Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

belfer
obiecałem zwołać wszystkich pasjonatów Sansui jakich znam no i ...
icon_smile.gif

audionet
z tym drewnem to tak nie do końca icon_smile.gif

90% miało paździerz z fornirem (te stare)
nowe mają boczki z rdzeniem z mdf-u powleczonego masą plastyczną na gorąco i "polakierowane" żywicą ! W zasadzie lite drewno ma tylko AU-07 (odmiana czereśni icon_smile.gif ) w pianolacku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Audiowit
zdjęcie to "pikuś" - ważne, że sprzęt porządny!

Przy okazji - w jednym poście można maksymalnie umieścić nie więcej niż 1MB fotek, więc jak będzie więcej to trzeba je jakoś podzielić i napisać kilka postów, dołączając zdjęcia.

Witam na Forum i cieszę się, że tu się pojawiłeś icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Prośba "porządkowa" - jak możesz, (i nie załączasz fotek lub nie robisz szczególnie dużego postu), to panuje tu zasada by nie pisać kilku swoich postów bezpośrednio jeden pod drugim, tylko używając przycisku "EDYTUJ" uzupełnić swój post o kolejne zdania.
Dlatego parę twoich postów połączyłem w jeden...
No i wskazane jest używanie polskich znaków - nie żebym się czepiał (bo taki jest pogląd co niektórych), ale...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć RoRo

Będę się starał trzymać zasad panujących na forum. Często piszę z telefonu, w biegu więc wiesz, że pisanie polskimi znakami wydłuża pisanie dwukrotnie, a żadko korzystam z komutera.

Sprzęt pożądny to prawda. Ładnie wygląda, a jeszcze lepiej gra. Marka Sansui przewija się w mojej głowie dopiero od roku, a od 3 miesięcy kompletuję sprzęt. Więc jestem początkujący w tym światku. Napewno wyróżnia tą firmę bezkompromisowość jeśli chodzi o jakość. Widać to szczególnie w lini alfa. Atutem jest dla mnie jej egzotyka. Ile znacie osób spoza forum posiadająca te zabawki?

Audionet, doskonale Cię rozumiem. Sprzęt starszej daty posiada magię i potrafi oczarować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki. icon_smile.gif

Czubsi czuję się jak mały brzdąc, któremu mama lizaka kupiła. icon_mrgreen.gif
Ciesze się, że jesteście.
Oj coś mi się zdaje, że na serio zacznę myśleć nad drugim Sansui. A CD też by się przydał.

Swego czasu myślałem też o kolumnach. Był na hifi.pl facio, który sprzedawał kilka modeli kolumn Sansui, ale jakoś nie miałem przekonania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko (z uwagi na dostępność i ceny) zastanawiam się nad sensem polowania na CDki Alfy...
W tej cenie (zaczynając od 2.5 tys. za 717) można kupić np. niezłego Soniaka z modyfikacją Svobody.

Cytat

Będę się starał trzymać zasad panujących na forum. Często piszę z telefonu, w biegu więc wiesz, że pisanie polskimi znakami wydłuża pisanie dwukrotnie, a rzadko korzystam z komputera.


Dzięki,
wiem że jest to problem przy pisaniu z komórki - ale po prostu niektórym się nie chce (nie myślę tutaj o Tobie, tylko uogólniam).
Ważne jest to, że dużo lepsze są merytoryczne i ciekawe posty bez polskich liter niż jakieś ortograficznie napisane - ale bzdurne wypociny.

Pozdrawiam
PS. Przeniosłem ten wątek na górę strony w dziale STEREO - będzie teraz łatwiej tu trafić icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, serdecznie założyciela wątku i oczywiscie panów ze poprzedniego forum. Watek w miarę świeży co znaczy że jeszcze duzo duzo wiedzy zostanie tu zamieszczone co mnie osobiscie bardzo cieszy. Oczywiście co do 911-tki to sam posiadam od ok pół roku i choć jest to wersja eksportowa nieco okrojona przez twórców marki to jakby nie było to przecież seria Alpha - najniższa ale jednak. Jedna z bardziej udanych konstrukcji Sansui. Jest wystarczająco detaliczna mocna, wykopiasta i melodyjna. Oczywiście to co soba prezentuje to przedsmak wyższych konstrukcji i warto iść tym tropem.

Pozwole sobie zamieścić obecny komplet z którego korzystam

DSC01446.jpg


oraz źródło zasilania czyli trafo + listwa z kabelkiem :

DSC01446.jpg



ps. Widzę że trzeba ściereczką przetrzeć co nieco icon_smile.gif Ogólnie to co soba reprezentują wysokie modele są warte swojej obecnej ceny. A na pewno kupno jakiejś 707 -ki uważam opłaca sie najbardziej. Potrafi si,e trafić w cenie o połowę taniej od 907-ki a pozwala poczuc na prawdę to co można nazwać najwyższą klasą brzmienia Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Mario, że cd ze wzmakiem połączona xlr. No i co? lepiej niż po rca? Słyszysz różnicę?
Piękna 707. Nawet pasuje do mojego zestawu....icon_wink.gif)) listwa i trafo też całkiem niezłe. Wygląda profesjonalnie.Nie znudziła Ci się jeszcze 707?icon_wink.gif

Roro ale zmodyfikowany Sony to nie Sansui;).

