Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Narazie rozwiązałem to w ten sposób, że przeszukałem aukcje i KSS 240 jest dostępny. Bardziej szwankują dwa zębate kółka wysuwu szuflady. Są dostępne w serwisie. Laser chyba też zresztą. Jakbyś był Wojtku zainteresowany to wyślę Ci link do serwisu, a bardziej sklepu. Na innym forum jest wszystko opisane.
Zresztą ten laser jest bardzo mało awaryjny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku

Jakie masz wejścia cyfrowe w DAC-u ?
Do pełni szczęścia potrzebujesz kabel cyfrowy, gorąco polecam Ci Oyaide DR-510 (RCA SPDIF) a jeszcze lepiej jeśli masz wejście cyfrowe XLR to genialny AR-910. Gdy się dobrze wygrzeją grają pięknym analogowym, bardzo naturalnym dźwiękiem bez krzty cyfrowego nalotu.
Co do lasera to kup 2 sztuki i 2-3 komplety zębatek, a będziesz miał dobry transport na lata.
Warto dać go do specjalisty na czyszczenie i smarowanie mechaniki, to bardzo poprawia pracę lasera i wydłuża żywotność mechaniki.
Dodatkowo doradzam wymianę regulatorów napięć na dyskretne, wtedy to spadniesz z krzesła i nie poznasz swojego systemu.

Pozdrawiam
Pygar

P.s.
http://www.oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/produc...able/pg532.html
http://www.oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/produc...able/pg515.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Narazie rozwiązałem to w ten sposób, że przeszukałem aukcje i KSS 240 jest dostępny....


To ważne. Zapytałem, bo na własnej skórze się przekonałem jak to jest z dostępnością oryginalnej optyki. Do swojego Pioneera parę lat wstecz kupiłem optykę firmową za 500zł, mimo że właściwie nie potrzebowałem. Wyłącznie na zapas. W rok później kosztował w tym samym sklepie już 1000zł. A w roku następnym kosztował Ozł.... Nie zrobił się tańszy, lecz nie był już dostępny. Zapasy się skończyły! Piszę ku przestrodze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Wysłałem Ci gotowca na tuning AR RR-77. Przez to urządzenie mam tyle genialnych pomysłów, że codziennie nie przestaję się dziwić samemu sobie, skąd u mnie taki kiepełek icon_smile.gif. Normalny efekt pracy RR-77 można teraz pomnożyć przez 3 lub 4 x.
Przyjemnego słuchania.

Pozdrawiam
Pygar

P.s.
Liczę na jakiś ciekawy rewanż .
Odliczam dni do listopada icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dac mam wejście xlr już zajęte przez streamer. Mój kabel cyfrowy to oehlbach. Symbolu nie znam. Gra całkiem przyzwoicie. W sumie moge grać streamerem przez i2s.

Póki co laserów KSS 240A nie brakuje, a mam jeszcze kogoś, że jakby co to...ma. W serwisie Teac są kółka więc mogę spać spokojnie.
Krzysiek, w tym dac nie ma wogóle cyfrowego nalotu. Zawsze jak komuś puszczam na nim muzykę to jest zaskoczony bo spodziewał się cyfrowego dzwięku, a tu....gramofon. Ostatnio był podłączony do starego electrocompanieta jeszcze projektowanego przez Abrahamsena i był wiadomo bardziej szczegółowy i miał ciemniejsze tło ale właściciel był zaskoczony, że można zagrać jeszcze bardziej analogowo.

Acha. W nowym systemie będzie pre lampowe więc chyba wystarczy tej analogowości. Jestem przeczulony na punkcie mechanicznego cyfrowego brzmienia. Zwróć Pygar uwagę na czym gram. Mos i vandersteen. Nie ma szans na cyfrowość przekazu icon_wink.gif U mnie nie przejdzie.

Cały dzień dziś słucham Teac z 607mos premium. Tu już nie ma takiej różnicy klas w brzmieniu co świadczy o synergii 607 i 717. Dzwięk jest nieco inny. Teac gra bardziej precyzyjnie, dynamiczniej ale szczerze to miałbym problem z wybraniem faworyta. 607 i 717 to ten sam rok produkcji, ten sam design. Stanowią całość. Dzwięk jest spójny i ma swoją ukierunkowaną filozofię i cel. Sprawiać przyjemność ze słuchania. A może się po prostu przyzwyczaiłem do takiego sposobu prezentacji...

