Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat

K-man uwielbiam Twoje "podprogowe" docinki icon_wink.gif

No piszcie coś o sansuiach bo ja już Was zanudziłem swoimi wywodami i zachwytami. Teraz Wasza kolej. Rozumiem, że okres przedświąteczny. A u mnie to już wogóle sajgon w pracy. Wieczorami na godzinkę mogę włączyć swój wspaniały sprzęt. Pod choinkę dostanę stolik audio;). Napisałem list do mikołaja;)



Dzięki Bracie - staram się jak mogę nieść ten kaganiec oświaty prostemu ludowi Tej Ziemi icon_smile.gif

Co tu pisać? Piracki koncertowy Bill Evans gra - bo to On gra a nie wzmacniacz icon_smile.gif a kolumny po świętach dostaną nowe złote śrubki i inne mundorfy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Daft Punk "Random access memories". U mnie też słychać muzykę. Jest już tak jak chcę lub prawie Tak jak chcęicon_smile.gif)) właśnię grzebię w internecie i szukam paneli akustycznych. Dzwięk mi się tłuczę po pokoju. Słucham, wyłączam muzę, idę zrobić herbatę, wracam i jeszcze się tłucze po kątach. Muszę dzwięka ujarzmić.
K-man ale wymyślasz. Jakie znów mundorfy? Już któryś raz słyszę tą nazwę. Brzmi jak mamuty, albo nazwa jakiegoś rodzaju ptactwa. Znów będę musiał sprawdzić co to żeby nie narobić wstydu w towarzystwie.

Myślę, że list przeczyta też kilka innych osób, żeby żonie coś zostało na waciki;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, właśnie kilka dni temu kupiłem sobie New Order bo nie miałem. No to jak ze sprzętem. Nie wrati. Teraz dobra płyta wychodzi raz na jakiś czas. Kiedyś mam wrażenie, że sypali artyści jak z rękawa.

Dywan będzie. Będę musiał przewalczyć z żoną bo miało nie być, a tu nagle pokój przechodzi rewolucje. Pułek z książkami nie będzie. Nie ma jak postawić. Kolumny też za blisko ściany stoją. stąd panele lub dyfuzory.No chyba, że kolumna będzie stała w drzwiach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym cos napisał ale nie wiem czy o sansui-u czy o reszcie systemu. Ostatnio wprowadzam ciągłe poprawki do swojego systemu i efekty wciąz mnie zaskakują ile mozna jeszcze wyciągnąć z tych moich dwóch klocków zmieniajac w systemie to lub tamto. Przewody maja niesłychany wpływ na brzmienie. Jest tak czy komuś sie to podoba czy nie. Czy uważa ze to prawda czy nie. Ten sprzęt jest mega czuły na wszelkie zmiany. Troche mogę Was zdziwić ale odszedłem od xlr-ów na rzecz moich wcześniejszych IC VanDenHul z dodatkiem przewodzącego węgla. Na xlr-ach góry było zbyt dużo z efektem estradowym. i to podobnie na dwóch różnych kabelkach. Więc się troche zawiodłem. Ponadto głośnikowe Qed Anniversary Evolution tak zachwalane na forach, i nie bez racji, zostały zastąpione Tara Labsami tez z tego samego źródła co VDH i tez modyfikowane pod kątem czystrzej miedzi i lepszej jakości materiału izolacyjnego niż w oryginalne. Z Qedów zostały mi tylko zworki, które świetnie się sprawdzają w tym zestawieniu na połączeniu do zwrotnicy głośnika wysokotonowego. Teraz moge słuchać spokojnie podkręcając na pół gały bez jazgotu. Powieksza się tylko dynamika, wybrzmienie i ciśnienie akustyczne. Żadnych zniekształceń, jjterów czy czego tam jeszcze. Detaliczność, piękno wybrzmień i przejrzystośc góruje nad wszystkim co do tej pory u siebie słuchałem. Bardzo ważne to dostarczyć wysokiej jakości, uspokojony prąd o odpowiedniej mocy a wówczas po małych jeszcze modyfikacjach pozostałych kabelków sygnałowych można uzyskać prawdziwe cuda!!! Oczywiście odpowiednie wypozycjonowanie kolumn, cała zabawa z podkładkami wpłyającymi na zmiany dźwięku. To zaczyna sie robic małe audio laboratorium. Ale za to ile radości daje osiąganie nowych zaskakujących rezultatów. Jak do tej pory cały czas utrzymuje że mój wynalazek z bursztynem bije na łeb wszystko co do tej pory sprawdzałem pod wzmacniaczem......
Audiowit
Jestem bardzo ciekaw jak Twoje głośniki grają Bo wiem że opisy nie oddadzą wrażeń odsłuchowych. Tylko ta odległość. Może jak kiedyś przejazdem będę to dam Ci znać. Ostatnio widziałem modele spx 9300 w stanie , jak nowe, za 5500zł i wyobraźnia mi trochę zadziałała..... Jak na razie zostaję przy swoich paczkach.Uwazam, że sprawdzaja sie znakomicie.Po kilku ostatnich zmianach wysokie częstotliwości od 15000Hz jeszcze lepiej rozprestrzeniają się we wszystkich kierunkach dając efekt wow. co mnie bardzo cieszy icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

K-man znam to powiedzenie.

