Skocz do zawartości

Onkyo tx-717 + dodatkowy wzmacniacz stereo


Estek

Recommended Posts

Na początku wypada przeprosić iż mój pierwszy nie został poprawnie napisany również miałem mały problem z wymiarami pokoju , sporo się zmieniło odkąd sprzedałem Yamahe i zacząłem szukać lepszej jakości dźwięku.

Aktualnie posiadam Amplituner Onkyo tx-609 + głośniki JBL e90 , zastanawiam się nad sprzedażą 609 i zakupem Onkyo tx 717 z tego co wyczytałem można do niego podłączyć dodatkowy wzmacniacz stereo. Co sądzicie o moim pomyśle?
Sama 609 w stereo może nie gra najgorzej ale planuję dokupić również głośnik centralny prawdopodobnie ESC25 i na tył e20 lub e30 więc pewnie w 5.1 była by tragedia. ESC25 ponieważ bardzo ciężko znaleźć ec35

Czy zły tor obrałem skupiając się na dodatkowym wzmacniaczu stereo? Z tego co wyczytałem to rozwiązanie audiofilskie a może udałoby mi się kupić fajny wzmacniacz stereo (używany) do 500zł i wszystko nagle się odmieni? Mowa oczywiście o jakości muzyki bo aktualnie to ona króluje w 95% , 5% to filmy po cichu bo młody śpi na górze a dom budowany z gotowych elementów zero wyciszenia.

95% = Rock/ Pop / Trance , najczęściej koncerty Schiller-a icon_wink.gif

A zdecydowałem się na amplituner ponieważ chciałem podłączyć PS3/PC po HDMI

Będę aktywny w temacie , bardzo zależy mi na poprawie dźwięku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumny centralnej, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od ES35C będzie centralna z serii E: wystarczy Ci nawet model 25 (jakbyś miał E100 na froncie - to 35C, a do E80 i E90 może być 25C).

Jaką masz powierzchnię pokoju?

Jeśli chodzi o wzmacniacz (albo końcówkę mocy- bo w takiej roli będzie pracował), to powinno pomóc- choć kwota 500zł na zakup nie jest porywająca...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy zły tor obrałem skupiając się na dodatkowym wzmacniaczu stereo? Z tego co wyczytałem to rozwiązanie audiofilskie


Nie tyle audiofilskie( co za słowo) co zwyczajnie zdroworozsądkowe, praktyczne, dla niektórych niezbędne jeśli chcesz i słuchasz muzyki, a amplituner kinowy jest słaby i przeciętny i ma na szczęście wyjście preout.
Zgadzam się z s4home jak słuchasz głównie muzy to kup tylko wzmacniacz stereo, ale za nieco więcej niż 500 i słuchaj .... a jak będziesz miał raz w miesiącu ochote na film 5.1 i oczywiście te 5 kolejnych kolumn to fronty sobie w minutę przepniesz do ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do kolumny centralnej, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od ES35C będzie centralna z serii E: wystarczy Ci nawet model 25 (jakbyś miał E100 na froncie - to 35C, a do E80 i E90 może być 25C).

Jaką masz powierzchnię pokoju?

Jeśli chodzi o wzmacniacz (albo końcówkę mocy- bo w takiej roli będzie pracował), to powinno pomóc- choć kwota 500zł na zakup nie jest porywająca...

Pozdrawiam



Gdzieś w necie wyczytałem że pomiędzy centralnym 25 a 35 będzie duża różnica i dźwięk będzie się lepiej zgrywał dlatego właśnie ten model obrałem za cel a wczoraj znalazłem ES25 kolor czarny który mi odpowiada za nie duże pieniądze 250zł i zacząłem się nad nim zastanawiać.
Więc seria ES25 może zagrać gorzej od zwykłego EC25 ? różnica w cenie jest niewielka.

Salon 23m2 kształt salonu odwrócona litera L , niżej dołączę zdjęcie aby łatwiej można było sobie wyobrazić.

http://imgur.com/a/a215R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czesc. Powiem szczerze wymiana 609 na 717 nie wniesie nic.
Jasne mogłbyś podłączyć zewnętrzny wzmacniacz, jednak pewnie wyjdzie na tył z kasą.
Wolał bym zastosować banany i przepinać z którego aktualnie korzystasz.
Często to zmieniasz? A kase wrzucić na lepszy wzmacniacz.



