Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat

Nawiasem mówiąc, Kenwood - chyba najbardziej niedoceniona marka w naszym kraju. Zawsze gdzieś tam na marginesie...


To zależy przez kogo firma niedoceniana...
Może przez żółtodziobów i fanów łubu-dubu 😁
Poza tym podobnie jak w większości przypadków trzeba jeszcze wiedzieć który model jest wybitny, a który przeciętny.

Czubsi,
Pięknie się dopasował do Alfy!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obiecane fotki - komentarz jest zbędny .... Gra to po prostu dobrze . w dniu dzisiejszym wraz z kolegą z południa wyrabialiśmy sobie opinię nt symbiozy LD-1 z Sansui. Opinię próbowaliśmy oprzeć o szeroko rozumiany odsłuch na modelu 907MR . Wnioski ? Dla mnie to zupełnie inny poziom niż z 917-ką ...a kolega z południa niech sam się wypowie icon_smile.gif

Pozdrawiam !



Czubsi wywołał mnie tu chyba do tablicy jako przybysza z południa. No cóż, faktycznie byłem, widziałem, słuchałem ale co mnie obchodził jakiś tam LD1??? Przecież zostałem zawezwany do Światowego Centrum Sansui po odbiór mojej jedynej, cudownej, wyczekanej, wytęsknionej i wymarzonej Alphy 907 MR !!!!!! I wszystkie doznania muzyczne łącznie z ciarkami na plecach były zasługą tylko i wyłącznie mojej MR-ki - to chyba oczywista oczywistość!

Z muzycznymi pozdrowieniami
bagdus

p.s
LD 1 śliczny! Grał też dobrze, nie zacinał, nie przyspieszał, odczytywał poprawnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01446.jpg



Dobry wieczór, pozdrowienia dla Was wszystkich. Zazwyczaj uczestniczę w forum biernie śledząc Sansujowe i około Sansujowe zmagania o lepszy dźwięk. Fajnie, że jest to forum i że tylu nas icon_smile.gif

U mnie od wczoraj pojedynek samurajów wagi ciężkiej - 34kg japońskiej myśli technicznej vs 22 kg japończyka z brytyjsko-chińskimi korzeniami. W roli obrońcy tytułu mistrzowskiego Sansui 907MR a podważającym status quo pretendentem jest pracujący w klasie A Luxman L-550AII.

I powiem Wam na razie tyle, że staruszek Sansui nie daje się zagonić do narożnika i godnie stawia czoła. Pierwszy raz mu zgotowałem taką bezpośrednią konfrontację. Cóż, po AudioShow swędzą paluszki icon_smile.gif żeby coś pozmieniać. No ale jak powiedziałem, na razie na zmiany się nie zanosi.

Luxman wydaje się ciut bardziej rozdzielczy i głębiej buduje scenę, ale Sansui nadrabia średnicą, dynamiką, kontrolą basu. Walka trwa icon_smile.gif Dam znać jaki będzie finał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie niczego sobie zawodnicy icon_wink.gif Moja 907 przyleciała z Japonii, inspirowana oczywiście dawnym 'innym' forum i doswiadczeniami niższych modeli, więc to też niejako dziedzictwo Czubsiego i JanaVideo24 icon_wink.gif Jak pierwszy raz dźwignąłem ją z kartonu, to zrozumiałem, czemu kurier pytał o windę, a japońce przepraszali za opóźnienie w wysyłce,bo czekali na kuriera z wózeczkiem icon_razz.gif Gra ta 907 tak jak waży, nie ma żartów.

Gramiak to wymyślony przeze mnie standardowy manualny Thorens po 'zabiegach' warszawskiego Nomosu (sreberko Cardasa od wkladki do rca; ramię SME 3009 II improved + Dynavector na przemian z Ortofonem Black; podstwawa antywibracyjna z marmurem - razem tak z 20 kg gramofonu icon_wink.gif a Cd to nieustająco od kilku lat CA Azur 840C, ktory jak na razie nie pozwolił się nikomu zdretronizować (choć ostatnio Luxman d38u próbował). Radyjko to niezawodny TU717 a za dostarczanie muzy odpowiadają Vandersteeny 2ce SigII. O i tak. Wszystko używki, żadnych ekstrawagancji, ale w sumie bardzo miło to gra. I mogłoby już tak zostać, gdyby nie te swędzące paluszki po Audio Show icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Boruta !

Super, że mają miejsce takie konfrontacje ! Skądinąd wiem, że jest ich o wiele więcej ale na naszym forum niestety ciągle 90 % pasjonatów audio tylko czyta a nie pisze(prawda Łódź ???? icon_smile.gif) ...

