Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Mariusz

Bo taki bas mają urządzenia które klasyfikuje się do Hi-Endu.
Bas jest podstawą brzmienia każdego dźwięku, ma dopełniać, tworzyć fundament, nie powinno być go słychać z wyjątkiem momentów gdy grają ściśle basowe instrumenty, typu kontrabas, gitara basowa, bębny, fortepian, organy itd.
Tworzy przestrzeń, rozpiętość sceny, daje energię i atak.

Jeśli słychać bas tzn. że zasilacz-trafo jest za słabe i/lub wzmacniacz jest niskich lotów w porównaniu do brzmienia sprzętu z najwyższej pułki.
Ludzie którzy podniecają się długim, ciągnącym się, buczącym, misiowatym itd. basem nigdy nie słyszeli prawdziwego grania na żywo.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Trafiła do mnie 907 Limited na przegląd i wyobraźcie sobie, że na zaciskach kolumn przy gałce na minimum, ma ponad 2000 mV, zamiast 0,01mV, cud że ten wzmacniacz jeszcze działa !
Właściciel jest w czepku urodzony, gdybym podłączył go pod moje Infinity to .... aż strach pomyśleć !






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra ...

Wiesz sam doskonale co powoduje ustawienie na np 50 mv ... Najwyraźniej masę musiał mieć w tolerancji skoro w ogóle się uruchamiał ...
Spalić się raczej nie powinien - prędzej protektor go rozłączy. Na Infinity nie powinien teoretycznie z takim nastawem w ogóle dać się uruchomić lub ewentualnie na bardzo krótko ... Właściciel jak dotąd nie miał jeszcze możliwości usłyszeć co tak naprawdę kupił ...


Mariusz

Po takim rozjechaniu jakie było u Ciebie wzmacniacz potrzebuje naprawdę długiego czasu na ułożenie ! Ten bas będzie zdecydowanie bardziej obecny - gwarantuję Ci to !!!

P.s.

Efekt Bruce Lee zdecydowanie się "urzeczywistni" ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem zameldować, że niejaka 707DR, która zmieniła właściciela, wczoraj dojechała do mnie. Chyba nie muszę pisać kto był poprzednim użytkownikiem. icon_smile.gif Przy okazji podziękowania dla RoRo za zorganizowanie transportu. icon_smile.gif
Teraz czas, aby zakupić dobre trafo. Mariusz dał mi już namiary, zresztą Czubsi też.
Mam świetne trafo, typu EI, ale niestety na wyjściu ma 110V, przy pomiarze daje 112-113V w mojej sieci. Korci mnie, aby choć na 5 min. podłączyć wzmacniacz, ale wiem czym się to może skończyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer, już myślałem czy nie pytać Maria o 707 icon_smile.gif. Widzę jednak, że trafiła w odpowiednie ręce. Mój wzmacniacz wygląda dokładnie tak samo jest tylko 3kg lżejszy.
Strasznie współczuję. To musi być straszne. Stoi ale nie może zagrać....
Miałem podobną historię. Do mnie przyjechał wzmacniacz na 1h przed tym jak wyjeżdżałem na wakacje. 2 tyg stał nie podpięty...a ja przez 2 tyg zastanawiałem się jak brzmi...icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie też gratuluję, bo też masz nowy piecyk. icon_smile.gif No powiedzmy nowy - stary. icon_biggrin.gif
A co do trafo, to nie wiedziałem, że to taka droga przez mękę.
Na początek wysłałem kulka maili do polskich producentów. Nawiasem mówiąc żaden nie ma w ofercie traf na 100V. Owszem piszą, że mogą wykonać, nie mam problemu, ale po lekturze internetu, coś mi mówi, że nie tędy droga.
Natomiast brytyjska firma, polecana przez Kolegów ma w ofercie full wypas traf do japońskiego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś mi się wydaje, że RoRo ma x901. Dobrze dedukuję?