Ale co wcześniej było o aukcji - czy nie? No i jak się skończyła? Można coś na ten temat dodać czy nie?

No, a "podlinkowny" przeze mnie temat chyba w temacie miłośników firmy - czy nie? Jakby co, to jest jeszcze pare takich "perełek". A nawet lepszych.



Daj już spokój - my to wszystko znamy od lat, koledzy z tego forum to pisali, a aukcja alle zawsze się albo sprzeda albo nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario. Za swoje kolumny dalem dużo mniej niż wspomniana przez Ciebie kwota. Zaznaczam, ze membrana sredniotonowca i basu zostala wymieniona na nowa. Sluchalem na oryginalnych membranach i dzwiek byl ...inny. nie mowie gorszy czy lepszy. W moich bas jest bardziej gleboki,cieplejszy, barwny. W oryginalach membrana mam wrazenie ma krotszy skok. Zebysmy sie dobrze zrozumieli. Kontrola nad membrana jest calkowita. Uderzenia trafiaja w punkt ale barwa jest inna. Dla mnie oryginaly byly ostrzejsze. Doskonale sluchalo sie strun gitary ale juz kontrabas a szczegolnie szarpanie jego strun bylo za suche. Moje ida w przeciwna strone.
Trzeba pamietac, ze to kolumna starej generacji i podejzewam, ze stereofonia czy szczegolowosc bedzie wieksza w Twoich. Zalezalo mi na naturalnosci,namacalnosci. Ten efekt jest. AKUSTYKA!!! To moj najwiekszy problem bo ze wzrostem wielkosci membran pojawily sie odbicia,telepanie sie dzwieku od pustych scian,podlogi, sufitu. Cisnienie akustyczne o tak roznorodnej czestotliwosci basu wpawia w rezonans rozne przedmioty w roznych miejscach. Problemem nie jest ustawienie kolumn tylko wygluszenie.
Modele 9000,9300,9700 pod wzgledem brzmienia sa bardzo podobne. Rozmawialem z wlascicielem tych 3 zestawow. Mowil ze nie slyszy specjalnych roznic.
W styczniu bedzie u mnie Darek i Jurek oni jako bardziej osluchani cos powiedza. Niestety do tego czasu nie uda mi sie poprawic akustyki.
Napewno nie sa to "najlepsze" kolumny na swiecie ale moje są przepiękne i bardzo ladnie grajace. I bardziej uniwersalne niz oryginaly.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

Jak masz problem z basem, to pierwsza sprawa.

Czy podstawy kolumn są pełne od spodu ?
Jeśli jest pod nimi wnęka, to potrzebujesz płyty wiórowe lub sklejkę o wymiarach większych niż podstawa kolumny.
Jak nie ma wnęki na powierzchni podstawy kolumny, to nie potrzebujesz platform, płyt itd.

Następnie potrzebujesz :

4 cegły, pełne lub dziurawka lub klinkier, ważne żeby były RÓWNE !!! Najważniejsze są dwie największe płaskie powierzchnie !
(ewentualnie zamiast cegieł mogą być kawałki kantówek drewnianych o wysokości od 5 do 15cm )
4 przekładki (lub ich wielokrotność, gdy są małe), do wyboru to co masz pod ręką np.: karton falisty, kawałki grubszej tkaniny, kawałki płaskiej gumy, podkładki korkowe pod talerze i sztućce itd.

"Windujesz" kolumny w górę i pod nimi układasz:

Na podłodze dwie przekładki o powierzchni zbliżonej do podstaw kolumn, na których układasz cegły(kantówki) na rozstaw węszy niż podstawa kolumn, następnie na nie przychodzi warstwa z przekładek, a na nie stawiasz kolumny.
Wszystko na taki rozstaw, żeby kolumny były jak najbardziej stabilne.

Przekładki są po to by wygaszać wibracje między podłogą, podporami i kolumnami.

Wysokość podpór trzeba dobrać doświadczalnie do pozycji odsłuchowej, najlepiej jedna osoba cały czas siedzi na centralnym miejscu, a druga podwyższa, obniża podstawy i zajmuje się obsługą sprzętu, a druga jest tylko słuchaczem.

Jak masz materiał o różnej wysokości i w odpowiedniej ilości, to możesz robić eksperymenty, a jak nie to zawsze będzie grało lepiej gdy kolumna nie dotyka bezpośrednio podłogi.

Potem trzeba zrobić rozpraszacze na bas.

Potrzebujesz karton falisty a docelowo sklejkę i robisz harmonijkę (zęby) o szerokości około 10-15cm i wysokości między 5 a 15cm o długości jednego pola między 10 a 20cm.

Robisz od 3 do 6 pasów "zębów-harmonijek" i przymocowujesz je do podstawy o powierzchni równej > powierzchni wszystkich pasów.

Długość pasów powinna zawierać się między 75 a około 120cm.

