Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dlaczego od razu nie napisałeś , że to Twojej MR słuchał K4m (bumpalump) ??? byłoby wszystko inaczej icon_smile.gif

Długo masz ten wzmacniacz ? Ktoś sprawdzał jego stan , oryginalność , ustawienia ? Tak pytam z ciekawości - miło wiedzieć , że jest kolejny posiadacz 907MR w naszym kraju - to już kilkanaście egzemplarzy ! Dzięki koledze K4m dowiedzieliśmy się o Tobie icon_smile.gif Jak sam oceniasz ten model ? Miałeś do czynienia z innymi 907 albo końcówkami Sansui ? Porównywałeś z czymś ambitniejszym innej firmy ?


Pozdrawiam !

czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,
Wiem coś o tym icon_smile.gif - nie raz pojawiał się więcej niż jeden nowy element w systemie....
A później to tylko z pamięci, jak to było wcześniej ???


Od dzisiaj jadę w ustawieniu:
TEAC vrds25 ---> mogami--->C-2105---> studyjny xlr---->B-2103---> tara labs----> JBL

Po godzinie takiego sobie grania "na rozgrzanie" : różnica w dźwięku zabija. Paweł napisał, że wszystkiego jest 2, 3 x więcej.
Co najmniej.
Na razie Cassandra Wilson na "Blue light 'til dawn" trochę chodzi między kolumnami, raz tu, raz tam icon_smile.gif z każdą chwilą dźwiek coraz bardziej napełnia pokój, układa się, wyrównuje.... jest naprawdę dobrze icon_smile.gif

Pamiętać trzeba, że C nie do końca wygrzana, B została wczoraj sprawdzona i ustawiona przez Pawła, więc też musi trochę pograć...
Ale dzisiaj piątek, więc LP PR3, jutro sobota, więc rodzinę się gdzieś wyśle, do kina albo nie wiem...


p.s. Tak, Witek, wiem, kolumny icon_smile.gif


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,
Ale Ty chyba już masz zapasowy laser?

No i gratuluję udanego lądowania z wymarzonym pre icon_smile.gif

Pozdrawiam
PS. Jakby ktoś się zastanawiał czemu "wyleciał" pierwszy dzisiejszy prowokujący wpis Doktormuna to dlatego że był pierwszy i prowokujący... a ja i inni moderatorzy mamy wystarczająco dużo roboty ze sprzątaniem 😡
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony fajne ma takie dla pływaków icon_wink.gif. Tylko jest problem bo w 2103 nie ma wyjścia słuchawkowego i raczej ciężko się pływa z 30kg 2103 pod pachą i c2105 pewnie z 15-20kg pod drugą pachą icon_wink.gif

Piotrek, kup sobie te kolumny bo Cię szyderstwami będziemy obrzucać icon_wink.gif.
Mogę Co pożyczyć kefy reference. Będę chyba je wogóle sprzedawał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

lewa jest modowana (na 100 %) ale nie powiem skąd wiem icon_smile.gif ............ (obie przecież doskonale znam - byłoby łatwiej gdybyś pokazał prawy bok icon_smile.gif




Ogłaszam koniec konkursu.

DSC01446.jpg



Gratulacje!!! Paweł bezsprzecznie wygrał. Modowana MR to ta po lewej.
W nagrodę dostanie "pifko palaifko" przy okazji. Druga nagroda będzie taka, że wykluczam Pawła z kolejnych konkursów (zapomniałem to zrobić przed ogłoszeniem konkursu). Pygar był oczywiście bardzo blisko i zajął bardzo dobre 2 miejsce, również gratulacje.

P.S.
Jestem pewien, że w bezstronnym sądzie udowodnił bym wszystkim, że mój pierwszy wykasowany "bezsensowny" post miał sens. icon_biggrin.gif

Miłego weekend-u życzę Wszystkim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem , że jakoś mi to nie przeszkadza icon_smile.gif

Wybrałem inną szkołę, swoją . Bo kolumny trafić to nie jest jakiś straszny problem, pod warunkiem, że się wie, co się chce..
Ale AU07 b2103 czy b/c2105 to tylko kilka razy w roku.
Kolumn parę mam na "krótkiej liście". Jak znajdę trochę naprawdę wolnego czasu to się tym zajmę na poważnie.
Poza tym nic nie poradzę na to, że po prostu lubię JBL Studio Monitory moje. I tyle. A to, że z 907xr zagrałyby lepiej niż z B, to inna sprawa. bo 907 po prostu "pluje" mocą.

