Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

A-ndy ma rację. Kolumny to wspaniały temat. Można się nimi bawić bez końca. Ogromna różnorodność budowy zastosowanych technologii niektóre z nich mają duszę icon_wink.gif. Ja bardziej starsze konstrukcję lubię. Niektóre z nich nie odbiegają znacząco jeśli chodzi o dźwięk od nowszych, a jakość ich wykonania jest ogólnie mówiąc wyższa. Możesz przejrzeć ofertę również sansui. Było kilka ciekawych konstrukcji ale ogólna zasada jest taka, że czym starszy głośnik sansui tym lepszy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , ale troszkę za żartowałem icon_smile.gif. Wydaje mi się ze marka ta przestała istnieć. Rozumiem że stopniowo robili coraz gorszy sprzęt i nikt go nie chciał kupić icon_wink.gif .
Tak poważniej to ciekawi mnie co się stało ze zniknęła z rynku..
Wiele marek obecnie "reaktywuje się" . Ktoś kupuje prawa do marki i robi coś podobnego lub innego, często w zupełnym oderwaniu od pierwowzoru. Na ogół w Chinach. Różnie z tym bywa. Czasem niepotrzebnie porównuje się współczesne tanie produkty z wyprodukowanymi kiedyś przedmiotami , które kosztowały wtedy krocie. Bywa że właśnie początkiem upadku firmy jest pogarszanie jakości w celu obniżenia kosztów. O ile wiem to marka była poważana z Akai i Nakamichi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie Son-go-khan.
Skoro masz zamiar upolować jakąś 907-tke to znaczy że naprawdę ,,zachorowałeś'' icon_wink.gif. Gdy ją juz zdobędziesz to zgodnie ze swoja nazwą osiągniesz szczytowy poziom Super Sayian. No ewentualnie jeszcze Ci pozostanie model AU-07 lub ewentualnie AU-111vintage1999 gdybyś był juz zdecydowany połączyć się z Shenlongiem icon_smile.gif.

Co od zamknięcia firmy w roku 1999 to zanim to nastąpiło firma właśnie pod koniec wypuściła najbardziej dopracowane klocki i cenne dla każdego miłośnika tej marki jak chociażby wspomniana lampa 111vintage1999. Mozna śmiało powiedzieć że odeszli do historii z wielką klasą....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego upadli ????

Było o tym ze sto razy ....

Przypomnę po raz 101 ... wartość samych zastosowanych części w najwyższych modelach osiągała nawet stosunek 1/3 ceny urządzenia podczas gdy przeciętnie w urządzeniach tej klasy ten stosunek stanowi z reguły 8-10 % reszta to marketing i zysk !! To się nie mogło opłacić !! Inżynierowie Sansui zajmujący się projektem alpha do końca zachowali twarz wiedząc, że niebawem on nastąpi ... - w zasadzie to popełnili świadome sepuku ...
Jednak to właśnie dlatego, że nie interesowała ich strona finansowa (od tego byli inni ludzie i to ich należałoby obwiniać za niezrozumiałą strategię w firmie...) nie stosowali żadnych kompromisów tylko w pełni realizowali swój zamysł techniczny ! To im zawdzięczamy powstanie unikatowo zbudowanych i tak świetnie grających urządzeń ... To dzięki nim Sansui jest tak wyjątkowe ! Prozaicznie gdyby stosowano inne zasady - takie jak wszędzie - nie powstałyby takie urządzenia jak linia alfa ...

Wiele czasu spędziłem na szukaniu podobnego przykładu dobrobytu w audio ale jak dotąd na próżno ! Wiele z rozwiązań widocznych w Sansui jest znana w świecie high end jak choćby konstrukcja mostkowa , bardzo drogie komponenty audio , transformatory z najwyższej półki nie wspominając o konstrukcji symetrycznej z ekranowaniem miedzianym itp .... ale tu mamy moi drodzy wszystko naraz !!! Mało tego - szacunek budzi u urządzeń konkurencji budowa symetryczna oparta na dwóch niezależnych wzmacniaczach a w Sansui alpha już nawet od modeli serii 607 mamy po dwa symetryczne wzmacniacze na kanał !!! czyli razem aż 4 ! Nikogo z logicznie myślących ludzi nie muszę namawiać do tego by sam spróbował sprawdzić co jest na rzeczy ... Wy spróbowaliście i dziś cieszycie się sprzętem, który trwale zmienił Wasze podejście do oczekiwań w kwestii audio !

