Skocz do zawartości

Kolumny do Denon-rcd-cx1


diud1

Recommended Posts

Witam,

Posiadam wzmacniacz Denon-rcd-cx1, niestety nie mogę dobrać do niego odpowiednich kolumn. Obecnie posiadam Tannoy m1. Dodam, że poszukuję kolumn do słuchania muzyki rockowej. Wydaje mi się, że Tannoy lepsze są do bardziej "wymagającej" muzyki.
Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne rady.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam, faktycznie nie zapoznałem się z działem "pierwszy krok" icon_smile.gif.
Pomieszczenie jest nieduże gdyż chodzi o kolumny do kawalerki. Pokój to ok 18m. Kanapa umieszczona jest od kolumn mniej więcej w odległości ok. 3 -4 metrów.
Obecne kolumny warte są ok. 400 zł więc nie chciałbym dużo dopłacać. Oczywiście rozumiem, że zamiana na lepsze musi wiązać się z większym nakładem finansowym. Chcąc zawęzić obszar poszukiwania ustaliłem sobie granice do 1000 zł. Myślę raczej o używanym sprzęcie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może opisz jak grał ten Denon z Tannoy'ami. Co Ci się podobało w tym dźwięku a co chciałbyś zmienić?
Jakiego rodzaju dźwięku szukasz. Bo muzyka, muzyką, ale upodobania brzmieniowe swoją drogą.
Ma być więcej/mniej: góry/średnicy/niskich. Dźwięk ma być cieplejszy/chłodniejszy, ostrzejszy/łagodniejszy, jaśniejszy/ciemniejszy, twardszy/miększy,
bardziej soczysty/suchy itp? Możesz opisać własnymi słowami. Albo może jeszcze jakieś inne aspekty dźwięku są dla Ciebie istotne?
To ułatwi znalezienie bardziej odpowiednich kolumn.

Oczywiście mają to być kolumny standowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że obecne głośniki mają za mało dołu i nie są zbyt "wyraźne". Wydaje mi się, że brakuje im takiego "nasycenia" dźwięku i selektywności.. Nie znam się, dlatego nie wiem na ile może to być wina samego rozmiaru samej kolumny, ale brzmią trochę płasko. Przyznam, że odsłuchiwałem kiedyś wzmacniacz SONY chyba model ES na głośnikach sony (nie znam modelu), i brzmiało to znacznie lepiej.
Generalnie słucham muzyki rockowej i tam z założenia może muzyka nie jest bardzo selektywna ze względu na ilość przesterów itd, jednak mam wrażenie, że obecnie w mojej konfiguracji jest dużo "bałaganu".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może M1 nie są typowo "rockowe", choć ja je lubię i słucham nieraz kolegi razem z Rotelem RA-931mkII. Jest naprawdę nieźle, wysokich ile trzeba, dobra przestrzenność. No wiadomo niskie nie są zbyt mocne, czy najniżej schodzące, ale tego nikt nie wymaga od małych kolumn podstawkowych.

Przyczyną tego jak Ci gra może być nie tylko charakter kolumn, ale złe ich ustawienie. Znasz temat akustyki?
http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Nawet najlepszy zestaw nie zagra dobrze w nieodpowiednich warunkach czy ustawieniu kolumn.
Inną sprawą może być po prostu niedopasowanie tych kolumn do charakteru brzmienia Denona.
Ale poszukamy Ci innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że pokój nie jest przystosowany do słuchania muzyki. Poczytam o kwestii ustawienia kolumn, ale bardziej stawiam tu na sam pokój. Wiem, właśnie, że te kolumny są cenione i bardzo chwalone, dlatego też zakupiłem je bez odsłuchu. Fakt, że miałem wcześniej znacznie gorszę, także tu i tak był skok w górę, jednak wydaje mi się, że może właśnie ten Denon potrzebuje czegoś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz bardziej wyraziście grające na górze, nieźle nasycone w średnicy z dobrymi jak na monitory niskimi tonami, to zwróć uwagę na te kolumny:
http://allegro.pl/monitor-audio-bronze-b2-...5773279143.html
Są też wyższej klasy kolumny, ale mają wgniecenia na głośniku średnio-niskotonowym. Na ogół nie polecam takich kolumn, ale tu chyba można się zastanowić. Szczególnie jeślibyś oddał je jakiemuś specjaliście by wyprostował te wgniecenia.
http://allegro.pl/monitor-audio-rs1-i5799427316.html

A tu masz jeszcze bardziej wyraziste z mocniejszymi niskimi tonami, ale mniej wyrafinowane i bardziej wyspecjalizowane (rock - tak, inne gatunki - tak sobie).
http://allegro.pl/paradigm-monitor-3-v2-i5800071664.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...