Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacza


Shot7

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników.

Czy ktoś mógłby pomóc mi w wyborze używanego wzmacniacza stereo do kwoty ok 800.
Przeglądając portale aukcyjne ginę w gąszczu modeli i nie wiem wogole na które zwrócić uwagę. Bardzo ważne dla mnie jest aby wzmacniacz posiadał pilota.
Do tej pory muzyki słuchałem na harman kardon hk610.
Kolumny które posiadam to Tonsil Premium ale w późniejszym czasie zostaną zmienione na monitor audio bx5.
Łatwiej bedzie napisać jakiej muzyki nie słucham, wiec nie lubię mocnego metalu, muzyki poważnej oraz disco polo.

Chciałbym aby wzmacniacz był lepszy od tego Harmana którego posiadam i koniecznie miał pilota.

Myślałem o Denonie pma720 lub Harman Kardon hk970 troszkę nowsze od tego co mam ale czy warte tej kasy, czy lepiej cos całkiem innego tego niewiem, dlatego moze ktoś cos poleci w tej kwocie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czasu by szukać, mam inne zajęcia a szukanie takiego wzmacniacza wymaga jednak trochę czasu. Jeśli Tobie się nie chce, to rzuć monetą. icon_wink.gif
Ale jeśli poważnie podchodzisz do jakości dźwięku, to napisz więcej o swoich upodobaniach dźwiękowych (brzmienie jasne, twarde, ostre, chłodne, suche, konturowe, czy odwrotnie?), równowadze tonalnej tego dźwięku (ma być liniowy, czy uwypuklone niskie albo wysokie czy średnica) a także o pomieszczeniu (jego wielkości) i możliwościach ustawienia kolumn.
Dlaczego wybrałeś Monitor Audio BX 5, słuchałeś i coś Cię ujęło w dźwięku, czy z opisów, opinii?
Może napisz o swoich oczekiwaniach, co w dźwięku lubisz.
Jak źle dobierzesz kolumny (i źle je ustawisz) do pomieszczenia (jego wielkości i akustyki) i wzmacniacz do kolumn a całość (jakie źródło - kolejna "tajemnica") do swojego gustu, to wyjdzie kicha. A wówczas pilot we wzmacniaczu, to naprawdę szczegół icon_cool.gif

Bez tych informacji, to jak można Ci coś z pełnym przekonaniem polecić?

Widzisz jak mało napisałeś. I chcesz by ktoś się przyłożył, jeśli Ty się nie starasz?
Poczytaj inne wątki, zobacz co i jak pisze się o dźwięku, zestawach, oczekiwaniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi trochę na to że wybrałeś MA bx5 bo nie nadają się do metalu, czy disco? I tak i nie, mają detaliczną górę więc gitarki i perkusje dobrze wybrzmiewają, średnica jest lekko ocieplona, dół sprężysty jak na gabaryty i cenę niezły, więc dobre do dynamicznej i energetycznej muzyki.
Dany wzmacniacz pewne cechy poprawi inne, przykryje.
To więc czego słuchasz, czy nie słuchasz, nie ma takiego znaczenia jak to ,, jakiego brzmienia,, oczekujesz icon_wink.gif
Faktycznie Denon, Harman, Nad, nieco uspokoi, czasem ociepli brzmienie, Cambridge, Yamaha, Marantz mogą nieco nadać analityczności, ale to bardzo ogólnie pisząc.

Lepszy wzmacniacz to rzecz względna! Jasne że wzmacniacz za 7900zł jest lepszy od takiego za 790zł .
Jednak wybierając wśród podobnych klasą wzmacniaczy należy szukać nie lepszego( bo w sklepie pan powiedział że ma), tylko bardziej dobranego i odpowiedniego dla NAS jako słuchacza, pamiętając jak grają kolumny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nikt nie bedzie za mnie szukał czegokolwiek, ale wiem ze sa tu ludzie którzy wyrwani ze snu w środku nocy potrafią powiedzieć jak gra który model wzmacniacza.
Monitor audio wybrałem z tego względu, ze będę mógł je odkupić niebawem od znajomego który dbał o nie lepiej niż o żonę😃 A grają ciekawiej od moich tonsili.
Pokój w którym słucham ma 20m.
Właśnie zależy mi zeby ten sprzęt grał liniowo czyli nie przesadnie nisko z dudniącym basem i nie jakoś krzykliwe, bardziej chciałbym posłuchać czystego szczegółowego grania o ile oczywiście da sie to w miarę osiągnąć za ta cenę.
Trudno jest mi napisać czy lubię ciepłe czy zimne granie ponieważ nie miałem okazji posłuchać wielu zestawów, ale chyba bardziej kieruje sie w stronę lekko chłodnego i jak najbardziej możliwie szczegółowego grania.
Jeśli komuś przyjdzie jakiś model do głowy proszę o pomoc, przydałoby sie rozsądnie wydać ta kasę. 😃
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko to co dla jexnego jest lekko ciepłym brzmieniem, dla innego jest zimne i super detaliczne icon_wink.gif za 800 pewnie znajdziesz używane ale z nowych modeli yamahę as500, lub tańszą rs500-dadzą analityczne brzmienie i z bx5 duużo detali, zaś z Pioneer A30, Denon 720 nieco cieplej, ale bez skrajności. Z nieco starszych detaliczniejszych może Cambridge azur 640, Marantz 6003, jakiś Rotel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym brzemieniem, ale myśle ze po kupnie któregoś z tych wymienionych i tak dźwięk poprawi sie w stosunku do mojego hk610.
Bardzo podoba mi sie ten Marantz który wymieniłeś, czy to podobnej klasy sprzęt co starszy pm 66 czy gorszy?
Nie wiedziałem ze będę miał takie dylematy przed kupnem sprzętu. 😖
Powiedz jeśli możesz, który z tych wybrałbyś dla siebie :
Denon pma720ae
Marantz 6003
Cambridge audio Azur
Harman Kardon 970
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jeszcze jedno pytanie. Słyszałem ten wzmacniacz Yamahy ktory polecił jacek75. Bardzo podoba mi sie jego brzmienie i prawie sie zdecydowalem.Jest tylko jeden problem jest bardzo wysoki i nie mieści mi sie w półkę która mam przeznaczona na wzm.
Polki nie przerobie.
Czy znacie wzmacniacz podobnie brzmiący do a-s500 lecz troszkę niższy?
Myslalem o CA Azur 640, ale bardzo nie przychylne opinie sa o nim w internecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...