Audiowit,
co do X901 to na razie ja nic o tym nie wiem-ale w razie czego wolne miejsce w jakiejś szafce audio się znajdzie (i jakieś źródło z XLRami też) i mogę przyjąć icon_wink.gif
A nawet podjechać w dowolny punkt Polski (no może za wyjątkiem paru górskich szczytów, bo byłoby ciężko icon_mrgreen.gif ).

Miało być "Porsche", w dodatku baaardzo dobrze mi znane i wielogodzinnie osłuchane w bardzo różnych konfiguracjach.

Pozdrawiam
PS. My tu gadu-gadu, a bez trafa jak bez ręki icon_sad.gif No i nasz Kolega Belfer54 sprawdza granice swojej cierpliwości.
To się nie dziwcie, że mam awersję do "niskonapięciowych zmiennych" i zdecydowanie preferuję sprzęty w okolicach 220-240V.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit,
znowu się sprawdziło, że do trzech razy sztuka (pierw u Mariusza, potem u Ciebie, teraz znowu u Mariusza...)
i że jak ktoś nie szuka, to i tak go znajdą (Mariusz -dzięki, bo to było o Tobie!).
Jak komuś sprzęt przez duże "S" jest przeznaczony, to przeznaczenie go nie minie icon_wink.gif

Cytat

Wszyscy zadowoleni. No może na razie wszyscy oprócz Belfra bez trafa...))


Trafo u Belfra54 jest - tylko napięcie za wysokie icon_sad.gif Trzeba podłączyć parę kilowatów w mieszkaniu, to może spadnie na wyjściu do 100-105 V icon_eek.gif tylko chyba równocześnie z ciśnieniem krwi u właściciela.


Pozdrawiam
PS. Poza tym mimo że bez trafa - to "Porsche" jeszcze stoi u Niego (tzn. 911-ka).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się porobiło Panowie icon_smile.gif) Oby częściej takich pozytywnych poruszeń na forum! Dzis do mnie dotarło, że po tych ustawieniach słyszę taki skok w detaliczności że chce mi się słuchać wszystkich płyt jedna po drugiej. Jedyne co mnie powstrzymuje to pływajacy bas. Raz jest, powiedzmy, dobrze a raz blado. Cały czas go piłuje. Nawet w nocy chodzi tyle ze na tunerze na ledwo słyszalnej głośności.Nie mogę się doczekać kiedy pokarze na co go stać.
Marku, gdy kupiłem swojego cd-eka to wygrzebałem z szafy swoje stare trafo na 110V i też się zastanawiałem czy podłączyć. Ale nie zrobiłem tego na szczęście.. Tydzień od czasu zamówienia i powinien juz u Ciebie być jak dobrze pamiętam. Może nawet szybciej. Zależy jak długo będą się
ślimaczyć z realizacją zamówienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powstrzymac swoje zapędy bo wciąż mnie dopingujecie nowymi zakupami, a u mnie juz od 2 miesiecy nic nowego icon_wink.gif. Chodzi mi po glowie 707 nawet 907 ale to duzy wydatek. Myślę jeszcze o gramofonie z czym też wiążą się duże wydatki...a tu samochód trzeba w końcu naprawić, komodę kupić, garderobę wykończyć. Musze w końcu rozsądek włączyć. W końcu mam nowy, stary... zestaw stereo;). 607premium jest zaj......ta;), 717DR też super. Ale jak tu przy Was być rozsądnym icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę jeszcze o gramofonie z czym też wiążą się duże wydatki...a tu samochód trzeba w końcu naprawić,

Audiowit,
to może połączysz wydatki i po prostu zainwestujesz w gramofon do samochodu, zamiast go naprawiać?
Dzięki temu w samochodzie będzie grało icon_mrgreen.gif

Tak z pół wieku temu w Stanach były takie pomysły icon_razz.gif
http://gajitz.com/road-tunes-weird-vintage...record-players/

