumn , takimi wysięgnikami, wtedy odsuniesz je od ściany i będziesz mógł regulować kąt .
Kable jak najbardziej przyzwoite.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wysokość akurat będzie ok, bo tak jak mówisz + - 100cm od podłogi. Może ewentualnie jakieś półki bym skombinował? Takie solidne, które przymocuje do ściany i będę mógł postawic na tych podstawkach/półkach...plus jest taki, że BR jest z przodu, więc to by nie kolidowało

A takie uchwyty to gotowe gdzieś dostane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmurowa półka, z założenia lepsza niż cienka z osb. Pozostaje kwestia mocowania do ściany. Jak masz pomysł na takie to oczywiście nie muszą być długie, ale głębsze niż takie popularne na książki. Nawet kolor można kamienia wybraćicon_wink.gif
Myślę że takie dwie o szer30cm i 40cm głębokość były by lepsze niż z osb, czy wieszanie kolumn na haczyku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluray, hdd, czy jakiś ps3 podpina się pod tv- w końcu chodzi by widzieć grę, czy film. Natomiast audio z tv wyprowadzasz optykiem do wejścia IN optic w amplitunerze.
Bluray jeśli z niego będziesz odtwarzał płyty CD, także kablem chinch prosto do amplitunera.
Komputer z nim łączysz jak chcesz, no ale w sumie w jakimś celu wybrałeś droższy model z tą funkcją (bth) to żeby ją używać icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Bluray coaxialem lub rca, wybadaj jak będzie lepiej, choć w tym wypadku pewnie coaxialem bo ten model amplitunera ma dobry dac.
Co masz na kompie, czego nie masz w ampli, że musisz łączyć się z pc? Tak z ciekawości pytam, bo nieco dziwi mnie szał na bth .

EDIT : Stała się ciekawa rzecz, bo w tym samym czasie ( wczoraj, dziś ) dwie osoby z forum kupiły te same amplitunery ONKYO tx 8150 z mocno innymi w brzmieniu kolumnami i w sumie świeżym podejściem do tematu . Może wykażcie się teraz Wy i opiszcie w dziele "WASZE SYSTEMY " swoje spostrzeżenia z odsłuchów i już na spokojnie te z domu icon_biggrin.gif
To w sumie może być interesująca dla wielu poszukujących i forumowiczów sprawa !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem wszystko tak jak napisałeś i sprzęt gra jak trzeba icon_smile.gif także wielkie dzięki za pomoc! Zaczynałem czytać to forum z zerową praktycznie wiedzą, a już po paru tygodniach coraz więcej rzeczy się dowiaduje i coraz bardziej mnie wciąga temat, także uznania dla Was chłopaki za pomoc!

Fajny pomysł z tym podzieleniem się wrażeniami! Jutro po uczelni na pewno siądę na spokojnie do lapka, porobie fotki i naskrobie co i jak icon_biggrin.gif

Teraz tak na szybko tylko...jestem ZACHWYCONY zakupem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...