Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

To prawda. Nieskromnie, bedzie pięknym psem. Trochę ponad 1,5 roku czyli jeszcze szczeniak. Często mi towarzyszy w słuchaniu. Czasami go bierze na wycie szczególnie do utworów w których są chórki icon_smile.gif. Lubi szczególnie Erikah Badu.

Słuchałeś już DR Belfra? Słyszałem, że DR jest żywiołowa.
Tak myślałem, że będzie reakcja nokautu po przesiadce bo to już najwyższa liga. Można lubić lub nie takie brzmienie ale bezdyskusyjnie to już klasa. Każdy kto słyszał ten wzmacniacz to polecał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer, nie przesadzasz. Zawsze jest taka reakcja. Musisz miec już naprawdę dobry system żeby konkurować z 707 o 907 nie wspomnę. Kabelki rzecz wazna ale przy tej klasie wzmacniacza to już rzecz drugorzedna. Posłuchaj sobie, a zmiany w okablowaniu to już jak będziesz wiedział czego Ci brakuje lub w którym kierunku będziesz chciał pójść.
Jeśli masz xlr to spróbuj tego połączenia. Mariowi z tym połączeniem się nie podobało ale może Tobie podejdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z xlr-ami jest tak że czy się podoba czy nie warto spróbować, posłuchać tydzień dwa, porównać z dobrymi IC. Można dojść do ciekawych wniosków. Wczoraj doszedłem do zaskakującego wniosku ze kable xlr wpięte na stałe do systemu są u mnie koniecznością i to nawet gdy słucham na IC a właściwie szczególnie wtedy... Niesamowite w jakiej symbiozie to wszystko się odbywa przy tak czułym sprzęcie. Bez xlr IC zaczynają siać górą ( przynajmniej jak dla mnie) a gdy są razem wpięte brzmienie na IC się wygładza, góra trzymana jest w ryzach w pięknym analogowym tonie. Dźwięk z głośników płynie gładko jak woda. Na razie przypuszczam że mogą być dwa powody takiej zależności. W każdym razie w wolnej chwili porobię kilka testów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman,
gdy podłączałem xlr-y to słuchałem na IC jakie są zmiany. Więc zacząłem od podłączenia CD i usłyszałem niewielką różnicę. Całkowita nastąpiła po podłączeniu do wzmacniacza. Zaślepiłem puste porty xlr porządnymi pinami antywibracyjnymi BSIP-2F licząc na poprawę ale nie nastąpiła nawet po dwóch dniach. Natomiast Podłączenie xlr dało efekt natychmiastowy. Jak na razie przychodzi mi do głowy tylko jedno : xlr-y posiadają przewód uziemiający, więc jeżeli między urządzeniami audio wystepuje pętla mas to xlr-y ją przerywają.
Dodatkowo ich pozytywny wpływ zauwazyłem podczas słuchania z kompa poprzez zewnętrzną kartę muzyczną. Jak do tej pory pojawiało się buczenie przy dużej głośności. Przy podłączonych xlr-ach tego problemu nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR wydaje się mieć sens jeśli tor audio jest w pełni zbalansowany. W CD jest to zwykle bardzo proste. Mamy sygnał o wyższym poziomie , ale i właściwie 2 sygnału o odwróconych wzajemnie fazach względem masy zakłócenia z przewodów znoszą się. Jednak prowadzi to do zdwojenia toru audio. I tu może być problem ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z XLR-ami jest tak, że po pierwsze trzeba znać się trochę na elektronice i rozkręcić odtwarzacz, zobaczyć jak i z czego zrobiony jest tor RCA i XLR, to na początek da szybką odpowiedź, czy zostały potraktowane sprawiedliwie czy nie, często jest tak, że któryś jest wykonany lepiej, a któryś oszczędniej i samo to daje różnicę "na dzień dobry".

Oba urządzenia muszą byś w pełni zbalansowane oraz trzeba sprawdzić czy mają tak samo oznaczone wyprowadzenia dla pinów XLR, czasem trzeba przerobić połączenia z jednej strony i przelutować kable.

Sam przewód ... jedne lepsze, drugie gorsze. Jedyne uczciwe rozwiązanie to identyczny producent, seria i materiały użyte do zrobienia wtyczek, tych pod RCA i XLR oraz te same przewody dla obu kompletów oraz tej samej długości.

Wtedy można porównywać ale najważniejszy jest punkt "pierwszy", bo ma decydujący wpływ na efekt finalny.