Nad Twoimi KEFami warto się pochylić, Witek. PRV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego od razu nie napisałeś , że to Twojej MR słuchał K4m (bumpalump) ??? byłoby wszystko inaczej icon_smile.gif

Długo masz ten wzmacniacz ? Ktoś sprawdzał jego stan , oryginalność , ustawienia ? Tak pytam z ciekawości - miło wiedzieć , że jest kolejny posiadacz 907MR w naszym kraju - to już kilkanaście egzemplarzy ! Dzięki koledze K4m dowiedzieliśmy się o Tobie icon_smile.gif Jak sam oceniasz ten model ? Miałeś do czynienia z innymi 907 albo końcówkami Sansui ? Porównywałeś z czymś ambitniejszym innej firmy ?


Pozdrawiam !

czubsi




Po prostu chciałem zadać zwykłe pytanie, ale też rozumiem, że w wyniku wielu wpisów później inaczej patrzy się na nowych przybyszów.
Ponad 3 lata. Z Hifido. Nie był grzebany potem przez nikogo. Lubię jak to nazwać "piękne upiększenie" przez MR-kę (Bo czy istnieje tak naprawdę realizm? Każdy to inaczej definiuje, a nie każdy też tego potrzebuje itd.), czyli barwę, potęgę, całą spójność przekazu (po spaleniu trafa posiłkowałem się moją zastępczą CA-1010 i nie ma porównania, nie da się po prostu, ale miałem zasilanie do kolumn). Ale zdarzyli się słuchacze zaawansowani, doświadczeni to też doceniali czynniki o których pisałem, ale miewali zastrzeżenia do lokalizacji (ale to też pozostałe elementy mogą decydować).

Posłucham dłużej, tym bardziej, że będę zestawiał to na 2 różnych kolumnach zobaczę różnice. Nie piszę o tym co słyszałem gdzieś indziej, bo to wszystko inne (system, pomieszczenie, akustyka), u mnie były różne rzeczy (Luxman, Accu), ale jednak niższej kategorii jak to umownie określić czy inne ogólnie wzmaki (ale też niżej), więc nie będzie to miarodajne (w sensie wypadały te rzeczy gorzej, musi być równorzędny przeciwnik). Za jakiś czas mam nadzieję, że mając teraz trochę więcej sprzętów z kimś się zgadam na wizytę u mnie np. z lepszym piecem i będzie można więcej wtedy powiedzieć/porównać.

Z innymi Sansui nie miałem do czynienia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdałoby się ustawić Twój wzmacniacz bo z hifido wszystkie mają około 1,5-3 mV - wynika to z wielu przyczyn ... Jak wiesz lub nie powinno być 8,8 mV ... To bardzo zmienia wartość soniczną tego wzmacniacza - jakby nie było dwukrotnego zwycięzcy integry roku w Japonii ..

P.s.

Co do lokalizacji źródeł to na bank kwestia zestrojenia ! zapewne masa jest rozjechana bo to pierwsze co w ten sposób się objawia ... Ye wzmacniacze mają wzorcową scenę , przestrzeń oraz realistyczną barwę . Charakter lampowego nalotu jaki daje MR nie zakłóca tego co napisałem więc jeśli wzmacniacz nie ogniskuje źródeł i nie daje lekkiego swobodnego przekazu to po prostu nie jest dobrze zestrojony ... Spotkałem się z masą ocen dotyczących tego sprzętu niesłusznie obarczających je wadami których wcale nie mają ... Kiedyś próbowałem to uzmysłowić K4m ... Sansui naprawdę bardzo się w tym względzie różni od innych wzmacniaczy - ustaw go a zobaczysz co tak naprawdę masz .... Ja żadnego wzmacniacza z hifido nie byłem w stanie słuchać bez ustawienia bo to po prostu kastracja urządzenia ... Kiedyś zrobiliśmy burzę Panu M. z Hifido właśnie o to ... stwierdził, że nie świadczą takich usług - uruchamiają jeśli nie gra i do ludzi ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...