Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat

Romek, nie zadawaj Piootrkowi drażliwych pytań. Pewnie jeszcze nie zdecydował co z kolumnami icon_wink.gif




E tam drażliwe... Jeżeli już to tylko dlatego, że mam problem .... decyzyjny, tak to nazwijmy. Byłem u Ciebie i decyzja jest.
Poważniejszym problemem jest, że każde paczki do salonu przewidziane muszę postawić u siebie, a nie tylko posłuchać z moim wzmacniaczem. Problemem głównym jest bowiem to ,że miejsce jest jakie jest...
Roman był to wie, o czym piszę, a ty, Kolego Drogi, jak wieść niesie może zobaczysz jutro icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję, że miałem tylko 2 minutki na poznanie Mariusza. Nie było szans na zobaczenie i posłuchanie NRA. Czas jest nieubłagany. Mario dziękuję za zaproszenie icon_smile.gif
Piotrek, paczka ładnie zapakowana, cd spał razem ze mną w pokoju hotelowym. Tragedia, dochodzi do tego, że w pokoju spię z cd zamiast z.... no dobra...żoną icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

607Alpha cd dojechał. Oswajam się z dźwiękiem - Mario i Audiowit dzięki.
Oba - 507 i 607 - wizualnie bardzo podobne:


DSC01446.jpg




Z AU-07 prezentują się doskonale:

DSC01446.jpg



Ale ponieważ dzisiaj odwiedził mnie Jan (Janie - dziękuję) , zatem wybrałem opcje trochę inną:

DSC01446.jpg



Dlaczego tak - bo lubię. Dla efektu wizualnego, nie dla korygowania dźwięku..

Odpalone wszystko w całości wygląda tak nocną porą:

DSC01446.jpg



A teraz idę pocieszyć oko i ucho icon_smile.gif







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te urządzenia pod tytułem- SANSUI. Żałuję, że nie miałem okazji ich posłuchać (dokładniej- nigdy nie słyszałem żadnego produktu tej marki). Ostatecznie jeszcze nie umieram i jak w Warszawie będę, a Belfer lub RoRo mnie zaproszą do siebie, to może wreszcie wrobię sobie pogląd jakiś...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzisiaj w koncu wyprobowalem nowe zestawienie sprzetu.
Pre C 2301 z 907 Limited.
Bardzo ladnie wzbogacily sie wybrzmienia instrumentow w Limited. Tak jest w przypadku innych zrodel ( Tuner, Streamer) Jednak cdk gra najladniej podlaczony przez Direct bezposrednio do Limited. Ogolnie pre jest wisienka na torcie ale w polaczeniu z koncowka. Tak jak radzil kolega Pygar jednym z wazniejszych zabiegow jest odseparowanie pre od wszelkich drgan. To wlasnie pre generuje ich mnostwo, co czuc po przylozeniu reki do gornej pokrywy. Dzwiek poprawil sie po tym jak przedwzmacniacz wyladowal na regale. Bede musial wstawic pre na porzadna platforme antywibracyjna albo cos z magicznych gadzetow Kryny.
Pozdrawiam

Piotrek Twoja kolekcja Sansui przyprawia o zawrot glowy.
Pieknie sie to prezentuje.
Gratulacje.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano koncepcja Taka jest, ze zostanie na podlodze, tyle ze stanie na wisniowych klockach. Teraz stoi na palisandrowych. Ta cholera jest strasznie ciezka i musi stac osobno. Tak jak zasilacz by Pygar/Piotrek 608, ktory nie wiem Ile wazy +- 30 kg.
Calosc przenosze do mniejszego pokoju, gdzie mam od zony zielone swiatlo na zabawe z akustyka. Musze pociagnac jeszcze kable 2,5 mm. Generalnie kwestia zasilania jest bardzo wazna i na podstawie moich doswiadczen slychac efekt koncowy. Kiedy budowalem dom to jako uziemienie Audio umiescilem w ziemi 1,5m rure ocynkowana. Elektryk sie oczywiscie smial ale gdy podpialem to uziemienie do gniazd od sprzetu audio, to slychac roznice. Na plus oczywiscie. O gniazdach w zasilaczu juz byla kiedys wstawka wiec nie bede zasmiecal.
Moim zdaniem porzadne zasilanie da tyle co lepszy IC.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek_F

To są bardzo łatwe kolumny o wysokiej efektywności, dzięki czemu zagrają nawet z lampą co ma tylko 2 waty.
Każdy wzmacniacz je napędzi, a 501 bez stresu da im radę, szkopuł w tym, że wyższe modele robią to lepiej i grają piękniej, tyle i aż tyle.

