Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

@Audiowit, wszystko zależy w jakim tempie ludzie podążają za lepszym sprzętem, dlatego może z końcem życia przesadziłem, ale na pewno taki dźwięk satysfakcjonował by mnie przez długi czas, niestety jest tak jak mówisz, w audio zawsze jest coś do zrobienia czy to akustyką czy kabelkami.

@Czubsi, zawsze znajdzie sie jakas wymówka ale niech sobie pisza icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump (K4m) szacunek. icon_smile.gif

Myślę Koledzy, że nie ma sensu rozklepywać (wiadomo czego) młotkiem, niech sobie piszą. Na szczęście u nas nie będę pluli żółcią. Wielu z nas dużo kosztowało opluwanie na tamtym forum, apogeum osiągnęło po założeniu obecnego wątku na forum Audio. Zresztą niektórzy z nich nadal nie mogą sobie odpuścić. Nic na to nie poradzimy. Widocznie to jest taki sposób na funkcjonowanie w świecie wirtualnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się !

Nieco zmieniając temat ... już nie długo - mam nadzieję naprawdę nie długo zaprezentuję coś czego dotąd u nas jeszcze nie było ! (nie będzie to mój sprzęt ale dzięki uprzejmości kolegi będę miał możliwość ów sprzęt nausznie ocenić icon_smile.gif Trzymajcie kciuki a wszystko się niebawem ujawni ! (jak dla mnie to taka trochę kropka nad "i" choć śmiało mógłbym powiedzieć, że w temacie Sansui chyba wszystkiego już doświadczylem ...icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda. Z profilu wyraźnie widać różnicę w budowie przedniego panelu. Od roku 1997 widać już we wszystkich modelach konstruktorzy zaczęli stosować aluminiowe eliptyczne panele na zakładkę z miedzianym proszkiem pomiędzy. Perfekcja w każdym calu.

Chociaż do pełnego uroku brakuje pięknych boczków. Ale końcówki juz tak mają. Trochę szkoda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka jest moja a pre nie ! Nie wiem jak gra bo do niedzieli mnie nie ma ... Jestem na śląsku ... Wygląd _ jest jak nowe ... biję się z myślami czy je oddać ale fakty są takie , że na tą chwilę mnie nie stać ... Komplet to niemal 60 kg a z Kenwoodem ponad 80 icon_smile.gif W środku jest po prostu magia. Postaram się wszystko opstrykać może też uda mi sie rozrysować schemat icon_smile.gif Ma rewelacyjne pre gramofonowe , 100 % rezystorów to Riken RMG ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was mógłby polecić skąd aktualnie zamawiacie transformatory zewnętrzne z 230V na 100V. Dotychczas miałem taki o mocy 600VA, myślałem, że jest ok. Na 8-omowych kolumnach nigdy nie było problemów, po podłączeniu do 4-omowych po 40 min. grania na godz. 9-10 zalewana obudowa zaczęła w jednym miejscu się topić. Trafo spalone, mam nadzieję, że 907 nie.

Jaką macie moc trafa u siebie, czy takie 1,5kV to już byłoby ok?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piorut

Ja używam Airlink Transformers w wersji audio, trochę na zamówienie. Opisałem je w poście 1838 albo jakoś tak.
Możesz zamówić przez Internet na ich stronie, zwykle dochodzi w kilka dni.
Mam też w sumie do oddania 1.5kVa wersje audio, to opisane w wspomnianym poście. Do oddania, bo zmieniłem na 2kVa.
Jak jesteś zainteresowany to pisz na prv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Trafo 1,5kVA to minimum, do porządnego grania.
Transformator, który ma symulować napięcie z sieci powinien mieć minimum 2,5 raza większą moc, niż pobór urządzeń do niego podłączanych.
Czym większa różnica , tym mniejsza kompresja w dźwięku, twardszy i szybszy bas. Rośnie impuls i przy szybkiej muzyce wzmacniacz nie zwalnia. Czym lepszy transformator (jakość wykonania ) tym lepsza barwa, scena, ilość szczegółów itd.
Resztę można polepszyć przez dobór właściwych gniazd, wtyków i kabli zasilających, nie bez znaczenia jest obudowa dla transformatora, która powinna dobrze odseparowywać od zakłóceń.
Osobna sprawa, to separacja od drgań zewnętrznych jaki i własnych, powstających w czasie pracy (przepływu prądu).

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...