Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Ależ słuchamy muzyki i to nieprzerwanie - głównie dlatego że mamy już naprawdę na czym !!! Ale to przecież wcale nie przeszkadza spoglądać na szersze aspekty - w końcu człowiek to istota twórcza ciągle bada i tworzy. Ja słucham ciągle na swoich zabawkach ale nie przeszkadza mi to wcale badać inne horyzonty choćby w celach poznawczo porównawczych !

P.s.

Dziwne, że trzeba takie rzeczy komuś tłumaczyć ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przepraszam, wtrącę lub dorzucę do "pieca". Chlorofil, opowiem Ci o czymś. Znam kogoś, kto przez 30 lat nazbierał masę płyt, ma całkiem dobrą kolekcję (raczej bez dobrych realizacji). Przez łącznie 30 lat słuchał muzyki na - albo sprzęcie marki National lub Technicsie. Mówił tak samo jak Ty, te same argumenty. Dopiero jak go wzięliśmy, żeby posłuchał choć trochę lepszego sprzętu i swojej muzyki na nim, to zgadnij co się stało. Oficjalnie przyznał się do błędu i cytuje "Przez 25 lat nie sądziłem, że na tych nagraniach i płytach są jakieś jeszcze inne instrumenty...". Rozumiesz teraz? Temat o Sansui, ale również o innych markach jest pochodną podobnych zjawisk. P.S - wcale nie trzeba być audiofilem, żeby to usłyszeć. Podobnie jak Pan z opisanego przypadku, który co najwyżej był melomanem.

Wybaczcie redaktorzy tematu głównego, że tu napisałem.




Ja piszę o porównywalnym sprzęcie na wyższym poziomie i ciągłym przerzucaniu klocków powyżej 5000 zł. Jedyny argument to taki że jest to ok dla wykorzystania przez innych, poszukujących sprzętu do słuchania muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając świetną furkę , którą lubisz i która bezsprzecznie jest najwyższej klasy i z której korzystasz z nieprzerwaną satysfakcją nie myślałeś nigdy o jeszcze odrobinę lepszej furce ???? (zwłaszcza., że możliwości i finansowe i inne umożliwiają taką ewentualność ???...)


Myślę, że to rozmowa bez sensu co nie zmienia faktu, że możesz mieć swoje zdanie - takie czy inne i to tyle w tym temacie.
Wątek powstał by przybliżyć ludziom markę Sansui - bądź co bądź dość u nas egzotyczną i w sumie chwała tym dzięki którym udało się posłuchać modeli najwyższych bo to dało jedynie potwierdzenie wcześniejszych przypuszczeń co do wartości tych urządzeń i ich ponadczasowej aktualności w świecie audio ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak przeczytasz uważnie cały wątek to znajdziesz informacje czym się różnią brzmieniowo różne modele 907 ek a nawet końcówek mocy. Druga sprawa to trudno oczekiwać by ktokolwiek mógł dokładnie przełożyć na tekst to co przeżywa i słyszy przy tej jakości. Np. Spróbuj znaleźć kontakt do kogoś kto posiada jeden z najwyższych modeli Mcintosha i zapytaj o wrażenia ze słuchania..... Dopóki sam tego nie zrobisz nie dowiesz się. Podam Ci przykład takich wrażeń chociażby na muzyce elektronicznej Wyobraź sobie że zamykasz oczy i widzisz jak na rozległej przestrzeni dochodzi do wyladowan impulsów elektrycznych a ty jesteś prawie twarzą w twarz z najbliższymi z nich. Dodatkowo towarzyszy temu zjawisku potężna energia i jej zageszczenie wraz z mocą wzbudzając wibracje mebli wokół ciebie. Taki realizm daje dopracowany przezroczysty system którego sercem jest najwyższej klasy Integra a jeszcze lepiej końcówka mocy z pre do niego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlorofil, audiofilizm dla mnie to dążenie do doskonałości. Nie każdy to zrozumie bo nie każdy ma te cechy charakteru.
Muzyka? Muzyka jest zawsze przede wszystkim. Słucham jej bardzo dużo. W samochodzie, w kuchni, pracy. Ale największe przeżycia duchowe zawsze są przy moim systemie głównym. Dlaczego? Bo on jest z pietyzmem i dbałością składany przez długi czas.
Może i trzeba to porównać do kierowców rajdowych. Myślisz, że dla nich najważniejszy jest bolid?
Nie, dla nich najważniejsza jest prędkość. A somochód, dopieszczony jest tylko środkiem.
Mam nadzieję, że to rozumiesz. Nikt tu nie rozmawia o muzyce choć na tym forum jest mnustwo wątków o niej bo słuchanie jej i przeżycia jej towarzyszące nie są tematem tego wątku.

