Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

aż tak słodko nie jest ! to taki żarcik był ta druga 2105 to kolegi Radka ! natomiast ja mam oprócz B2105 i 907limited "swoją" 907XR (czyli tą na Rikenach).
Nie pptrzebne mi dwie końcówki - nawet takie ! Znam też końcówkę którą ma Piotrek i uważam, że to poziom B2105 choć nieco inaczej brzmiąca.
Ja teraz raczej myślę o kolejnym źródle . 917-ka jest świetna i w systemie pozostanie ale słyszałem już rzeczy lepsze no i niestety o wilele droższe , jak się w 10 tys. zamknę to uznam to za sukces ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja z 907dr mistrzowska. Chyba 1 dzień stała icon_smile.gif. Gratuluję sprzedającemu i nabywcy. Dobra cena i szybka decyzja kupującego.

Paweł. Też szukam źródła i wiem czego szukać. Ale to już nie te pieniądze. Ale 917 bym nie pogardził. Dodam, że jestem na finiszu zamówienia kolumn. Dzieje się. Żeby tylko ta kasa się szybciej zarabiała....icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzenie z hifido tej Au-07 to koszt około 14200 zł; (na dzisiejszy kurs) z wysyłką , cłem i podatkiem - warto wiedzieć zanim się ktoś na to porwie ...
Z kolei B2201 wymaga sporych nakładów finansowych i zabiegów konserwacyjnych , raczej cienko widzę "szczęśliwego" delikwenta , który po miesiącu będzie płakał ze mu kanał przestał grać ... Pakowanie się w stare modele musi być naprawdę przemyślane ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Trochę z innej beczki icon_smile.gif

Szczęśliwie trafił do mnie na jakiś czas do przeglądu tuner Sansui TU-919.
Jest już zrobiony i czeka na resztę braciszków ...
Będę go trochę wygrzewał, bo nowe kondy wymienione na identyczne (oryginały) kochają świeży prądzik icon_smile.gif.
Włączyłem ... zgodnie z fazą (kabel ma marker dla neutrala ) ... piękne podświetlenie ... BAJKA !
Swoją antenę dałem bratu, bo ma słaby sygnał tam gdzie mieszka.
Z braku laku, pod jeden zacisk na 300 Ohm wkręciłem cynę ze srebrem odwinąłem niecałe 1,5m i postawiłem szpulkę na kolumnę.

Boże chroń Japonię !!!

Jak ten tuner gra na tej cynie, to porostu szok.
Miałem u siebie dużo różnych tunerów, które często ledwo łapały RMF Classic na prawdziwej antenie, a tu proszę kawałek cyny w roli anteny FM, a gra jak 1.000.000 $
Prawdziwa CYNA z młyna ! icon_smile.gif

Gra tak, że można się zakochać od pierwszego usłyszenia !

Boski tuner, jak ktoś ma okazję wejść w jego posiadanie, to niech się nie zastanawia ani sekundy.
Już nigdy potem nie robili tak dobrych tunerów.

Ta głowica to majstersztyk, łapię tyle czeskich stacji, że wprost nie do wiary jak dużo tych fal krąży w eterze tak daleko od granicy, Ci to dopiero mają sygnał.
Na większości tunerów łapie góra 2-3 czeskie stacje i to ledwo ledwo.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Daje taki dźwięk, że od basu drży mi klawiatura na której do was piszę, a to wszystko przy bardzo niskim poziomie głośności !
SZOK !!!!!!!!!!!!!!




