Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

DAC daje możliwość odsłuchu ogromnych bibliotek muzycznych za niewielkie pieniądze (spotify, deezer, tidal). Nigdy nie kupiłbym takiej ilości płyt!
Dla osób które mają trochę gorszy słuch, dobry DAC to doskonałe rozwiązanie. icon_biggrin.gif Pod wpływem tego forum stałem się właścicielem kilku wzmacniaczy i paru innych urządzeń grających Sansui. Swoją przygodę poznawczą kończę na 100 Watach,
to i tak więcej niż bym kiedyś pomyślał. Teraz konsumpcja wszelakiej muzyki z całego świata! icon_biggrin.gif A dla głodnych podaję że w Norwegii, na znanym portalu, są od wczoraj wystawione:au 907 DR, au 707 DR i au x711.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac jest urzadzeniem, ktory ma podniesc jakość. Poto właśnie jest w osobnym pudle no chyba, ze masz na myśli komp i dac. Spotify i inne nie dla mnie. Bardziej stawiam na pliki dsd.
Ja mam osobny odtwarzacz plikow. I jest to nie byle jaka maszynka. Problem tkwi w plikach. Jeśli nie wypuszcza ich dobra wytwórnia tylko ripuja je ludzie sluchajacy na komputerze to ich jakosc drastycznie spada. Kompresja, gowniane programy do obróbki.
A rzeczywiście jest duży dostęp do muzyki.

Ja już cel mam wyznaczony jeśli chodzi o integre icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że streaming w rozdzielczościach nieskompresowanych wymaga nie byle jakiego łącza. Inaczej muzyka będzie się rwała.
Nie znam serwisów strumieniujących DSD - to są potworne ilości danych!

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "16/44.1 czyli tyle co plyta. I nie wierze, źe to jeszcz3 nie uległy kompresji i '' rozkompresji"
FLAC z definicji jest kompresowany i dekompresowany podczas odtwarzania. Z tym, że jest to kompresja bezstratna (coś jak pakowanie RAR czy ZIP - po rozpakowaniu otrzymujemy pierwotny plik bez straty jakości).

Nie zgadzam się z tezą, że rozdzielczość CD (44,1/16) jest "skompresowana". Nie jest, tyle że dziś szeroko dostępne są dużo wyższe rozdzielczości. Niestety jak na mnie muzyka w wysokiej rozdzielczości jest na razie zbyt droga w porównaniu z rozdzielczością "CD".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzilo. Nie twierdzę, że cd jest kompresowane. Ripy plyt we flac sa kiepsko przez ludzi robione.
Niekoniecznie jest droga. Niektóre wytwórnie udostępniają pliki za darmo. Nie wspominam o piratach bo to nielegalne.
Jeśli słuchasz z sieci to musisz mieć niebylejakie łącze. Jeśli z dysku i odtwarzacza to dobry odtwarzacz wystarczy.
Koniec offtopa icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ripy plyt we flac sa kiepsko przez ludzi robione.



Nie przesadzaj - myślę, że różnice w brzmieniu amatorskiego ripa do FLAC (za pomocą EAC, albo i nie) i "oficjalnych" plików od wytwórni są nie do rozpoznania. Jeśli płyta nie ma błędów i nie jest zniszczona, są duże szanse, że rip amatorski będzie bit-perfect.

W kwestii ceny - nie znam wytwórni, która za darmo udostępnia muzykę, której słucham - są oczywiście różne próbki hi-res, ale to tylko próbki.
Nie chciałem w to wchodzić, bo na audiofilskim forum nie wypada icon_razz.gif , ale w kwestii ceny chodziło mi o to, że na moim sprzęcie różnica w brzmieniu plików hi-res i "zwykłych" 44/16 jest na tyle mała, że różnica w cenie jest dla mnie nieuzasadniona.
Teraz koniec OT.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczołem i myślałem, że będę miał muzę od kolegów ale z kilku powodów nie mam. Jest kilka forów gdzie ludzie sobie przesyłają linki. Możesz sprawdzić np. http://www.bakoonproducts.com/downloads/recordings/. Bardzo pożądnie zrobione. Ładnie brzmią. A pierwsze co do głowy mi przyszło.

Możesz też na chwilę ściągnąć muzykę z nielegalnych żrudeł i zaraz ją skasować. To zgodne z prawem. Sam tego nie robię ale możesz spróbować.

Otóż jest duża różnica miedzy 16/44, 24/96 czy 192. Na moim sprzęcie słychać. Nie wiem, czy jest uzasadnienie bo to kwestia indywidualna.

I jak wytłumaczysz mi, że ta sama płyta ściągnięta od 2 różnych żrudeł brzmi inaczej. Nie porównuję np tej samej płyty pliku 16/44 i odtwarzanej na cd bo na cd brzmi lepiej (przechodząca przez tego samego dac co streamer). żeby nie było wątpliwości.

Acha no i np 24/96 brzmi lepiej czasem od 192.

Przejdzmy na pw żeby nie zaśmiecać wątku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wałkowane wiele razy ale trudno nie podzielić się z Wami wrażeniami po podłączeniu "na golasa" tych oto cacuszek zmieniających nasze 230 V na 100 V:

DSC01446.jpg



Do dzisiaj nie wiedzieliśmy (a jest nas dwóch Krzyśków) co posiadamy i co potrafią nasze Sansui. Bas, wybrzmiewanie trudne do opisania! Absolutnie tylko to i w żadnym przypadku nie wolno stosować byle tam jakiego zasilania na 100V!!! (jak np. autotransformatory zakupione przez nas wcześniej lub inne tam takie nawijane przez fachowców!). Wiem, że większość z Was już to wie, ale my doznaliśmy tego dopiero dzisiaj "ucholeptycznie". Zupełnie inny świat.

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagdus napisz coś więcej po tych transformatorach.

A przy okazji, zapewne przez pomyłkę założyłeś nowy temat pod nazwą "100V", w dziale "Sprzęt znanych marek", w którym umieściłeś ten sam tekst, który znajduje się w temacie Sansui - post nr 1068.
Proszę w sytuacjach, gdyby zdarzyła się taka pomyłka pisać do moderatora. Umożliwi to szybką reakcję i skorygowanie ew. pomyłki.

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

one mają po 3 kW ???



Pawle mają tylko 2kW ale pod 607 i 707 to wystarcza icon_smile.gif

Te trafa wyciągają z Sansui tyle dobrego dźwięku, że aż trudno temu sprostać osobie o słabym sercu.

Wrażenia są porównywalne do tego, jakby wsiąść do malucha trzasnąć drzwiami, zamknąć oczy, wypowiedzieć czarodziejskie zaklęcie, po czym otworzyć oczy i siedzieć już za kierownica Mercedesa S Classe.
Mówię to bez odrobiny przesady.

Wrażenia Krzyśków będą tego najlepszym przykładem.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bagdus napisz coś więcej po tych transformatorach.

A przy okazji, zapewne przez pomyłkę założyłeś nowy temat pod nazwą "100V", w dziale "Sprzęt znanych marek", w którym umieściłeś ten sam tekst, który znajduje się w temacie Sansui - post nr 1068.
Proszę w sytuacjach, gdyby zdarzyła się taka pomyłka pisać do moderatora. Umożliwi to szybką reakcję i skorygowanie ew. pomyłki.

Pozdrawiam serdecznie



Tak, wpis w dziale Sprzet... powstał przez pomylkę, nie znalazęm sposobu na usunięcie lub przeniesienie!!! Proszę o usunięcie. Nie wiem jak pisze się do moderatora, jak widać z opisu jestem "debiutantem" więc nie stresujcie!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pojawił się u mnie w sierpniu'15 pierwszy Sansui - G9700 - nie podejrzewałem, że tak szybko pójdą za nim następne.
Pomijając AU-X611, którego mam, bo był tani icon_smile.gif , od kilku dni JESTEM WŁAŚCICIELEM icon_smile.gif 707XR. Dzisiaj zagrała u mnie pierwszy raz - przyjechało trafo.

Pierwsze odsłuchy w zestawie:
Au Alpha 707XR
Infinity Kappa8
gramofon Kenwood KD-850
cd Rotel RCD-961, Marantz CD-48 - generalnie najsłabsze element w zestawie icon_sad.gif
połączenia - srebro, żadne wielkie IC icon_smile.gif
prądu dostarcza Airlink EU-JA0750

Pierwsze wrażenia? Cóż............. scena, brzmienie, detaliczność... mimo, że trochę wiedziałem, czego się spodziewać (słyszałem go kilka dni wcześniej) niebywale mnie zaskoczyły. Wszystkiego jest więcej, jest bardziej dokładne, selektywne...ciężko opisać. Przez pierwszą godzinę - dwie ogrom niskich dźwięków lekko przerażałicon_smile.gif - chyba Infinity dostały po raz pierwszy od jakiegoś czasu prawdziwą dawkę prądu - czyli miały go na zawołanie tyle, ile chcą. Ale nie było to w żaden sposób męczące. Po 4 godzinie grania niskie tony "złagodniały". I wtedy zaczęły się pojawiać detale - trzy wyraźne linie basowe: gitary klasycznej, gitary basowej + stopa perkusji (VL Tracy Chapman ), orkiestra, której instrumenty można było wskazać ( VL Shirley Bassey, VL M.Oldfield - tubular bells II). Niesamowicie brzmi muzyka elektroniczna (CD i VL Krafterk, J.M.Jarre). itd itd .

Najlepsze jest to, że wiem, iż całość potrzebuje kilku dni na "dogadanie się z sobą" i wtedy pokaże, na co ją stać.
NORMALNIE NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!! wtedy napiszę coś więcej.

Jedno jest pewne - to nie jest to koniec mojej przygody z serią Alpha icon_smile.gif

Za obecny etap - sugestie, pomoc, rady, - wielkie dzięki dla :Audiowit, Mario100007, Czubsi.

Niżej kilka pierwszych zdjęć... nie do końca jeszcze wszystko stoi tak, jak powinno, ale... nie to jest najważniejsze.
I jeszcze jedno - dźwięk który tworzy 707XR ma bardzo wysoki WAI (wife acceptation index)..

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



I trzeba dodać, że w każdym świetle wygląda tak samo dobrze icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




chyba posłucham jeszcze trochę dzisiaj...cichutko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioOss
Te pierwsze wrażenia z odsłuchu własnego wyczekanego, wyjątkowego sprzętu jest bezcenne!!!
Gratuluję!
Dźwiek zaskoczy Cię jeszcze i to wielokrotnie. Ja dopiero po 1,5 miesiaca moge powiedzieć że moje klocki grają tak jak powinny - a może jeszcze nie icon_wink.gif) W tym czasie jeszcze dokonywałem i będę dokonywała zmian w tuningu CD i toru zasilania i to jeszcze nie koniec moich planów. Całość daje taki efekt że brakuje mi słów. Gdy ktoś pyta to mówię że słyszę ,,niebiański dźwięk" bo nic więcej nie przychodzi już do głowy by ubrać w słowa.. Słyszę porywający realizm na całym przodzie i bokach pomieszczenia. Zamykam oczy i trudno mi zlokalizować kolumny. Pamiętam jak przy 911 lub 707DR zbierały mi się łzy z wrażenia. Teraz podchodzę bardziej chłodno do tego a przecież to absolutnie inny wymiar.......
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ja byłem zachwycony jak dotarła do mnie Twoja była 707, choć 911 to też nie w kij dmuchał i była wyszykowana przez Jana.
Teraz w wolnych chwilach kombinuję co by tu jeszcze poprawić. Podłączam po kolei wszystkie cedeki, które mam na stanie, żongluję kablami ...

Bagdus nie stresuj się, gdybyś miał jakieś problemy dot. forum pisz na PW do moderatorów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się koledzy, że daliście sami sobie szansę i zaufaliście nam ! Dziś możecie to śmiało i obiektywnie ocenić. W Japonii w ostatnim czasie zaczyna pojawiać się przekonanie, że wraz z odejściem tej marki utracili coś wyjątkowego i żeby było śmieszniej nie oni to pierwsi zauważyli ... Teraz powstają fora miłośników Sansui w samej Japonii i już niebawem zdobycie tych urządzeń w zasadzie przestanie być możliwe ... Jak dziś obserwuję aukcje Japońskie to stwierdzam oprócz wzrostu cen również to, ze jest ich o wiele mniej a w zasadzie w większości egzemplarze po dużych przejściach ...

Tym bardziej cieszy mnie fakt, że udało się ich już naprawdę sporo sprowadzić do naszego kraju. Po włączeniu Sansui we własnym systemie już nigdy nie spogląda się na audio w stary sposób ....

Pozdrawiam kolegów i życzę wszystkiego dobrego oraz pogodnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

PioOss, a ja dziękuję za zaufanie. Jesteśmy po to na tym forum żeby sobie pomagać i doradzać. Ja też jestem wdzięczny Czubsiemu i Janowi za wskazanie drogi icon_wink.gif.


Staramy się robić to zgodnie z własnym sumieniem i sercem:). Cieszę się, że poszedłeś w tym kierunku. I nie zapominaj, że Sansui jest tylko urządzeniem(wykonanym z miłością icon_wink.gif, kluczem, przepustką ku najważniejszemu...muzyce.

P.s. wymien cd icon_smile.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit - tak, wiem icon_smile.gif dlatego na razie podstawą jest patefon, a w zasadzie dwa, które mam i są całkiem fajnie zrobione .
Co do CD to wieści zostały rozpuszczone i poszukiwania trwają.
Dość spokojnie, bo poza jedna firmą S i chyba dwoma modelami, które biorę w ciemno i od razu, to nie nie do końca jestem zdecydowany, co chciałbym mieć.
Dylematy w rodzaju starsze - nowe, marka ta czy inna.... towarzyszą mi od jakiegoś czasu.

Ale tak, jak napisałem - wieści zostały rozpuszczone i poszukiwania trwają icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

one mają po 3 kW ???



Pawle,

tak jak pisał Pygar mają "tylko" po 2 kW, średnica ok. 19 cm, wysokość 8,5 cm waga 13 kg. Balansowany z dodatkowymi ekranami: elektrostatyczny oraz EMI (jeśli Airlink faktycznie je wykonał), środek zalany z śrubą do mocowania.

Sansui są bardzo wdzięczne za tą zmianę i odpłacają się w każdej sekundzie swojej pracy - i to jak?! Zapytaj Krzysia albo Krzysia icon_razz.gif .

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie, niedawno się tu zarejestrowałem, słucham sobie na zestawie AU-X701, CD-X501 (trochę go przerabiam - daje się z niego więcej wycisnąć), TU-X501. Jest dobrze ale.... apetyt jest na więcej. Co prawda chwilowo brak środków na większe inwestycje ale tak się rozglądam. Czy zwróciliście uwagę na ten wystawiony wzmacniacz? http://allegro.pl/sansui-alpha-907-i6062354180.html - co to jest za model? W opisach Czubsiego nie trafiłem na ten model a i zdjęć w necie jakoś mało jest.... - pozdrawiam świątecznie Wlodassss.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - to najstarsza alfa w serii . To trochę jakbyś wziął dwie 901 i wsadził do jednej obudowy , z modelami na nowym schemacie niewiele ma wspólnego ale oczywiście podobać się może ! ...

Co do ceny to ,.... osobisty wybór każdego - nigdy nie istniała i nie będzie istnieć adekwatna cena icon_smile.gif ... Pamiętajcie że akurat ten wypust wymaga odświeżenia i bardzo gruntownego przeglądu ! Najlepiej jednak samemu się skonfrontować i ocenić icon_smile.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...