Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Marek,
to może powiem wyraźniej: wg mnie w Polsce nie jest to popularny model i poza osobami które go mają (lub słuchały) mało kto się orientuje jak gra. Dlatego napisałem "niedoceniany w Polsce". icon_wink.gif
O tunerach takich firm jak SANSUI i Accu, Luxman, Sanyo, SONY czy Technics (tych starszych oczywiście) to trochę więcej się mówi...

Pozdrawiam
PS. Ten "Misiu" był na Allegro (samodzielnie) w czasie wakacji - wiem, bo sprzedawca często miewa sprzęty firmy którą lubię icon_cool.gif i mieszka pod Warszawą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman - rozumiem icon_smile.gif widocznie trzeba do mnie mówić wyraźnie.
Witek tunerami analogowymi przestałem się interesować przed ok. 4-5 laty, po tym jak sprzedałem m.in. tuner Sansui i Accuphase. Dlatego też nie wiem co się w tej kwestii dzieje. Ostał mi się skromny i nie doceniany Sansui TU-S7 (szkoda bo to świetny tuner), o którym wcześniej już tu pisałem oraz tuner Technicsa 9030. Też świetny i nie doceniany tuner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit pisałem o tym tunerze, gdzieś tak na początku tego tematu, zresztą w innych tematach też próbowałem nieśmiało zwrócić na niego uwagę. Tuner jest w kolorze czarnym. Ma swoje wady konstrukcyjne, ale za to fajnie brzmi.
Fakt czasem to druta nawet nie trzeba wpinać. Ja sam robię za antenę. icon_biggrin.gif
Nie wiem tylko czy to dobre na zdrowie. icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pewnie w 2015roku kiedy powstał tu ten wątek. Wtedy to ja jeszcze czytać nie potrafiłem i w pieluchy robiłem icon_wink.gif

Na pewno fale radiowe są lepsze dla zdrowia niż gsm. Szczególnie jak używa się komórki w momencie jak masz słaby zasięg.
No szkoda, że te radyjka mnie nie interesują bo bym sobie sprawił najchętniej TU 9900. Ale miejsce by mi tylko zajmowała.

O pojawił się Pboczek. Jest nam winny recenzję kef one z 717!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla mnie tunery są do oglądania bo radia tylko w samochodzie słucham i w kuchni jak jem śniadanie icon_smile.gif


Witek,
ja to samochodem nie wjeżdżam do swojej kuchni icon_mrgreen.gif , więc radia słucham zazwyczaj na Soniaku (no dobra: na Soniakach) lub JVC.

A co do tunerów - to jak jestem u Marka to jego tunery i znajomość modeli zawsze robiły na mnie wrażenie. Szczególnie Accu, za którym tęsknię i z którym byłem mocno zżyty emocjonalnie icon_cry.gif .
No i mam nadzieję, że jeszcze wróci do kolegi (choć ceny przez pięć lat niestety poszły w górę).

Teraz zaś za mój ulubiony tuner u Marka robi Sansui TU-S7 (raczej nie pomyliłem modelu...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, strzał w 10.. to ten tuner z aukcji allegro. Miałem farta, że mnie nikt nie ubiegł icon_smile.gif
Mitsubishi/Diatone warto posłuchać, niestety najwyższe wypusty tej marki (szczególnie głośniki) nie są dostępne na naszym rynku... za to w Rosji full?!?

audiowit, SR-929 miał przygodę na cle. Zbili mu pokrywę, obili narożnik i zapodziali ciężarek. Wkładka też do wymiany.
Zasadniczo sprzęt jest sprawny, nie zdecydowałem się jeszcze za niego zabrać... bo leniwy jestem i używam Denona DP-37F (DL-110)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo

A pamiętasz co to było i jak grało?

No i ktoś mi wisi wizytę odwlekaną już od jakiegoś czasu.
A Twoich zabawek trochę u mnie już jest. I niektórych z nich jeszcze nie widziałeś icon_smile.gif


Niestety nie pamiętam icon_sad.gif
Wydaje mi się, że to była Proxima (chyba najbardziej znana ich konstrukcja), ale na ostatnich AudioShow to głównie łaziłem z aparatem i "fociłem", a jedynie więcej czasu skupiałem na spotkaniach ze znajomymi i ulubionych firmach.
Zresztą odnośnie ulubionych firm (w sensie sprzętu, a nie właścicieli i personelu) to niestety mocno byłem zawiedziony wizytą u obecnego dystrybutora AVM - ale na szczęście to co chciałem to prawie mam, a nowe konstrukcje kosztują tyle, że nie jestem zainteresowany. Zdecydowanie wolałem Elco-Exim...