Gotowy rozpraszacz układasz w osi kolumn na podłodze przed membraną basu między 30 a 60cm przed kolumną.
Odległości i wymiary podaję orientacyjnie, żeby pokazać mniej więcej rząd wielkości.
Dla osiągnięcia optymalnego rezultatu można wykonać kilka modeli i odsłuchać, która wersja daje najlepszy efekt w danym pomieszczeniu.

Jak już doświadczalnie dobierzesz najlepszy model z kartonu, to potem robisz taki ze sklejki i masz super tanio rozwiązany problem z basem.

Dodatkowo, dla poprawy akustyki dużych ścian, trzeba pozawieszać na nich pułki z książkami/płytami i zrobić z nich "grzebień", czyli powysuwać co którąś bardziej "do siebie" żeby jedne były płycej a drugie głębiej.
Zamiast półek tanią alternatywą są kwiaty doniczkowe o możliwie skomplikowanej "bryle" i "przyzwoitej" powierzchni liści, która pięknie poodbija fale dźwiękowe we wszystkich możliwych kierunkach.

Gdzieniegdzie jakaś ramka z obrazkiem albo "coś" wypukłego na ścianie i tanim sposobem masz poprawiony pokój.
Na okna zasłony "pofalowane" z grubszej tkaniny, na czas odsłuchu zasłaniamy okna icon_smile.gif.

Pozdrawiam i życzę wiele radości w adaptacji salonu do słuchania muzyki.

Pygar

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to w sumie chyba lepsza oferta niż ta AU-X901, która się sprzedała poza portalem. i taniej i nowiej. a brakującymi gałkami się nie słucha (w sumie można je sobie dorobić razem z boczkami a'la kolega czubsi). no i nawet pilot jest do tego modelu na innej aukcji. za te pieniądze to chyba okazja jest. ale z drugiej strony taki Hitachi HA7700 (również w serwisie aukcyjnym) czy lepszą okazją nie jest? jeszcze jakby go odświeżyć na roe, sic-safco i emz może by zagrał fajnie? może koledzy bardziej doświadczeni coś doradzą? lepszy Sansui czy Hitachi/Lo-D?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar Ty chyba chcesz zeby mnie zona z domu wyrzucila:)
Dzieki za rady. Z czesci skorzystam. Juz mam plan. Powoli bedzie wchodzil w zycie. 23 przed wigilia bede robil podstawki pod kolumny takie ze 30cm wys z betonu. Dokladnie beda to plyty chodnikowe. Bedzie dywan, na tylnej scianie za kolumnami panele rozpraszajaco-pochlaniajace no i kilka paneli pochlaniajacych na scianach i suficie. Niestety naprzeciwko kolumn na scianie mam wielkie drzwi tarasowe. Na szczescie sa na nich rolety materialowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

[...]
23 przed wigilia bede robil podstawki pod kolumny takie ze 30cm wys z betonu. Dokladnie beda to plyty chodnikowe.
Bedzie dywan, na tylnej scianie za kolumnami panele rozpraszajaco-pochlaniajace no i kilka paneli pochlaniajacych na scianach i suficie. Niestety naprzeciwko kolumn na scianie mam wielkie drzwi tarasowe. Na szczescie sa na nich rolety materialowe.

Szkło mimo tych rolet i tak musi rezonować. Nie ma przebacz.

Obróbka betonu to w salonie będzie? Chyba to jednak jakaś fantazja forteczna icon_eek.gif .
Jeszcze więcej basu ma być ?

A ten bokser z wątku o soniakach i kolumnach - samoróbkach niech tu się nie zjawia.
Żenadę odstawia.

Pozdrawiam szczęśliwców.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

Koniecznie zrób kilka prób z tą docelową konstrukcją podnoszącą kolumny.
U mnie najlepszy bas jest gdy stoją kilka cm nad ziemią ale to kwestia danego pomieszczenia i jego akustyki, im wyżej je podniesiesz, tym bardziej odchudzisz bas i tu wszystko zależy od Twoich preferencji, tak więc nie 30cm a tyle ile dokładnie ma być icon_smile.gif

Trzymam kciuki za udaną adaptację !

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko pójdzie dobrze,to jeszcze w tym roku zagości u mnie AU-X901 icon_biggrin.gif
Licytacja o której wspominałem kilka dni temu i którą obserwowałem niestety zakończyła się dwa dni przed czasem. Cóż,życie,nie pierwszy i nie ostatni taki irytujący przypadek na allegro.
Dziś koło południa przypadkowo zerknąłem na krajowe aukcje,a tu wzmacniacz wrócił z ceną "kup teraz". Cena dla mnie do zaakceptowania...
W prawdzie trochę się obraziłem na sprzedawcę,ale przecież nie obraziłem się na Sansui...Szybkie negocjacje z małżonką i "klepnięte".
Wg słów sprzedawcy,sprzęt dwa lata temu był regulowany przez Czubsiego,który to też stwierdził,że wzmacniacz jest w oryginale,nie grzebany.
Jeżeli tak,to pięknie,super się cieszę. Oby nowa zabawka doszła do świąt,będzie czas posłuchać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...