Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Z Twojego opisu wynika, że wzmacniacz kompletnie nie pokazuje znaku życia ??? dobrze myślę ??? Ja na Twoim miejscu oddałbym go bez mrugnięcia okiem i jeszcze ostro potraktował sprzedawcę ... Niestety ale aukcyjne egzemplarze nie dość, że rozpowszechniane przez handlarzyny to jeszcze są to z reguły kompletne trupy w cenach wysokich zadbanych modeli ! Zalecam wszystkim na przyszłość przed zakupami skonsultować się z kolegami z forum żeby ocenić ewentualne ryzyko zakupu !

A tak z innej beczki

Skoro było o 907 limited to faktycznie może warto pokazać na czym polega wyjątkowość budowy ekskluzywnych modeli marki Sansui ???

na podstawie modelu AU07 postaram się przybliżyć parę ciekawych rozwiązań , albo bardzo rzadko albo w ogóle nie spotykanych w wysokiej klasy urządzeniach innych marek .

na początek pokrywa górna . grubość to około 4 mm czystego aluminium , od spodu pokryta matami bitumicznymi i warstwą teflonowej powłoki . W części znajdującej się nad transformatorem jest pod matą bitumiczną ekran z nietlenionej miedzi ! Dodatkowo zamieszczam dane techniczne z oryginalnej instrukcji serwisowej !

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widok z góry i zbliżenie na boczne ściany wzdłuż grodzi oddzielających sekcję transformatora i zasilania głównego od modułów końcówek mocy. Na zbliżeniu widać, ze ściany pokryto 5 warstwami tworzącymi kanapkę : mata bitumiczna blacha czystej miedzi znów mata i znów miedź i na koniec mata pokryta z zewnątrz warstwą teflonu ....

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na ciekawostkę i w zasadzie kwintesencję kunsztu konstrukcji AU-07 ... na kolejnych zdjęciach przedstawiam boczki z drewna czereśni pokryte z zewnątrz japońską wielowarstwową laką (przypomina politurę lub tzw pianolak) a od wewnątrz ocziwiście mata bitumiczna i teflon na całej powierzchni icon_smile.gif Przypatrzcie się uważnie ! Wzdłuż boczków wyfrezowano dwa kanały w których znajdują się szyny z miedzi pokryte bitumitem i teflonem- wg znajomego z japońskiego serwisu chodziło zarówno o kwestie ekranowania ale także o zapobieżenie wyginaniu się boczków wykonanych z naturalnego drewna !

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec prezentacji budowy konstrukcji chassis Sansui AU07 nie mogło zabraknąć widoku 2 mm podłogi z czystej miedzi oraz słynnych pozłacanych nóg również wykonanych z czystej miedzi oraz zbliżenia na warstwy maty bitumicznej znajdującej się nawet na panelu przednim oczywiście też wykonanym w całości z aluminium ...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się to ogląda - można się domyślać, jak brzmią (znając opisy oraz granie niższych modeli) icon_razz.gif

Czubsi,
czy chciało by Ci się przy okazji omawiania modeli zamieścić również ich podstawowe dane techniczne?
(najlepiej od razu w pierwszym poście dotyczącym "07" - czyli edytując ten Twój z godz. 22:31 ).
Teoretycznie informacje są w necie, ale jak Ty to zrobisz to będzie pewność, że nie będzie pomyłek i np. danych od innego modelu.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botia. Wygląda na to, że padłeś ofarą oszustwa. Na Twoim miescu wkur...bym się. Przepraszam ale tak wałśnie zniechęca sie ludzi...
Nie naprawiaj bo zarzuca Ci grzebanie i nie uznają gwarancji(jeśli ją masz...).
Kolejna przestroga dla kupujących od handlarzy. Wiem, że używany sprzęt może się zepsuć ale do polski trafia mnustwo szrotu z zachodu i chodzi w takich pieniądzach, że mnie skręca.