nie miałem okazji wypróbować ale mam podobne doświadczenia z tu-70 na lampach. żadne inne radio nie złapało mi tylu "nowych" stacji i w takiej jakości jak z tego tunera!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzyki z tu 717 i tu x711. Wydaje mi się że stara szkoła tunerów Sansui jest bardziej czuła na fale radiowe. Mieszkam w dolinie i dookoła mam górki i doliny. Tu717 do czystego dźwięku potrzebuje siły sygnału ponad dwa w pięciostopniowej skali. X711 musi mieć piątkę, inaczej są zakłócenia. Słucham na miedzianym kablu i dojrzewam do anteny zewnętrznej. Muzyka jest przykuwająca, a koncerty transmitowane na żywo - oby ich jak najwięcej - dają miłe przeżycia !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
"Nigdy wiecej " jak spiewal Bogus Linda ze Swietlikami. Nigdy wiecej nie wyprodukuja takich rewelacyjnych tunerow jak w zlotej erze , bo masy wola sluchac muzyki z mp3 ew. Smartphona. Na moim TU 777 Poprzedni wlasciciel mial podpiety drucik dlugosci 10 cm i w Wiedniu mial maksa na kazdej stacji radiowej. Na temat brzmienia tych cudeniek szkoda dlugopisu, to trzeba uslyszec.
Ktos nam sie ociaga z recenzja B 2103.
Haaalo tu sie czeka icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To może nie tak, Maciek, że się ociągam icon_smile.gif.
Ostatnio jakoś koszmarnie zarobiony jestem, czasu nie ma porządnie w spokoju posłuchać . To po pierwsze.
Drugie to zmiany, zmiany, zmiany.
Od wczoraj 707 XR cieszy nowego właściciela, więc znowu inaczej wszystko podłączone u mnie.
Czyli:
do B2103 w salonie poszedł (w końcu) cd 917XR i gra z JBL Studio monitor. Trochę rzeźbię z kablami głośnikowymi jeszcze i akustyką - panele Kryna są akceptowalne przez Piękniejsza moją połowę icon_smile.gif Całość połączona xlr odkupionymi ze studia nagrań , robione pod zamówienie, więc raczej dobre icon_smile.gif a nawet bardzo.
AU07 z cd alpha 507 grają z Jamo 570 byłymi Pawłowymi icon_smile.gif na antresoli
I tutaj, w przeciwieństwie do zestawu pierwszego całość jest układu jest już zamknięta: głośnikowy Kryna spca7 i IC acoustic revive Line-1.0R. Może jeszcze jakiś dobry dac, żeby 507 trochę podnieść by się przydał...zobaczymy. Kolumny zachowały to wszystko, co miały najlepsze (Ci, którzy je słyszeli u Pawła to wiedzą o czym piszę), a głośnikowy kryna dodał im jeszcze większej lekkości w przekazywaniu dźwięku. Holograficzny dźwięk - tak je opisują i z tym się zgadzam. Bardzo przestrzenny, niemal trójwymiarowy. Czasem zdarza się, że gdy człowiek się zasłucha i zamyśli, cześć wybrzmień np. dzwonków potrafi sprawić wrażenie, jakby coś "leciało "' w stronę słuchacza. Trzeba uważać icon_smile.gif Oczywiście AU07 cieplej gra niż 707XR, z którymi były podłączone wcześniej u mnie, natomiast ilość detali + to właściwe AU07 lekkie ocieplenie daje niesamowite wrażenie.

CO do B2103 .Bardzo w skrócie, bo jak napisałem wyżej wszystko jeszcze w trakcie tworzenia icon_smile.gif
Warta każdej wydanej złotówki, jena czy za co tam kupicie.
Budzi się przez ok pół godziny grania. W tym czasie dźwięk nabiera mocy, przestrzeni, "ustawia się" na właściwych rejestrach. Ale nie powinno to nikogo dziwić. MOS w końcu.
Bardzo detaliczna od minimalnej głośności. Wzmocnienie nie powoduje pojawienia się większej ilości szczegółów. Jest po prostu głośniej. Wszystkie dźwięki, wybrzmienia, szczegóły są od samego początku, od minimalnej głośności. Doskonała stereofonia i scena. MOS dodaje specyficznego "ciepła" ... Powtórzę, co napisałem jakiś czas temu - pierwsze podłączenie wystrzeliło mnie w kosmos i cały czas tam jestem, za każdym razem, gdy słucham. Idealnie zagrały z nią wspomniane głośnikowe Kryna spca7...Ale z racji tego, że mają tylko 1,5 m, więc w podłączeniu były maksymalnie naciągnięte ( ze dwa razy się wypięły przy okazji) - i poszły do AU07. W ciemno bym popełnił takie same, żeby miały z 2,5 m.... ale cena i praktycznie brak ofert zabija icon_smile.gif
Podłączenie przez xlr daje większą głośność. W przypadku 707,AU czy 907xr różnica xlr / ic odbierana była bardziej jako większa dynamika, co dawało wrażenie większej głośności. W B2103 oczywiście dynamika jest także większa, ale jest zdecydowanie głośniej po xlr.
Tak więc niestety na finalną recenzję to jeszcze chwilę icon_smile.gif No i chyba muszę zrobić sobie w końcu płytę z wybranymi numerami do odsłuchu... bo oszaleć można icon_smile.gif

pozdrawiam.

