Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Audiowit

W przypadku modeli specjalnych tzn. premium i limited jest wielkim grzechem ingerować w ich wnętrze, z powodu wielkiej rzadkości i wyjątkowości.
To były krótkie serie, a przez rożne zdarzenia losowe do naszych czasów dotrwała tylko jakaś część z całości produkcji.
Tak jak Paweł napisał, to jedyny w Polsce, a może i w Europie przedstawiciel tego modelu.

W kraju mamy też jeden egzemplarz Sansui AU-alpha 907 Limited !!!
Przy ścisłej współpracy, małymi krokami stajemy się europejską potęgą icon_smile.gif
Z największą ilością znamienitych modeli w przeliczeniu na km 2 lub mieszkańca.

Jak bardzo świerzbią Cię rączki, to szukaj doborowego towarzystwa do wzmacniacza, tak by mógł pokazać maksimum swych możliwości.

Przede wszystkim postaraj się dobrać taki komplet kolumn, który najlepiej wpasuje się w Twoje pomieszczenie, a MOS Premium napędzi go bez wysiłku.
Skup się na kablach, optymalnym ustawieniu systemu w salonie i wszystkich drobiazgach, które dadzą zauważalną poprawę brzmienia w kierunku jaki pożądasz ...


Pozdrawiam
Pygar

P.s. Idąc w ekstremum można podpiąć system do transformatora separacyjnego zbalansowanego ale to już naprawdę dla największych audio-masturbantów icon_smile.gif.

Sprzęt jest bardzo ważny ale żeby móc się nim naprawdę cieszyć, to trzeba mieć co na nim słuchać ... dlatego lepiej przeznaczyć pieniądze na powiększanie płytoteki z ukochaną muzyką icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Panowie!!! Pragnę Was uspokoić. Równie dobrze mógłbym wziąć w swoje ręce piłę łańcuchową co lutownicę, a bez konsultacji z Wami nie oddam go żadnemu elektronikowi czytaj serwisantowi.
Moje pytanie dotyczyło konstrukcji czy jest rozwojowa:). Wiem co mam i zapewniam Was, że jest to w dobrych rękach.
Plytoteka cd się powiększa, a dodatkową motywacją do kupienia gramofonu jest wiedza, że w tej integrze jest doskonały wzmacniacz gramofonowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem !

W tych wzmacniaczach (901 , 701) lubią wylewać wszystkie kondensatory serii AWD (brązowe nippony - sądzę, że są takie same w 701 jak i w 901 choć nie wiem na 100% bo 701 nigdy nie rozbierałem ...) ) To w sumie przez nie w ogóle powstał temat o odświeżaniu ... Z reguly gdzie były wstawiane to w okół nich po tylu latach zawsze jest syfek ... cóż ten typ tak ma ! Całe szczęście w niewielu urządzeniach są - myślę, że ten problem znali już konstruktorzy Sansui ponieważ bardzo szybko zastąpiono je kondensatorami Elna Silmic o bardzo podobnej sygnaturze brzmieniowej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe kolumny właśnie opuściły zakład stolarsko lakierniczy. Teraz 2 warstwy wosku na niezliczoną ilość warstw lakieru. Jutro będą się składały. Dla wprawnego oka to model sansui s px 9000.
Niestety maskownice były w złym stanie i ich reanimacja była bezcelowa. W nieco!!! odmienionym kształcie z wymienionymi membranami trafią do mnie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

Czy to nowe wypełnienie wełną ?
W jakim stopniu było poprzednio ?
U mnie w innym modelu mam trochę wełny ale dla samego basu, powyżej już nie dawali (czyli dla sekcji średnio-wysokotonowej).

Jak przebiegał sam proces odnawiania, czy odbył się pełny demontaż wnętrza, czy tylko wyjąłeś przetworniki a resztę (w środku) zabezpieczono przed dostępem farby/lakieru ?

Co to za fornir, jak się nazywa ?

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ques11. usłyszysz je już niebawem. Mam nadzieję dostać je w poniedziałek. Oczywiście będą musiały się wygrzać.

Pygar. No właśnie padło pytanie na pewnym etapie odnawiania czy chcę je wypełnić wełną, gąbką piramidkową czy zostawić oryginał. Po dyskusji zdecydowałem, że zostawimy wypełnienie z waty. Jest w bardzo dobrym stanie, a ja nie będę bawił się w eksperymenty i zmieniał brzmienie kolumn. Może kiedyś, teraz jestem zbyt zielony.

