Skocz do zawartości

Kolumny stereo i wzmacniacz do 3500zł


platyniak18

Recommended Posts

Witam, chce zmienić microlaby 7c na coś lepszego, budżet 3500zł +/- 200zł. Sprzęt ma być nowy. Wiem że najlepiej było by sie wybrac do sklepu i przesłuchać pare zestawów, ale do najbliższego dobrego salonu audio mam 160km i troche zbyt mało czasu na takie wycieczki.

Kolumny mają grać w pomieszczeniu 25m2, muzyka której słucham to głównie pop/klubowa/soundtracki z filmów i gier/punk rock. Chciałbym również aby zestaw można było bez problemu podłączyć do pc, konsoli i telewizora (samsung ue48h6400). Ogólnie szukam dużego łupnięcia, ściany dzwięku.

Narazie znalazłem kolumny jbl es90, czytałem że mają trochę "estradowe" zacięcie, a właśnie szukam czegoś w tym stylu. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to spodobała mi się yamaha as501 ze względu na wbudowany DAC. Na innym forum ktoś mi polecił Yamahy ns-777. Co do wzmacniacza to yamaha as501 to dobry wybór? będzie dobrze współpracowała z ww kolumnami?

Zwracam się do was z pytaniem co możecie mi polecić? Jaki zestaw jeszcze wziąć pod uwage?

EDIT: W pokoju jest bardzo mało mebli, jedynie nieduża szafka rtv pod telewizor, łóżko, narożnik, i mała ława. także jeżeli chodzi o rozmieszczenie kolumn to mam duże pole do manewru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś w swoich danych skąd jesteś. Jednak najlepiej by było udać się do salonu/salonów audio.
Najlepiej umów się na sesję i posłuchaj kilka zestawów. Na pewno jakiś dobry, odpowiedni dla siebie znajdziesz.

Lepiej znaleźć trochę czasu i samemu posłuchać niż później ze stratą odsprzedawać, jeśli rodzaj dźwięku Ci się nie spodoba.

Co "w ciemno" można Ci polecić?
Może coraz lepsze i wciąż stosunkowo niedrogie najnowsze produkcje firmy STX. Będzie dynamika i selektywność oraz dobre niskie tony przy zachowaniu dobrej jakości brzmienia.

Amplitunery, to owszem może być Yamaha, ale także zwróć uwagę na Onkyo i Harman Kardon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał f1angel trzeba mieć punkt odniesienia i czegoś posłuchać . By szukać czegoś dla siebie. Owszem es90, ns 777 , KEF C7 brzmi nieco koncertowo, jest sporo góry pasma, ostrej , głośniejszej, koncertowej, ale też wzmacniacze Yamaha również brzmią dokładnie i z zaznaczonymi lekko ( według niektórych mocno ) skrajami pasma. Czy nie za dużo tego będzie ? Oceń sam . icon_smile.gif
A co będzie, jak np. JBL będzie grał jednak byt nudno, ostatnio ktoś tak pisał, i wyjściem będzie Klipsch ? Każdy widzisz ma swoją miarę.
Łupnięcia ( jak to określasz ) i koncertowość, można różnie rozpatrywać.
Nieco masywniej w dole i średnicy (zwłaszcza z wzmacniaczem Yamaha as) od kolumn ns777, es90 zabrzmi np. Magnat quantum 677 że tak tylko z tych w miarę popularnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem, yamahe as 501 już zamówiłem icon_smile.gif Teraz pora na głośniki, jeżeli chodzi o odsłuch to wole sprzęt sprawdzić u siebie w warunkach jakich będzie docelowo grał. Jeżeli będę zawiedziony dzwiękiem to zawsze mam 14 dni na zwrot towaru. Szukam czegoś co sprawdzi się w muzyce którą słucham, więc raczej nie szukam głośników do muzyki klasycznej icon_wink.gif Prędzej do rocka, klubowej, więc głośniki muszą mieć kopa i grać dość dynamicznie.

Przechodząc do sedna: wzmacniacz zamówiony, głośniki zamówię pewnie któreś z już ww w temacie, f1angel pisał o kolumnach stx brać pod uwagę jakiś konkretny model? Wiem że to polska marka, ale jakoś zawsze kojarzyła mi sie z tanią plastikową chińszczyzną. Mam jeszcze jedno pytanie, jakie kable głośnikowe kupić? Mogę dołożyć do troszkę droższych, tylko czy to ma sens? Czy droższe kable to jest po prostu taka "sztuka dla sztuki"?

EDIT: Jeżeli chodzi o jakiś punkt odniesienia, to mogę napisać tyle że w obecnie przeze mnie posiadanych microlab solo 7c brakuje mi praktycznie wszystkiego, a najbardziej w nich denerwuje mnie to że te głośniki nie potrafią cicho grać, dostają "powera" dopiero po znacznym zwiększeniu głośności, i grają za bardzo środkiem pasma, bardzo mało w nich dołu, a biegałem z nimi po całym pokoju, szukając optymalnego ustawienia, ale niestety nie udało sie uzyskać dobrego efektu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"muzyka której słucham to głównie pop/klubowa/soundtracki z filmów i gier/punk rock"

Platyniak18, moim zdaniem w przypadku punka sprawa jest tak nieprzewidywalna, że absolutnie musisz sam posłuchać. Wszelkie testy, jakie się czyta są jednak robione na muzyce, której realizacja jest jak najdalsza od punkowego garażu, więc nawet najdokładniejsze i najbardziej wiarygodne opisy tego, jak jakiś sprzęt gra niewiele mówią, albo nawet nic o tym, jak się on sprawdzi w takim repertuarze. Ani czego oczekiwać. Może się okazać, że dobry sprzęt, który daje spory wgląd w nagrania tak prześwietli muzykę zarejestrowaną celowo w sposób brudny, że nie da się tego słuchać. W każdym razie, trzymam kciuki, żebyś znalazł coś, co Ci dobrze zagra!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi icon_smile.gif Yamaha as 501 już do mnie dotarła, ale po waszych radach stwierdziłem że muszę jednak posłuchać kolumn przed zakupem, nie chcę kupować "kota w worku". Może uda mi się wygospodarować trochę wolnego czasu i udać się na odsłuch.

Na pewno będę chciał sprawdzić kolumny już wymienione w temacie ( jbl es90, magnat 677, stx 250, yamaha ns 777, kef c7), znalazłem jeszcze kolumny Cerwin-Vega VE-15, nieznacznie wykraczają poza budżet ( znalazłem 4 oferty w okolicach 2500zł), z tego co wyczytałem mogą się u mnie sprawdzić, co o nich sądzicie? Widzę że są dość trudno dostępne, i nie wiem czy opłaca mi się ich szukać, i jezdzić na odsłuch. I czy as 501 da sobie z nimi radę? W razie czego mam jeszcze 12 dni na zwrot.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...