Skocz do zawartości

używany zestaw kolumny + wzmacniacz do 4,5k zł.


nass

Recommended Posts

Witam,
chciałbym prosić was o pomoc w wyborze sprzętu do pokoju, którego głównym przeznaczeniem będzie właśnie słuchanie muzyki. Pomieszczenie ma 18m2, cześć ścian oraz spadzistej części sufitu (poddasze) zostanie wyłożona panelami akustycznymi a reszta będzie zagospodarowana w inny sposób lub też osłonięte kotarami. Kolumny będą stały ok 2,5m od siebie i jakieś 0,5 metra od tylnej ściany, do tego jakiś 1m od bocznych ścian.
Jeśli to też ma znaczenie to na podłodze będzie leżał wielki frędzlowaty dywan. Mam pełną swobodę w dostosowywaniu tego pokoju, więc ewentualne zmiany nie są problemem.

A teraz do rzeczy, budżet: 4500zł (oczywiście miło byłoby gdyby kilka groszy zostało na jakieś drobniejsze zachcianki icon_smile.gif ) z czego jakieś 2,5k planuję przeznaczyć na kolumny a drugie 2k na wzmacniacz, preferuję używany sprzęt (przynajmniej kolumny) bo jak wiadomo cena z wiekiem spada, a jakość dźwięku zostaje bez zmian icon_smile.gif Posiadam odtwarzacz płyt Technics SL-PS840 oraz korektor Technics SH-GE90 i chciałbym też jakoś te dwa klocki dokleić do zestawu. Czego słucham? Hmm... można by powiedzieć że jestem otwarty i nie ograniczam się, jednak przeważnie są to różnorakie odmiany rocka, jazz, blues, folk, muzyka klasyczna, ale też trip-hop, house czy new age nie są mi obce. Tak więc szukam czegoś uniwersalnego, co zadowoli moje niezbyt wybredne (zapewne, w porównaniu do waszych) uszy niezależnie od rodzaju muzyki. Od brzmienia oczekuję klarowności i dynamiki, zależy mi na wyrazistej, dobrze wyeksponowanej górze oraz środku, oraz ciepłym, głębokim ale lekko konturowym basie, który nie zaleje reszty.

Co powiecie o kolumnach Dali? Mam na myśli konkretnie modele 850, 18, oraz 810. Jeśli chodzi o wzmacniacz to całkowicie zdaję się na was.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy dla Ciebie te kolumny zagrają tak jak się tego spodziewasz.
A jakich kolumn i wzmacniacza używałeś wcześniej? Słuchałeś jeszcze jakiegoś zestawu? Co Ci się podobało w dźwięku a co nie?
Poza tym, czy te modele nie będą trochę za duże do Twojego pokoju?

Pomysł podłączenia "procesora" SH-GE90 jest zły. Podobno chcesz poprawić jakość dźwięku a nie go pogorszyć?
Miałem, używałem, więc wiem o czym piszę. Lepiej go sprzedaj i dołóż do lepszych kabli.
Odtwarzacz na początek może być, choć z czasem trzeba będzie pomyśleć o lepszym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są raczej ubogie, od dawna korzystam głównie ze słuchawek oraz z zestawu Technics EH670 który służy jako "głośniki komputerowe". Kiedyś miałem jeszcze jakiś wzmacniacz technicsa do zestawu, oraz kolumny których nazw za nic w świecie sobie nie przypomnę (pamiętam tylko że miały żółte membrany niskotonowców icon_razz.gif), minęło kilka ładnych lat, a wtedy jeszcze nie interesowały mnie "te sprawy", ważne było że "grało" a mniej ważne jak. Ale sprawy się troszku zmieniły i zacząłem odczuwać niedosyt, chcieć czegoś więcej, co połechce moje bębenki i sprawi że nie będę chciał wstawać z fotela.. Co masz na myśli pisząc "za duże"? że fizycznie? jeśli o to chodzi to będą w sam raz, w końcu będą stanowiły centrum uwagi icon_smile.gif Czym brzmieniowo różni się model 810 od 850? Nie wiem dlaczego, ale ciągnie mnie do tej produktów tej firmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A jeśli by przeznaczyć 3k na kolumny a 1,5k na używany wzmacniacz? ewentualnie można troszkę podnieść budżet.
Co powiecie na Dali Lektor 8 (nowe)?
Albo Dali Skyline 1000?
Ktoś miał styczność z modelem 810? Niewiele jest o nich z tego co widzę.
Jestem otwarty również na propozycje innych marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...