Skocz do zawartości

Nagłośnienie do komputera 900-1000zł


dusza

Recommended Posts

Witam!
Chciałbym kupić zestaw, ewentualnie oddzielnie
Wzmacniacz + kolumny ewentualnie Amplituner + kolumny w zestawie 2.0/2.1/5.1
Do tego chciałbym kupić kartę dźwiękową zewnętrzną lub wewnętrzną (tylko PCI zostało mi wolne)
Czy coś polecacie?
Albo macie jakiś pomysł?
Nie musi to być wszystko razem, mogę kupować po kolei. Chciałbym tylko aby cena wszystkiego nie przekraczała 900-1000zł.
Oczywiście mówię o używkach.
Rozglądałem się, naczytałem setki artykułów i już głupieje..
Interesuje mnie naprawdę wszystko, mogą to być głośniki, mogą to być kolumny ze wzmacniaczem, sam wzmacniacz + propozycje kolumien, amplitunery itd..
Głównym moim celem jest muzyka, czasami w coś pograć, filmów oglądam mało, ale pewnie też się użyje.
Teraz dochodzą pytania jak przesyłać dźwięk?
Poprzed Optical Out? RCA? Czy zwykłe Jack-Jack? A może jeszcze inaczej?
Warto wgl kupować kartę dzwiękową? Czy przy wzmacniaczu nie gra to roli?
Może zamiast szukać wzmacniaczy i głośników kupić po prostu głosniki do komputera + karte dźwiękową w tej cenie? Co będzie najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak proponował kolega powyżej. Do słuchania muzyki w jak najlepszej w tym budżecie jakości proponuję również dwie kolumny podstawkowe (lepiej się powinny sprawdzić w 12 metrach) i wzmacniacz stereo.
Przy czym na kolumny wydałbym 60 - 70 % budżetu.
Kolumny podstawkowe najlepiej grają na standach. Te możesz dokupić później. Muszą być stabilne, masywne i wynoszące głośnik wysokotonowy na wysokość Twoich uszu podczas słuchania. super jakby miały możliwość wsypania suchego piachu do środka w celu dociążenia konstrukcji.
Kolumny dobrze podkleić nie niszczącym forniru, do wielokrotnego użytku substancją plastelinopodobną Blu Tack (do kupienia na Allegro ).
Używam i polecam.
Komputer możesz podłączyć do wzmacniacza z wyjścia 2x RCA (jeśli takie posiadasz w komputerze. Jeśli nie, przejściówką mini jack - 2xRCA. Wyjście cyfrowe (optyczne) z komputera nprzyda się gdy później dokupisz DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) w celu poprawy brzmienia plików z komputera.
A bas piszemy przez jedno "s". I lepiej nazywać go niskimi tonami. Bo bass, to co innego w języku polskim.
To co szukamy takich kolumn i wzmacniacza stereo? Czy kolumny i wzmacniacz mają spełniać jakieś funkcje o których nie pisałeś. Np. pilot wzmacniacza albo kolor kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast głośników Microlab solo 7c warto użyć wzmacniacza i kolumn używanych jeśli kolumny będą stać tak jak powinny, czyli w odpowiedniej odległości od ścian. Kolumny Microlab solo 7c to duże , ale jednak kolumny do postawienia na biurku obok monitora komputerowego. Do postawienia na biurku można użyć monitorów studyjnych np. M-Audio BX5 D2 za niespełna 800zł nowe lub jakichś innych używanych. Do tego dobrze nada się karta muzyczna polecona przez kolegę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozglądałem się, naczytałem setki artykułów.




Cytat

Więc słucham propozycji zestawów wolnostojących.



Może jednak wykaż się inicjatywą w swojej jednak sprawie. Zaproponuj na początek może sam jakieś kolumny -monitory i wzmacniacze z aukcji.
Bo nieraz wygląda to tak że ktoś naszuka się za pytającego, wrzuci masę linków, po czym pytający stwierdza że te propozycje raczej nie, bo są jakieś brzydkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...