Czubsi. No to chyba już dotarło do mnie jakiej jakości to sprzęt. Jak mówisz o rikenach i innych elnach to ja laik techniczny nie bardzo kumam. Teraz bardziej zadziałałeś mi na wyobraźnię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciężkich miedzianych nóżek to w NRA od spodu sa dodatkowo pokryte wysokiej jakością naturalna skórą. Takich ekstrawaganckich pomysłów jest więcej. Zresztą to ostatnia 907-ka wydana do produkcji. Potem z 07 -mek byly tylko 607NRA II i 607 MOS LTD. No i dwie lampy
Kondensatory Silmik Super Gold Alpha - ale juz w drugiej wersji.
Posiada ostateczną już wersję X Balanced obwodu czyli Ultimate Alpha-X Balanced Circuit co daje jeszcze doskonalszą eliminację generowanych wewnątrz zakłóceń.
Wykorzystanie "New Alpha-X Balanced Power Supply", które samodzielnie uziemia własne zasilanie.
Przyjęto nowy projekt wyeliminowania drgań wentylatora i transformatora, jakby nie było, ważącego 13 kg
Użyto ,,najwyższych z najwyższych'' znanych wówczas możliwych części - Paweł co nieco o tym wcześniej juz wspominał, a propos np. tranzystorów NM-LAPT 23 znacząco poprawiają rozdzielczość i lokalizację dźwięku.
Celem było stworzenie wzmacniacza do współpracy już z SACD. Potem ten cel przyświecał nawet dla ostatnich lamp 111 Vintage 1999 oraz 111g Vintage z roku 2001 gdzie dodatkowo przystosowano je do odtwarzania DVD-audio

A tak z prawie drugiego juz tygodnia słuchania to zadziwia mnie coraz bardziej rozprzestrzeniający się dźwięk po pokoju mimo braku adaptacji akustycznej. Dźwięk zmierza do tego o czym mówił Paweł. Bas ma potężne łupniecie a góra jest zwiewna no i dodatkowo duzo mozna by pisac o ilości smaczków dźwiękowych, których jeszcze dwa dni temu nie było. Zauważyłem że dochodzenie do właściwego brzmienia następuje skokowo. Długi czas jest jak jest a któregoś razu włączam i słychać wyraźny skok w jakości. Ciekawe ile razy jeszcze mnie tak zaskoczy???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze z serii alfa tak już mają, że układają się z systemem co trwa z reguły około 2 , 3 tygodni ... U Ciebie jest też kwestia zupełnie inna - wzmacniacz jest (tak myślę) w końcu dobrze ustawiony co oznacza , że przez bardzo długi czas pracował kompletnie poza zakresami tolerancji układowej !!! Wzmacniacz najzwyczajniej dochodzi do siebie icon_smile.gif

Co do tych określeń hypar alpha x balanced itp to nie do końca jest tak jak napisałeś ... NRA jest modelem, który ma skopiowany układ 907MR natomiast pomysł (w sumie trudno orzec z czego się wziął ?? Jedyne logiczne wytłumaczenie to oszczędność ...) zastosowania podwójnych tranzystorów wymusił podwójne wiązki zasilania początkowej sekcji tranzystorów sterujących !! O ile w 907 jest to uzasadnione układowo o tyle w 607 i 707 jest to jedynie zabieg dopasowujący oba te wzmacniacze do serii NRA. gdyż one nie mają podwójnych tranzystorów tylko tradycyjne - stosowane w innych seriach jak 607/707 DR , XR czy MR. Prozaicznie powoduje to, że 607 oraz 707 grają trochę inaczej od 907 !!!! Najwyższy model ma twardszy i mocniej skonturowany bas co powoduje, że 907NRA trochę odbiega od modelu brzmienia Sansui . To dziwne i jak dla mnie nadal niezrozumiałe .. Nie znaczy to, że jest to wzmacniacz zły !!! Osobiście cieszę się, że mamy w kraju 907NRA bo fakt oparcia jej budowy o najbardziej dopracowany schemat Sansui (czyli z 907MR) gwarantuje wyśmienite efekty !!! Różnice widoczne są dla mnie bo mam realne porównanie szerokiego spektrum modeli Sansui więc dla większości z Was mogą być niezauważalne ! Fakt zaniechania prac nad schematem , kompletna zmiana designu i inne podobne zabiegi raczej tłumaczą przygotowanie tej serii na rynki zewnętrzne jako ostateczna próba ratowania firmy ale jak widać nic z tego nie wyszło

P.S.