Dążenie do doskonałości. Spróbuj, może spodoba Ci się. Jest cała otoczka wokół tego. Poznajesz nowych ludzi, nowy sprzęt. Są spotkania towarzyskie. To chyba trochę jest inaczej niż wydaje Ci się icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie kumpel podesłał mi link z zakończoną aukcją w Polsce 907 MR (nie podaję, bo nie wiem czy wolno). Tak patrzę na zdjęcia środka i dziwię się czy w środku jakoś inaczej to trochę wygląda. Można sprawdzić na znanym portalu aukcyjnym. Jeśli można to oczywiście wkleiłbym link.

Audiowitt przeczytałem przed chwilą Twoją wypowiedź. Pięknie napisane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piorut. Nawiązuję do Twojego wcześniejszego pytania. Mieszkam pod Krk ale nie mam 907. Mam 607mos premium i cd717dr. Sansuje też nie grają w moim głównym systemie.
A Ty na czym teraz słuchasz? Masz jakieś doświadczenie ze sprzętem z wyższej półki?




Audiowitt czy to pytanie do mnie? Oczywiście nie mam problemów z odpowiedzią, kwestia tylko czy nie chodzi o pytanie z Post #2216 (wtedy to nie ja).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi po Twojej odpowiedzi mogę się teraz domyślać (choć pewny nie jestem). Wiem, że potrafisz ulepszać, windować modele i zakładam, że ten egzemplarz wyszedł z Twojej ręki? Tylko, że nie znam sprzedającego, nicku nie skojarzyłem z audio, stąd (o ile moje założenie jest dobre) nie jest to oczywiste w 100%. Wiem zarówno stąd czy innego forum pamiętam, ale nie widziałem na żywo Twoich prac, nie znam się na budowie w środku itd. Zwykłe pytanie z mojej strony, wątek (nie forum) cały czytałem na przestrzeni czasu, ale można nie skojarzyć, zapomnieć, nie trzeba od razu zakładać niechlujstwa u drugiej strony. Przyznaję patrząc na tą aukcję, że nie skojarzyłem. Sprzedający modyfikacjami też się nie pochwalił.

Najważniejsze jednak oczywiście, by czerpać z forum, czytać zanim zadamy pytania, z tym się zgadzam. No i oczywiście współdzielić pasję.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak niewiele trzeba by szerzyć czyjeś oszczerstwa .z innego forum.. nie nie chodzi o żadne modyfikacje ...

Zaledwie 3- wzmacniacze które mają wsadzone elementy (głównie RIKEN) na wzór modeli jubileuszowych są u kolegów z tego Forum i raczej nikt z nich nie planuje ich sprzedaży ... Żaden z tych wzmacniaczy sfotografowany od góry nie pokaże tych zmian ...

Chodzi mi o to, że istnieją dwie różne wersje MR (!)
japońska MR i europejska i wizualnie zdjęcie zrobione od góry po zdjęciu pokrywy będzie różne .... W modelu MRX (czyli wersji planowanej na export m.inn.do Europy) ma inne kondensatory w głównej filtracji - takie jak w modelach DR tylko o większej wartości ...

Sam teraz zobacz jak się tworzą forumowe legendy o super modyfikacjach ...

Ten temat był dla pewnych osób bardzo niewygodny - wszelkimi sposobami próbowano mnie i kolegów dyskredytować ale jak widać dźwięk się broni sam czego koronnym przykładem jest postawa kolegi K4m (bumpalump - z forum audiostereo) który otwarcie przeprosił za swoje dawne wpisy ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ze światłych ludzi nigdy nie pozbędzie się najwyższych modeli w których Paweł wstawił te same części co w najlepszych limitowanych edycjach, gdyż grają niesamowicie pięknie, są jedyne na całym świecie i ze względu na to, że są wykonane z części nieprodukowanych od wielu lat, trudem zdobytych itd. Powtórzenie tego wyczynu jest niemożliwe właśnie ze względu na brak części, które to muszą być dokładnie takie jak w oryginalnych jubileuszowych modelach.