Team czyli T1 i dac polecam do ciemniejszych systemów. Na pewno nie analitycznych kolumn i wzmacniaczy bo można zwariować. Za detaliczny dzwięk, za mocno skupiający na sobie uwagę. Chyba, że ktoś to lubi. Ale umiejętnie wykorzystany może....wiele. Bardzo holograficzny dzwięk. Ta cecha pożądana w każdym wzmacniaczu i kolumnach. Wysoka półka.

Jeszcze mam jedną końcówkę do przesłuchania ale to już inna historia.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit gratuluję tego napędu jednak Teac i Esoteric to dwa różne światy ... Lubię urządzenia Teaca bo to zawsze wysoki poziom , bardzo przypomina mi historię JVC ... Miałem do czynienia z paroma teacami na vrds i jednak to zupełnie inna historia niż Esoteric . Esoteric nie został wymyślony bez powodu - w końcu nie wszystkie urządzenia kosztują u nich majątek ... nie myślałeś jednak o Esotericu ? Tam nie ma problemów "kierunkowości| w brzmieniu o której piszesz - Dźwięk Esoterica to skrajna wierność przekazu ale bez przekraczania cienkiej granicy suchej zimnej analityczności , pozostaje zawsze kolor i naturalna lekkość , budowanie dźwięku 3 d to po prostu mistrzostwo świata ...

P.s.

Odniosłem się Witku do Twojego wpisu :

"Panowie. Była mowa o cd pasujących do sansui. Padła nazwa esoteric i każdy wie co to. Ja w swych poszukiwaniach i szczęściu, które mnie nie opuszcza dokopałem się do czegoś takiego.
Teac T-1. Recenzja po weekendzie. Zdjęcie również."

Pamiętaj, Że lexus i Toyota to jednak nie to samo , natomiast cenne jest to, że rzuciłeś nowe światło na kolejną opcję dopasowania źródła do wzmacniaczy Sansui , takich eksperymentów i testów trzeba o wiele więcej bo jest tego jak na lekarstwo i tak naprawdę wszyscy szukają takich samych rozwiązań zamiast szukać nowych dróg . Esoteric DV 50 , 60 itp to pewny sukces (i to jaki !) Wśród samego Teaca też jest parę cudeniek i jeśli już tu próbujemy to warto poszerzyć kierunek poszukiwań w tej marce ! Mi chodzi po głowie wypróbowanie źródeł Yamahy jednak te o których myślę to znów wydatek niemały .... Miał ktoś do czynienia z Yamahą CDX 10000 w połączeniu ze wzmacniaczem Sansui ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku

Posłuchaj i wypróbuj tego Oyaide, on okiełzna "mechaniczność" i "za dużą" detaliczność. Dźwięk zrobi się bardziej znośny, przyjemny, miły, ludzki.
Miałem u siebie kiedyś świetny DAC i byłbyś w głębokim szoku co się działo przy zmianach kabli cyfrowych między transportem a DAC-iem.
Od suchego siana i iskier, po piękny muzykalny przekaz, który można słuchać całymi dniami i zachwycać się.
Jak kupisz używkę, to szybciej wpasuje się w system i wcześniej buźka zmieni wyraz na face a'la Joker albo jak kto woli "banan na twarzy non-stop" icon_smile.gif.
Fabrycznie nowy kabel to krew z uszu ale z każdym tygodniem będzie lepiej i lepiej, aż w końcu go pokochasz i nie oddasz nikomu !
Więcej zaufania do dobroci z Japonii, ta niemiecka firma od Twojego cyfrowego, może polerować lakierki temu Oyaide.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam z tym kłopotu. Wręcz przeciwnie. Poza tym transport idzie do innego zestawu. I druty na końcu będę dobierał.
Kabelek mogę wypróbować. Mam Pana od kabelków. Co prawda obaj jesteśmy fanami beldena ale oyaide też cenimy. Zapytam czy takie ma. Jeśli chcecie sieciówki Oyaide(tylko nie pamiętam symbolu kabla) to mogę załatwić. Zresztą inne również. Kable diy. Można wybierać rodzaj wtyczek, długości. Pan ma dostęp do wielu firm. Ja mam od niego ic i sieciówki. Jestem bardzo zadowolony.