Co do tranzystorów LAPT 23 to takie same stosowano we wszystkich modelach bipolarnych końcówek mocy serii B czyli np B2201 , B2301 , B2302 ... i nie chodziło o zwiększanie rozdzielczości tylko zwykłą kwestię mocy ! Wszystkie tranzystory LAPT mają bardzo podobne parametry - skądinąd bardzo dobre a w niektórych aspektach wyjątkowo dobre !!! (niemagnetyczne !)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje że mocowo jest ultraszybki, aż się boje czy mój transformator 750VA nie jest za słaby dla niego. Ciekawostką jest to że również pod kątem serii NRA przygotowano odtwarzacze CD alpha 507( 20bit ) i 607( 24 bit )

Wysoka zdolność ładowania zasilania w tej serii na prawdę zasługuje na uwagę!!! - i to nie tylko ze wzgledu na wykop, większy zapas mocy czy kontrolę basu. W ostatniej serii 607 NRA II zastosowano zmianę w zasilaniu transformatora i tylko tyle lub aż tyle... by wypuścić nowy model. Pod koniec produkcji przygotowano wzmacniacze pod kątem zasilania, tłumienia drgań ( głównie ulepszone mocowanie transformatora ), rozpraszania efektu rezonansu i zachowania jak najbardziej zbliżonego do ideału stosunku S/N by wychwytywały delikatne niuanse z SACD. Poswięcono nawet czas i środki by dokonać zmian w wyglądzie obudowy - przedni aluminiowy panel jest lekko zaoglony z góry na dół oraz boczki ( wszędzie piszą że są drewniane ale nie mam pewności ) zaoglone z przodu i z tyłu bo stwierdzono że można w ten sposób wyeliminować piski wynikające z bardziej kanciastej obudowy..
Co do tych tranzystorów to zastosowano jakieś rozwiązanie w NRA ( niestety .nie mogę tego z japońskiego rozszyfrować ) które ma wpływ na większą rozdzielczość.
Często zdaża się też wyczytać ubolewanie że seria ta nie wyszła na rynek amerykański co by zgadzało się z tym co powiedział Paweł że pewnie docelowo chcieli sprzedać ją też poza Japonią ale na koniec zabieg ten im nie wyszedł lub stwierdzono że się im nie opłaca pompować kasę w zagraniczny rynek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz wpływ na rozdzielczość ma właściwość tych tranzystorów czyli brak wrażliwości na pole magnetyczne ! Dodatkowo Sanken przygotował dla Sansui tranzystory bez warstwy galwanizacji co oczywiście narażało je na utlenianie ale i ten efekt zminimalizowano stosując właściwe środki zapobiegawcze ! W ten sposób w Sansui mamy tranzystory z miedzianym rdzeniem icon_smile.gif - znajdzcie coś takiego w innych sprzętach ! ....

uż za niedługo powinienem mieć 507 na testach icon_smile.gif (w sumie nie wiem czy to nie 607 ale w zasadzie to bez różnicy bo są elektrycznie niemal takie same) To trafko to takie akceptowalne minimum do 907NRA na pewno 1200 czy 1500 byłoby bardziej odpowiednie. Sprzedać swoje zdołasz w kilka minut zatem czy nie warto rozważyć nowego zakupu ???


Przy okazji :

Pojawiło się dotąd w sieci mnóstwo zaprzeczających sobie stwierdzeń co do tranzystorów LAPT stosowanych w Sansui ... Aby to raz usystematyzować przedstawiam Wam jak to faktycznie jest :

- seria alpha 607 - 8 sztuk LAPT2 (odpowiednik seryjny : A1303 / C3284)
- seria alpha 707 - 8 sztuk LAPT3 (odpowiednik seryjny: A1386 / C3519)
- seria alpha 907 Lextra,DR,XR,MR - 16 sztuk LAPT2 (odpowiednik seryjny A1303 / C3284)
- seria alpha 907 NRA - 8 sztuk LAPT23 (odpowiednika niestety teraz nie pamiętam ale jest to do ustalenia na podstawie instrukcji
serwisowej modelu B2201/B2301!)

Jeśli chodzi o fakty to istnieją oczywiście także zamienniki tranzystorów seryjnych zgodnie z ich specyfikacjami tak więc spalenie tranzystorów nie oznacza śmierci urządzenia jak sądzą i myślą niektórzy ... Prawdą jest jednak, że zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z modelami na MOS-Fetach ....