Mam jedyną na świecie 907 XR w której są wstawione oryginalne tranzystory mosfet takie same jak w 907 Limited i B 2105 ( przeróbka 907 na B2105), dodatkowo podmienione całe garście rezystorów jak w najlepszych modelach, wszystko zgodnie z dokumentacją techniczną modeli do których został przerobiony.

Druga perełka to AU-X911DG, który również został bardzo dogłębnie i gruntownie podniesiony do rozwiązań z najlepszych modeli Sansui ( w stronę 907 i B2302).
Koszt użytych części kilkukrotnie przekracza wartość fabrycznego modelu.

Podobnie jest w przypadku 907 XR, gdzie wkład finansowy+ wiedza i umiejętności stanowią dodatkowy koszt.

Sprzedawanie takich diamentów jest całkowicie nieuzasadnione icon_smile.gif.

Ci którzy słyszeli wiedzą o czym piszę.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar nie jestem krasnoludkiem (tym bardziej z AS), mam 190cm.

Poprzedni wpis był specjalnie głupi, napisany jako sarkazm na wszechobecną głupotę (głupie pytania) nie tylko na tym forum ale również poza. Czytając wpisy niektórych mam wrażenie, ze głowy używają jedynie do jedzenia.

Tak na zluzowanie: mały konkursik

Która MR-eczka jest modowana, a która fabryczna?

DSC01446.jpg



P.S.
Z racji tego że to Ty Pygar pierwszy zareagowałeś trzeźwo na mój poprzedni post, zapraszam Cię na odsłuch modowanej 907 MR u mnie w domu
(drogę masz prostą).

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich "Sansujoholików" icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nikt ze światłych ludzi nigdy nie pozbędzie się najwyższych modeli w których Paweł wstawił te same części co w najlepszych limitowanych edycjach, gdyż grają niesamowicie pięknie, są jedyne na całym świecie i ze względu na to, że są wykonane z części nieprodukowanych od wielu lat, trudem zdobytych itd. Powtórzenie tego wyczynu jest niemożliwe właśnie ze względu na brak części, które to muszą być dokładnie takie jak w oryginalnych jubileuszowych modelach.

Pygar




Jak najbardziej zgadzam się z Pygarem.

Mam drugą 907XR, która lekko dotknął Paweł i jest to najlepiej grający u mnie sprzęt, a mam ich z Sansui kilka, jak B2103 czyAU07. Potwierdzić to może kilku Kolegów, którzy byli u mnie i słyszeli wszystko w jednym pomieszczeniu lub sprzęt ten był na gościnnych występach u nich w domu...
Tak więc przemyślane "udoskonalenia" - bo tak to trzeba nazwać naprawdę potrafią wynieść ten sprzęt na wyżyny.

Co prawda powyższe może się zmienić, bo jak tylko ogarnę się z robotą to zacznę podłączać i grać B2103 przywiezionym późną nocą C-2105...a to może dużo zmienić w sposobie grania końcówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pygar nie jestem krasnoludkiem (tym bardziej z AS), mam 190cm.

Poprzedni wpis był specjalnie głupi, napisany jako sarkazm na wszechobecną głupotę (głupie pytania) nie tylko na tym forum ale również poza. Czytając wpisy niektórych mam wrażenie, ze głowy używają jedynie do jedzenia.

Tak na zluzowanie: mały konkursik

Która MR-eczka jest modowana, a która fabryczna?

[attachment=8702:IMG_0240.JPG]

P.S.
Z racji tego że to Ty Pygar pierwszy zareagowałeś trzeźwo na mój poprzedni post, zapraszam Cię na odsłuch modowanej 907 MR u mnie w domu
(drogę masz prostą).

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich "Sansujoholików" icon_biggrin.gif


doktormun sądzę, że trzeba by zmodyfikować Twój post bo chyba Twój poprzedni został usunięty icon_smile.gif ....

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Pygar nie jestem krasnoludkiem (tym bardziej z AS), mam 190cm.

Poprzedni wpis był specjalnie głupi, napisany jako sarkazm na wszechobecną głupotę (głupie pytania) nie tylko na tym forum ale również poza. Czytając wpisy niektórych mam wrażenie, ze głowy używają jedynie do jedzenia.

Tak na zluzowanie: mały konkursik

Która MR-eczka jest modowana, a która fabryczna?

