Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Metka

Czytanie jest bardzo korzystne dla kondycji mózgu, wzbogaca słownictwo, poszerza horyzonty, pozwala poznać doświadczenia innych ludzi, ich wrażenia, przygody, problemy i sukcesy.
Polecam lekturę całego wątku, bo znajdziesz w nim dużo skondensowanej wiedzy na temat : dobry sprzęt do słuchania muzyki.

Pozdrawiam
Pygar

P.s.
Kolumny Sansui ma przynajmniej 4 uczestników tej dyskusji, a kilka dodatkowych osób słyszało jakiś model przynajmniej raz w życiu.
Zawęź temat rozmowy, to może ktoś Ci odpowie na konkretne zagadnienie. Firma Sansui produkowała kolumny na przestrzeni kliku dziesięcioleci i było tego naprawdę sporo, dlatego ważne jest dokładne określenie o jakie konstrukcje Ci "chodzi", bo każda seria była inna, tzn. różniła się jakością wykonania, epoką dla której była produkowana (korespondowała do wzmacniaczy, aktualnej mody, gatunków muzycznych itd. Nie można kolumn tej firmy wkładać do jednego worka, bo z łatwością można znaleźć przykłady, które są różne od siebie jak dzień od nocy. To samo dotyczy również cen, gdyż jest kilka modeli o które zabijają się audiofile na rynku Azjatyckim i nie tylko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły.

1. Kupuje się kolumny a później do nich dobiera się wzmacniacz, gdy cenimy ich możliwości dźwiękowe oraz bardzo odpowiada nam (żonie) ich wygląd.
2. Kupuje się kolumny do konkretnego wzmacniacza, który się bardzo ceni i lubi.

Przy wyborze konkretnych kolumn, trzeba zadać sobie kilka pytań:
Czy i kiedy będę miał odpowiednie środki na przystosowanie ich do posiadanego pomieszczenia np. przez zakup/wykonanie podstaw pod kolumny, aranżację akustyki pokoju ?
Jak duże kolumny mogą zagrać optymalnie w posiadanym metrażu ?
Gdzie mogę je prawidłowo postawić ?
Czy będę mógł zrezygnować z jakieś szafy lub pułki, by tym samym zapewnić im lepszą pracę (więcej swobody/przestrzeni wokół miejsca gdzie będą stały ?
Czy w grę wchodzi przemeblowanie pokoju ?

itd. itp.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytanie jest bardzo korzystne dla kondycji mózgu, wzbogaca słownictwo, poszerza horyzonty, pozwala poznać doświadczenia innych ludzi, ich wrażenia, przygody, problemy i sukcesy.
Polecam lekturę całego wątku, bo znajdziesz w nim dużo skondensowanej wiedzy na temat : dobry sprzęt do słuchania muzyki.


... taa , i tego, i niepowtarzalnej ...

widzisz kolego, już dawno okryłem ( nie ja pierwszy!!!) co znaczy dobry sprzęt...
i nie musi to być znana marka; jak np. zacna SANSUI czy jeszcze zacniejszy LUXMANN ( ale to dla mnie !!)

przykład:''potknąłem się" ostatnio o CHUNIL'a - a co to jest ???
obok niego stały wzmaki z epoki brązu, znane bardzo, które zagrały gorzej, a były kilkakrotnie droższe

dawno temu gdy nie było neta, trudniej znacznie było wymieniać się doświadczeniami, a już wtedy zbyt długie dywagacje na tematy audio szeroko pojętego mnie nudziły
więc uciekłem, i słuchałem muzyki, a potem zająłem się zupełnie czymś innym (cały czas słuchając muzyki)
po latach postanowiłem wrócić, ale głównie w lata 70 - 80

a co do kolumn SANSUI, chmmm, no cóż, są piękne, tak jak i FISHER np.,
w sumie można postawić nie podłączać i patrzeć... można ??


dziękuję za rady cenne PYGAR
idę posłuchać muzy Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

???
'' 50 stron'' - szkoda czasu, wzmaki Sansui super,
mnie bardziej interesują kolumny tej firmy, w tym momencie,
a że temat : ''Sansui – moja ulubiona marka"
więc pytam czy jest coś o kolumnach

Trochę przesadziłeś!
To może jeszcze mamy Ci wyszukać fragmenty dotyczące kolumn SANSUI???Bo już wiesz, że były już tutaj poruszane takie tematy i można zadać pytanie o konkretne modele (jak znajdziesz gdzieś do kupienia).