Czym więc różni się seryjny LAPT od tego co wsadzili do alf ??? ano paroma detalami takimi jak np pozostawienie rdzenia tranzystora bez warstwy galwanizacyjnej oraz bardzo precyzyjne sparowanie całego kompletu tranzystorów ! (trafiały do firmy w oddzielnych paczkach stanowiących komplet pod każde z urządzeń !!! ) Przechodziły bardzo skrupulatne i precyzyjne pomiary ! Nawet Sanken po skierowaniu zapytania odnośnie tych tranzystorów wysyłanych do Sansui długo nie wyjaśniał o co chodzi .... no ale w końcu odpisano i stąd wiemy co i jak icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby trochę ruszyć zastały od kilku dni wątek pomyślałem że coś tu wyskrobie icon_wink.gif. W wolnej chwili zabawiam się w tłumacza j. japońskiego z jakimś tam efektem. Mam wrażenie że to co osiągnęli twórcy marki w modelach końcowych to jakieś mistrzostwo świata na owe czasy.... Jedną z.kilku rozszyfrowanych nowinek postanowiłem tu zamieścić: Dotyczy systemu VIBRATION CONTROL NRA :
Mianowicie - samo osadzenie panelu aluminiowego wywołuje pisk części zewnętrznych więc zastosowano w NRA ( 907 i 707) zupełnie nowatorską technologię Vibration Control. nie tylko w związku z przednim panelem ale i z drewnianymi bokami i przede wszystkim transformatorem. Dodatkowo zastosowano pomysł na lepsze odprowadzenie ciepła. Ale to może innym razem icon_wink.gif)
Przedni panel w mianowicie składa się z zaokrąglonych eliptycznie dwóch części maski ( dwie widać na zdjęciu ) a tak na prawdę z trzech części bo pomiędzy dwiema płytami znajduje się miedziany proszek. Całość tworzy silną strukturę pływającą niwelującą wibracje i pisk zewnętrznej struktury. Nowatorski pomysł z izolatorami eliptycznymi zastosowano też w bocznych drewnianych panelach zamontowanych na czystej miedzi. Najprawdopodobniej zastosowano tu miedź o czystości 6N. ( 99,9999% ). Z resztą na zewnętrznej stronie boczków nie ma łączeń śróbowych. Całość jest gładka i lśniąca - oczywiscie jak się dba o regularna polerkę icon_wink.gif))
Co do transformatora to odcięto generowane przez niego drgania od reszty układu przez znany z przykładu przedniego panelu poprzez mechaniczny pływający system składajacy się z podwójnego monofonicznego izolatora eliminując zakłócenia mocy przekazywane do podstawy trafa i jego układów - Jednym z nich jest czysta miedź, drugi to (Niestety musze podać dokładne przetłumaczenie ) Tefunsubesa o doskonałej zdolności pochłaniania drgań. Może chodzi o jakiś rodzaj teflonu lub jego mieszanki.... Najważniejsze ze ma to wpływ na osiągnięcie muzyki jeszcze czystszej. Wyeliminowanie mechanicznych szumów dało w efekcie poprawę dynamiki.Natomiast sekret wyższej rozdzielczości tkwi nie tylko w Lapt 23 ale też kondensatorach Alpha II wraz z całością zastosowanych rozwiązań głównie we współpracy z transformatorem i rozwiązań związanych z ultraszybkim zasilaniem zdolnym do osiągania kosmicznych prędkosci w ładowaniu zasilania w postaci 200V/us bez zniekształceń!!!! W efekcie całości mamy częstotliwość odtwarzania od 5Hz nie do 20 kHz czy efektownych 100kHz a do zdumiewajacych 300kHz a zakres dynamiczny 96dB-120dB przy zniekształceniach nie przekraczających podanych wartości.0,003%. Oczywiście, mimo różnicy w brzmieniu, podane parametry też obejmują 907 MR z oczywistych względów....
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raduje się serce, raduje się dusza, gdy Mariusz przed klawiaturę wyrusza !

Mariusz, gratuluję samozaparcia, uporu i pasji, żyj nam 100 lat !
Cieszę się, że na poważnie wciągnąłeś się w słuchanie wybornego dźwięku.

