Skocz do zawartości

Naim nait5i + NaimCD5 --> głośniki ?


OneArmed

Recommended Posts

Cześć.
Zbyt mało danych otrzymaliśmy od Ciebie, by sensownie odpowiedzieć.
Nie wiemy jakiej wielkości masz pokój, jakie możliwości ustawienia kolumn i miejsca odsłuchowego, jakie odległości kolumn i tego miejsca od ścian tylnej i bocznych, kolumn od siebie i od miejsca w którym będziesz słuchał? Jaka jest akustyka tego pokoju/umeblowanie? Pomocny byłby rysunek lub zdjęcia dookólne (panorama).

Poza tym nie wiemy jakiej muzyki słuchasz.

A najważniejsze jaki masz gust brzmieniowy, co lubisz a czego nie lubisz w dźwięku. Morze opisz to szerzej?
Oczywiście wiadomo, że chciałbyś redukcji ostrej góry i uwypuklenia średnicy.
Ale nie napisałeś z jakimi kolumnami masz takie odczucia? Bo słuchałem tych NAIMów z różnymi (raczej dobrymi) kolumnami i nie miałem wrażenie, że podają ostro dźwięk, czy brakuje im wypełnienia średnich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zestaw jest podpięty pod Focale Chorus 807V.

Pokój to ok. 15m2, umeblowany standardowo, nie jest to wyspecjalizowane miejsce do odsłuchu.
Mieszkanie ma ściany z papieru, słychać wszystko w każdą możliwą stronę - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

Nie ma jednego ulubionego gatunku - cieżki rock, akustyczne plumkanie, elektronika.
Jestem już po kilku odsłuchach (Kabbase Minorca, Chario Delphinus, Tannoy Revolution XT)

Aktualnie jestem niemal zdecydowany na Studio 16Herz Canto Grand.

Do ideału brakuje odrobinę szerszej panoramy stereo i dynamiki, ale zdaję sobie sprawę, że może być to kwestia samego wzmacniacza.
Czy powinienem posłuchać czegoś jeszcze?

pozdrawiam
Marcin

Cytat

Cześć.
Zbyt mało danych otrzymaliśmy od Ciebie, by sensownie odpowiedzieć.
Nie wiemy jakiej wielkości masz pokój, jakie możliwości ustawienia kolumn i miejsca odsłuchowego, jakie odległości kolumn i tego miejsca od ścian tylnej i bocznych, kolumn od siebie i od miejsca w którym będziesz słuchał? Jaka jest akustyka tego pokoju/umeblowanie? Pomocny byłby rysunek lub zdjęcia dookólne (panorama).

Poza tym nie wiemy jakiej muzyki słuchasz.

A najważniejsze jaki masz gust brzmieniowy, co lubisz a czego nie lubisz w dźwięku. Morze opisz to szerzej?
Oczywiście wiadomo, że chciałbyś redukcji ostrej góry i uwypuklenia średnicy.
Ale nie napisałeś z jakimi kolumnami masz takie odczucia? Bo słuchałem tych NAIMów z różnymi (raczej dobrymi) kolumnami i nie miałem wrażenie, że podają ostro dźwięk, czy brakuje im wypełnienia średnich tonów.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...