Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Pawle witam Cię i cieszę się, że jesteś z nami.
Padło w tym wątku na 911, bo jak doskonale wiesz za Twoją i Jana sprawą trafiła do mnie jakiś czas temu.
Myślę, że na forum znajdzie się więcej osób zainteresowanych Sansui i Twoją bogatą wiedzą na temat wzmacniaczy tej firmy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł,
miło Ciebie tu widzieć icon_smile.gif
Szczególnie że szukając informacji o niektórych sprzętach to "Kluby..." na AS zawierają masę ciekawych wiadomości i cieszy, że udało się zachęcić Ciebie do pojawienia się tutaj!

Z Twoim doświadczeniem mam nadzieję, że wraz z pojawiającymi się pytaniami wyjaśnisz parę rzeczy (sformułowanie „będziesz kopalnią wiedzy” brzmi mimo wszystko dość dziwnie...).
No i mam nadzieję, że jednak napiszesz jakie w tej chwili u Ciebie grają sprzęty z napisem Sansui. icon_wink.gif
Dzięki temu będzie niezły zakres modeli - od dość prostych, po fajne średniaki - aż po wyżyny (w tej chwili chyba poza zasięgiem większości, szczególnie że w Polsce i najbliższych okolicach te wyższe modele nie są raczej dostępne od ręki...).

Pozdrawiam
PS. Co prawda nie jest to skala forum AS, ale przynajmniej jest (zazwyczaj) spokojniej, no i czasami równie ciekawie. A jak widać jest tu parę osób, które udzielają się również (w większym lub mniejszym stopniu) na obu forach, co widać po nickach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej abym ograniczył się do ewentualnego sprostowywania faktów lub odnosił się bezpośrednio do zapytań niż miałbym tu tworzyć kwieciste kolaboraty - będzie myślę bardziej rzeczowo. No dobrze - dość tych wstępów czas zaczynać icon_smile.gif

Aktualnie posiadam trzy wzmacniacze i CD Sansui :

CD alpha 917XR
AU alpha 907XR
AU alpha 907MR
AU 07 Anniversary model

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety cena mocno ogranicza wybór. Na pierwszą przygodę najlepszy jest 911DG ale jego obecna cena do pierwszej przygody trochę nie przystaje ... Cóż niech kolega angel poszuka AU-G77X , AU-D77X albo AU-517 lub 717 jeśli w takiej kwocie znajdzie. Dwa pierwsze są fajnym początkiem przygody z tą marką a dwa kolejne to taki odpowiednik pierwszych miłosnych doświadczeń icon_smile.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej kolejności poleciłbyś tę kwadrę wzmacniaczy:

1) AU-717
2) AU-517
3) AU-D77X
4) AU-G77X

I jak wyglądają pod kątem mocy (skoro niektórzy mają problem jak mocny jest model 911...), czy trzeba się tym przejmować skoro F1angel chciałby do Sansui podpiąć czasami swoje kolumny SF Electa Amator 1

Pozdrawiam
PS. Tak myślałem (pamiętałem z AS), że "trochę" Alfy jest u Ciebie icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ich pozycjonować - powiedzmy, że dla mnie to ta sama półka icon_smile.gif

Z tą mocą to faktycznie jakieś dziwne opinie krążą ... Wszystko zaczęło się od infinity ... - nie demonizujmy !
Jeśli już to sugeruję nie podpinać do podanych wzmacniaczy infinity i Dynaudio a reszta zagra co najmniej poprawnie icon_smile.gif
Przy każdej wydanej kwocie zawsze polecam najpierw sobie posłuchać i wyrobić własne zdanie ! Jeśli się wzmacniacz nie "wykłada " (czyli nie następuje spłycenie krańców pasma i ogólny wrzask ...) to źle nie jest !

Moce podanych modeli są na necie i one są podane uczciwie więc winno to wystarczyć za wyznacznik spasowania impedancyjno-mocowego icon_smile.gif


P.s.

