Skocz do zawartości

Amplituner 5.1 /7.1 z drugiej ręki do 700pln


iroonhide

Recommended Posts

Witam.
Posiadam zestaw głośników mission:
Front: m62i
Tył: m77ds dipole
Central: m6ci
Suba jeszcze nie ma ale z czasem będzie.
Mój pokój to 20m2 (w kwadracie)
Początkowo fronty były w stereo ale po zmianie pomieszczenia i okazyjnie kupieniu reszty postanowiłem zrobić kd.
Przeglądam allegro od tygodni ale za bardzo nie wiem jaki był by dobry, jest tego tyle ze trudno coś wybrać nie mając za dużego pojęcia i dlatego postanowiłem tutaj poradzić się ekspertów.
Z tego co zdążyłem się zorientować to technologia KD idzie cały czas do przodu więc amplituner który kupię powinien mieć wyjścia hdmi 3 minimum (tv cyfrowa, konsola do gier, dvd) (nie potrzebuję 100 wyjść ,wejść chinch i s-video, zależy mi głownie na hdmi) mile widziane jest wejście usb do podłączenia pendrive z plikami mp3, obowiązkowy pilot , chciał bym również żeby posiadał funkcje automatycznej kalibracji, może być 5.1 albo 7.1 nie ma to dla mnie zbyt większego znaczenia (jeśli jednak będzie 7.1 to front podłącze bi-amping) i fajnie by było żeby obsługiwał nowe formaty dźwięku np TrueHD czy podobne, patrząc na allegro to są osiągalne w tej cenie mowa o używanych.
Bedze to służyło do wszystkiego, tv, filmy, muza, gry.
Znalazłem na allegro kilka modeli podam tutaj w celu weryfikacji ale czekam jak najbardziej na wasze propozycje bo jak wspomniałem wcześniej nie znam się na tym.
YAMAHA RX-V471, YAMAHA RX-V367, Yamaha HTR,
Onkyo TX-NR414 , ONKYO TX-SR507,
denon avr 1509, Amplituner AVR - 1611
Patrzyłem również na Pioneer i H/K ale nie znalazłem niczego konkretnego z hdmi i pilotem.
Znalazłem Pioneer VSX-919 AH-K ale bez pilota a pilot w sklepie 529zł więc nie dla mnie.
Czy z powyzszych jest coś godnego uwagi czy czekać i szukać innych modeli?
Myślę ze to wszystko. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia w amplitunerach kina domowego, owszem idzie do przodu, ale bardziej jeśli chodzi o poprawę jakości obrazu ( do 4K) i przesyłania dźwięku przez bth, airplaye itp, nowe opcje internetowe, czasem jakiś najnowszy kodek audio( ale to w droższych wersjach).
Natomiast w samym dźwięku postępu to raczej nie ma, a nawet pojawiła się pewna grupa podstawowych najtańszych amplitunerów w cenie koło 900zł, która gra gorzej niż kiedykolwiek( trzy wymieniłeś).
Jak kuszą Cię amplitunery KD, a chcesz by miało to ręce i nogi ( kolumny masz zacne) , trzeba szukać amplitunera z drugiej ręki, ale nowego( do 3 lat) i nie będącego pierwotnie podstawowym modelem. Tak więc nie patrzeć na popularne modele Yamahy, Pioneery, Onkyo z 3 i 4 na początku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Patrzyłem również na Pioneer i H/K ale nie znalazłem niczego konkretnego z hdmi i pilotem.
Znalazłem Pioneer VSX-919 AH-K ale bez pilota a pilot w sklepie 529zł więc nie dla mnie.

A czemu masz kupować pilota w serwisie Pioneera?

Pojawiają się używane podobnego typu - w cenie ok.100zł (albo trochę więcej, jeżeli są to modele z wyświetlaczem).

