Skocz do zawartości

Jamo Concert 95


say31

Recommended Posts

Witam. Mam pytanko odnośnie zakupu wzmacniacza. Posiadam Jamo Concert 95 ale tylko fronty czyli stereo jaki polecacie wzmacniacz do tego zestawu myślałem o Denonie x1100w lub 2100w są to 7.2 ale to na przyszłość zawsze można dokupić pozostałe, nie wiem czy to dobry wybór . Pomieszczenie około 27mkw z aneksem ogolnie to .Sstoi tylko kanapa i mebloscianka, będzie używany do cyfrówki + radio +kino no i oczywiscie muzyka.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pierwsze pytanie to czy szukamy amplitunera czy wmzacniacza faktycznie?
Kiedy dokupisz tyły? Czy dokupisz? Często będziesz z nich korzystał?


Jeśli zdecydujesz sie na amplituner to polecam Ci Yamahe 679. Jeśli jednak miotasz się pomiedzy wzmacniaczem a amplitunerem to wybierz Yamahe RN 500 albo AS 501 podłączysz do niej wszystko, a będzie to grało dużo lepiej.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee raczej ampl jak napisałem wcześniej może dokupię ale na razie nie planuję to tak na zaś .Mam teraz Philipsa FR975 i służy już około 8 lat kupiłem używkę .Kolumny grają jakoś tak plastycznie szczególnie bass nawet z loudness i jest go mało słucham głównie muzyki z tv .Myślę że Yamaha odpada jest za agresywna tak słyszałem ja potrzebuję takiego spokojnego i stonowanego . Po dłuższym słuchaniu na tym co mam aż chce się wyłączyć one krzyczą . Nie wiem jak się mają te dwa typy do siebie nie mam jak sprawdzić i odsłuchać liczyłem że ktoś ma podobną konfigurację którą bym potrzebował. Chcę zrobić dobry zakup bo już raczej nie będę więcej kombinował to ma być zakup na lata. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz,, jakiś,, podstawowy, czy nawet drugi z oferty amplituner to z dużymi kolumnami i takim metrażu może się okazać że nie pomoże regulacja tonów i loudness. Będzie jazgotliwie jak teraz, bo philips ma pewnie brak mocy by zagrał bas i niska średnica, a gra dominująco głównie góra pasma. Zresztą faktycznie seria C gra dość detalicznie.
Jak lubisz masywne brzmienie, kinowe poczytaj , posłuchaj w sklepie Pioneer vsx 924, czy 923 ( różnica jakiejś opcji) teraz najnowszy chyba 928, lub Denona 3100, przynajmniej nie będzie deficytu mocy, wyposażenie też już dobre.
Choć z drugiej strony jak planujesz słuchać muzyki z tv, to i tak niema co się ekscytować jakością i niuansami brzmienia, dokupisz subwoofer i jakoś uzupełnisz bas w filmie, muzyka gorzej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moja propozycja jest następująca. Jeśli nastawiasz się przede wszystkim na uzyskanie możliwie najlepszej jakości dźwięku i nie zamierzasz w przyszłości rozbudować systemu do konfiguracji wielokanałowej, skup się na odpowiednim wyborze dobrego urządzenia dwukanałowego.
Jeśli zależy Ci na funkcjach sieciowych i tunerze, najlepszym moim zdaniem wyborem będzie jeden z modeli amplitunerów marki Onkyo - TX-8130 lub flagowy TX-8150. Jeśli natomiast stawiasz na klasyczne stereo, na pewno bardzo dobrą jakość dźwięku uzyskasz ze wzmacniacza NAD C356 BEE, jest to moim zdaniem połączeni idealne, zapewniające świetną dynamikę, swobodę grania. Alternatywnie spójrz na wzmacniacz Marantz PM6005 - to raczej spokojniejszy, trochę cieplejszych przekaz.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę wybierał pomiędzy Pionier 930 ,Denon x3100 lub Yamaha 679 jak będę w Polsce czyli za około niecały miesiąc postaram się wpaść do jakiegoś salonu i odsłuchać w/w.Jeszcze jedno Pionier ma teraz serie 930 tylko jeden model ma literkę K drugi to wiem S to silver wyjaśnicie?
Onkyo odpada jednak wygląd też się liczy Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Pioneer jak i Yamahą jest często kompletowania z kolumnami Jamo i są to udane połączenia. Jamo serii C nie jest za bardzo krzykliwe więc powinno być dobrze.Wybierając amplitunery warto też sprawdzić ich funkcjonalność i komfort Obslugi (funkcje sieciowe, obsługę USB itp.).
Cytat

Jeszcze jedno Pionier ma teraz serie 930 tylko jeden model ma literkę K drugi to wiem S to silver wyjaśnicie?

K- to Black

czy to takie trudne wrzucić model w wyszukiwarkę i popatrzeć - będzie szybciej niż zadawać tego typu pytanie na Forum i czekać na odpowiedź.

A poza tym Pionier to były stare polskie radia icon_mrgreen.gif (więc współczesnego modelu 930K lub S tam nie znajdziesz):
monofoniczne na lampach (pierwsze powojenne - w PRLu)...
oraz stereofoniczne DSP-102 z wbudowanymi głośnikami
http://www.oldradio.pl/karta.php?numer=574

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zarówno Pioneer jak i Yamahą jest często kompletowania z kolumnami Jamo i są to udane połączenia. Jamo serii C nie jest za bardzo krzykliwe więc powinno być dobrze.Wybierając amplitunery warto też sprawdzić ich funkcjonalność i komfort Obslugi (funkcje sieciowe, obsługę USB itp.).

Cytat

Jeszcze jedno Pionier ma teraz serie 930 tylko jeden model ma literkę K drugi to wiem S to silver wyjaśnicie?

K- to Black

czy to takie trudne wrzucić model w wyszukiwarkę i popatrzeć - będzie szybciej niż zadawać tego typu pytanie na Forum i czekać na odpowiedź.

A poza tym Pionier to były stare polskie radia icon_mrgreen.gif (więc współczesnego modelu 930K lub S tam nie znajdziesz):
monofoniczne na lampach (pierwsze powojenne - w PRLu)...
oraz stereofoniczne DSP-102 z wbudowanymi głośnikami
http://www.oldradio.pl/karta.php?numer=574

Pozdrawiam


Ok dzięki za opinie co do Pioneera proszę oto linki http://allegro.pl/pioneer-vsx-930s-pytaj-o...5798204605.html
http://allegro.pl/pioneer-vsx-930-k-wifi-1...5732740895.html. icon_biggrin.gif
P.S nie czepiaj się literówek icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...