Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat

Ale wcześniej jeszcze kilka zakupów, jak drugie lepsze źródło, wspomniane pre... Wychodzi na to, że będę należał do "szkoły" co kolumny dobiera do sprzętu icon_smile.gif


Piotr, to witam w tej samej "szkole" icon_cool.gif
Jak będziesz chciał coś popróbować z niedrogimi pre to wiesz gdzie uderzać icon_smile.gif

A czy ktoś dał trochę "do pieca" w Sylwestra i nagrzał trochę swój wzmacniacz? Bo ja w ten dzień nawet sekundy nie posłuchałem icon_confused.gif ??:

Witek,
coś mi się wydaje, że powoli robi się u Ciebie czas na inwestycję w kable głośnikowe...

Pozdrawiam w Nowym Roku - oby lepszym!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli to czyjaś recenzja tylko podpowiada jak dane kable sprawdzają sie na czyimś systemie - to wszystko. Oczywiście sa na rynku ,perełki', które graja w sposób zadowalający prawie dla każdego wysokiego systemu i mimo wymiany kolumn, odtwarzacza kabelki dalej zostają te same bo łączą w sobie wszystko czego oczekujemy w najlepszym wydaniu. Ale to są wyjątki na rynku i to nie tanie.
Ale na kablach o wysokiej rozdzielczości, neutralności i kulturze przekazu ( barwa, głębia ) poczujesz jakbyś zmienił źródło lub wzmacniacz na klasę lub dwie wyższą.

Wczoraj szukałem sposobu by coś zmienić w brzmieniu bo w dalszym ciągu czegoś mi brakowało,. Ale zanim zdecydowałem się na większe kombinacje zrobiłem prosty zabieg związany z higieną icon_wink.gif systemu. Wszystkie wejścia/ wyjścia oraz końcówki rca kabli potraktowałem spirytusem i preparatem DeoxIT Gold. Woooow - tak w skrócie można powiedzieć. Scena sie pogłębiła, dźwięk się uspokoił, nabrał większej kultury i lepiej poukładał w przestrzeni. Zatem raz na jakiś czas warto pamiętać o takich podstawowych zabiegach i zacząć od nich bo może się zdarzyć że szukamy czegoś a w efekcie i tak nic nie daje pełnego zadowolenia bo zapomnieliśmy o podstawach.
Dokładne ustawienie prądów, czyste selektory i lśniące, doczyszczone porty to własnie takie podstawy - dopiero wówczas wiemy co mamy i na czym słuchamy.
Ma to istotne znaczenie w szczególności w naszych wieloletnich, bardzo czułych urządzeniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku
Wlasnie za takie wrzutki jak ta Mariusza szanuje, a nawet uwielbiam to forum.
Zbieramy informacje jak mozna sobie polepszyc system i dzielimy sie nimi bez dyspot, czy to sie sprawdza albo man sens. Korzysta ten kto chce i wierzy w doswiadczenie kolegow.
Odnosnie glosnikowych to zmienilem Audioquest Type 8 Na Kryne Spca 5. Niestety napedza je tylko AU999 ale slychac, ze wzmacniacz wspial sie na wyzyny swoich mozliwosci. Separacja instrumentow/ plany sceny sa rewelacyjne. Nie jest to taka rozdzielczosc jak w Limited ale gra pieknie, bez "misiowatosci" staruszkow.
W Weekend odbieram B2302 po regulacji i wymianie PRek. Jak sie koncowka "dogada" z kablami to napisze mala recenzje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,

to nie tak, że się ociąga.
Rozumiem, że pytasz o Acoustic Divine?
Warte większych pieniędzy moim zdaniem. Bardzo dobra średnica. Może nie budują wielkiej głębi, ale stereofonia doskonała. Całemu brzmieniu nadają soczystości, którą ja akurat bardzo lubię.
Cóż więcej... przecież wiecie Koledzy, że nie bardzo potrafię opisywać icon_smile.gif

A na te kable mam dla Ciebie propozycję - zadzwonię icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N i e d o w i a r y... jak ten czas leci!!!
907MR jest już u mnie od pół roku. Trzy miesiące stała i czekała na nowy pokój, potem kolejne trzy na źródło, głośniki a w końcu kable.
Słuchanie z zadowoleniem zaczęło się dopiero od paru tygodni... warto było poczekać.
Myślałem że bez ustrojów akustycznych na 15 mkw nie dam rady a tu miła niespodzianka icon_wink.gif
Teraz pora na zakupy w sklepie płytowym...
Jeszcze raz chciałbym podziękować za pomoc Pawłowi i Krzyśkowi
Bez Was chłopaki nie ma zabawy icon_lol.gif

mario100007
Daj znać czy dostałeś wiadomość o spotkaniu, nie bardzo wierzę w komunikator na tym forum?

Pozdrawiam, Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju !

Cieszę się , że w końcu to u Ciebie zacnie zagrało ! Miałem obawy bo długo się nie odzywałeś a opisy wrażeń były raczej skromne wiedząc jak bardzo Ci się 907MR spodobała u mnie w systemie icon_smile.gif Najważniejsze, że tak dobrze zachowane egzemplarze zostają u nas wśród pasjonatów - z tego cieszę się najbardziej bo żeby posłuchać co Sansui potrafi nie trzeba już jechać na koniec kraju icon_smile.gif !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj Andrzeju !

Cieszę się , że w końcu to u Ciebie zacnie zagrało ! Miałem obawy bo długo się nie odzywałeś a opisy wrażeń były raczej skromne wiedząc jak bardzo Ci się 907MR spodobała u mnie w systemie icon_smile.gif Najważniejsze, że tak dobrze zachowane egzemplarze zostają u nas wśród pasjonatów - z tego cieszę się najbardziej bo żeby posłuchać co Sansui potrafi nie trzeba już jechać na koniec kraju icon_smile.gif !



No pewnie, przecież można np. posłuchać w Katowicach icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zmienili elementy w środku i to na takie które trzeba było stworzyć od nowa to bez problemu zmieniliby terminale z tyłu ale myślę, że raczej nikt tym się zbytnio nie przejmował , możliwe też ,że wcale nie wierzyli w powodzenie rozszerzenia rynku zbytu o zewnętrzne kierunki jako sposób na ocalenie firmy . nie widać w ich działaniu jakiejkolwiek strategii czy zaangażowania w tym kierunku...
Z drugiej strony patrząc masz jedna z 17 sztuk .... na świecie ! To w końcu alfa 907 mr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...