Pozdrawiam
PS. Swoją drogą to nasz wątek o "S" nie ma jeszcze 3 miesięcy, a zmiany sprzętowe u uczestników jak się patrzy icon_razz.gif Gratulacje!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner gra rewelacyjnie, przestrzen I stereo nieporownywalne do mojego CDka czy tez radia internetowego.Chodzi mi bardziej o wzmacniacz au 999. Nie jestem malkontentem ale po uslyszeniu namiastki mozliwosci 907 limited wiem do czego porownywac dzwiek wydobywajacy sie z kolumn. Teraz juz ciezko sluchac "czegokolwiek" innego. Z tamtad nie ma powrotu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tuner przepiękny. au 999 też. Ale prawdą jest, że teraz w domu u Ciebie robi pewnie bardziej za dekor. Wuwuzela, wielu dużo by dało za te Sansuje. A Au jest w pełni sprawny? Bo napewno dzwięk jest inny od tego z Limited ale klasę powinien mieć icon_smile.gif



Au jest po przegladzie I regulacji. Jest naprawde w dobrym stanie. To po kupieniu tego klocka "zachorowalem" na dobre. Z innymi sprzetami bylo tak, ze mialem wyznaczony punkt odsluchowy w pokoju a roznica po oddaleniu lub przyblizeniu do kolunm byla wyrazna. Zloty /\.Grajac Limited na godzinie 8 dzwiek doslownie wypelnia pokoj I nie musze szukac pozycji z ktorej slyszalna scena jest najlepiej rozbudowana. Gdy robi sie glosniej, to rosnie tylko zadziwienie co tez wydobywa sie z glosnikow. A po regulacji ma byc dopiero slychac jego klase.
Gdyby kiedys padlo haslo zorganizowania odsluchow S.to podpisuje sie pod takim projektem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tak na rozruszanie bo coś się smutno zrobiło icon_smile.gif 607 NRA


Jako szczęśliwy nabywca tegoż "cudeńka" witam wszystkich miłośników Sansui (choć nie wiem czy w odpowiednim miejscu wpisuję ten post?)
No i nie mogę nie podziękować "czubsi" za to cudne "baby" i nie tylko! Pawle dziękuję bardzo!!! Wczorajsze banany na mojej oraz Krzychowicza twarzy są wystarczającym dowodem czegoś absolutnie niezwykłego. To co się nagle wydarzyło jest trudne do opisania! Słuchałem też cichuteńko do późnej nocy ...... ze łzami w oczach!!!

Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpis jest we właściwym miejscu icon_smile.gif

Bardzo się cieszę, że 607NRA spełniła Twoje oczekiwania - mi dziękować nie musisz ja ją tylko przekazałem - to Twoja decyzja i sobie musisz podziękować, że ryzyko "wdepnięcia" w Sansui opłaciło się z nawiązką !

P.s.

Na pewno dla wielu będzie interesujące, że konfrontowałeś ją z naprawdę ciekawym wzmacniaczem lampowym , ktory mimo niezaprzeczalnej klasy nie podołał konkurencji z tym modelem Sansui !

Aaaa i nie myśl o 907MR bo tylko samemu sobie będziesz robił krzywdę - kiedyś też u Ciebie zawita ! icon_smile.gif - Ciesz się w pełni swoim pierwszym Sansui !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie wpisu w profilu - Bagdus jest z Katowic (no to krakowska i katowicka grupa Sansuiomaniaków się rozwija).
Swoją drogą lepiej napisać miejscowość w profilu w rubryce "SKĄD" , to wtedy będzie się wyświetlała ta informacja przy każdym poście. Bo do zaglądania na profil użytkownika to trochę dłuższa droga... (zgłosiłem tę poprawkę do Administratora - może się uda to zrobić).

Bagdus
witaj na Forum AUDIO - i gratulacje z nowego nabytku!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...