Belfer, z cenami głośników sansui trzeba uważać bo w polsce ich ceny są ....wysokie i często są wystawiane w cenach za wysokich i czekają na takich co się nabiorą na "gabinetowy stan,nienaprawiany,oryginalny" i takie tam. Trochę trzeba mieć rozeznanie, kupować z pewnego żrudła a przede wszystkim SŁUCHAĆ. Najlepsze modele mają po 40 lat. Membrany są z papieru, często mają popalone i wymienione niezgodne z oryginałem głośniki. Instrukcja kupowania jak to ze sprzętem używanym.
Wiadomo, niektóre z nich są warte tych pieniędzy za które są wystawione ale nie wszystkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Sansui Maniaków !

Popieram pomysł przeniesienia Klubu na nowe miejsce.

U mnie od paru tygodni gra AU-Alpha907XR MOS-MOD z pod ręki samego Czubsi.
Poprzednio AU-Alpha907MR, AU-X911DG, AU-X711, AU-919.
Większość wzmacniaczy z serii Alpha mam odsłuchane na systemie u Czubsi, na przestrzeni ostatnich lat.
Z wizytą byłem również u Radka z pod Cedyni oraz u Janka (wiadomo którego ).

Pozdrawiam
Pygar

P.s.
Mariusz, polecam Ci "rozdzielenie" zasilacza od listwy, oba powinny stać możliwie daleko od siebie na "czymś" co złagodzi wibracje od podłogi, szczególnie przy głośniejszym słuchaniu. Podejrzewam, że stoją tak bo wygodniej ale nie jest to "zgodne ze sztuką" . Przy takim ustawieniu bardzo mocno jedno na drugie oddziałuje, a wibracje zasilacza (od transformatora) jak i pochodzące od niego promieniowanie elektromagnetyczne bezpośrednio przenosi się na listwę i wszystkie kable w pobliżu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pygar.
Miejsce jest niezłe.

Audiowit Ja jestem z niego, tzn. z 911 bardzo zadowolony. Szczególnie, że "maczał w nim palce" Janek. icon_smile.gif
Jednak alpha śni mi się po nocach. icon_biggrin.gif Jak na razie tylko czytam o tej serii. Niestety nie miałem okazji posłuchać.
Polowałem też na CD Sansui, ale jakoś dotychczas nie udało się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowanie na cd sansui serii alfa w polsce to polowanie na foki na równiku. Na portalach aukcyjnych nawet tych ogólnoświatowych też pustki.
Jeśli masz kontakt z Jankiem to chyba żaden problem żeby posłuchać. Musisz się tylko do niego jakoś wkupić z czymś smacznym albo nie wiem icon_smile.gif. Jeszcze widzę , że z wawy jesteś. Kilka osób może jeszcze tu zawita. Oni też mają alfy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszelkie dodatki mam z Japonii. Pomijam dodatki antywibracyjne bo te pod wzmakiem sa mojego pomysłu - i nikt takich nie ma icon_wink.gif
Listwa jest bardzo mało znanej u nas jeśli wogóle firmy KIS. Jest naprawde najwyższych lotów z, czego nie widać na zdjęciu nóżkami antywibracyjnymi. oraz filtrem wewnąttrz wszystko z najlepszych materiałów bez żadnych kompromisów - coś w duchu Sansui icon_smile.gif
Kabelki XL+ silver Balance XLR

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow xlr grubosci palca. Moje co najwyżej linki do wieszania bielizny.

Wierzycie w podkładki antywibracyjne? Ja jakoś nie bardzo. Pożądny ciężki stolik tak, ale podkładki to już chyba nie bardzo.

Nas w krakowie jest 3. I się znamy. Narazie krótko ale wszystko wskazuje na to, że się poznamy lepiej bo planujemy w grudniu chrzczenie nowych głośników. Będą dostawały w pupkę od 607 mos premium, 707xr i b 2102 mos vintage. Grać będzie 917xr i 717dr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z Jankiem to ja się tak od dwóch lat umawiam. Oczywiście z mojej winy nie dojechałem. Trochę po drodze było problemów.
Wiem, że z alphą krucho, niestety.
Nawet nie wiem ilu jest sansujomaniaków z Wawy poza Jankiem i mną.

Mario a co tam dokładniej masz pod wzmakiem?


A co tam powiem icon_wink.gif Metoda eksperymentów robionych swego czasu bazując na zdobytej wiedzy o różnych konstrukcjach antywibracyjnych wykorzystywałem poduszkę powietrzną pod CD - teraz mam komplet Vibrapod. a pod wzmakiem kaboszony ( takie do zakuwania w srebrych pierścionkach ) z białego bursztynu w ideanie dokładnym rozmiarze położone na kawałku gumowanej bawełny. Biały ponieważ nie poddany obróbce termicznej. Zauważalna poprawa zarysu brzmienia. i ogólnie jego jakości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, że tam pod cd coś jest i pod integrą też. Hmmm do przemyślenia temat.

Dla mnie głównym problemem jest adaptacja akustyczna pomieszczenia. Co z tego, że dzwiek jest rewelacyjny jak biega mi po gabinecie odbijając się od pustych ścian, podłóg i sufitu. Już przeprowadziłem małe rozeznanie i będę wygłuszał i rozpraszał icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...