Skocz do zawartości

Dobry Amplituner


Obdarzony

Recommended Posts

Witaj,
aby cokolwiek Ci zaproponiwać, potrzeba znacznie więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, gry, muzyka), jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy masz wymagania w kwestii budowy, wielkości, kolorystyki kolumn, w jakim budżecie możemy poruszać się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za link wiec tak sprzęt nowy głównie zależy mi na amplitunerze aby był dobry myślę tak do 2000zl a głośniki dokupienia później. Jeszcze chciał bym podłączyć pc. Pytanie jeszcze mam takie czy można do takiego amplituner podłączyć mikrofon żeby można pośpiewac karaoke amatorsko oczywiście ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za link wiec tak sprzęt nowy głównie zależy mi na amplitunerze aby był dobry myślę tak okolo 2000zl a głośniki dokupienia później. Jeszcze chciał bym podłączyć pc. Pytanie jeszcze mam takie czy można do takiego amplituner podłączyć mikrofon żeby można pośpiewac karaoke amatorsko oczywiście ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety nie podłączysz mikrofonu do karaoke, Ale są DVD które mają takie opcje i nie są drogie wiec raczej dokup coś takiego.
Jasne jeśli chcesz szukać amplitunera do 2000 zł to Yamaha 679 jest dużo lepsza ALE zaznaczam żę pozniejszy zakup kolumn za 1000 zł niewiele z niej wyciagnie.

Wiec jesli budżet wynosi 3000 zł to kupuj z rozwagą. Tkz. złoty środek.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś może nad amplitunerem firmy NAD? Ostatnio sam miałem problem szukając odpowiedniego sprzętu. Przeglądając amplitunery tej zaciekawiły mnie, ale nie bylem do końca pewny. Poczytałem opinie i zamówiłem stąd http://www.pylonaudio.pl/. W połączeniu z moimi pylonami sąsiedzi nie mają życia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam mam juz amplituner do czasu zebrania odpowiedniej kwoty jestem w posiadaniu głośnikow dedykowanych do PC. Wiec czy jest możliwość podłączenia tych głośników bezpośredni do amplitunera jeśli tak to czy muszę podłączać każdy głośnik do amplitunera czy mogę zestaw za pośrednictwem tych 3 kabli które podłącza się do PC i jak wtedy podłączyć amplituner z PC. Czy brak takiej opcji i głośniki musza być podłączone do PC i w 2 przypadku jak podłączyć PC z amplitunerem

Amplituner:Yamaha 679



głośniki 5.1 creative inspire 5300



Płyta główna gigabyte M68MT-D#
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś amplituner kinowy wyposażony w takie opcje WiFi i Bluetooth warto chyba czas z tego skorzystać .
Komputer zwykle ma bth, a jak nie to osobny nadajnik kosztuje z 5 zł. i PC sparuje się z amplitunerem. Połączenie usb-usb, czy minijack-2RCA także wchodzi w grę.
Natomiast sensu wstawiania dobrej klasy amplitunera pomiędzy PC, a te głośniki komputerowe, nie widzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest taki aby przez następne 6 miesięcy amplituner nie stał tylko był używany. Czy można podłączyć te głośniki do amplitunera aby można ich było używac nie tylko z PC ale również z Ps3 czy laptopem ? I jak to zrobić jeśli istnieje tak opcja prosił bym o szczegóły co gdzie podłączyć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I jak to zrobić jeśli ustnej tak opcja prosił bym o szczegóły co gdzie podłączyć

A tak bardziej po polsku mógłbyś napisać!!!

Co to znaczy "jeśli ustnej tak opcja"???
I korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by poprawić błędy ortograficzne i gramatyczne, bo bardzo ciężko się to czyta i czasami wręcz trudno zrozumieć o co Ci chodzi icon_eek.gif

A zamiast takich komputerowych - to lepiej już będzie jak kupisz za 100-200zł używane kolumny.

Pozdrawiam
PS. Uzupełnij też w swoim avatarze miejsce zamieszkania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to te głośniki możesz podłączyć do komputera. Potrzebujesz do tego 3 przewody jack 3,5 po obu stronach. Standardowo masz z płyty głównej tylko wyjście stereo i wejście audio oraz wejście mikrofonowe. Oba wejścia powinno dać się ustawić aby stały się wyjściami na sub i centralny oraz na głośniki tylne. Wtedy tracisz możliwość podłączenia czegokolwiek do komputera. Jeśli jednak zrezygnujesz z głośników tylnych od zestawu Creativa możesz podłączyć wyjście na strefę druga z amplitunera ( zone 2 zone out ). Wtedy masz podłączone głośniki do komputera i jakoś amplituner do wejścia w PC.
Mało w tym sensu dla amplitunera bo głośność możesz regulować z poziomu komputera i głośników komputerowych.
Do tego co chciał byś zrobić potrzebny byłby amplituner o model wyższy , który posiada komplet wyjść pre out. Ten go niema.
Innej opcji raczej brak.
Droższe płyty główne maja więcej złącz audio i nie trzeba wtedy nimi aż tak bardzo żonglować.
Problemem są tu ograniczenia tego konkretnego sprzętu.
Niektóre głośniki wielokanałowe ( typu PC ) posiadają tryby które potrafią wygenerować dźwięk na większej liczbie głośników niż 2 z doprowadzonego sygnału stereo. Wystarczyło by aby razem z głośnikami lewym i prawym działał subwoofer podłączony do wyjścia na strefę 2.
Jednak wtedy regulacja głośności pozostawała by nadal w głośnikach komputerowych.
Można by jeszcze zaryzykować rozwiązanie w którym wzmacniacz z subwooferem Creativa byłby podłączony do amplitunera wyłącznie jako subwoofer pod wyjście przeznaczone dla suba. Same głośniki satelitarne z tego zestawu mają przewody zakończone wtykami RCA. Należało by kupić 5 wtyczek RCA typu żeńskiego ( nazywane potocznie gniazdami ) i przylutować do nich przewody którymi można było by je podłączyć do wyjść głośnikowych amplitunera. Wtedy w jego menu trzeba ustawić możliwie wysoką wartość częstotliwości podziału pomiędzy subwooferem i satelitami ze względu na bardzo ograniczoną moc głośniczków komputerowych , które są zwykle w stanie wytrzymać najwyżej po kilka watów. Aby podłączyć subwoofer musisz oczywiście użyć przewód z jednej strony 2 RCA i z drugiej jack 3,5 mm. Wykorzystasz tylko jeden RCA ( drugi zostanie wolny ). To rozwiązanie prowizoryczne lecz dość sensowne. Odradzam obcinanie wtyczek do podłączenia głośników do amplitunera. Da się tak zrobić. Musiałbyś do tego potrafić oznaczyć ich polaryzację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...