Oj alf to ja miał u siebie czasem i 10 na raz icon_smile.gif ...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle dziś mam trochę więcej czasu to Cię pomęczę. icon_smile.gif

Napisałeś, że 911 to tak na pierwszą przygodę z z zacną firmą.
Zadam pytanie, tak trochę od siebie a po części myślę w imieniu innych. Powiedzmy, że chciałbym czegoś więcej niż daje mi 911, choć nie ukrywam, że jestem z niej zadowolony. Co byś radził?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie pomęczysz .... icon_smile.gif

Zacznijmy od tego, że 911-ka to odpowiednik AU alpha 607extra zmiksowanego z AU alpha 777DG zatem teoretycznie wszystko co jest powyżej tego modelu będzie lepsze ... Kwestia co wg kogo znaczy lepsze ???? ....

911-ka to świetny wzmacniacz na pierwsze Sansui bo natychmiast zaczynamy rozumieć na czym polega muzyka ! To jak prawdziwy zimny prysznic icon_smile.gif
Człowiek zdaje sobie sprawę, że muzyki można nie tylko słuchać ale i ją poczuć ! Ten wzmacniacz jest pozbawiony jakichkolwiek efektów specjalnych efekciarskich itp. Tak się sprawy mają w odniesieniu do konkurencyjnych marek ! Natomiast w odniesieniu do modeli Sansui 911-ka jest takim trochę potworkiem ponieważ został w pewien sposób przygotowany pod gusta europejskie. Stąd jest bardziej energetyczny niż jego japoński odpowiednik ale za to brakuje mu kultury i ogłady tamtego ... 911-ce w kontekście modeli lepszych (w moim odczuciu lepszy znaczy bliższy prawdzie !) brakuje koloru , finezji , rozdzielczości itd ... Zaraz wyjdzie, że 911-ka jest nic nie warta icon_smile.gif Otóż nie - to jak gra zawdzięcza użytym częściom - to solidna ale niestety bardzo podstawowa półka jakościowa no i stąd pewne osuszenie i brak wypełnienia dźwięku właściwą barwą ! To dlatego 911-ka zyskała miano niemal kultowej bo schemat jest niemal identyczny jak wszystkich późniejszych modeli alf serii 607 więc wystarczy podmiana elementów na lepsze i od razu mamy model nowszy i lepszy icon_smile.gif Nie jest to jednak takie proste bo łatwo zboczyć z kursu i zrobić z Sansui "niesansui" ... Wiem, ze trudno sobie wyobrazić, że coś może brzmieć bardziej realnie i prawdziwie jeśli się ma porównanie jedynie 911-ki i tego co było przed nią ale możecie mi wierzyć - 911-ka to zaledwie skromny wstęp do prawdziwej zabawy !

Tak więc reasumując Twoja odpowiedź jest w tabeli modeli Sansui serii alpha czyli czasów powstawania kolejnych odsłon icon_smile.gif
Modele 707 do 607 to jakby 2 razy więcej (wszystkiego co dobre icon_smile.gif ) Modele 907 do 707 to podobna proporcja + klasa i brak jakichkolwiek oszczędności !

Tak to wygląda w olbrzymim uproszczeniu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam brzmienia Sansui, ale sądząc po zdjęciach mogę jedynie zachwyt wyrazić- pięknie wykonane urządzenia. Coś pomiędzy Accuphase a Pioneerem z tamtych (lata 90.) lepszych czasów gdy produkowano by i nasze wnuki jeszcze się nimi cieszyły....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że w realu accuphase jest zdecydowanie skromniejszy ... Oczywiście fani zaraz mnie zlinczują ale tak się szczęśliwie złożyło, że mogę sobie na dowolne accu pozwolić i jakoś mnie na to nie bierze ... W bezpośrednim porównaniu dla mnie nie ma w tym względzie niejasności ...