Tak to heban:). I tu pojawiło się nieporozumienie bo życzyłem sobie fornir zgodny z kolorem boczków w 607 i 717. Żle się zrozumiałem z renowatorem i zrobił je w kolorze moich mebli kuchennych i podłogi:))). Ale powiem Wam, że specjalnie się tym nie przejołem. Nie jestem trudnym klientem. Są nawet ładne, troszkę kontrowersyjne;), inne niż to zatwardzenie sansui w nudnym szarym orzechu. Zresztą od początku wiedziałem, że nie będę miał oryginalnych maskownic bo musiałby być posklejane co byłoby widać. Więc pomyślałem, że zaszalejemy;). Jeszcze miałem pozmieniać coś w materiałowej maskownicy ale może to już za dużo.Wszystko pozostało w klamrach dobrego smaku.

Konserwacja przebiegła zgodnie ze sztuką. Wszystko zostało zdemontowane. Łącznie z wygłuszeniem. Delikatnie!!! Facet ofornirował mi cały głośnik, choć nie nalegałem na tył. Stwierdził, że będzie ładniej i ofornirował cały (w tej samej cenie)

Oczywiście przegląd zwrotnic!Powiem może jeszcze o czym powinienem na samym początku wspomnieć. To drugi zestaw głośników od tego Pana. Jestem spokojny o profesjonalizm. Facet jest starszy datą, uczciwy. W tych pieniądzach co zapłacę za nie, bym miał co najwyżej paście ze znanego portalu aukcyjnego. A wiem, że zostało wszystko zrobione co należało, żeby cieszyły moje uszy przez jakiś czas. W tym zakładzie naprawia, renowuje wiele osób głośniki. Ma dobre opinie. Dobry rzemieślnik.

Ma jeden minus. Lubi różne firmy ale chyba jego ulubioną jest pionieer bleee;). Sansui też ceni i ma wiele ich zabawek. No ale każdy z nas ma coś na sumieniu;)

K-man. Stary kawałicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem, że cały czas męczę kolegę "barona" żeby w końcu się tu zjawił i przedstawił 907 limited wraz z 907DR ! On już kompletnie zachorował na Sansujozę no ale dziwicie się ???? ....... Ważne, że oba wzmacniacze są po ustawieniach !! Oba też zrobiły bardzo duże wrażenie na serwisancie, który miał okazję zmierzyć się z tym tematem za pośrednictwem "barona" - Super byłoby gdyby sam opisał swoje doświadczenia z Sansui bo jest człowiekiem kompetentnym a i tak dostał mocno w kość !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem szukajac kolumn do elektroniki Naim. Kupiłem wtedy od Niego kefy. Byly na tyle dobrze zrobione, ze doslalem mu premie:). Mozna sie czepiac, ze podstawki pod glosniki troche zbyt grube ale to moja subiektywna ocena, a on przeciez w moich myslach nie czyta. Trzeba przyznac, ze to dobra robota i ma facet dobrych elektronikow i stolarzy.
Nie bede reklamowal publicznie na forum. Jesli ktos bedzie zainteresowany zapraszam na pw. Firma jest z warszawy(szkoda, ze nie krakow). Restauruja stary sprzet. Facet chwalil mi sie, ze ma ponad 500 par kolumn. Jest w tym calym interesie rowniez pasja. Wlasnie znalazl i kupil sobie jakiegos pioniera 1250 na ktorego polowal latami.

K-man zawsze mam obawy ''poprawiajac'' oryginał. Starałem się jak najmniej w nie ingerować. Generalnie jest zrobione tylko to co musialo+poprawka estetyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

K-man zawsze mam obawy ''poprawiajac'' oryginał. Starałem się jak najmniej w nie ingerować. Generalnie jest zrobione tylko to co musialo+poprawka estetyczna.



Niestety nieraz trzeba Moje poprzednie wharfedale dostały dziur w zawieszeniach piankowych po 10 latach, obecne mają lat 30ci - zawieszenia ok, no ale elektrolity trzeba już wymienić. Ważne że się da icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie bede reklamowal publicznie na forum. Jesli ktos bedzie zainteresowany zapraszam na pw. Firma jest z warszawy(szkoda, ze nie krakow). Restauruja stary sprzet. Facet chwalil mi sie, ze ma ponad 500 par kolumn. Jest w tym calym interesie rowniez pasja.

Ja tam nie żałuję, że to Warszawa a nie Kraków icon_razz.gif
Czy ten Pan również robi naprawy głośników? Od paru lat stoi u mnie parka JVC i czeka na fachowca, bo chcę zrobić kompleksowa: zarówno stolarkę, jak i głośniki.

Jakbyś mógł mi przesłać na PW namiary na tego fachowca, to będę wdzięczny (puściłem Ci info...).


Swoją drogą - ponownie prośba do Was Koledzy, by umieścić w swoim avatarze informację o miejscu zamieszkania (miasto albo województwo). Pomoże to choćby wtedy, gdy chcemy się porozumieć odnośnie ewentualnej naprawy czy konserwacji sprzętu - bo mając takich fachowców jak Paweł czy Przemek to prędzej czy później chciałoby się już konkretniej porozmawiać na ten temat.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...