Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
exmition

Kino Domowe 2000zl

Recommended Posts

Witam , Szukam od kilkudni w internecie jakiegoś fajnego grania do pokoju do 2000 i sam juz nie wiem co mam kupić czy jakiś zestaw ampi+blueray+Kolumny czy taki zestaw jak sa np samaunga małe glosniki i jakiś sub około 1700zl sa mieszane opinie i juz sam nie wiem . Pokój ma 4x8.20 , kino będzie w głównej części do muzyki (Lubie mocny bass) chciałbym żeby jak da sie żeby było głośno (jakaś imprezka) żeby nie było lipy i albo samsung ) , mysle ze gdyby była potrzeba dołożył bym jeszcze z 200-300zl ,. W grę wchodzi tylko sprzęt nowy . Prosze o pomoc

Daj sobie spokój z Samsungami, i innymi plastikowymi zestawami.

W tym budziecie z nowego sprzętu zainteresuj się Heco Victa + Yamaha RS300.

Będzie to miało ręce i nogi.

Jednak budżet sie zwiększył do 3500 zł za taka kwotę juz to powinno jakos zagrać? I niech ktoś sie wypowie czy kupować kino 5.1 czy moze przeznaczyć te 3500 na jakies dobre stereo? . Tak z ciekawosci co sądzicie o kolumnach polskiej produkcji czyli stx?

Sądzę że jeśli ten sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki to lepiej skupić się na wzmacniaczu stereo + dwie kolumny. Z takim sprzętem również dobrze ogląda się filmy. Do tego łatwij o dobry bas przy muzyce.

Jak już pisali Koledzy - sprzęt stereo zagra dużo lepiej niż zestaw kina domowego w porównywalnej cenie.

Poczytaj w dziale STEREO - jest sporo podobnych wątków dotyczących sprzętu stereo za 2...3 i więcej tysięcy.

Pozdrawiam

W połączeniu z kolumnami Yamaha NS-555 basu będzie sporo. Lecz nie będzie on zbyt szybki i dynamiczny. To ładne kolumny do tworzenia tła muzycznego przy niezbyt głośnym graniu. STX FS-250 mają dość dobrze wyrównane pasmo i bas nie jest w nich podkreślony.

Sądzę że do Yamahy dobrze pasowały by kolumny Magnaty Quantum 675 lub 677. Te mniejsze w zupełności wystarczą. W 677 górny głośnik pracuje jako średniotonowy.

Oooo widzę ze mnóstwo pozytywnych opini o nich a ja ich wczesniej nie widuzalem (677) :/ , a jaki zmacniacz do tego? Najlepiej żeby sie zmieścić w 3000 , chyba ze ma to byc kosztem jakosci dźwięku No to dołożę jeszcze kilkaset pln

Pisałem to w kontekście Yamahy R-N301. Jakościowo 675 i 677 są bardzo podobne. Sądzę że lepszym wyborem był by wzmacniacz typu Yamaha A-S501 lub Denon PMA-720AE. Jeśli potrzebny byłby tuner, warto kupić taki używany.

Yamaha 500 gra bardziej koncertowo, podkreślając nieco górę pasma, Denon 720 bardziej równo, nieco ocieplając dół pasma, natomiast np. Pioneer A30 jest gdzieś pomiędzy tymi dwoma.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować