Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Ten "mos" w nazwie robi robotę icon_smile.gif A powiedz czy kolumny, które masz są trudno napędzalne? Moc Twojego wzmacniacza wystarcza?
Ja cały czas walczę jeszcze z basem. Byłem u kolegi, który ma 907xr i jamo concert. I jego bas jest lepszy, głębszy. Srednica i wysokie porównywalne. Zastanawiam się czy za dużych monitorów sobie nie sprawiłem. Dodatkowo mają zawieszenie bardzo sztywne. Powoduje to, że bas jest niezwykle szybki i dynamiczny ale nie ma takiej głębi i mocy jak z 907XR.
Po wizycie u Darka zestawiłem spx ze standów i stoją teraz na ziemi. Trochę pogłębił się bas ale połączenia 907xr z jamo nie pobiłem icon_sad.gif.
Nie chodzi o dudnienie tylko o fundament brzmienia.

Mój kolega ma chyba cały alluminiowy 11kg:). Pokazywał mi różne opcje tych talerzy. Fajny sprzęcik. To nie akryl tylko vinyl chyba icon_smile.gif

EDIT. Miałeś rację. Akryl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten "mos" w nazwie robi robotę icon_smile.gif A powiedz czy kolumny, które masz są trudno napędzalne? Moc Twojego wzmacniacza wystarcza?


Kolumienki pochodza z Wrocławia robi je pasjonat, był juz obsmiewany na roznych "starych forach", nazywa je grand master- do znalezienia w sieci. Graja naprawde dobrze, ladnie oddaja kazde pasmo, ale dytychczas brakowało takiego głebokiego pociàgłego dołu. A teraz to ja nie mam pytan icon_smile.gif . Wiec cos tam im nie pasowało z 911 bas pokazywał sie tak niesnacznie i odrobne malo. Dopuszczam tez mozliwosc ze 911 wymaga pewnych zabiegów regulacyjnych. Wydaje sie ze 911 ma wieksza moc na kanał od 607 jednak to własnie alpha 607 wydobyła sporo z tych kolumn.
Najsłabsze ogniwo mojego zestawu to cd, teraz mam cel wytyczony, trzeba dokompletowac cos do 607 - chociazby kolorystycznie icon_smile.gif a mam na mysli sansui oczywiscie.
Pozdrowienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie czasem kolumny mocno kontrowersyjnego Pana, który sam robi kolumny?icon_smile.gif chyba tak:). Ale zostawmy ten temat bo to zupełnie inna historia.

Gramofon niczego sobie. Jeśli o mnie chodzi to nic nie musisz przestawiać. Wiem jak wygląda i jak brzmi, a rzeczywiście tam każdy element stoi osobno. No prawie każdy.Jeszcze raz gratuluję. To bardzo mocny element zestawu.

Jamochłony 8 czyli podstawkowe. Bardzo podobał mi się ich dzwięk. Wogóle zestawienie 707xr,917xr z tymi podstawkowcami to strzał w 10.
Bardzo podobało mi się dzwiękowo to zestawienie. Zupełnie inne niż u mnie.
Sprzęt Darka (z krakowa) jest bardziej nowoczesny od mojego. No i nie oszukujmy się droższy....icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darian
od razu widac że z Ciebie pasjonat icon_wink.gif. Elegancko to wszystko wygląda i brzmi z pewnością też!
Dziwi mnie jedynie sprawa z 911 tką. Miałem ją ok pół roku i wiem co potrafi i to na kolumnach 4 Ohm a z tego co wiem to pan od Twoich paczek podaje parametry o tak wysokiej skuteczności/czułości impedancji itp. że ten wzmacniacz powinien zagrać jak złoto. Szczerze mówiąc byłem blisko zamówienia u tego pana kolumn. Ale po dyskusji z nim...... no właśnie icon_wink.gif) Bardziej to nie przekonał mnie do samego siebie dlatego odpuściłem. Miałeś okazje porównać je do jakiś znanych i zachwalanych modeli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wg. mnie 911DG u Dariana31 jest niewyregulowana, powiem nawet że na 500% !
Ten wzmacniacz gdy jest ustawiony w punkt to trzęsie całą kamienicą !
Tylko trzeba włożyć watę do uszu i na to jeszcze słuchawki tłumiące hałas takie jak do pracy ze szlifierką kątową icon_smile.gif.
Przy gałce między 10:30 a 11-stą napędza bez wysiłku bardzo trudne kolumny jakimi są Infinity Renaissance 90, to takie kolumny jak ma Darian po godzinie 12-stej powinny wypluwać membrany z obudów.

Pozdrawiam
Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Oj ciezka była sobota ( urodziny Żony icon_smile.gif). A propos mojej 911 to tez tak przypuszczam, że brak jej regulacji, coś z tym trzeba zrobic.
A odnosnie kolumn to ja jestem bardzo zadowolony, graja naprawde efektownie, sà dokładne i pieknie budujà scenę, mialłem niedosyt basu, ale 607 wyleczylła mnie z problemu. Basik jest głeboki i dynamiczy - punktowy, średnica jest bardzo dobra w tych kolumnach - widac zresztà po głośniku. Kilkakrotnie woziłem swojà płyte do salonu Top Audio i tam słuchałem wyrobów po 8-9 k zł za sztuke i nie wydaje mi sie zeby zagrały lepiej od moich. No ale to mocno subiektywne bo zestaw był inny i nie bylło to bezpośrednie porównanie. Jednak chodziło mi o przekonanie samego siebie ze zakup tych kloków to nie pomyłka i nie żałuje icon_smile.gif za tà kaske to hoho. Jestem z Krasnika i mamy tu takiego pasjonata audio, który ostatnio wyprodukował kolumny mojemu koledze ( jego tez zaszczepiłem sansui ma 919 ) no i powiem, że nad tymi kolumnami to bym powaznie pomyslał, graja cudnie. Zrobimy test z moimi na 607 i wtede zamelduje.
Jesli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na odsłuch moich klocuszków icon_smile.gif
Pozdrowienia
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,
Czy wiesz jakie głośniki masz zastosowane w tych kolumnach?
W wolnej chwili napiszesz coś więcej o samej budowie kolumn (czy i jak są połączone skrzynki z głośnikami, jakie zaciski-pojedyńcze czy podwójne, coś o zwrotnicach...)?

Producent jest na Allegrohttp://allegro.pl/my_page.php?uid=35959671
A model kolumn-to chyba te: Cambridge Acoustic Grand Masterhttp://allegro.pl/cambridge-acoustics-grand-master-kolumny-do-lampy-i6096122316.html

Jaki masz kabel głośnikowy?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przypomnę, że moja była 911, obecnie Romana była tuningowana przez Jana w kierunku alphy. Zatem trudno ją porównywać z typową 911. Ta, o której wspominam świetnie radziła sobie z różnej maści kolumnami.
A swoją drogą chętnie posłuchałbym tych CAMBRIDGE ACOUSTICS Grand Master w moim systemie - pod moją 707. Choć obawiam się, że gabaryty mojego pomieszczenia są za małe do takich kolosów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy kolumnach to polecam przetestować sobie je na rezonansie Schumana. Oczywiście tylko specjalistyczne kolumienki odtworzą 7,83 Hz ale na pewno każde zejdą najniżej w swojej charakterystyce. Tylko ostrzegam z głośnością!!!!!!!! Niejednemu juz strzelił niskotonowy gdy przesadził. A przy okazji można się zrelaksować bo to naturalny rezonans naszej planety icon_wink.gif)
https://www.youtube.com/watch?v=BJ9pkEiI4OQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...