Powyższe porównanie jest chyba sztandarowe bo często pojawiają się opisy takiej rywalizacji na japońskich portalach. 907 MR dzielnie broni się przy takich porównaniach co w sumie nas już chyba tak bardzo nie dziwi ale nowym miłośnikom dobrego dźwięku może rzucić alternatywny kierunek poszukiwań wymarzonego systemu. Fakt faktem Twojej 907 MR należy się solidne zestrojenie i sądzę, że zaskoczy Cię również swoją rozdzielczością bo to jest jedna z cech tego modelu zresztą chyba każdego Sansui z serii alpha icon_smile.gif.... Nie udało się kilka tygodni temu ale nikt nie powiedział że się nie uda w ogóle ! Ja z kolei konfrontowałem swego czasu z 907 MR dwa Luxmany M7i oraz L 509 również wersję II i o ile 509 kompletnie nie sprostała w zasadzie w żadnym aspekcie - oczywiście w/gmnie i moich preferencji (nawet sztandarowej dla tej marki analogowej barwie) o tyle M7i nawet bardzo miło wspominam icon_smile.gif Jednak słuchałem jej bezpośrednio z cd bez pre zatem ciężko powiedzieć jaki udział miałoby pre ale coś mi jednak mówi że nie byłoby lepiej w końcu pre nie pomaga ... Odnośnie porównania względem pozostałych modeli Sansui jak AU07 , 907 limited czy B2105MOS to w zasadzie szkoda się zbytnio rozwodzić bo to trochę inna półka jak dla mnie ... Z Luxmanów podobnymi walorami do Sansui może się w zasadzie pochwalić jedynie L590A II .i parę ich dzielonych konstrukcji ...

P.s.

Boruta zdzwońmy się na koniec miesiąca i pomyślimy nad spotkaniem może teraz się uda ? icon_smile.gif

Pozdrawiam !

czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Ogromnie się cieszę, że trafiłem na to forum. Od niedawna, przez zupełny przypadek, stałem się posiadaczem zestawu Sansui 5000A z głośnikami SP-3000. Do tego gramofon Dual 701 z wkładką Shure V15III. Na wstępie muszę zaznaczyć, że to mój pierwszy sprzęt audio lepszy od wieży z marketu. Innymi słowy: jestem totalnie zielony w kwestiach technicznych. Absolutnie nic mi nie mówią parametry i charakterystyki..

Nie mam pojęcia czy sprzęt jest w dobrym stanie i chciałbym aby go obejrzał ktoś znający się na rzeczy, i tu moje pierwsze do Was pytanie - gdzie się mogę zgłosić po poradę/ serwis ? Jaką firmę możecie polecić? Mieszkam w Poznaniu, ale w razie potrzeby jestem mobilny. Chodziłoby zarówno o sprawdzenie wnętrzności sprzętu i ich ewentualną renowację ale też o zadbanie o stan wizualny..

Drugą sprawa dotyczy samego działania. Średnie i wysokie tony, na ile umiem ocenić, grają bardzo dobrze, natomiast niskie to katastrofa - sprowadzają się do dudnienia i buczenia (a 15" głośnik basowy z SP-3000 powinien chyba wydać z siebie nieco inne dźwięki)... i tu pytanie - czy taki stan rzeczy to wynik bardziej jakiegoś niedomagania sprzętu czy np. nieodpowiedniego doboru głośników i wzmacniacza?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wyrozumiałość dla laika i ewentualną pomoc


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj Boruta !

Super, że mają miejsce takie konfrontacje ! Skądinąd wiem, że jest ich o wiele więcej ale na naszym forum niestety ciągle 90 % pasjonatów audio tylko czyta a nie pisze(prawda Łódź ???? icon_smile.gif) ...


Pozdrawiam !

czubsi




Łódź i okolice ewidentnie się obija icon_smile.gif A pojawił się tam jeden sprzęt, który sam chętnie bym przytulił mimo wszystko icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś icon_smile.gif. Zapraszam, tylko obawiam się, że uslyszysz sieczkę. Podobno przez pierwszy miesiąc będę zawiedziony i to podobno dobrze wróży... Tak do końca zawiedziony póki co nie jestem icon_wink.gif

Wczoraj zdesperowany skarpetki wtykalem w br żeby wogóle dało się tego słuchać. Dzwięk plywa. Ale scena już nawet poukładana jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Źle mnie zrozumiałeś icon_smile.gif. Zapraszam, tylko obawiam się, że uslyszysz sieczkę. Podobno przez pierwszy miesiąc będę zawiedziony i to podobno dobrze wróży... Tak do końca zawiedziony póki co nie jestem icon_wink.gif

Wczoraj zdesperowany skarpetki wtykalem w br żeby wogóle dało się tego słuchać. Dzwięk plywa. Ale scena już nawet poukładana jest.




Witek

To musisz dużo grać....
w nocy cichutko, jak jesteś w pracy trochę głośniej a jak wrócisz to normalnie... i w 10 - 15dni masz wygrzane icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem na forum.

Jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Sansui AU-X901 od około 2 lat.
Posiadam również CD-X701i oraz tuner TU-X701.

W międzyczasie posiadłem wzmacniacz AU-L707XR.

Na chwilę obecną posiadam również wzmacniacz AU-L907 MR.

W każdym momencie obcowania z dźwiękiem Sansui przy każdym modelu opadała mi szczęka.
Im wchodziłem w tę markę głębiej tym bardziej byłem szczęśliwy i wiedziałem że to jest to. Przed moją przygodą z Sansui, cieszył mnie Marantz, ale Sansui to zupełnie co innego.

To tyle na początek, jestem chory i nie wiem co napisać. Generalnie nie jestem zadowolony z Sansui, jestem nad-zadowolony z Sansui i tyle w temacie.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum z Łodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odpiszę na 2 posty jednocześnie.

Dziękuję. Kolumny są produkowane w miejscowości OZIMEK czyli niecałe 200km od Krakowa. Niestety nie potrafię opowiadać jak grają ( na pewno szczegółowo, subtelnie, bardzo czysto, nie nadają się do urządzania dyskotek).

Spokojnie pewnie i brat się w końcu objawi. Jeszcze wszystko przed nami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...