Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Witam, chcialem posypac glowe popiolem i przeprosic kolegów za moje dawne wpisy. wlaśnie jestem po odsluchu Alfy 907MR, kolumny JBL L110T lub cos podobnego, 85 rok. Odsluch trwal ponad 2h, do teraz nie pozbieralem szczeki z podlogi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bumpalump, to dlaczego wypowiadałeś się na temat sprzętu, którego nie znałeś...chciałeś się popisać przed chłopakami od ES? Słabe to było. I pisałeś, że słuchałeś 907 ek.


Było mineło, każdy popełnia błędy wojenki toczyłem zawsze o cene, ale dziś wiem ze ten sprzęt jest wart tej ceny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bumpalump, to dlaczego wypowiadałeś się na temat sprzętu, którego nie znałeś...chciałeś się popisać przed chłopakami od ES? Słabe to było. I pisałeś, że słuchałeś 907 ek.



Docenmy szczerosc i skruche Po chrzescijansku. "Co bylo a nie jest ..."
Najwazniejsze ze sie podobalo ??
"...Podoba mit sie, to co Pan mowi, ze sie podoba..."

Wiedzieliscie, ze w Latach 80 XXw pakowali autoradia Sansui do Porsche 911.
Gdyby przeliczyc to na dzisiejsze Ceny, to kosztowaloby okolo 1100?.
To takie wykopaliska zeby sie czas nie dluzyl w oczekiwaniu na nadchodzace sprzety.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K4m

Ja też nie mam żalu (co może wydać Ci się dziwne icon_smile.gif) Ale zawsze byłem i jestem spokojny o Sansui bo prawdziwy meloman odrzuci antypatię i doceni ponadczasowość tych urządzeń gdyż ta jest bezdyskusyjna ... Cały syf na audiostereo zaczął się przez jednego obrażonego delikwenta i jego kolesi jak wiesz lub nie a potem była już tylko nagonka przygłupich szczeniaków, którym dano prawo głosu oraz paru sprzedawczyków ... jak widać na dłuższą metę to nie wystarczyło bo dobry dźwięk się broni icon_smile.gif Nic to - nie ma o czym mówić .... Zostawmy to za sobą !

Napisz u kogo udało Ci się posłuchać 907MR - jestem ciekawy czy znam ten egzemplarz (w zasadzie miałłm niemal wszystkie polskie 907 MR u siebie - przynajmniej te o których wiem że są w Polsce icon_smile.gif) Masz jeszcze przed sobą niezłą przygodę bo MR choć cudowna to jest jeszcze nie jedna Sansujowa perełka do odkrycia (i to wcale nie musi być od razu 907) i to jak wiele jeszcze Cię czeka może się okazać na dłuższą metę faktycznie szokiem a potem może uda Ci się posłuchać 2105 , au07 oraz 907 limited w jednym czasie , jednym miejscu i w jednym systemie i .... już tego nigdy nie zapomnisz a ja wiem co mówię icon_smile.gif ....

Pozdrawiam !
czubsi

P.s.
Jak wiesz lub nie podobny syf jak na audiostereo ma miejsce też na innych światowych forach np audiokarma ale prozaicznie ludzie, którzy uchodzą za znawców tematu przyszli tu do nas bo docenili naszą wiedzę ! Tam także jest więcej tych co lubią gadać nie mając nic do powiedzenia ... Wiem, że czasem moje wypowiedzi (szczególnie moje ...) brzmią autorytarnie ale ja piszę tylko to czego jestem pewien co udało się dowiedzieć , potwierdzić i samemu sprawdzić ! Zawsze tak było tyle tylko że szlag trafiał niektórych którym zamieszałem w interesie ... Mniejsza o to ! Cieszmy się pasją !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr z Wałbrzycha, w zasadzie przypadkiem dowiedzialem sie o istnieniu MR w tak bliskim sasiedztwie, pojechalem po odtwarzacze na serwis, patrze a tam błyszy sie cos znajomego na stoliku icon_smile.gif

Roznica jaka dzieli nasze systemy jest b.duza moze za jakis czas sprawdze ten wzmacniacz w swoim systemie i zweryfikuje czy kolumny ktore obecnie buduje sa w stanie dotrzymac kroku.

Prezentacja tego systemu była bardzo otwarta, hektary przestrzeni, elektronika ktora przewaza w moim repertuarze zagrala swietnie, jedna plyta po powrocie do domu pokazala tez gdzie mam jeszcze problem z akustyka w pokoju, do zlikwidowania jeden mod pomieszczenia na 102Hz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś zaproponowałeś linki z muzą elektroniczną - może nie w każdy gust ale takie klimaty też warto proponować kolegom do testu ! U mnie najczęściej oprócz klasyków lecą rzeczy "dziwne" bo najzwyczajniej w świecie na Sansui dostaje to zupełnie nowego wymiaru - wszystko potrafi słuchacza zainteresować i sprawić, że z przyjemnością słucha się po prostu wszystkiego co jest intrygujące i ciekawe bo przez to piękne i ujmujące !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump widząc przyjacielską dysputę na audiostereo z niejakim dis... (chyba najbardziej fałszywym kolesiem jakiego ziemia nosi) naprawdę trudno uwierzyć w szczerość Twoich intencji ... niestety ... Oczywiście mogę się mylić ale w sytuacji gdy stwierdzasz to co stwierdzasz tu na tym wątku i dalej nic nie piszesz gdy w/w egzemplarz obrzuca markę (i mnie przy okazji ... ) gnojem ... hmmm ... trudno zrozumieć i zaakceptować - nie sądzisz ??? ...