A tak na marginesie. Jest na sprzedaż AU ALPHA 607DR od jednego miłośnika sansui. W stanie bardzo dobrym i niedrogo. Sam się nie udziela na żadnym forum więc mnie prosił. Bardzo fajna integra na początek "sansujowej drogi" icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek 932 km na liczniku + dzisiejsze 380.
Efekt podróży to B-2103 w domu po czyszczeniu selektora, wymianie terminali głośnikowych, czyszczenie ogólne i takie tam std regulacje i sprawdzania.
Efekt drugi to znowu jest u mnie 907XR.
Sprzęty "dochodzą do siebie" po drodze, a z 907 już płyną cichutko dźwięki z nowej płyty Yello "Toy"...
Dzisiaj mało spania w nocy będzie.
NO i fajnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Naszła mnie ostatnio przy słuchaniu cd x711 myśl, że kiedyś musi klęknąć w nim laser. Jaka jest dostępność KSS 152A? W sieci jest go jak na lekarstwo, a ceny są wysokie - 70-80 Euro. Czy jest jakieś źródło? Chętnie zaopatrzyłbym się w rezerwowy, cd x711 gra tak ładnie.




A propos dyskusji o optyce do naszych super fajnych, ale jednak rzadkich sprzętów,
Pboczek, generalnie bym się nie zastanawiał. Taniej na pewno nie będzie.
A na 100% będzie tak, jak opisał wpszoniak z optykę do Pioneera, że ich może nie być w ogóle.

Piszę o tym dlatego ,że dzisiaj przyszły w końcu - po drobnych perturbacjach z kurierem, ale wystarczyło postraszenie sprzedawcy ebay'em, i okazało się możliwe to co się nie dało po dobroci przez ponad 2 tygodnie - dwa nowe, oryginalne KSS152A.
Karton o wymiarach 30x30x20 cm wypełniony papierami i innymi "amortyzującymi" elementami oraz dwoma malutkimi opakowaniami z laserami.
Oryginalne, wszystko tak jak ma być, nieprzepuszczające światła foliowe opakowanie, naklejki/plomby na opakowaniu, lekko zielona naklejka symbolem.. teraz wypadałoby jakiś odtwarzacz kupić icon_smile.gif.

DSC01446.jpg



p.s. a w tle majaczy wspomniana wcześniej 907XR icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioOss
No to "trochę" sobie pojeździłeś - ważne, że już bezpiecznie w domu!
A kto by po takiej objazdówce i z takim sprzętem spał? Choć oba sprzęty to niby Twoi starzy znajomi...


Niezły pomysł z zapasowymi laserami - już parę razy do tego podchodziłem, bo ja mam chyba tylko jeden czy dwa zapasowe. Ale jakbym miał do wszystkiego skompletować zapas, to ... icon_eek.gif umarł w butach, bo trochę tego by było.


Pozdrawiam
PS. To teraz zostaje dla Ciebie trochę krótszy dystans do Berlina na koncert YELLO pod koniec października icon_lol.gif
Jak wrażenia z ich nowej płyty? 907 podpiąłeś pod swoje modyfikowane Jamochłony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman.