Dziś od 13tej słucham wyregulowanej Limited i wszystko o czym napisał Mariusz zgadza się w 300%.
W Sansui oprócz wybitnych części w najwyższych modelach ostatnich serii oraz modelach limitowanych "grają" również wszystkie rozwiązania izolujące, separujące, ekranujące i tłumiące.
W modelu Limited ekrany z miedzi są pomiędzy metalowym ekranowaniem transformatora, a szkieletem wewnętrznym, jak i na zewnątrz wzmacniacza, pomiędzy ścianami zewnętrznymi a ozdobnymi boczkami, które to również są wyposażone od wewnątrz w płytki z miedzi. Wszystkie ruchome elementy, które przylegają do siebie są odizolowane specjalną taśmą teflonową na obu stycznych powierzchniach, a w pod wszystkimi pokrywami oraz w miejscach łączenia ścianek w kluczowych miejscach są przymocowane podkładki z białego teflonu, tak pod górnymi pokrywani, jak i pomiędzy szkieletem zewnętrznym obudowy a "drewnianymi" boczkami. Podkładki teflonowe występują też pod wszystkimi pozłacanymi śrubami w trzech górnych pokrywach. Dodatkowo każda wolna przestrzeń obudowy jest wyposażona w "wklejkę" z antywibracyjnej masy bitumicznej. Ponieważ wszystkie modele przed serią NRA mają "otwarte" żeberka radiatorów w końcówkach mocy, z reguły są zabezpieczane taśmą parcianą, a w lepszych modelach taśmą teflonową.
W opisywanym Limited poszli krok dalej i żeberka maja przyklejone dwa szerokie pasy z taśmy bitumicznej, a dodatkowo są przyparte do zewnętrznych ścianek obudowy, co dodatkowo zmniejsza ich podatność do wpadania w mikro-rezonanse.
Wszystkie najważniejsze rezystory w modułach końcówek mocy zabezpieczono przez owinięcie taśmą teflonową.

W dwóch najlepszych modelach C-2302 i B-2302, poszli znacznie dalej i taśmą teflonową owinięto praktycznie wszystkie ważne elementy (kondensatory, rezystory). Wspomniane modele to popis inżynierskiej wirtuozerii oraz namacalny dowód, na to że podczas prac w firmie nie mieli księgowego albo siedział zamknięty w lochu icon_smile.gif . Jeszcze nie spotkałem się z lepszym wykonaniem, a mam w zwyczaju podziwiać trzewia "perełek" innych producentów. .

Słuchanie muzyki na tak pieczołowicie wykonanych urządzeniach można porównać do sięgania Nieba, które jest zaledwie na wyciągnięcie ręki, o czym niestety lub bardzo dobrze icon_smile.gif wie zaledwie garstka osób w całym Wszechświecie.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayman

Choć Twój tekst zawiera mnóstwo podtekstów (i w sumie nie wiem czy to przypadek czy zamierzone działanie) to co do pierwszej części trudno się z Tobą nie zgodzić ... Gdyby nie to, że konstruktorzy mając niemal wolną rękę realizowali swoje wizje kompletnie bez korelacji z ludźmi od finansów
nigdy nie powstały by te urządzenia !!!! Co do tej garstki korzystających to Ci powiem, że fakt iż jest to garstka (jak czas pokazuje wcale nie taka garstka - może u nas z racji chorej mentalności przeciętnego krajana) wynika z tego, że wielu lubi polegać na słowach zamiast samemu sprawdzić co jest na rzeczy. Dobry model Sansui (co najważniejsze - dobrze ustawiony !!! Niestety ta konstrukcja jak żadna inna wymaga precyzyjnego zestrojenia - analogia z aparatem wysokiej klasy i brakiem w nim ostrości jest idealna ...) na dzień dobry uświadomi słuchaczowi w czym jest tak wyjątkowy i nie trzeba tu żadnych słów - oczywiście odejmijmy tych co są na etapie "cykania" , "nawalanki" i "wycia" z gł,ośników albo po prostu pragną bardziej "mieć" niż słuchać ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na rozweselenie niedzielna dykteryjka. Dzisiaj był u mnie sympatyczny gość zainteresowany zakupem kolumn,które wystawiłem na sprzedaż.
Słuchaliśmy ich na wzmacniaczu Sansui AU - 710 którego jeszcze nie wystawiłem do sprzedaży (muszę dojrzeć do tego kroku).
Odsłuch to nie był dla mnie przykry obowiązek,lecz przyjemność - nie używam specjalnych audiofilskich nagrań, wolę wykorzystać czas na słuchanie muzyki...było bardzo przyjemnie.
Potem podpięliśmy Rotela którego przywiózł ze sobą mój gość,i choć posłuchaliśmy jeszcze tylko paru nagrań,to pewnie domyślacie się dalszego ciągu...
Konkluzja była taka,że owszem,kolumny grają i to bardzo fajnie,ale... z Sansui. Tak więc zainteresowany kupnem kolumn musi pomyśleć,bo wyszło na to, że wymiana kolumn ma dla niego sens, jak zmieni wzmacniacz,najlepiej na Sansui icon_biggrin.gif W sumie posłuchaliśmy tak niewiele... Oczywiście przebąknąłem,że mój egzemplarz będzie do kupienia w rozsądnych pieniądzach (nie mam serca zdzierać z człowieka),więc zobaczymy. Mniejsza o kolumny,widać Sansujoza jest bardzo ale to bardzo zaraźliwa. Nadmienię że miałem nadzieję,iż ten Rotel zagra jak trzeba,bo wtedy pewnie doszło by do transakcji...no nie można też powiedzieć że nie grał... Może jak następny raz umówię się na odsłuch kolumn to wyjmę z szafy wzmak Harmana albo Musicala icon_wink.gif Wtedy po przepięciu na sprzęt kupującego nie będzie smutnej miny na jego twarzy... icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywny przyklad, kiedy czlowiekowi po odsluchu Sansui prawdopodobnie zrobilo sie smutno, ze jeszcze go nie posiada albo dopiero teraz sie na Ta firme natknal mowi sam za siebie. Dzisiaj umowilem sie na ogledziny AU 111 ale przed wyjazdem mily wlasciciel uprzedzil mnie, ze jezeli chodzi mi tylko o odsluch, to raczej nie bede mile widziany. No i obylem sie smakiem. Sprzet w idealnym stanie ale cena niezbyt okazyjna. Chcialbym posluchac kiedys 907 MR albo NRA zanim zdecyduje sie na zakup. Jesli ktos bylby w posiadaniu, to chetnie wpadne( nie z pustymi rekami)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles, nie myślałeś marketingowo icon_smile.gif. Następnym razem sansui do szafy:). Jeszcze facetowi kompleksów napędziłeś. A jakie kolumny sprzedajesz?
A ja sobie kupiłem za 300 zł wigo acoustic wb52 za 300 zł icon_smile.gif)) i będę się bawił w przerabianie. Już zajołem się czyszczeniem przetworników, które są w doskonałym stanie. Konstrukcja ich jest obiecująca. Troszkę poesperymentuje z terminalami, wygłuszeniem, wymianą okablowania. Takie tam zabawy młodego pasjonata akustyki icon_wink.gif. Przy okazji w końcu zamówiłem kolce do moich sansui spx9000.