"Samobójcza" polityka firmy spowodowała , że nazywamy Sansui samurajami icon_smile.gif To jedna z niewielu marek która niemal całkowicie była w pełni i celowo izolowana (w obrębie modeli z najwyższej półki) od rynków zewnętrznych. Nieliczne akcje sprzedaży wysokich Sansui poza Japonią to paniczne próby ratowania się przed upadkiem przeprowadzone przez księgowych (kompletnie bez przygotowania pilotażowego oraz jakiejkolwiek przemyślanej taktyki marketingowej nie miały szans powodzenia). Żadnemu inżynierowi tworzącemu w Sansui najlepsze urządzenia nie zależało na popularyzacji ich najlepszych modeli poza rodzimym rynkiem , jedynie księgowi chcąc uchronić firmę przed ostatecznym upadkiem czepiali się takich chaotycznych rozwiązań jak próba sprzedaży paru alf w Europie ... W sumie to jedna z niewielu marek, która nie sprzedała się jak przydrożna Pani wzorem innych marek i nie poszła w plastik po to by klepać schit celem utrzymania na rynku .. Po wielu latach od zakończenia produkcji "prawa do nazwy" sprzedano i tak zeszmacono bezpowrotnie wieloletni dorobek tej wyjątkowej pod wieloma względami marki ... Do dziś zdobycie materiałów związanych z budową wzmacniaczy serii alfa jest niemal niemożliwe i nie jest to przypadek ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo świat się zmienił. Zaczoł się liczyć bardziej marketing od jakości.


Coś zawiodło, to pewne. Kenwood/Trio przepadło z rynku dobrego audio... a Accuphase ma się chyba dobrze!
Takie firmy jak Sony, Onkyo, Technics, Pioneer, Rotel też próbowały robić zaawansowane konstrukcje i chyba w porę zrozumiały, że pod jedną marką nie można mieć sprzętu dla każdego portfela.
Japończycy popełnili jeszcze inny błąd, "zdradzili" stereo dla wynalazków z dźwiękiem wielokanałowym.
Dziś już nie ma takiej pewności, jak kiedyś sądzono... że stereo umrze!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem sobie dzień grzebania icon_eek.gif ..... w sprzętach

1.. Polaryzacja! koniecznie sprawdźcie czy jest prawidłowa. Miałem odwrotnie - zmieniłem. Poprawiło się stereo. W AU-X711 wystarczy tak wetknąć wtyczkę do gniazdka w ścianie żeby neonówka świeciła w prawej dziurce gniazdka na tyle obudowy icon_smile.gif

2. Kupiłem skromny wzmacniaczyk sony. Strasznie tani był to co się ma poniewierać? Przyszedł w poniedziałek. Dziś rozebrałem W środku elna for audio 15000, wielgaśne trafo TAM - pewnie Tamura icon_smile.gif W stanie jak z fabryki.
Naprawdę można wyhaczyć perełki na znanym portalu byle im niepotrzebnie nie robić reklamy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tego właśnie nie wiedziałem i brakowało tego w tym wątku. Sam nie jestem fanem tej marki, bo jej za bardzo nie znam.

Dlaczego "brakowało"? Jak nie znasz tej marki, to lepiej trochę więcej poczytaj zamiast pisać takie "żartobliwe???" ogólniki.

Przecież parę razy była o tym mowa - nie tylko Czubsi o tym wspominał ...
podobnie jak o polaryzacji - dobrze, że u K-mana się poprawiło icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat.
"Garstka debili (bez urazy - nie chodzi mi o kolegów z tego wątku !!!) bez ustanku próbuje motywować swoje tezy nt Sansui poprawiając sobie teraźniejszy stan psychiczny tyle, że faktycznie wysokich modeli nie wspominając o ciekawych ofertach, kompletnie od wielu już miesięcy nie stwierdziłem .. Nie chcę Was studzić ale nie mogę zdzierżyć , że pod jedną kreską stawia się modele z różnych biegunów oferty Sansui ! Wzmacniaczy z najwyższej półki Sansui w naszym kraju jest (nie waham się powiedzieć) zapewne niewiele więcej jak 30 sztuk ale to nie przeszkadza paru jełopom grać znafcuf przy aprobacie ichnej moderacji - w końcu ilość otworzeń się liczy a nie sens czy merytoryka ... Prozaicznie sami przyczyniają się do szumu wokół marki zachęcając tym samym do łowów czynionych przez handlarzyny co to z takiego stanu rzeczy zawsze czerpią korzyści ...

Nie czarujmy się - wysoki model Sansui da się kupić jedynie z Japonii lub krajów wysokiego ryzyka jak np Rosja - tam kosztują tyle co wiecie ...
Wszelkie próby kupienia "tanio" dotyczą albo ściemy albo trupa ... nie czarujmy się, że ludzie są głupi ... bo nie są ... Najlepszym przykładem tego jest niemiecki ebay gdzie model 907 DR od samego początku sprzedaje się w kwotach od 1650 eur do 2100 eur w zależności od stanu ... Zdarzyły się incydenty gdzie ta cena była inna ale w dziwny sposób sprzedający się wycofywał z wysyłki czy odbioru osobistego ... Ktoś kto tego nie ćwiczył będzie dalej ssał zd...y wywody nt alf Sansui a ja po prostu zachęcam - posłuchajcie sami i wyróbcie sobie opinię - dla mnie to sprzęt deklasujący zdecydowaną większość polecanych na forach klocków"