907 na razie w gabinecie z jbl L110. Obiecałem sobie, że nie wnoszę (a tym bardziej nie znoszę) po schodach na antresolę już żadnych wzmacniaczy, więc pewnie kiedyś zniósę na dół Jamo. Kiedyś.
A Yello - cóż, drugi raz prochu nie wymyślili. Nic nie zaskakuje ani nie zadziwia. Po prostu kolejna płyta na ich poziomie. Przyzwoicie zrobiona i nieźle nagrana, dobrze sie slucha. Z rodzaju "nie przeszkadza w pracy", czyli można włączyć i skupić sie na muzyce ale też można włączyć i zająć się czymś innym, zostawiając ją jako tło. Jak ktoś lubi. Ja lubię. Ale nie aż tak bardzo, żeby jechać na koncert do Berlina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek, co do projektu tego japońca z rr-77 to na pewno działa ale ja już zrobiłem zmiany troche na wyższym poziomie. W rodzaju modelu specjalnego najnowszej wersji. Zrobiem dodatkowo to co ten japoniec le musiałem od tego odstąpic niestety po odsłuchu. Zobacz że to co on zrobił nie ma nawet na tym specjalnym modelu. Wnioskuje że sygnał rozchodzi sie i górą i dołem a elektronike mozna zabezpieczyć wzorując się na modelu specjalnym. tym który kosztuje ok 2 tys. USD. A w listopadzie to tak czy inaczej podzielę sie kilkoma jeszcze ciekawostkami które u mnie działają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Rozchodzi się tylko w jednym kierunku.
Mam również mini generator REM-8 i on działa tylko w jedną stronę.
Dziś włączyłem i zasuwa tak samo mocno jak wczoraj -> efekt pozostał.
Japończyk też pisze, że to idzie w podłogę, musi być wysoko, żeby niejako opadać w dół jak pył icon_smile.gif.
Argument logiczny, gdyby to promieniowało do góry to równie dobrze mogłoby leżeć na podłodze, tak ?
To dlaczego każą stawiać na wysokości minimum 1,5m ? icon_smile.gif
Mam włączonych Depeszów i normalnie chce wyrwać membrany od basów ( przy -40dB, godzina 9.00, ma się wrażenie potęgi dźwięku, naprawdę głośno i mocno to teraz gra, a w dobrych kawałkach podłoga wibruje mocniej niż wcześniej przy gałce na godzinie 11.00), aż się nie da pisać na klawiaturze tak stół wibruje w takt muzyki.
Muzyka elektro brzmi z niespotykaną dotąd wyrazistością, słyszę tak ciche dźwięki w tle, których wcześniej w ogóle "nie było".
W materiale Pat Metheny - Secret Story (Geffen Records 1992, 24-96) zgrywanym z doskonałego gramofonu wcześniej nie było tak wyraźnie słychać igły, a teraz w kawałkach ciszy słyszę bardzo cichy i bogaty w niuanse mini szumek.
W jazzie i bluesie jest ta niezbędna ekspresja instrumentów, której wcześniej brakowało.
Gitara klasyczna w CASSANDRA WILSON - Traveling Miles 1999 ~ 8. Never Broken (ESP) wprawia w osłupienie.
Tak samo umieram przy harmonijce ustnej w Bob Dylan - Bringing It All Back Home 1965 ~ 6. On the Road Again.
Słychać wszystko co się dzieje z każda struną, są ostre, metaliczne, zero rozmycia i zmiękczenia, jest sprężystość, twardość i dynamika stalowych strun jak na żywo. Aż w uszach wierci.
Polecam kapitalny kawałek Joni Mitchell - Blue 1971 ~ 9. A Case of You .
Gitarowe niebo.Generalnie cały album "Blue" jest muzycznie doskonały.
Mój ulubiony album Allan Taylor - Behind The Mix 2000, brzmi teraz tak że świeczki stają w oczach.
Najbardziej w fotel wciskają bardzo dobrze nagrane koncerty i utwory live na audiofilskich wydaniach.
Przyrost dynamiki i detali jest masakryczny !

https://www.acoustic-revive.com/english/rem8/rem8_01.html

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie i u niego teraz na pewno tylko w dół teraz idzie. Nie ma wyjścia. icon_biggrin.gif Teraz powinieneś zawiesić go pod sufitem zamiast na wysokości min 1,5 metra. U mnie działa najlepiej na wys 1,2 m. I tak ma w oryginalnej instrukcji do niego. Najważniejsze to ustawić tak jak ci pasuje najlepiej i się cieszyć efektami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie icon_smile.gif

oddam w dobre ręce dwa trafa 230 to 100V od AirLink Transformers:
EUJA 1500VA - kupione 04'16, waga 7 kg
EUJA 2000 VA - kupione 09'16, waga 10 kg
dobrze wygrzane (1500 VA lepiej, bo u mnie dłużej)., bardzo porządne.
1500 grało z 907XR i AU07, 2000 z b-2103