Nam jakoś nie szkoda czasu na pisanie-a czytanie zazwyczaj idzie szybciej icon_smile.gif
Cytat

Nie, nie mam jeszcze żadnych głośniczków SANSUI

Jeżeli już - to raczej kolumn, a nie "głośniczków".

Pozdrawiam
PS. A tak swoją drogą-to rzeczywiście chcesz się czegoś dowiedzieć o kolumnach SANSUI, czy po prostu tak sobie napisałeś?
Jeżeli będą się pojawiały kolejne tego typu wpisy które nic nie wnoszą (albo celowo prowokują), to zostaną usunięte by "nie zaśmiecały wątku" (szczerość moderatora icon_cool.gif i troska, by nie dawać sobie dodatkowej i niepotrzebnej roboty na przyszłość).
A co do "prowokacji" - to zły adres. Bo na tym Forum ma być spokój i odpowiedni poziom, a nie "więcej luzu" czy głupie żarty...
Więc kolejny tego typu post może spowodować czystki w Twoich wypowiedziach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To może jeszcze mamy Ci wyszukać fragmenty dotyczące kolumn SANSUI???Bo już wiesz, że były już tutaj poruszane takie tematy i można zadać pytanie o konkretne modele (jak znajdziesz gdzieś do kupienia).



a dlaczego nie??
grzecznie zapytałem, a dokładnie napisałem szczerze : nie che mi się, no bo mi się nie chce, i .

wyobraź sobie że np. obecny na forum ''belfer'' nie napisał że w zestawie ma ''ADAM PENCIL'', tylko SANSUI sp -x 9700
zadałbym mu pytanie o nie...


cyt 2Jeżeli już - to raczej kolumn, a nie "głośniczków".

taa, panowie więcej luzu, nawiasem specjalna prowokacja z mej strony
przepraszam jeśli uraziłem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ci się Kolego nie chce, to idź do marketu, tam czytać nie trzeba.
Tutaj natomiast panują inne zasady. Nikt tutaj nie pracuje na etacie i nie ma obowiązku każdemu wykładać wszystkiego na tacy. Tym bardziej, że piszesz w taki sposób i masz takie podejście.
Nie chce ci się bo Ci się nie chce ??? Żenujące, tym bardziej, że dyskusja jest bezcelowa.

Jak jesteś ciekaw, to szukaj w google, a jak chcesz pisać bez konkretów tylko po to, żeby pisać to trafiłeś nie na to forum.
I nie masz za co przepraszać, bo nikogo nie uraziłeś, ale warto się zastanowić co i po co w ogóle się pisze.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa pełna dźwięków...