Pozdrawiam
Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja się juz nie będę wałował z tym tematem. Wiem jakie są efekty po zastosowaniu takich kabli i takich i to różnych rodzai.i długości. Przy czym kwestia różnicy 0,5-1 m w długości miedzy kablami szczególnie xlr to zadna różnica. Właśnie xlr sa po to by na długich odległościach nie było żadnych słyszalnych strat w nich. .RCA znowu daje mi zdecydowanie więcej satysfakcji z tego co wydobywa się z głośników mimo iż przez pierwsze dni sądziłem że w NRA xlr się lepiej sprawdzą. Silniejszy sygnał z teoretycznego punktu widzenia nie powinien powodować nic więcej prócz większej głośności a tak do końca jednak nie jest. Wiem na pewno że do nagłośnienia imprezy zdecydowanie użyłbym xlr. Byłoby głośniej, a wokal, pianino czy inne dźwięki dajace efekt ,hałasu' skutecznie podgrzewałyby atmosferę. Na xlr brzmienie jest bliższe temu co nazywamy brzmieniem tranzystorowym. W domu wolę brzmienie gładkie, pełne , rozdzielcze, analogowe. W każdym razie zagwozdkę audio co do współpracy IC z Xlr mam opanowaną więc nie pozostaje nic tylko cieszyć się ulubionym brzmieniem.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to jest najważniejsze ! Niech każdy słucha tak jak jego zdaniem jest najlepiej ! Dorabianie ideologii w realu nie służy niczemu a już na pewno niczemu dobremu ! Ja np proponuję zrobić sobie porównanie rca bezpośrednio w końcówkę i rca przez integrę - to da większe pole do dywagacji choć jak dla mnie zawsze lepiej wybrać połączenie przez integrę chociażby z tego powodu, że :

1) jest zdecydowanie większy power
2) pre Sansui jest niemal przezroczyste sonicznie więc doszukiwanie się jego zgubnego wpływu jest szukaniem sobie wyimaginowanych problemów ...
3) zawsze mamy tą drobną możliwość regulacji gdy już sięgniemy po najstarsze i najgorsze realizacje naszych ulubionych utworów .

i mimo tego, że to "nieaudiofilskie" a może właśnie z tego powodu ! icon_smile.gif .........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej słucham 707 tym jestem pod coraz większym wrażeniem. Odkrywam niektóre płyty na nowo. Przesłuchałem dziś kilku płyt począwszy od Koncertów Brandenburskich, skończywszy na Mindnight Oil. Może się powtórzę, ale jeszcze raz napiszę. Wspaniała barwa, rozdzielczość, bas jest tam gdzie powinien być, dźwięk jest klarowny, przestrzenny, tam gdzie trzeba słychać każdy detal. Dodam, że kolumny nie są łatwe do wysterowania, nie każdy wzmacniacz zagra z nimi ze swobodą. 707 poradziła bez specjalnej zadyszki. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W ten weekend wyczyściłem, nóżki, śrubki, gniazda RCA i ustawiłem DC MIN i MAX oraz masę w ślicznotce o elektryzującym imieniu : SANSUI AU-Alpha 907 Limited icon_smile.gif.
Panowie kupujcie dużą skarbonkę i składajcie już od dziś.
Nie widziałem jeszcze tak solidnie zbudowanego wzmacniacza inni producenci nie dorastają Sansui do pięt.
Tyle blachy miedzianej i pozłacanych elementów elektronicznych w jednym urządzeniu to ewenement na skalę światową !
Można zakochać się od pierwszego rozebrania icon_smile.gif

Pozdrawiam
Pygar

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!
piszę pierwszy raz, parę tygodni temu naczytałem się Waszych wpisów sprzed paru lat, no i zaczęło się...
zakupiłem niedawno pierwszego aux 901 jaki pojawił sie na allegro, pograł godzinę za pierwszym razem, spokojnie nie głośno.
Po paru dniach ponownie go uruchomiłem, tym razem przy spokojnym cichym odsłuchu troche trzeszczał głośnik śedniotonowy. wyłączyłem wzmacnicz.
Rano próbowałem go ponownie włączyć ale tylko zamrugał przez sekundę podświetleniami i już więcej sie nie chce uruchomić.
Rozkręciłem panel z góry i tyłu mysląc , że bezpiecznik, ale bezpieczników nie znalazłem.
Wewnątrz jest trochę przykurzony ale nie wygląda na grzebany.
Chętnie go naprawię , nie chcę go raczej zwracać, czy jesteście mi w stanie pomóc i dać namiary na kogoś zaufanego. Jestem z Wrocławia ale kilometry to nie problem
z góry dziekuje. icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...