Po takiej zachecie I dwoch krotkich rozmowach tel. z zyczliwymi fachowcami jest i od wczoraj gra 907 Limited. Dopiero teraz doszlo do mnie trafo, wiec podlaczylem narazie " na golasa" bez obudowy itd. Pierwszego wrazenia mozna w skrocie porownac do bycia na super randce I sluchania opowiesci jak bylo. Tak teraz moge powiedziec bylem a raczej jestem I jest naprawde super. Wszystko jest wazne (jak byla ubrana) OK zarty na bok. Zmiana z Integrated na Direct u mnie in plus. Kable glosnikowe nie sa neutralne ( Audioquest T 8 icon_cool.gif wiec bas sie uladzil chociaz tam gdzie ma byc jest go pod dostatkiem. Mysle, ze z nami jest tak jak z krytykami " sami nie umiemy grac ale wiemy jak ma to ma brzmiec" Zlapalem sie na tym, ze nie jest tak jak wczesniej.Gra muzyka a ja wylapuje smaczki. Teraz wsluchuje sie w kazdy Instrument I nie moge sie oderwac od glosnikow. Musze koniecznie dociazyc kolunmy, bo potega dzwieku jest nieporownywalna do tego co bylo wczesniej. Sprzet kupilem w europie i biorac pod uwage wczesniejsze wpisy cuda jednak sie zdarzaja, moze nie czesto ale jednak... Jest jeszcze COS takiego Sansui B 2302 Vintage. TO forum jest dla nowych czytelnikow skarbnica wiedzy, wiec moze przy dozie wyrozumialosci I cierpliwosci poszerzy sie grono zarazonych S.
Na fotce trafo Sedlbauer 750VA. Sluchajac U2 Achtung Baby na 11h wahanie do min. 99V a norma to 102V.
Myslalem, ze Sansui zostawie sobie na pozniej ale to chyba jednak kres poszukiwan. Teraz juz tylko tuning.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela gratuluję zakupu, mogę tylko pozazdrościć. Pomysł z krążkami hokejowymi ciekawy. icon_smile.gif

Co do wpisów na sąsiednim forum dotyczących Sansui i ich właścicieli, to osiągnęły już szczyt .... Szkoda nawet komentować i cokolwiek pisać na ten temat.
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego administrator tak dużego i poczytnego forum na to pozwala.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wuwuzela gratuluję zakupu, mogę tylko pozazdrościć. Pomysł z krążkami hokejowymi ciekawy. icon_smile.gif

Co do wpisów na sąsiednim forum dotyczących Sansui i ich właścicieli, to osiągnęły już szczyt .... Szkoda nawet komentować i cokolwiek pisać na ten temat.
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego administrator tak dużego i poczytnego forum na to pozwala.



A jeden co tu przylazł za nami - ten pa B na końcu lump robi tu to co zarzucał innym - usiłuje opchnąć to nieszczęsne najlepsze na świecie sony na bazarku
Czy to nie jest żałosne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwuzela

Gratuluję ! Są już dwie 907 limited w naszym kraju !!! Nie chcę pytać na forum jak ją kupiłeś i za ile ale strasznie mnie ten temat zajmuje ! Ja za tą cholerą węszyłem przez niemal dwa lata i zawsze co innego kupiłem a jak się pojawiał to nie miałem akurat kwoty .... W końcu sam go zrobiłem icon_smile.gif

Co Ty chcesz modyfikować ?????????????????????????????????????????????????????????? W 907 limited ????????????????????????? Boczki masz na myśli ???? Jeszcze jedno -Ten wzmacniacz wymaga bardzo precyzyjnego ustawienia na trafie które właśnie posiadasz !!! Szkoda , że tylko 750 W ale lepszy rydz niż owca icon_smile.gif One uwielbiają prąd - są w stanie przerzucić przez trzewia każdą jego ilość i wypluć to w piękny sposób na głośniki ! Kolejna sprawa to fakt układania się tego wzmacniacza do systemu - daj mu ze dwa trzy tygodnie i napisz znów co słyszysz a potem poczytaj co napisałeś w pierwszym wpisie icon_smile.gif ....

Jeszcze raz gratuluje !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rajuuuuuuu!!!

Wuwuzela, Ty to masz wejścia. Jesteśmy znów świadkiem historycznej chwili. Mnóstwo szczęścia.Jeśli w życiu jak i w zakupach to tylko pozazdrościć. Gratulacje!!! Mam nadzieję, że tradycyjnie jak się osłuchasz to podzielisz się z nami wrażeniami z odsłuchu.

Więc mój dzisiejszy zakup pozostanie w cieniu icon_wink.gif. Pojechałem z ciekawości, obejrzeć amplituner, ale ta zmieniła się w miłość od pierwszego wejrzenia. Wróciłem zupełnie niespodziewanie i spontanicznie z 7070. Wlaśnie odsłuchuję i jest naprawdę przyjemnie. Bardzo ładne brzmienie. Narazie 2 fotki. Jest przepiękny. I w stanie rewelacyjnym.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...