Tak się czuję od wczorajszego wieczora icon_smile.gif bo wszystkie sprzęty wróciły na swoje miejsce.
Ale po kolei:
G9700 zrewitalizowany, mimo swojego wieku w dalszym ciągu jest na pozycji nr1 w kategorii "nie do sprzedaży". I tak naprawdę nie o jakość dźwięku chodzi - bo w porównaniu do innych zestawów jest to zupełnie inny sposób grania... Te monster receivery mają niesamowity urok same w sobie.
Wtorkowo- środowa podróż zaowocowała powrotem wszystkich Sansui rozsianych po Polsce icon_smile.gif
CD 917XR był poddany magicznym zabiegom przez Mario100007, co zaowocowało większą przestrzenią, detalicznością i dynamiką. Zmiany jak opisał Mariusz niewielkie wydawałoby się, ale jest to o wiele lepiej grający cd teraz....
Au-Alpha 707XR został poddany z kolei pewnym zabiegom pielęgnacyjnym przez niejakiego icon_smile.gif Przemka. Dokładne czyszczenie, wymiana pasty, gniazd xlr , PR na nowe, głośnikowych na WBT, czyszczenie selektorów itp itd i regulacja. Zdecydowanie poprawiła się przejrzystość, stereofonia i detaliczność. Jakby o wiele więcej w nim zrobione zostało.... Dokładne czyszczenie i regulacja - powtórzę to za kilkoma kolegami - daje nam zupełnie nowy sprzęt. Lub może inaczej - pokazuje, na co stać Sansui naprawdę.
AU 907XR z kolei znalazł "nowy stary dom" a w jego miejsce u mnie pojawił sie AU-07 Anniversary Model...Inna szkoła grania niż 907XR (szczególnie ten, który miałem) , ale jestem chyba zwolennikiem tego "lekkiego" ocieplenia, które daje AU-07 Annivesary.... na tyle, że wczorajsza noc zakończyła się o 3 nad ranem icon_smile.gif
A dzisiaj cóż, po tych wszystkich zmianach i regulacjach z 707XR najlepiej grają JBL Studio Monitor 4412, więc pewno przyjdzie czas, aby pożegnać się z Kappami 8....
Z AU-07 JBL grały wczoraj godzin kilka, ale zostały zastąpione przez "nabierające mocy" u mnie kolumny kolegi RoRo Jamo D830. Bardzo przyzwoite połączenie. Ale ponieważ jestem na etapie poszukiwań kolumn 8- omowych dla staruszka G9700, więc dzisiaj dotarły do mnie Mission 770S, zostały podpięte ale z braku czasu niewiele mogę o nich napisać.
Drugi zestaw to EPOS ES14 + oryginalne standy... Podłączyłem je na chwilę w salonie do 707XR (w miejsce Infinity), i wyszło na to że chwila trwała 3 godziny...Nie spodziewałem się , że niewielkie w sumie monitory tak mogą zagrać. Scena, brzmienie, stereofonia niesłychana jak na stosunkowo duże pomieszczenie i niewielkie przecież kolumny.. I mam wrażenie, że jeszcze dużo mogły w takim ustawieniu. Waham się,czy ich nie zostawić w salonie właśnie... Ale na razie rozgrzewają się z Au-07 i to, co słyszę coraz bardziej mi się podoba...

Tak więc tak to jest icon_smile.gif Głowa pełna dźwięków i banan nieustający, co nie włączę icon_smile.gif


I jeszcze jedno - CD Alpha 507 jest poddawany magicznym zabiegom przez Mariusza. Normalnie nie mogę się doczekać, bo tutaj zmiany mogą być największe icon_smile.gif i zupełnie zaskakujące.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj PioOss

Czy byłeś już może u Pawła za "nową" 917 ?
Jestem ciekaw jak zagra w jego systemie.
Czekam na relację z odwiedzin.

Pozdrawiam
Pygar

P.s.Mariusz ma bardzo dobre pomieszczenie, czuć w nim dobrą energię, akustykę i odpowiedź pokoju, a do tego dobre ucho, tak więc jestem spokojny o efekty jego pracy. Myślę, że taka dopieszczona 917-ka mogła by stworzyć piękny duet z B-2105.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pygar,

U Pawła byłem, ale ponieważ obaj mieliśmy bardzo mało czasu, więc nie słuchaliśmy nic. Znaczy słuchaliśmy, ale ani 917 mojego nie wniosłem do Pawła ani Paweł 2105 nie wyniósł icon_smile.gif Może kiedyś przy okazji, bo 2105 mam na liście sprzętów do odsłuchania.

U Mariusza - tak. Pomieszczenie , jakość niekiedy zupełnie unikatowych "dodatków" i przede wszystkim ilość czasu który Mariusz włożył w całość - to daje taki efekt. A za każdym razem gdy byłem u niego "coś" jest zakombinowane, czyli zmienione. ulepszone tak, aby jak najwięcej uzyskać . W niektóre rzeczy - ich wpływ - nigdy bym nie uwierzył, gdybym nie zobaczył i nie usłyszał różnicy. Różnicy, której nie trzeba szukać, ale takiej, która atakuje cię z każdej strony i nie musisz sobie dopowiadać, że coś więcej słyszysz lub coś jest inaczej..
Z mojej strony pełen podziw i szacunek. Najważniejsze jest to, że Mariusz osiągnął to nie wydając wcale ogromnych pieniędzy.