Oczywiście liczyć się musisz z kolejnym wiadrem pomyj jakie towarzystwo w różowych bamboszach tam na Ciebie wyleje ale prawda - pamiętaj - broni się sama ! Ty dokonaj wyboru ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli ostatnie wpisy w wątku o Topowym sprzęcie lat 90? cięzko nazwac to przyjacielską, ów użytkownik jak zwykle próbował narzucić wszystkim swoje zdanie.

W wątku Sansui mam bana, ale z chęcią założę osobny wątek i podziele się wrażeniami z odsłuchu,


Jeśli chodzi o muzykę elektroniczną
Napewno albumy Faithless, wszystko od Yello, Trentemoller to może tak na początek, ostatnio bardzo zasłuchany jestem w płytce Yello - Touch Yello

Pozdrawiam Edytowano przez Gość
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że na wspomnianym przez Ciebie wątku odniesiesz się do wpisów tego "człowieka" , obrażających mnie i samo Sansui jako ponoć przecenione itd ... To wystarczy gdy napiszesz - byłem słuchałem potwierdzam - sprzęt wyjątkowy czy jaki tam ... Każde obraźliwe słowo na ten temat jest zwykłym spamem i osobistym wypierdem a nie żadnym doświadczeniem odsłuchowym a potem możesz napisać to samo co tutaj Dodałbym jeszcze swoją ocenę tegoż delikwenta, którego wiarygodność jest porównywalna z drogocennym działaniem nawozów sztucznych w kanapkach ... Jest to typowy buc któremu żal dupę ścis... Ważne, że się z tej ferajny otrząsnąłeś i stać Cię było na własne przemyślenia bo to przecież działa z korzyścią dla Ciebie ... Dość już na ten żałosny temat (nie dziw się jednak że tak żywo koledzy tu reagują bo wiele w sumie postronnych osób dodało swoją cegiełkę do tego syfu jaki tam się zrobił tylko dlatego, że fajnie się rzuca kamieniami w tłumie a to czy to ma sens czy nie ... kto by tam wnikał ...

trentemoller powiadasz ... icon_smile.gif ... Sansui lubi te rzeczy icon_smile.gif To taki sprzętowy killer icon_smile.gif weź taką plytę do salonu to Cię wyrzucą ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumpalump

Masz mój szacunek ! mi to wystarczy ... Miej świadomość, że tym wpisem paru wiochmenów doprowadzisz do białej gorączki icon_smile.gif ... Wpis audiowita nt 907XR której słuchał i pod której wrażeniem był został wykastrowany przez Pana moderatora na audiostereo z informacji kto ją zmodyfikował i zestroił ... (biedne nie ? ale to daje pojęcie jakie relacje panują w tym śmietniku ...)
Swego czasu gdy niejaki palton miał 607mos u siebie (i to kompletnie rozjechaną ...) wił się jak piskorz żeby za dobrze o niej nie napisać ale w jego wypowiedzi widać wyraźnie jak był zaintrygowany niskim przecież modelem tego brandu ! Wierz mi - masz jeszcze przed sobą naprawdę fajne doświadczenia związane z Sansui - po prostu dałeś sobie szansę i jest OK ! Cieszę się ! i

Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,
Jak widać jest spora różnica między naszym Forum a innymi: u nas banujemy użytkownika dopiero jak bardzo sobie na to zasłuży, a tam często banują tych którzy nie zasłużyli...

Pozdrawiam
PS. Swoją drogą co pewien czas pojawia się na naszym Forum "desant" jakiś frustratów i prowokatorów (oraz spamerzy) i trzeba sprzątać takie g... (np. "gorszące") przypadki. Jak widać przeszkadza to komuś że u nas jest OK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Zawsze jest sprzęt lepszy, lub lepsze zestawienie sprzętowe niż posiadamy.
Piszę infantylnie ''lepszy'' bo może być po prostu inaczej grający. Wchodząc na poważnie w to hobby nigdy nie ma końca. To hobby nie ma na celu złapania kroliczka.
Można skończyć na wspaniale dobranym i satysfakcjonującym brzmieniu ale nie w tym rzecz.
Szukając, słuchając poznajesz nowe firmy, ich charakter itd. Na tym to polega. I warto pamietać o jednym. Warto w tym wszystkim nie zapominać o najważniejszym czyli o muzyce. Ktoś kto ma w domu tylko płyty testowe nie może być autorytetem bo ważne jest żeby sprzęt do brze się sprawdzał w boju, a nie na salonach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mając taki zestaw prawdopodobnie mogł bym zapomniec do końca życia o ulepszaniu zestawu



wyobraź sobie teraz ten sam wzmacniacz i dodaj do tego maksymalnie pełny wypas jeśli chodzi o części, boczki z prawdziwego drewna ze wzmocnieniami z miedzi , trafo dodatkowo izolowane .... i masz AU07 icon_smile.gif a to przecież nadal nie końcówka mocy icon_smile.gif .... Oj dużo przed Tobą ... Sansui zagra tak jak pozwolą kolumny , zagra też nie więcej niż znajduje się na płycie - pamiętaj o tym ! Choć każdy pisze, że tak jest u niego to jest jedyny sprzęt jaki znam gdzie jest tak naprawdę ! Dlatego Sansui zagra każdą muzykę z właściwym charakterem i klimatem , scena , pasmo itp to oczywiste dodatki ktorych wysoki poziom zapewnią nawet niskie modele tej firmy

P.s.
Widzę, że zaczynają wyszukiwać argumenty jak Ci to Sansui obrzydzić icon_smile.gif Zaraz się okaże , że to kolumny grają hehe ... a ja myślałem, że debilizm i zawiść mają jakieś granice ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...