Poniżej widok od góry 907MR i 907XR

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc należy żałować, że ta marka nie została tak spopularyzowana jak na to załuguje.
Proszę odpowiedz- jakie napędy laserowe były stosowane przez Sansui i czy nie ma kłopotów z kupnem zapasowych? Pytam z czystej ciekawości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CD , który posiadam czyli 917XR oraz w modelu 717DR zastosowano KSS 152A Sonego
Aplikacja napędu jest najwyraźniej zrobiona "na kolanie" i nie przypomina logicznie przemyślanego projektu ... Po prostu opracowano dobrą elektronikę i przyszło na "zapożyczenie" gotowego rozwiązania - całe szczęście wybrano ten typ lasera !

CD jest naprawdę świetne - nie chcę pisać czego to odpowiednik ale jest pod każdym względem co najmniej dobry ! (mowa o 917XR)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój apetyt rośnie. Jedyne co go studzi to ceny wzmacniaczy z serii Alpha.
Nie powiem, że nie byłbym zadowolony ze swojej 911, ale ciekawi mnie jak grają wzmacniacze z ww serii.
Nie pamiętam, czy Jan w tej chwili posiada taki wzmacniacz. Do niego mam najbliżej. Inna sprawa, że wielokrotnie odgrażałem się, że do niego przyjadę i jakoś nie złożyło się.
Tak czy inaczej nie wiem, czy nie zacznę "polować" na jakąś alphę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić w CD owy przeskok bo trzeba byłoby mieć wszystkie i porównać icon_smile.gif
917XR i 717DR grają jak alfy czyli prawdziwie i nic od siebie - mają klasę !
Pomysł i topologia jest zgodna z konstrukcją wzmacniaczy - stanowią niejako jeden tor a to od razu słychać. W bezpośrednim porównaniu np Denona S10II trzeba naprawdę wykonać sporo zabiegów modyfikacyjnych żeby ów Denon zbliżył się do 917XR poziomem prezentacji ... S1 ma bardzo podobną nutę ale jednak jest trochę słodszy i bardziej próbuje się spodobać - CD Sansui jest pozbawiony tego typu "trików" Najbliższą sygnaturę do 917-ki posiada Marantz CD7 - do tego stopnia, że łatwo je pomylić ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przeszliśmy do cen icon_smile.gif ....

717DR to około 2500 zł;
917XR to ponad 4500 zł,

dostępność 717DR z 5-6 propozycji na ebay / rok
dostępność 917XR tylko i wyłącznie japońskie aukcje ale też bywają bardzo rzadko - było ich niewiele bo około 500 sztuk ...
z reguły są to egzemplarze nie do końca sprawne ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc te dwa odtwarzacze to białe kruki.
Rodzi się pytanie, czy warto szukać niższych modeli odtwarzaczy?

Pawle mam pytanie z innej beczki. Wcześniej pisałem o problemie z gumką selektora w mojej 911. Niestety zwykłe gumki recepturki szybko tracą właściwości, rozciągają się, parcieją. Jan mówił mi, że jest problem, aby znaleźć gumkę o właściwych rozmiarach. Czy masz jakiś pomysł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam opcji zastępczej ja poradziłem sobie tak, że związałem inny dłuższy pasek napędowy z jakiegoś gramiaka icon_smile.gif
W sumie w sklepie z częściami widziałem takie komplety z dużą ilością gumek o różnych wymiarach - coś da się dobrać - trzeba szukać - nie może to być mocno rozciągliwa gumka !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Witam wszystkich sympatyków marki Sansui.

Melduję się z
-au alfa 607 mos premium
-cd alfa 717 DR
od grudnia piękne odrestaurowane kolumny Sansui SPX 9000.

Potwierdzam b. wysoką jakość cd alfa 717 DR. Dzwięk bardzo lekki i przyjazny, dojrzały w każdym calu.


Czubsi będzie wam pewnie opowiadał o integrach bo to jego konik;) i nie wiem czy jest w europie większy od niego znawca tego tematu. A ja zwrócę waszą uwagę na głośniki. Seria sp i spx to naprawde granie na najwyższym poziomie. Bardzo wysoka jakość samych głośników, membrany dużych średnic przez to bardzo naturalne w odsłuchu. Skuteczność 96-100 i więcej db.


Cześć Paweł icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...