U mnie akustyka i "okablowanie" - na co mam już jakiś pomysł - w najbliższym czasie się rozpocznie icon_smile.gif Korzystał będę w części z doświadczenia Mariusza icon_smile.gif

pozdrawiam
P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

Kolega Metka nie popisał się kultura i poziomem wypowiedzi, a teksty w stylu nie chce mi się czytać, to podajcie mi na tacy, to wybacz ale nie zasługują na odpowiedź, bo Nam też się nie chce odpisywać na takie pytania, jak ktoś nie umie normalnie i z szacunkiem zadać pytanie. Chłopcy na posyłki to są u szewca.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja np zanim sie odezwalem na forum przeczytalem 160 stron poprzedniego icon_wink.gif. Rzeczywiscie doczytalem posty kolegi i moze sam zdobedzie kilka modeli, oddzieli ziarna od plew. Poswieci troszke czasu i benzyny skoro nie chce mu sie czytac icon_smile.gif
W sumie dziwie sie bo jesli ktos sie interesuje sprzetem to watek sansui jest jednym z ciekawszych i merytorycznych watkow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioOss,
Fajna ewolucja/modernizacja sprzętu u Ciebie.

A z podstawkowych kolumn to z Sansui 911 i 707 fajnie zagrały jeszcze Xaviany XN125- więc jeśli myślałeś że to na razie koniec to chyba byłeś w błędzie icon_smile.gif
No chyba że nie chcesz ...

Bawiłeś się z podwójnym okablowaniem?
Pozdrawiam
PS. Ciekawe jak wiele zyska Alpha 507 po kuracji u Mariusza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo,

Z jednego na pewno zdaję sobie sprawę : końca nie widać icon_smile.gif
Ale chyba o to w tym chodzi: nie, żeby złapać, ale żeby gonić króliczka...

Teraz przyzwyczajam się do brzmienia Au-07... i pod nie będę szukał podstawkowych.
A dzisiaj z 707 rozgrzewają się Acoustic Research AR915, a dla Au-07 przygotowałem Cervin-Vega AT-12SW, przede wszystkim dlatego, że małe i lekkie są....zobaczymy.

Xaviany - nie mówię nie, tym bardziej, że ich nie słuchałem.

Podwójne okablowanie z EPOSami - jutro...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu pisałem na forum o małym defekcie w moim AU-717. Mianowicie po włączeniu wzmacniacza w pierwszych 3-5 sekundach jego pracy pojawiało się delikatne pyknięcie tudzież szumy w prawym kanale, które natychmiastowo ustawały i później już się nie pojawiały.
Usterka nie usterka, taka pierdółka, która nie przeszkadzała w niczym, jednak świadomość o jej istnieniu przytłaczała mój spokój ducha.
Jeden z Kolegów z forum (Pozdrawiam i Dzięki Czubsi) trafnie zdiagnozował przyczynę i dał mi kontakt do człowieka, który ma duże doświadczenie, a w szczególności z Sansui.
Okazało się że to selektor źródeł audio jest przyczyną, a raczej zanieczyszczenie jakie nagromadziło się w jego wnętrzu. Selektor został wymontowany, rozłożony, wyczyszczony.
Poprosiłem przy okazji pana Przemka o gruntowny przegląd konserwację i ewentualną regulację, jeżeli będzie taka potrzeba.
Wzmacniacz odebrałem osobiście spędzając akurat urlop w rejonach Gdańska.

Selektor znajduje się dokładnie tutaj :

DSC01446.jpg


Po zdemontowaniu osłony wygląda to tak :

DSC01446.jpg


A w ten sposób jest zamontowany na płycie :

DSC01446.jpg




Taka ciekawostka, gdyby ktoś z użytkowników tego, lub podobnych modeli spotkał się z podobnymi zachowaniami sprzętu. Czego oczywiście wam nie życzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A dzisiaj z 707 rozgrzewają się Acoustic Research AR915, a dla Au-07 przygotowałem Cervin-Vega AT-12SW, przede wszystkim dlatego, że małe i lekkie są....zobaczymy.


Acoustic Research AR915 chyba aż takie małe i lekkie nie sąicon_smile.gif
No chyba że porównujesz do swoich podłogowych Infinitek...