Odnośnie wizyty...
Trochę straciłem ze swojej mobilności, a bez samochodu to trochę niewygodnie wracać z kolumnami icon_rolleyes.gif
No i płaczę z tego powodu, bo nie załapałem się na 707XR icon_sad.gif

A_ndy,
a czy rzeczywiście ten tuner był w idealnym stanie, jak opisywał sprzedawca?
Bo to czego szukam z JVC to niestety on ma zazwyczaj lekko (lub bardziej) porysowane, albo (zdarzyło się) brak przycisku lub np. bez pilota. A już w tej chwili to szukam w idealnym stanie (no dobra: wystarczy bardzo dobry front i boki, górę przeżyję gorszą).
Swoją drogą to jednak co najmniej pół miesiąca był u niego wystawiony ten tuner - co potwierdza moją opinię o niezbyt dużej znajomości tego modelu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - no to już się cieszę na wizytę.
Chociaż tej wczorajszej soboty żałuje - mojej żony nie było i miałbym duży zapas czasu.
Jak chcesz, to mogę wziąć coś z CDków - choć nie za dużo, bo moja pani szok przeżyje jak wrócę z pudłami.

Witek
co do siły sygnału - mój blok stoi bokiem do Pałacu (czyli anten), Raszyna też nie widzę bezpośrednio i mam przeciętny sygnał radiowy. Co prawda wszystkie tunery łapią "na palcu", ale na zwykłym kabelku tunery łapią mi zakłócenia i sygnał mam maksymalnie na 2-3 kreski z pięciu (w dB nie pamiętam, bo parę tunerów podaje mi taką informację). Zresztą przydają się podwójne gniazda antenowe w kilku z nich, to mogę sobie dwie anteny podłączyć i różnie skierować.

Aha - i nie każdy mój sprzęt jest przystosowany do obsługi z pilota icon_eek.gif . A z tunerów to jedynie połowa, a pewnie raczej 1/3. A tuner Sansui jak w końcu trafię na odpowiedni to pewnie też nie będzie "latający". Więc nie ma problemu - nawet moje optymalizowanie dróg transportowych też ma swoje granice i nadal prawidłowo działa u mnie funkcja RD (rusz d...).

A_ndy.
Cieszę się, że jesteś zadowolony. Nie dziwię się, że polowałeś na tego Kenwooda.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, Kef Model One grają z zestawem x711. Jak dla mnie bdb, tzn. w pełni na miarę moich potrzeb. Jest głębia, schodzący nisko bas, detal i wybrzmienia. Nie podejmuję się oceniać poszczególnych pasm dźwięku i innych smaczków, bo to nie moja liga. Jest miła dla ucha przestrzeń dźwiękowa. W utworach pojawiła się duża ilość niewystępujących wcześniej szczegółów.
Niestety sprzedający i kurier DPD dali ciała. Pierwszy niedokładnie zabezpieczył kolumny, a drugi obchodził się z nimi nie tak jak wynikało z ostrzeżeń na paczce. W rezultacie dotarły z trzema obitymi narożnikami i uszkodzoną maskownicą. Wyłem jak odpakowywałem. Mam w tle reklamację i jak trzeba proces odszkodowawczy. Ale to nic, ważne że dźwięk cieszy,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Idealnie zagrały z nią wspomniane głośnikowe Kryna spca7...Ale z racji tego, że mają tylko 1,5 m, więc w podłączeniu były maksymalnie naciągnięte ( ze dwa razy się wypięły przy okazji) - i poszły do AU07. W ciemno bym popełnił takie same, żeby miały z 2,5 m.... ale cena i praktycznie brak ofert zabija icon_smile.gif
Podłączenie przez xlr daje większą głośność. W przypadku 707,AU czy 907xr różnica xlr / ic odbierana była bardziej jako większa dynamika, co dawało wrażenie większej głośności.