[attachment=8702:IMG_0240.JPG]

P.S.
Z racji tego że to Ty Pygar pierwszy zareagowałeś trzeźwo na mój poprzedni post, zapraszam Cię na odsłuch modowanej 907 MR u mnie w domu
(drogę masz prostą).

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich "Sansujoholików" icon_biggrin.gif




doktormun sądzę, że trzaby zmodyfikować Twój post bo chyba Twój poprzedni został usunięty icon_smile.gif ....




Dziękuję Moderatorowi za usunięcie poprzedniego postu.
Konkurs trwa..., zatem, która MR jest modowana przez Pawła?.

MR fabryczna jest dla mnie kwintesencją integr Sansui, natomiast dźwięk z modowanej jest tak subtelny jak dotyk porannej bryzy, jak lekki wiaterek wiejący od strony Słońca. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, nie obraziłem się.
Specjalnie napisałem taki bezsens aby uświadomić innym jakie głupoty można pisać, papier wszystko przyjmie.

Niestety (a może stety) tylko modowana MR jest moja, ta druga przyjechała na odsłuch porównawczy i zrobiona została fotka. Zaproszenie Masz zawsze aktualne.

Rozwiązanie konkursu ogłaszam na godz. 20:00

pozdrawiam,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zobacz jak niewiele trzeba by szerzyć czyjeś oszczerstwa .z innego forum.. nie nie chodzi o żadne modyfikacje ...

Zaledwie 3- wzmacniacze które mają wsadzone elementy (głównie RIKEN) na wzór modeli jubileuszowych są u kolegów z tego Forum i raczej nikt z nich nie planuje ich sprzedaży ... Żaden z tych wzmacniaczy sfotografowany od góry nie pokaże tych zmian ...

Chodzi mi o to, że istnieją dwie różne wersje MR (!)
japońska MR i europejska i wizualnie zdjęcie zrobione od góry po zdjęciu pokrywy będzie różne .... W modelu MRX (czyli wersji planowanej na export m.inn.do Europy) ma inne kondensatory w głównej filtracji - takie jak w modelach DR tylko o większej wartości ...

Sam teraz zobacz jak się tworzą forumowe legendy o super modyfikacjach ...

Ten temat był dla pewnych osób bardzo niewygodny - wszelkimi sposobami próbowano mnie i kolegów dyskredytować ale jak widać dźwięk się broni sam czego koronnym przykładem jest postawa kolegi K4m (bumpalump - z forum audiostereo) który otwarcie przeprosił za swoje dawne wpisy ...




Czubsi - nie wiem czy wszystko zostało dobrze zrozumiane.

To napiszę jeszcze tytułem wyjaśnienia (gdyż coś innego jest spotkać się, porozmawiać, a czasami słowo pisane na forum zostaje źle zrozumiane, a nie taka jest intencja).

Wiem, że na wielu ludzi były wylewane pomyje, byli obiektem drwin. Była też prośba, by nie pisać o cenach, podawać linków itd. Dlatego szanuję uczestników i nie podałem odnośnika. Szanuję pracę wszystkich, jeśli ktokolwiek robi jakąkolwiek modyfikację, inni to opisują to nie mam podstaw by nie wierzyć, negować czyjeś wyniki.

Stąd widzisz napisałem, że może nie skojarzyłem, że to Twoja praca (a i jak zaznaczyłem dalej nie byłem pewien czy to o to chodzi ,no i okazało się, że nie o to chodzi). Nie używam podwójnego dna, po prostu napisałem zwykłe pytanie.

Tu po prostu ktoś zrobił zdjęcie wnętrza od spodu, ja to źle zinterpretowałem (no chyba 99,9% aukcji to ludzie robię wnętrze z góry wzmacniacza) i taki zdziwiony byłem wyglądem. Ale szybko swoją drogą chyba ten wzmak poszedł. Rzadkość u nas.

P.S. Kolega Bumpalump u mnie słuchał Sansui.

Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie w niedzielę. Kolumny są podłączone nowe. To wszystko jest nowe i nie sposób zweryfikować trafa. Będę musiał przemeblowanie zrobić, podstawić stare paczki i wtedy coś powiem. Ale to też będzie z pamięci, dodatkowo teraz słucham na nowych i po 2 tygodniach inaczej odbiorę granie starych. W sensie moja wypowiedź może być obarczona błędem, może mi się coś wydawać. Szkoda, że stare trafo się spaliło. Ale postaram się coś napisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...