Wygląda na to, że dzisiaj też wpadłeś po kolejne kolumny do swojego dostawcy icon_lol.gif

A jak porównanie kolumn pod AU-07, bo już kilka par kolumn w ostatnich dniach się załapało. Głównie chodzi mi o Twoje odczucia w związku ze zmianą JBLa z Jamochłonami pod AU-07.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,
Po dłuższej przerwie widzę wysyp nowych wiadomości. Wszystkie dobre. U mnie też dobrze. Kenwood kl 7070D po przeglądzie, stożek średniotonowy doklejony, zaimpregnowane specyfikiem Lts 50 Visatonu. I grają ! Szerokość sceny, wybrzmienia, skala. W porównaniu do tego co było (Mercury 7.4) inny dźwięków świat. Przypomnę że kupiłem te kolumny by tworzyły zestaw z au 717 który jak deklaruje Sansui jest wzmacniaczem 8 ohm. Kenwood także określa swoje KL na 8 ohm. Te same lata produkcji, standard hi fi, ale? Z wykresów na instrukcji dla użytkowników wynika, że KL to kolumny które schodzą do 5 ohm. Kenwood pisze że KL nadają się do wzmacniaczy od 4 do 16 ohm! Ale jak? Nie wiem. Przeczytałem szybko instrukcję użytkownika au 717 (bardzo ciekawa) - Sansui nie zaleca używania kolumn 4 ohm i o mniejszej impedancji gdyż to prowadzi do uszkodzenia wzmacniacza. Ma więc dosyć poważny zapas bezpieczeństwa, więc w opisywanym zestawie powinno być db. Słucham i cieszę się dźwiękiem. Przy tej okazji przypomniałem sobie że moje au 517 (od którego zaczynałem), było kilka razy dosyć intensywnie eksploatowane z kolumnami 8 ohm które schodzą do 3,2 ohm, w czasach kiedy nie wiedziałem że ohmy mogą być udawane. Grało na imprezach gdzie głośność nie była limitowana i nic klockowi się nie stało. Kolumny Sansui jak zorientowałem się przy tej okazji, cechują się większą stabilności impednacji. Ich 8 ohm ma niewielkie wahnięcia.
Aktualnie, w trakcie podłączania kolumn doświadczyłem dlaczego sansui oznacza żyły kabla zasilającego. Chodzi o prawidłowe uziemienie wzmacniacza. Jeżeli jest wpięty do sieci niezgodnie z instrukcją, to pomimo braku włączenia, na obudowie i kablach głośnikowych (!) pojawia się napięcie - Klasa A nie przestaje działać. Aha, co do kabli, to te kolumny wolą nieco cieńsze kable niż 4 mm.
Jeszcze raz przekonałem się że zabawa w vintage bez dobrego elektronika z zacięciem muzycznym w zasięgu, jest niepoważna - pozdrawiam Tadeusza, i wszystkich czytających.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo

Jeżeli miałbym coś powiedzieć o Jamo Twoim vs JBL moim, to JBL STUDIO Monitor 4412zdecydowanie lepiej kontroluje niskie tony. Także środek i wysokie tony są bardziej wyraziste, płynnie przechodzą jedne w drugie. . Obie kolumny inaczej budują przestrzeń i scenę. Wg mnie w JBL są bardziej wyraziste i klarowne. Natomiast w pomieszczeniu mniejszym (co specjalnie mnie nie zdziwiło, bo uważam, że tam u mnie JBL mają za mało przestrzeni) scena - szerokość i głębokość jest na korzyść JAMO.
Pomijając pomieszczenia, w których słuchałem dzisiaj, to w/w raczej nie powinno nikogo dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę rozmiary i charakterystyki obu zestawów.

Generalnie co do kolumn - to Chario, które kiedyś miałem od Ciebie wypakowałeś już z kartonów? Nie ukrywam, że chętnie bym je zapiął do AU-07 - tak, aby się upewnić, że dobrze pamiętam, co pamiętam z tego, jak grają icon_smile.gif