Albo za 50-150zł kupisz uniwersalnego Logitecha Harmony, masz wtedy od razu obsługę kilku urządzeń.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot do amplitunera klasy ok. 2 tys za 529zł no fajnie, ciekawe po ile pilot do modelu 3 ** , lub 4** kosztujących 700 zł...też 520,- ?
Chociaż jak pamiętam jakąś starą dyskusje ok 150 zł nowy pilot do vsx 524. O używane warto pytać na aukcjach , bo ampli się psują, a pilot zostaje ludziom.
Wizualnie się nie różnią te od serii 4 z serią 8, pytanie czy można pilotem z 4 wywołać funkcje które są w wyższych modelach amplitunerów , np. Radio www, stawiam że raczej tak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pilota wygląda następująco nie wiem jakie inne mogą pasować do konkretnego modelu ampli nie wiem też czy uniwersalne obsługują wszystkie funkcję więc znalazłem rc ori pilota i po tym kodzie szukałem pilota i tylko nowego znalazłem nowa tu o pilocie do pioneer 919 o ile jest to w ogóle sprzęt warty zastanowienia. Model niby wysoki ale 3 letni to napewno nie jest.
Znalazłem jeszcze Onkyo TX-SR607 co prawda 50zł po za mój budżet ale tyle to bym mógł dorzucić. Czytałem opinię to różne sa jedni piszą że dobry a inni że 707 lepszy ale i zapewne droższy, a czy warty tej ceny 607 za 750zł? czy coś lepszego się znajdzie? jak patrzyłem na datę wprowadzenia na rynek to bodajże ma już ze 6 albo 7 lat. Żeby coś miało 3 lata to raczej z niższej półki :-/
Także czy mógł by mi ktoś coś konkretnego zaproponować czego szukać czego wypatrywać jeśli aktualnie nie ma nigdzie tak żeby na siłę niczego nie kupować, nie spieszy mi się mogę zaczekać za konkretnym modelem aż się pojawi ewentualnie może mój budżet trochę też wzrośnie czy w tym przedziale cenowym firma ma znaczenie czy też nie ? a jeśli tak to co zagra najlepiej z moimi głośnikami? bo wiem już że serię 3 i 4 omijać.
Wiem że pytam dużo ale chciał bym coś z czego będę zadowolony icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koło 750 zł i nie są dla Ciebie ważne jakieś najnowsze bluetuthy, airplay, tylko solidne brzmienie wejścia hdmi, optic, usb, ewentualnie radio www, to faktycznie można nieco starszy. Modele kosztujące wyjściowo 4-5 lat temu 1600-2200 zł powinny być teraz w założonym budżecie 750zł, masę testów sprzętu z tego okresu ( nawet starszych) można poczytać już w necie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprawa pilota wygląda następująco nie wiem jakie inne mogą pasować do konkretnego modelu ampli nie wiem też czy uniwersalne obsługują wszystkie funkcję więc znalazłem rc ori pilota i po tym kodzie szukałem pilota i tylko nowego znalazłem nowa tu o pilocie do pioneer 919 o ile jest to w ogóle sprzęt warty zastanowienia. Model niby wysoki ale 3 letni to napewno nie jest.

Przecież firmy nie zmieniają co roku kodów do pilotów!
Nowsze piloty powinny obsłużyć wszystkie funkcje, piloty od starszych modeli - większość funkcji.

A co do wieku VSX-919 i opinii na jego temat, to przecież wystarczy odrobina zaangażowania przy wyszukiwarce - i masz wyniki: choćby test w AUDIO nr 9/2009
http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/ampl...pioneer-vsx-919
i już wiadomo, że to model około sześcioletni, lokujący się w górnej części oferty podstawowej serii Pionka. icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do wieku VSX-919 i opinii na jego temat, to przecież wystarczy odrobina zaangażowania przy wyszukiwarce - i masz wyniki: choćby test w AUDIO nr 9/2009


Ale ja nie pisałem nic na temat że nie mogę znaleźć o nim informacji, sam go podałem w 1 poście że mi się podoba ale odpada bo nie ma pilota, a kupić pilot od starszego modelu i nie mieć wszystkich funkcji (zapewne nowszych, lepszych) albo ori za ponad 500pln to się mija z celem. Czy ten pilot logitecha obsłuży ten np amplituner Pioneera 919 ?
W testach ten pioneer 919 wypada dobrze , Onkyo TX-SR607 tez , jest tez H/K AVR 350 z dobra opinia ale bez pilota i takich amplitunerów jest sporo tylko problem polega na tym co wybrać z tych dobrych?
Bluetutów, airplay, dlna itp nie potrzebuje to ma grać ładnie jak kino, dobre efekty i posiadać nowoczesne dekodery dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilota:
uniwersalne Logitech Harmony z wyświetlaczem obsłużą Ci wszystkie funkcje (będziesz miał dostępne wszystkie przyciski jak na oryginalnym pilocie: część normalnie jako standardowe przyciski, a część na kolejnych ekranach wyświetlacza).

Jak ma ładnie grać w stereo i w kinie domowym - to poniżej masz bardzo solidną Yamahę RX-V3000 za 600zł w Rybniku (jest mail i nr telefonu):
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprze...s-os109596.html
Tylko trzeba jeszcze się dowiedzieć, czy jest pilot w komplecie...- bo w opisie nie ma na ten temat wzmianki:
"Sprzedam amplituner z aspiracjami pracy w stereo DAC to zestaw DF1704E + PCM1704U,osobny wzm.słuchawkowy,wydajne zasilanie 2x22000,Z uwagi na brak opakowania i wagę 22kg preferuje odbiór osobisty.Zdjęcia na maila."

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam wzmacniacz 65w/ 8ohm i nie wykorzystuję jego mocy nawet w połowie, także nie wiem czy aż tak duża moc jest mi potrzebna, tak jak pisałem wcześniej nie oczekuje cudów niewidów w ampli za te cenę ale chciał bym coś z hdmi oraz automatyczne strojenie, czy mógł byś mi coś jeszcze zaproponować?
Ten co podałeś to jest kolos, zapewne solidny, sprzedawca napisał mi że posiada pilot, instrukcje i że kiedyś kosztował worek pieniędzy, ale nie posiada kartonu i nie chętnie wyśle oraz nie ma hdmi (chodź na upartego bym mógł z tego zrezygnować bo dźwięk można jeszcze przesłać cyfrowo optycznym i coaxial) Czy w takim amplitunerze menu pokazuje się na TV? czy tylko na wbudowanym wyświetlaczu? i nie posiada automatycznej kalibracji a szkoda bo by mi się to przydało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...