Powodzenia
Pygar

P.s. W tych modelach (z tamtych lat) wylot basrefleksu był zawsze z przodu. Co do ustawienia, to trzeba oczywiście "polatać" z nimi po pokoju i znaleźć optymalne miejsce pod kątem Twojej Połówki i dźwięku jako takiego, by wspólnie uzgodnić kompromis : żona vs jakość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pygar,

dziękuję za odpowiedź. A jak jest z ich barwą? I czy są skonstruowane w taki sposób, że mogą mieć w bliskiej odległości ścianę "za plecami"? W tej chwili mam kolumny, które mają otwór bass reflex z tyłu więc są trochę oddalone od ściany... co nie podoba się mojej żonie, "ze tak stoją na środku pokoju" ...

Poza tym żona ma trochę hipsterskie zapędy, a że wkrótce będziemy urządzać mieszkanie, to musi mieć wszystko najlepiej vintage, retro, hipsterskie i skandynawskie w jednym icon_biggrin.gif Na szczęście wizualnie kolumny Sansui jej się spodobały icon_smile.gif No to trudno... trzeba będzie kupić... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za ile masz te kolumny(1500-2000) ale daruj je sobie. Za podobne pieniądze kupisz lepsze. Celestion ditton, canton gle,gl i wiele innych. Jeśli już koniecznie sansui to sp lub spx 9000,9700. Po prostu starsze modele. Spx graja trochę...ostro.
Nie napisałeś w jakiej wielkości pokoju będą stały. Poniżej 25m będzie wzbudzał Ci się bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów, od pewnego czasu obserwuję ten dział forum i coraz bardziej nachodzi mnie chęć kupna jakiejś ciekawej integry, w życiu słuchałem tylko raz AU X711, I w sumie nie pamiętam jak brzmiał.
Czy któryś z kolegów mógłby przybliżyć ni brzmienie AU 517, pojawił się na jednym z portal zagranicznych a że wybieram się tam więc może warto zacząć przygode z legendarną marką. Cena z transportem do Polski ok 1800 zł.
Kolumn narazie jeszcze nie mam pod niego na chwilę obecną będzie mógł zagrać z Cantonami Focal 401, pomieszcenie nie duże ok 12 m2 ale z bardzo dobrymi proporcjami prawie 1:1,28:1,54.

https://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=90354328
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój z aneksem kuchennym z wyjsciem na przedpokój - kuchnia i salon to jakieś 40 m.kw. Możliwe, że tej wnęki na szafę, która jest w przedpokoju, nie będzie. Albo będzie coś mniejszego. Meble będą inaczej ustawione. Ta długa ściana naprzeciwko kuchni ma 6 metrów, ta prostopadła do niej niecałe 4 m. Na tej szerszej będzie ekran projekcyjny o szerokości 3m i w takim odstępnie chciałbym ustawić kolumny. Jedna kanapa naprzeciw ekranu, ewentualnie druga kanapa tyłem do okna - obydwie ustawione w literę L, jakiś stolik między nimi, w rogach jakieś regały z książkami.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In the light of recent events,I would like to explain something (once again, apologies to you boss icon_redface.gif )
Due to obligations, I have no so much time to visit Sansui forums anymore,but here I stop by on a weekly basis.
And one day something surprised me.

Cytat

Pawle słusznie prawisz. Jak najdalej od tego ....

Wiem Witku, że żartujesz dlatego tym razem Ci wybaczę icon_lol.gif

Ja tylko przypomnę, że jak pojawił się w kwietniu tego roku na forum Kolega Pepa z Chorwacji to Nas tam wyśmiewano, że już po angielsku piszemy na temat Sansui.