Aktualnie rzadko oglądamy filmy a jeśli już to i tak nie za głośno , dom postawiony w sześć tygodni z gotowych elementów bardzo słaba izolacja wszystko słychać u syna na piętrze , a z tym 717 taki pomysł ponieważ chciałem dokupić głośnik centralny i dwa na tył a wydaje mi się że 609 może nie udźwignąć dodatkowych głośników teraz to gra w stereo i dobrze membraną nie rusza tak mi się wydaje.
A 717 pozwoliłaby właśnie na podłączenie tego dodatkowego wzmacniacza stereo dla frontów , i centralka z tyłem by odżyły ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Czy zły tor obrałem skupiając się na dodatkowym wzmacniaczu stereo? Z tego co wyczytałem to rozwiązanie audiofilskie


Nie tyle audiofilskie( co za słowo) co zwyczajnie zdroworozsądkowe, praktyczne, dla niektórych niezbędne jeśli chcesz i słuchasz muzyki, a amplituner kinowy jest słaby i przeciętny i ma na szczęście wyjście preout.
Zgadzam się z s4home jak słuchasz głównie muzy to kup tylko wzmacniacz stereo, ale za nieco więcej niż 500 i słuchaj .... a jak będziesz miał raz w miesiącu ochote na film 5.1 i oczywiście te 5 kolejnych kolumn to fronty sobie w minutę przepniesz do ampli.



" rozwiązanie audiofilskie " , tak napisała pewna osoba opisująca różnice między KD a stereo poszperam w historii może odnajdę i wkleję.
Fajnie by było czasem obejrzeć i posłuchać koncertu w 5.1 głównie stąd ten pomysł z dokupieniem dodatkowego wzmacniacza aby odciążyć amplituner z frontów. Może przesadziłem z tym 500zł sugerowałem się wypowiedziami użytkowników którzy pisali że dodatkowy wzmacniacz stereo za kilka stówek bardzo odmienił dźwięk.

A przesiadając się z 609 na 717 będę musiał dopłacić tylko 100-200zł , i dajmy na to 1000zł na wzmacniacz stereo co o tym sądzicie?


I jeszcze tak na koniec , czy układ w którym aktualnie znajdują się kolumny może powodować mniej basu w prawej kolumnie? Takie mam wrażenie że gra ciszej a jak by nie było po lewej stronie jest ściana/drzwi a po prawej tylko kawałek ściany

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym audiofilskim rozwiązaniem amp plus wzmacniacz to wierz mi lub nie, ale czytałem i znam. Bardziej chodziło mi o tę ,, patetyczną nazwę,, icon_smile.gif
Samo połączenie amplitunera i wzmacniacza nie zawsze kończy problem, trzeba to czasami dobrze zgrać i ustawić/ w necie jest sporo o tym.
To że w kinie przód napędzany będzie przez wzmacniacz nie sprawi że amplituner nadal pracujący w trybie 5.1 część mocy przekaże na kolumny efektowe, może będzie ciut lepiej, ale głównie w tym rozwiązaniu chodzi o dobre brzmienie kolum głównych .
Co do kolumny z prawej to może brzmieć inaczej, bo ma inne warunki akustyczne. Zobacz jak będzie jak dasz obie do przodu, lub tej z prawej włożysz z tyłu lub od ściany jakiś koc, wałek, gąbkę akustyczną .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to Jacku mi chodziło o napędzenie czymś mocniejszym frontów a resztę tj. głośnik centralny + tył zostawić dla amp.
Ale z tego co widzę troszkę zajmie mi czasu sama konfiguracja aby wszystko dobrze się zgrało jak sam napisałeś , więc może najpierw spróbuję dokupić głośnik centralny np. ESC25 i ES30 ?
I ostatnie pytanie przy odtwarzaniu muzyki lepiej będzie jak ES30 będzie pracował jako high front? Kupiłem kable aby umiejscowić je z tyłu ale syn mi często się dobierał do wcześniejszego zestawu i zastanawiam się czy ES30 nie powiesić nad frontami jak to będzie grało?
I jaki sub ewentualnie do tego? ta sama seria np. e150p?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale z tego co widzę troszkę zajmie mi czasu sama konfiguracja aby wszystko dobrze się zgrało jak sam napisałeś , więc może najpierw spróbuję dokupić głośnik centralny np. ESC25 i ES30 ?