@ Pboczek

Opisana przez Ciebie historia prawidłowego uziemienia wzmacniaczy Sansui była już kilkukrotnie opisywana przez różnych Kolegów. Jeżeli w przypadkach, gdzie na wtykach (seria alpha 907.. cd 917 mamy jasne oznaczenie i sprawę prostą: dwa kółka na wtyku = masa. Natomiast w 707XR tego oznaczenia już nie ma (nie wiem, jak w innych modelach au-alpha serii 707 **), więc pozostaje sprawdzić przy jakim połączeniu lepiej gra icon_smile.gif
Co do ohmów - dyskusja już była kiedyś icon_smile.gif Prawda jest taka, że w starszych sprzętach wartości podawane są o wiele bliższe rzeczywistości (w większości przypadków) nie w obecnych produkcjach.
A to, że schodzą do "iluś tam" - tak, jak ja to rozumiem, oznacza jedynie, że są w stanie w przetworzyć dźwięki określonej częstotliwości. Czyli rzadko, od czasu do czasu icon_smile.gif. Wzmacniacz z zapasem mocy da sobie rade bez problemu.
----------
Generalnie sobota (pierwsza od jakiegoś czasu bez obowiązków w rodzaju praca, urlop, dzieci, rodzina, psy itp) upłynęła na zabawie polegającej na przenoszeniu, przełączaniu, podłączaniu itp itd.
Poza kolumnami (JBL STUDIO MONITOR 4412, Jamo D830, AR915 i EPOS ES14) zabawiłem się w porównanie cd:
Sansui 917 XR
Pioneer PD-91
Denon DVD-3800
a wszystko zapięte do 707XR

DSC01446.jpg



Wybrałem jeden zestaw utworów (żeby nie oszaleć ???)
Roger Waters / The Ballad of the Bill Hubbart z "Amused to death"
J.M. Jarre / Apregiator z "Concert in China"
Peter Gabriel / Growing up z "Up"
Jose Padila / Adios ayer z "Cafe del Mar - best of"
Lamb / Angelica "Cafe del Mar- best of"
Bluzeum / Last Night z "Portrait of a groove"
w sumie jeszcze coś z klasyki powinienem dodać, ale już mi się nie chciało szukać, gdzie, na której półce i w którym rzędzie) leżą Koncerty Brandenburskie....

W przedbiegach odpadł Denon. Jak to określił jeden z domowników "drze ryja" . Od razu mówię, nie mam nic do Denona...
Pioneer PD-91 - piękny, nie ukrywam, że jestem nim zachwycony od momentu, jak wieki temu zobaczyłem go w Pewexie za całą górę zielonych (albo bonów, jak kto woli) .
I tutaj powiem tak, gdyby nie czary Mariusza uczynione na 917,to 917 mógłby mieć problem.Albo przynajmniej grałyby oba na poziomie, w którym trzeba szukać różnic. W obecnym stanie 917XR jest bardziej detaliczna i dynamiczna niż PD-91. Ładniej też buduje scenę, ujawniając więcej detali (najbardziej słyszalne to było na Watersie). Nawet dla rodziny zorganizowałem zabawę "znajdź psa" - kto zna utwór, wie, o co chodzi. W obu odtwarzaczach był bardzo prawdziwy, jednak w XR bardziej icon_smile.gif
Zadziwiające było to, jak umiejscowienie "psa" zmieniało się w zależności od kolumn i ich ustawienia ( Nawet moja piękniejsza połowa, która do tej pory ograniczała się do "ładnie" albo "nie" grają stwierdziła, że naprawdę słychać i to całkiem fajna zabawa i że zaczyna rozumieć trochę, co mnie w tym kręci, że cały czas kombinuję, zmieniam i słucham po nocach).
Co prawda w umiejscowieniu "psa" nie udało mi się osiągnąć takiego poziomu, jak słyszałem u znanego niektórym kolegi LUTKA, ale jestem całkiem blisko. Myślę, że po pewnych pracach na d akustyką mogę się zbliżyć do tego mocno.

Tak więc 917XR po modyfikacjach dokonanych przez Mario100007 pokazuje zupełnie inny, wyższy poziom. Chętnie bym go porównał z std 917...
Pioneer - zaczynam się nad nim poważnie zastanawiać, bo cena bardzo normalna, nowy laser, pilot, stan idealny.... no i ten sentyment. A gdyby do niego zaglądnął Mariusz....

