Skocz do zawartości

pomoc w wyborze zestawu stereo


Grzegorz Browalski

Recommended Posts

Cytat

Dzien dobry jestem tu zupelnie nowy icon_mrgreen.gif

czy do tego Cambridge Audio bedą odpowiednie kolumny Dali Zensor3 czy może lepsze będą CA sx 60
dodatkowo czy dla mnie jako laika i profana nie lepszy był by ten Marantz chodzi mi o to czy warto doplacać 1000 zł do Minx Xi



Ktoś ? coś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zamiast ponaglać, sam się postaraj i napisz dokładnie o co ci chodzi i czego chcesz. Skąd ktoś ma wiedzieć co jest lepsze dla ciebie, czy o jakiego marantza chodzi? Nie ma modelu ,, ten marantz,, czy ,, tego Cambridge,,.


jeśli zechciałbyś oczywiście mi pomóc będę wdzięczny, jeśli podasz mi jakie są potrzebne informacje.
zestaw ma być jako "ogólne centrum rozrywki" dla rodziny głownie podłączony telewizor, radio, Tablet, komputer.
Pokój 6x4 m odległość od źródła dźwięku 3m rodzaj muzyki rózny.
A jak klikniesz na ten Matantz to otworzysz link icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, do trzech razy sztuka... mimo że było wspominane, zakładka pierwsze posty http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html .
Piszesz że szukasz "centrum rozrywki", dodając zaraz że źródło będzie 3 metry od niego, radio, tablet, tv. Więc to raczej kwestia długości kabla od tv, niż danego urządzenia icon_wink.gif
Swoją drogą po co kolejne radio i tablet jak te urządzenia mają wszelkie tunery, sieciowe i odtwarzacze plików z podłączonego dysku pod usb.
O ile Dali zensor 3 są w miarę bezpiecznym brzmieniowo wyborem, choć według mnie jednak zbyt małe w 24 m. Nie słyszałem kolumn podstawkowych CA, zaś podłogowe brzmiały nieco jasno, co z tą elektroniką może dać średni efekt.
Kwota na zakupy też ważna, jakie wyposażenie Tobie jest potrzebne, dlaczego takie małe urządzenia, czy 10 cm większe się nie zmieszczą? Jakie brzmienie lubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, po mimo mojego oporu jakos to idzie icon_wink.gif
Radio ma byc ze strumieniowania w tymze CA, blednie napisalem ze zrodlo dzwieku 3 m icon_smile.gif powinienem napisac do zrodla dzwieku(glosnikow) 3 m
tablet ma byc polaczony bezprzewodowo jako np odtwarzacz muzyki, do tego telewizor Sony Kd 49 X8505b.
jezeli chodzi o brzmienie bardzo lubie jezeli dzwieki sa od siebie "odseparowane" wyraznie zaznaczone jak na tym filmiku
wiem ze ten wzmacniacz to inna klasa icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim kombajnie masz wejście USB, wystarczy zgrać muzykę na większy pendriv ( na stałe włożyć) i nie bawić się w każdorazowe parowanie urządzenia z tabletem , czy telefonem.
Sugerowałbym w tej cenie wyższej klasy amplituner stereo i lepiej grające, tzn. bardziej jak z filmiku : Yamaha RN 602 ( tańsza jest bez antenek i wifi rn500) jest też Onkyo tx 8150.
Czy Dali 3 zagrają jak chcesz, ciężko powiedzieć, są naprawdę ok i może z Yamahą, generalnie potrzeba czegoś bardziej różnicującego dźwięk, Elac 63.2 , Canton chrono 503, Focal chorus 706, z tańszych Canton gle 426, Monitor audio bx2.
Choć widziałbym w ten metraż jeśli koniecznie monitory to większe i lepsze jak Monitor audio RX2(silver) na 20ce, choć wspomniana Dali 3 też ma niby 18cm głośnik.

Czy swoje propozycje już gdzieś słuchałeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...