Tu masz link do ogłoszenia o sprzedaży pary E30 w dobrej cenie
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/207297.php

Pozdrawiam
PS. Już wcześniej pisałem, że lepiej nie mieszać serii E z ESami...
No ale zrobisz jak chcesz, to w końcu Twoja sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ES25C + E30 zapłaciłem 840zł z przesyłką , kurcze nie pomyślałem że seria ES będzie inaczej grała mój błąd.
We wtorek lub środę powinny być na miejscu jeśli różnica będzie słyszalna sprzedam ES i kupię centralkę z serii E25C.
Właśnie znalazłem odpowiadający mi kolor w cenie 200zł bez przesyłki.
Dzięki wielkie za pomoc z tym zestawem , subwoofer z tej samej serii sobie odpuszczę mam aktualnie jbl 2000 sub i bardzo słabo wypada przy słuchaniu muzyki , polecicie jakiś muzyczny sub? Nie musi to być monstrum mocy , jbl 2000sub ma jej wystarczająco ale nie nadąża za muzyką. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym subwooferem jest Tannoy Arena TS 300 (jest jeszcze mocniejszy model 500, ale chyba nie ma potrzeby).

Ponieważ Tannoy Arena już nie jest produkowany, to ceny są obecnie bardzo przyzwoite (kiedyś sub kosztował ponad 2 tysiące) i teraz możesz kupić w okolicy 1100zł.
Ma głośnik 250mm o długim stoku i świetnie się sprawdza w muzyce i w kinie (oczywiście porównując do innych subów klasy 1-2 tysiące).
A poza tym jest bardzo ustawny i ładny (krótko mówiąc - wysoki WAF icon_cool.gif ) i ma wszystkie regulacje na frontowej ścianie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem dzisiaj i udało mi się znaleźć TS500 za 1200zł , innego modelu z podobnej serii nie mogłem znaleźć w moim regionie.

Podłączyłem ES25 & E30 wszystko fajnie gra , tylko nadal posiadam problem który towarzyszy mi od początku mojej przygody z audio.
Mianowicie posiadam pewne szumy przy zmianie poziomu głośności na większą i przy zmniejszaniu , testowałem dwa inne kable głośnikowe i na obu jest tak samo. Pomyślałem sobie że może jakieś zakłócenia w salonie więc z amp poszedłem piętro wyżej do sypialni i nadal to samo , co ciekawe w trybie PureAudio (USB) charczenie / strzelanie w głośniku jest mniejsze zaś w trybie 5.1 charczenie jest słyszalne od najniższego poziomu głośności.

Testowałem dwa amplitunery Yamaha HTR6040 i dwa amplitunery Onkyo TX609 , w czterech przypadkach taki sam problem.
Na 609 bez względu na to jaki tryb PC/GAME/ itp. po przełączeniu na dany od razu pojawia się szum w głośnikach co ciekawe żadne urządzenie nie jest podłączone i szumy nadal się wydobywają , jakieś pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS500 jest mocniejszy od TS300 i niżej schodzi z basem.
No i ma niskotonowy głośnik o większej średnicy: 30cm zamiast 25cm jak w TS300.
Ale cena 1200zł za TS500 naprawdę jest niezła!

A co do szumów - sprawdzałeś jak to gra (czy są szumy) gdy podepniesz odtwarzacz, pamięć USB z muzyką albo po prostu puścisz sygnał z radia (przeształcając na wielokanałowy) na wszystkie kolumny?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200zł bez przesyłki ale tylko 120km więc zastanowię się nad odbiorem własnym , wystawiony był za 1600zł napisałem do sprzedawcy że dam 1200 i się zgodził postaram się zjechać do 1k i go wezmę.


A co do szumów występują na wszystkich możliwych opcjach odtwarzania niżej postaram się opisać jak to się dzieje

Odtwarzanie USB ( bez względu na jakość utworu ) , szumy pojawiają się dopiero po włączeniu utworu , są także słyszalne dziwne dźwięki trzaskania przy zmianie utworów zaś przy zatrzymaniu danego utworu nie słychać żadnych szumów

PC , szumy wydobywają się bez względu na to czy do wejścia jest podłączony kabel hdmi lub nie

PS3 , szumy pojawiają się od pierwszego momentu wyświetlenia tła ps3

RadnioFM/Internetowe - w obu przypadkach słychać szumy jak i strzelania w głośniku dodam jeszcze iż każdy poziom zwiększenia lub zmniejszenia o jeden stopień jest słyszalny ( zmiana poziomu głośności z 10 na 5 = pięć trzaśnięć w głośniku )

Tak jak pisałem wcześniej wczoraj odbyłem małą podróż po gniazdkach w domu i w każdym było tak samo , bez używania innych urządzeń w pobliżu amplitunera. Jakieś pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...