Finalnie po dniu dzisiejszym w salonie do 707 XR wróciły EPOSY. I tak chyba zostanie, JBL idą do G9700, dla AU-07 - może Chario....
AR915 - mimo 30h grania non stop coś im jednak brakuje w porównaniu do JBL...Może inny wzmacniacz, miejsce...... ale temat wart zastanowienia.

Dobrze spędzony dzień to był icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, to co zaobserwowałeś w przypadku Denona, to częsty objaw wielu modeli z tej stajni, a nasila się szczególnie gdy urządzenie dawno nie grało i generalnie jest mało rozegrane. Po odpowiednio częstym używaniu, wspomniana "przywara" zmienia się w zaletę czyli dobrą/wysoką detaliczność/rozdzielczość , a dźwięk łagodnieje. Te typy tak mają icon_smile.gif. Miałem kiedyś bardzo długo niegraną DCD-S1-kę i na początku było bardzo ostro, a po 2 tygodniach codziennego grania, dźwięk znacznie się ocieplił i nabrał naturalnej barwy. Dodatkowo dodam, że bez minimum 1,5h rozgrzewki na różnym materiale nie ma co podchodzić do właściwego odsłuchu. Identycznie zachowywała się DCD-S10-tka (przed tuningiem) podczas wizyty u Czubsiego, a jak złapała odpowiednią temperaturę, to aż miło było posłuchać.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie posiadanego od Piotra chwilowo odtwarzacza Alpha 507 moge smiało powiedzieć że jak na tak prostą i lekką konstrukcję gra Bardzo Dobrze. Posiada w swoim układzie dwie 20-bitowe kości DAC PCM1702 oraz dekoder (HDCD ) wbudowanych filtrów cyfrowych, Pacific Sonics Micro Inc. PMD?100. co w połaczeniu z szerokopasmowymi opampami JRC?NJM 2114 daje nam na silmikach dźwiek przejrzysty, dokładny, o dobrym stosunku sygnał/szum. W swojej kwocie jest na pewno wart zainteresowania. Tym bardziej że na rynku wtórnym pojawiają się rzadko.
Co do minusów:
W kwestii melodyjności - Gra poprawnie ale bez emocji.
Brak odpowiedniej przestrzeni ( posiada tylko 2 Rikeny )
Niedopracowana konstrukcja i chassis charakterystyczna dla niższych modeli. Na plus jest tutaj przedni panel składający się z trzech części maski charakterystyczny też dla serii wzmacniaczy NRA.
Po różnych zabiegach udaje z niego wyciągnąć barwę bliższa prawdziwego brzmienia, większą energie słyszalną w dźwieku, lepszą stereofonie oraz lepszą przestrzeń ale wciąż jej za mało. Cały czas mam w pamięci jak gra 917xr iiiiiii icon_wink.gif gdyby dodać 507 więcej przestrzeni to mozna by mówic o niej jak o mniejszym bracie 917 a tak to cały czas pozostaje jej małym dzieckiem które mówi tylko buuubuuu icon_wink.gif)) czy jakoś tam. Dzięki Piotrowi mam okazje poznać kilka modeli których wczesniej nie słyszałem a które na prawdę warte są uwagi bo mozna z nich zrobic na prawdę pięknie grające klocki. Wiem też gdzie w hierarchii jakości umiejscowić swoja Limited którą twórcy zrobili z chęci czy grymasu wydania bardziej dopracowaniej 717D Extra ( posiada ok. 1,5 razy więcej elementów ).
Na plus na pewno mozna uznac to że 507 gra dobrze właściwie od razu po włączeniu. Jest bardzo stabilna brzmieniowo. Np. 917 i 717 Limited trzeba rozgrzewać na wet godzine zeby usłyszeć wszystko to co daje nam pewnośc że w końcu gra nasz ukochany CD-ek.
Najprawdopodobniej jest to zasługa kilkakrotnie mniejszej ilości elementów elektronicznych składających się na 507. Dlatego cały ten proces jest szybszy
Zamieszczam kilka fotek jak wygląda oryginalnie CD Alpha 507.
AAaa co do konstrukcji - zarówno boczne ścianki obudowy jak i chassis pokryto warstwą magnetyczną. A sam transformator osadzony jest najpierw na podstawie z czystej miedzi. Ogólnie cała konstrukcja skromna ale dokładnie przemyslana i dopracowana na swój sposób.
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...