p.s. otwarte pytanie - odpowiedzi, jak chcecie to na forum lub pw wdzięczny będę:
za chwilę przyda mi się kolejny cd - klasa min 917xr. Co moglibyście polecić z Waszego doświadczenia, Koledzy? Coś, co się zgrywa ładnie z Sansui (np z 907XR lub z 907 limited)... To, że Esoteric to już wiem icon_smile.gif no i Nakamichi. NO i Sansui. A poza tym? Wasze podpowiedzi ułatwiłyby mi życie w przyszłości: niedalekiej)
pytanie drugie - Divine Acoustic -polska manufaktura - ktoś się zetknął z produktami? Tomek, czyli człowiek który wziął moją 707XR przywiózł ich głośnikowe kable z sobą do posłuchania. No i powiem wam, że ....dawno od pierwszych dźwięków tak mi żadne głośnikowe się nie spodobały.
TOmek ekstremalnie się śpieszył z powrotem, żeby posłuchać u siebie, więc nawet nie zdążyliśmy ich zapiąć do B2103... czego teraz żałuję. Może ktoś z Was słuchał ich dłużej niż ja wczoraj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,
gratuluję postępów w kompletowaniu zestawień sprzętu! Oraz sprzedania XRa icon_cool.gif

Co do Divine Acoustic, to słuchałem kiedyś ich kolumn, natomiast nie miałem jeszcze do czynienia z kablami. Więc niestety nie pomogę.

Jeśli chodzi o odtwarzacz, to czasami w Wwie pojawiają się używane Reimyo. Ale cena jeszcze wyższa niż Esoteric icon_eek.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,
W końcu i ja się pochwalę icon_smile.gif Alfa 907MR stała u mnie trzy miesiące i się kurzyła... ale od dziś gra muzyka!
Jest też radio... a i owszem Mitsubishi DA-F20, no i głośniki Diatone DS-800.
Jak dłużej posłucham to dam krótki opis.

DSC01446.jpg



No a teraz podziękowania dla Czubsi za to wszystko icon_smile.gif i Pygarowi za właściwą fazę icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Diatone ma 12" na dole a pokoik... 15mkw icon_smile.gif
Na szczęście to obudowy zamknięte, bas ma super kontrolę a żona dała mi wolną rękę na frykasy akustyczne, czeka mnie więc super zabawa!

audiowit
W tej chwili gra Mitsu i Oppo 95. Na "warsztacie" cały czas stoi nie naprawiony drapak... Sansui SR-929

Kabelki krajowe Sevenrods ROD4 (XLR), Sonus Oliva (IC) i głośnikowy Argentum GCG 6/4.
Szczególnie zadowolony jestem z Sevenrodsa, choć Argentum to gra dopiero od paru godzin... więc się wygrzewa.

Co do tunera Mitsu, to sprzęt mega klasowy... sam nie wiem który lepszy Tu-X711 czy ten DA-F20... na szcęście mogę mieć i słuchać obu icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy , a gdybyś Diatone postawił przed szafką? To już by był w/g mnie problem z basem prawie rozwiązany. No może by coś tam jeszcze zaburczało... Mam na oku kilka fajnych ustrojów akustycznych. Też będę za chwilę adoptował pokój odsłuchowy.
V1 mają mięsisty bas i linie transmisyjną. Przy przebasowionych nagraniach potrafi się wzbudzić bas. U Ciebie o tyle lepiej, że konstrukcja zamknięta. Przy tych 180W z MR bas powinien być wzorcowy. Tylko nie wiem jak Twoje trzewia się zachowają, jak 12" pójdzie w ruch icon_wink.gif.

Jeszcze raz powiem. Jak ja Ci zazdroszczę icon_wink.gif. Mój ulubiony piecyk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A_ndy zazdroszczę Ci tego tunera. I nie zgodzę się ze zdaniem Romana, że Mitsubishi DA-F20 był czy jest niedoceniany w Polsce. To był poza tunerami Sansui jeden z niewielu, który przed wieloma laty szukałem bezskutecznie. Po prostu jak ktoś go miał, to się nie pozbywał, a ceny też nie były niskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...