Piotr te Kryny to najwyższe modele w których ta firma wykorzystała cała swoją wiedzę w dziedzinie kabli głośnikowych..A ponieważ specjalizują sie w holografii jak mało kto to masz efekt jaki masz. Teraz tylko wymienić wszystkie kabelki na te 7 - mki wraz z IC i a usmiech nie zejdzie z twarzy juz nigdy... icon_smile.gif... Tak na prawdę nie sa one aż tak drogie gdy je porównamy do najwyższych modli kabli europejskich za które krzyczą sobie po kilkadziesiąt tys. zł. Polityka jaką maja Japończycy jest zdecydowanie bardziej uczciwa cenowo. Zatrzymuje sie na rozsądnym pułapie i raczej nie przekracza 10 tys. zł. Bo tak na PRAWDĘ ZA CO????
Czasem na rynku wtórnym trafia sie taka złota ,,igła w stogu siana". Niestety tak juz jest że wybitnych rzeczy nikt nie chce się pozbywać. A założę się,że były do sprzedania pewnie dlatego bo maja tylko po 1,5 metra. Takich długości kabli jest najwięcej z drugiej ręki.
Obecnie robię podejścia do modyfikacji kabli IC Acoustic Revive i chyba wyszedł mi dźwięk taki jak opisują w stosunku do modeli TriplecFM.. icon_wink.gif Gęba nie przestaje mi sie uśmiechać od kilku godzin słuchania na nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,

To jest tak, niestety, że drogie / niedrogie to zawsze pojęcie względne.
....ale 10k za kabel głośnikowy to wiesz co icon_smile.gif Aż tak nie pojechałem. Wolałbym odłożyć na C-2302, SR-929, albo nie wiem na co..., jakoś mniejszy dyskomfort bym czuł puszczając taką kasę icon_smile.gif
A te które mam - w tej cenie, w której kupiłem (a wiesz w jakiej) to głupotą byłoby nie kupić nawet po 1,5 m i tylko na podstawie opinii innych. Teraz już wiem jak grają. I w układzie B-2103 / 917XR / JBL Studio monitor brakuje mi tych kabli jak cholera. Takie porównanie mi się nasunęło : bez tych kabli to tak, jak oglądanie 3D na 60' tv. Z nimi - jak w Imaxie. taka różnica.
I sprawdzam różne miejsca, jak znajdę 2- 2,5 m w ROZSĄDNEJ cenie to biorę bez zastanowienia.

W sumie to tak myślałem, że coś "rzeźbisz" bo jakoś długo się nie odzywałeś icon_smile.gif
Nie wybierasz sie do Wawy? Przydałaby mi się Twoja ręka, a bardziej ucho do finalnego ustawienia Azteka i Watayuki icon_smile.gif

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Widziałem że w kraju kwitnącej wiśni na ostatnie odcinki kabli power we wtyczce dają po jednym osobnym krążku w kolorze czarnym ale nie wiem z jakiego materiału, coś jakby taki dystans, separator i jednocześnie pochłaniacz drgań, dodatkowo w obudowę wtyku dają trochę waty AR.

Trzymam kciuki za kolejne pomysły i odkrycia.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Za kilka miesięcy skończę projekt listwy zasilającej, takiej w przedziale cenowym 20-30 tyś. z wykorzystaniem kilku patentów AR + kilka własnych.
Już nie mogę się doczekać jak zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.
Zewnętrznie będzie wyglądać jak wspomniana wyżej półka cenowa, za to wnętrze będzie z marzeń i snów + akcesoria wspierające, współtowarzyszące.
To co producenci oferują klientom w przedziale 20-30 tyś. materiałowo kosztuje między 2-3-4 tysiące, czasami się "szarpną" i kosztuje ich to ciut drożej ale nie wyróżniają się niczym oryginalnym i w większości dają tańsze gniazda, czasem lepszy gorszy przewód, kilka kg aluminium i do ludzi, wyjątkiem od tej reguły są najlepsze listwy AR, tam niczego nie żałują.
W przypadku tego projektu będzie dużo więcej "polepszaczy", które są w droższych produktach i bardzo mało znane w Europie, a dodatkowo kilka "patentów" jakie stosujemy z Piotrem w zasilaczach dla Sansui oraz kilka nowych pomysłów. Coś innowacyjnego icon_smile.gif.
Taka mieszanka AR+Mariusz+Piotrek+Krzysiek+Jarek+osoby na końcu "napisów" icon_smile.gif.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...