I understood the point of the whole situation about 2 Polish forums. The same situation happened in almost every forum (German, Croatian...etc) I am into the Sansui theme for almost 10 years. Met a lot of people, many of them are highly educated (professors, doctors...), but at the same time, it is surprising how many haters Sansui have too (psychologists could write a dissertation about it).
My story was written many times, on many forums, and I know that hard core Sansui fans read it ,but for those on the other side, here it is:


here icon_cool.gif

I can assure you that your forum is read world wide (do not have doubts about ), and the reason for not many people joining is the language barrier (and all those haters).

Guys, you're doing a great job ... and keep it up that way.



And at the end, what we all love ... a few pictures:








regards from Croatia

PS-tnx Piotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Na pewno w tym stanie na nich nie stracisz. Cieszę się. Od razu Ci podpowiem. Do tych kolumn śmiało możesz już szukać wyższego sansui. Nawet dużo wyższego icon_wink.gif. Wiesz, że to najwyższa seria kef? I mówią, że starsze serie reference lepiej grały niż obecne.

Od razu też Ci powiem, że 501 z kef zagra Ci barwniej i cieplej niż z Aegis. Powinien też być głębszy i niżej schodzący bas.

Od razu wystawiaj Aegisy i 501. Kupuj 911 lub 901. Skoczysz 2,3 klasy:).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Na pewno kupię lepszy wzmacniacz - myślałem właśnie o 911DG - żona trochę narzeka, że obecny 501 nie ma pilota icon_smile.gif

Ale wiadomo, że 501 nie sprzedam, przynajmniej na razie icon_smile.gif Od dawna śledzę Sansui na rynku i widzę, że co roku ceny są wyższe. Teraz ciężko już kupić coś w atrakcyjnej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał 911 to zobaczysz jaka jest różnica między tymi wzmacniaczami. Ze sprzedaży kolumn i wzmaka miałbyś kasę na 901. Zapytaj na forum czy ktoś ma 911 na zbyciu.
Jeszcze zapytam. Nie miałeś zbyt ostrego dzwięku z 501 i Aegisów? Jeszcze raz podkreślę. Kefy nawet nie zagrają na 50% możliwości z 501 choć poprawa będzie słyszalna od razu. Jakie masz pozostałe części toru?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakie masz pozostałe części toru?


Oj, taki amator jak ja chyba nie jest przygotowany na aż takie fachowe słownictwo icon_wink.gif Tzn chodzi o to, co mam tam jeszcze popodłączane i czym?

Mam gramofon którego już dawno nie słuchałem (technics SL 1210 MK2) - igła taka sobie - ortofon pro S, szlif sferyczny. Jak umiejscowię gramofon na wyższej półce, gdzie dzieci nie dosięgną, to wtedy będę przymierzał się do kupna Ortofon 2M Red PNP który ma szlif eliptyczny.

Oprócz tego mam radio - Sansui TU 217 - bardzo sobie chwalę. Miałem jakiś czas TU X301i, ale dźwięk z niego był bardzo płytki i sprzedałem. 217 miał nieporównywalnie lepszy dźwięk

Miałem też CD X301, ale też sprzedałem, bo nie czytał płyt w gorszym stanie i teraz mam taki "didżejski" CD Technics SL DZ 1200.

Kolumny do wzmacniacza podłączone są jakimiś kablami miedzianymi, chyba noname - przekroju nie znam. Ale mam bi-wiring. Wiem tylko, że do głośnika niskotonowego idą przewody troszkę grubsze. Ogólnie róznica na bi-wiringu jest słyszalna dla mnie.

Mam nadzieję, że poprawnie odpowiedziałem na pytanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzwięk nie za ostry z cd? Bo z gramofonu zakładam, że lepszy.
Chodzi mi o to, że Aegisy mają aluminiowe membrany, a 501 ciepła nie jest. W Kef masz papier i chyba polipropylen. Dodatkowo masz przetwrnik współosiowy z którego powinna być wzorowa scena z doskonałym ogniskowaniem źródeł. Z 501 może być trochę mało prądu do napędzenia 16cm legendarnego basu b16. Może być trochę rozwlekły ale jasność 501 powinna to kompensować. O kabelki narazie pytam. Jak zmienisz wzmak, później cd icon_wink.gif to pogadamy o kabelkach dokładniej icon_smile.gif. Zaraz Ci tu systemik zbudujemy za niewielkie pieniążki ale najlepzzy na dzielni icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...