Oba u mnie od nowości, oddam w cenie zakupu albo ciut niżej icon_smile.gif , fv do wglądu, zresztą Anglicy nie zmieniają cen za często, więc na ich stronie wszystko jest.
Oba do oddania na początku listopada.
Więcej info dla zainteresowanych - zapraszam na PW

p.s. oddaję, bo idę trochę wyżej . i drożej niestety icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję dokładnych zdjęć z modelu AU-X911DG.
Szczególnie zależy mi na widoku na elementy (rezystory) znajdujące się na płytkach :
Selektora wyboru - przedwzmacniacz+końcówka - końcówka - DAC
Selektora wyboru źródeł sygnału : CD, TUNER itd.
Gałek : Balansu i regulacji barw
Selektora wyboru kolumn

Będę bardzo wdzięczny za zdjęcia w dobrej jakości.
Może ktoś już robił i ma, to nie będę musiał rozbierać wzmacniacza na części pierwsze.
Zdjęcia można wysyłać na adres : krzysiektango@gmail.com

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż byś chciał w nim coś jeszcze wymieniać czy po prostu się zepsuł?
Co do mojego systemu to pozwólcie że podzielę się z Wami taka ciekawostką.. Myślałem że to nastąpi wcześniej ale dopiero dziś mogę śmiało powiedzieć ze udało mi się dostroić całość do czegoś co mogę nazwać moim idealnym brzmieniem.Moim bo nie wypowiadam sie za innych.icon_smile.gif Musiałem zadbać najpierw aby System stał się wyjątkowo czuły. W efekcie reaguje nawet na różnice w postaci kawałka chusteczki znajdującej się pod dwiema warstwami podkładek - i to nie głównych elementów systemu ale takich jak. listwa lub trafo. Róznice nie są na granicy percepcji. Tu wyraźnie słychac gdy dźwięk gaśnie, rozjaśnia się lub zmienia barwę lub dynamikę. Dopiero wtedy wieloma próbami dostroiłem go do mojego ideału - lub prawie bo mówi się zę zawsze można coś ulepszyć.... Ale ja już nie chcę. Przynajmniej na razie. Dziś ostatecznie użyłem podkładek ekskluzywnej marki Audio Replas. Ułożyłem je pod zrobione trafo i pod listwę z duraluminium z wyjatkowej jakości elektrodami złocono-platynowanymi. ( daja przepiekną barwę i szczegółowość ). Zabawa podkładkami trwała kilka godzin i ostatecznie ich braki w brzmieniu icon_wink.gif wyrównałem druga warstwą mikro-podkładek ( tylko mi znanych ). Co mogę powiedzieć? - Kurtyny nie ma. Mam w domu sale koncertową. Brzmienie na żywo, realizm barwowy badź szczególowość barwowa jak kto woli. Wyrazista jasność, z dołem i średnicą idealnie zrównoważonymi ze sobą, z mikro-szczegółami w głębi sceny pojawiające się tu i tam. tam gdzie byc powinny.. Głębia sceny na rzut kamieniem wraz z holografią, płynność tworząca wrażenie realizmu.
I to z grubsza chyba na tyle, choć móżna by było jeszcze .... Teraz czas zostawić tak jak jest i cieszyć sie muzyką. Przypomnę że moje prace trwały około roku czasu. Wykorzystywałem najnowsze wynalazki State Of The Art stosowane przez renomowane firmy w najdroższych przewodach i akcesoriach.Jak również materiały o wyjątkowych własciwościach wystepujace w przyrodzie a stosowane w zaawansowanej technologii. Jednym z odkryc z ostatnich miesiecy był, nie tani, o wjatkowych właściwościach Fine Met z Hitachi Metals. Drogie kable Acoustic Revive Maja specjalne oznaczenia na oplocie z informacją o zastosowaniu go. Są zamienniki europejskie ale nie można ich porównywać do oryginału. Niestety zdobycie go to prawdziwe wyzwanie. To tylko jeden z wielu przykładów tego z czym postanowiłem sie zmierzyć i z czym się wiąże ( może nieskromnie ale bez owijania w bawełnę - wolę jedwab icon_wink.gif ) mistrzowskie podejście do tematu połaczone z zasobami ludzkiej inteligencji i upartości w dążeniu do ideału.
Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...