Wuwuzela, Ceny 907 można w jakiś sposób zrozumieć. Wiadomo za co się płaci. Ale to nie znaczy, że można żądać niewiadomo ile za podstawowe modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowicie,kolumny których słuchaliśmy to Audio Academy (Phoebe III) ...dla Ciebie miłośnika wintydżowych konstrukcji nic atrakcyjnego icon_biggrin.gif
Z tym strapieniem słuchających Sansui posiadaczy innych marek jest tak,że nie muszą to być wcale negatywnie klasyfikowane emocje...wszak dla wielu może to być początek wspaniałej przygody z tym sprzętem icon_smile.gif
No ale dość kadzenia marce na "S". Znacznie ciekawsze są Wasze ostatnie wpisy dotyczące szczegółów budowy Alph - kopalnia wiedzy!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit.
Zgadzam sie z Toba w obu kwestiach. Wiem co dostaje kupujac wysoki model Sansui. Jak sie raz uslyszy, to nie ma kompromisow, cwiek zabity na amen. Moj pierwszy i na pewno nie ostatni kupilem bez odsluchow opierajac sie na lektorze forum AS. Nastepne chcialbym wybrac juz pod moj gust, wiec musze ich posluchac. Jesli Au 111 jest protoplastusiem MR to szkoda, ze dzisiaj nie udalo mi sie go posluchac. Czasu malo, bo ceny rosna. Jak czytam wpisy z roku 2012 na niemieckich forach, to zal mi sciska... serce. Piszmy wiec troche ciszej bo alleszuje tez tu zagladaja i podsluchuja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem po co ta miedz w obudowie icon_wink.gif

Cytat

Wuwuzela
jak będziesz lub jesteś gdzieś blisko Trójmiasta to zapraszam. Nawet z pustymi rękami.Zakup AU 111 to mega ciekawa opcja pod warunkiem, że właściciel zadbał by w tak wiekowym wzmacniaczu było zachowane oryginalne brzmienie.


Wielkie dzieki. To opcja raczej na lipiec, bo troche daleko. Odezwe sie.
AU 111 z nowymi lampami 6LGC zadbany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Wróćmy do tematu !!!!!!!!!

Poniżej zaprezentuję zainteresowanym o co chodzi z tymi całymi Rikenami itp . Pstaram się także wskazać główne różnice pomiędzy budową poszczególnych serii alfa 907 ! Byłbym bardzo szczęśliwy gdyby mi koledzy nie przerwali prelekcji icon_smile.gif (gdyż stracę kontekst icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...