Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz/amplituner do kolumn KEF R500?


kowalol

Recommended Posts

Podobną jakość dźwięku? icon_rolleyes.gif
Może opiszesz na jakiej podstawie wybrałeś te kolumny, co Ci się w nich podobało a co chciałbyś ewentualnie poprawić w brzmieniu?
Tak w ogóle, to nic nie napisałeś o swoim pomieszczeniu, jak ustawiłeś kolumny. Może pokażesz to na zdjęciach albo na rysunku?
Nie napisałeś nic o swoich upodobaniach brzmieniowych (o czym piszę popatrz w innych wątkach). Barwa, stopień twardości, ostrości, jasności, ciepłoty, soczystości, równowaga tonalna (liniowa, czy uwypuklona w jakimś podzakresie),
A jakiej muzyki słuchasz?
Nie wiemy też jakie masz źródło dźwięku albo jakie planujesz zakupić. Takie kolumny już wyraźnie pokażą różnice w jakości źródła.
W taki sposób, to możesz wysłać smsa do kumpla by go zaprosić na piwo.
By otrzymać sensowną poradę trzeba napisać dużo więcej. O wszystkim jak, w jakich warunkach, jaką muzykę i w jakiej manierze ma to grać. Im więcej tym lepiej. Znów spójrz do innych wątków.
A miałem zapisać sobie link do wątku pewnej koleżanki, która wzorcowo napisała pierwszy post. W porównaniu do Was Panowie (większość), to po prostu majstersztyk icon_biggrin.gif

Co do amplitunera, to też napisz dlaczego takie urządzenie. Na ogół wzmacniacz stereo w podobnej cenie zagra lepiej. No i dobrze grających wzmacniaczy jest większy wybór.
A elektronika ma być nowa czy może być coś z drugiej ręki? Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, to również polecam tę opcję.

EDIT: No już widzę, że pisałeś także w innym wątku i podjąłeś decyzję. Szkoda, zę nie pisałeś wszystkiego w jednym.
Czy dobrze zrobiłeś z tamtym wyborem, to nie mam przekonania. Można było lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zacznijmy od tego, że to nie dla mnie te informacje! icon_biggrin.gif chce doradzić rodzicom w wyborze. Swój sprzęcik będę odbierał dzisiaj icon_biggrin.gif

Nie tyle chce zmieniać coś w brzmieniu, co po prostu wykorzystać ich możliwości. Bo obecnie są podłączone do ampli onkyo, który był już wcześniej i nie został wymieniony, który mało tego nie jest wysokiej klasy i dodatkowo jest to ampli KD. Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to głównie pop, rock, r&b i muzyka klasyczna. Źródłem dźwięku miałoby być radio, blu ray i tv. Kolumny sa ustawione przy jednej ze ścian, po obu stronach tv'ka, na przeciwko stoi kanapa, za która jest rownoległa ściana, cały zestaw ustawiony jest po jednej stronie prostokąta, między ścianami tych dłuższych boków. Jeżeli chodzi o barwę to tutaj nie ma żadnych wysublimowanych wymagań. Mają grać czysto, dynamicznie, z wyczuwalnym basem i ciepło icon_smile.gif

Mam nadzieję, że teraz dokładniej opisałem problem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Kef R500 to bardzo dobre kolumny, które natychmiast ukażą brzmienie wzmacniacza, dlatego warto dobrać odpowiednie urządzenie tak, aby w pełni wykorzystać potencjał kolumn.
Czytając Twój opis nasuwa mi się kilka propozycji, natomiast zdecydowanie namawiałbym jednak na klasyczny wzmacniacz zintegrowany, nawet najlepszy i najdroższy amplituner bedzie wyraźnie ograniczał klasę systemu.
Najtańszym rozwiązaniem, które zagra prawidłowo, bedzie lepsze od każdego amplitunera, jednak nadal bedzie ograniczało zestaw bedzie integra Nad C356 BEE. Taka konfiguracja zapewni równy, dynamiczny, pełny i uniwersalny dżwiek. Na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem bedzie hybryda lampowa Vincent SV-500. To świetne połączenie mocy, dynamiki mocnej tranzystorowej koncówki mocy z lampowych przedwzmacniaczem. Na pewno trzeba posłuchać wzmacniacz Roksan Kandy K3, to równy, pełny, spójny dżwięk. Dobrym rozwiązaniem będzie także najnowsza integra Audiolab 8300A. Jeśli lubisz brzmienie bardziej muzykalne, może trochę kosztem neutralności, przestrzenne, to na koniec dwa wzmacniacze godne odsłuchu - Creek Evolution 50A oraz Rega Elex-R.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na porownania, odsłuchy poszczególnych zestawień. Poza zaproponowanymi powyżej modelami, mamy w salonue jeszcze dziesiątki innych wzmacniaczy, które także podczas odsłuchu mogą zainteresować. W przypadku pytań lub oferty finansowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Q21. Amplitunery są owszem dobre. A te od Harmana naprawdę niezłe.
Jakby nie było rzeczywiście zazwyczaj amplitunery są gorsze dźwiękowo niż wzmacniacze.
A wzmacniacze z drugiej ręki są zdecydowanie lepsze niż te nowe.

Owszem możesz napędzić sprzedaż jakiemuś salonowi i kupić amplituner, jeśli Ci się spodobał.
Ale jeśli zależy Ci (radziłbym się zastanowić rodzicom) to warto pomyśleć nad zakupem dobrego wzmacniacza.
A wszelkie połączenia cyfrowe zrealizować za pomocą DACów.

Oczywiście jeśli uniwersalność i wygoda są najważniejsze, to można kupić amplituner, jeśli się podoba.
Kwestia priorytetów.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...